Kurtlar Vadisi Pusu 269. Bölüm Yorumları

Polat Şaşmaz

Favori Üye
Reaksiyon puanı
33,520
Puanı
1,061
@Polat Şaşmaz aga sen yaziyi koymasaydin yaziyi ben paylasacaktim bu yazi hala aklimda adama oyle bir kapak yaptilar ki oyle bir rencide ettiler ki hak ettigi sekilde onun o kuyruk acisi hic dinmez
Ama aga fena kapak yapmislar ilk okudugumda gulme krizine girdim of :D O kısmı Raci yazmistir adim kadar eminim

takas

Favori Üye
Reaksiyon puanı
51,209
Puanı
1,059
Ama aga fena kapak yapmislar ilk okudugumda gulme krizine girdim of :D O kısmı Raci yazmistir adim kadar eminim
aga bu adamlar Türkiye nin en iyi senaristleri bahadırla canlı yayında karşılıklı tartışmaya çıksa rezil olur

@Polat Şaşmaz aga sen yaziyi koymasaydin yaziyi ben paylasacaktim bu yazi hala aklimda adama oyle bir kapak yaptilar ki oyle bir rencide ettiler ki hak ettigi sekilde onun o kuyruk acisi hic dinmez
harbiden aga nasıl bi kuyruk acısı bırakmışsa kurtlar vadisi ismini duyunca direk hopluyor adam böyle bişey görmedim :kiki:

Master.1000

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,905
Puanı
609
Merak edenler bende sonra okucam

Rasimin yazisi
.Bu dizinin yapımcısı Raci Şaşmaz ve baş aktörü Necati Şaşmaz... Bir Kadiri şeyhi olan Abdülkadir Şaşmaz’ın oğulları ikisi de... Devlet tarafından irticai bir örgütlenme olarak görülmüş, yasaklanmış, baskılar görmüş, faaliyetlerine illegal olarak devam etmek zorunda kalmış bir tarikat Kadiriler... Diğer tüm İslami tarikatlar gibi...

İşte böyle bir kimlikten gelen Şaşmaz kardeşler inançlarını yasaklayan, aşağılayan, hor gören zihniyetin köleliğini yaptılar Kurtlar Vadisi dizisi çerçevesinde... Kendi kimliklerine, inançlarına da ihanet ettiler... Necati Şaşmaz’ın oynadığı Polat Alemdar karakteri “devlet için” çalışan, “devlet görevi”yle her an gurur duyan, “devlet düşmanı” olarak görülenleri gözünü kırpmadan boğazlayan bir karakterdi... Devletinin sadık kuluydu, apoletliler ne emrederse onu yapan, zinde güçlerin tek bir işaretiyle esas duruşa geçen bir “vatan kahramanı”ydı...

Bu dizinin ekibi, dışarıda da dizide anlatılanların sadece kurgu olmadığını, gerçekleri anlattığını söyleyip duruyordu... Şaşmaz kardeşler de yaptıklarıyla övünüyorlardı. Bu dizi aracılığıyla “devletin çıkarları”na bağlılıklarını ispat ediyorlardı... Doğru, bu dizi devlet zihniyetinin çıkarlarına hizmet etti... Bu zihniyete hizmet ettiği oranda ise Türkiye vatanına ve Türkiye halkına ihanet etti!! “Devletin çıkarları”na uygun bir şekilde bir darbe ortamının yaratılması için kullanıldı Kurtlar Vadisi (2003-06)... Bu halkın iradesiyle iktidara gelmiş AKP hükümeti “devletin çıkarları”na aykırıydı çünkü... Devlet tarafından müstahdem ve kapıcı olmaya layık görülen dindar insanların devleti yönetmesine bu devletin gerçek sahipleri tahammül edemezdi... Üniversite kapılarından kovulan, bidon kafalı diye aşağılanan kadınlar “eş” olarak bile “devletin tepesi”nde yer alamazdı... Bu durum Türk devletinin kutsal kırmızı kitabına meydan okumaktı... Bu kırmızı kitabın birinci ve ikinci maddesi çok netti...

1. Türkiye’yi askerler yönetir.

2. Bundan sonraki bütün maddeler birinci madde ışığında değerlendirilecektir.

İşte bu kırmızı kitabın sahipleri her zaman bu dizide yer alan Polat Alemdar gibi provokatör tetikçileri bulmak konusunda zorlanmadılar... Üstelik bu tetikçileri de hep “zenci”lerden seçtiler ve her zaman zencileri zencilere kırdırtma stratejilerinde başarıya ulaştılar...
(...)

Cumhuriyet tarihi boyunca “zenci” olduğu için beyaz egemenler tarafından teğmen olmaya, hatta başçavuş olmaya bile layık görülmeyen Raci ve Necati Şaşmaz gibi insanlar yeri geldiğinde bu adaletsiz devlet düzenine kul-köle olmayı da hep kabullendiler... Kendileri gibi “zenci”lere zulmederek ayakta kalan bir devlet mantığının piyonu olabildiler hep...

Her zaman onursuz ve kişiliksiz sahte kahramanlar bulabildi bu devlet düzeni...
(...)

Hep tek amacı vardı bu zihniyetin... Olağanüstülüğün sürekli olarak olağan kabul edilmesini sağlamak... Sıkışılan anlarda da bir darbe ortamının yaratılmasını temin ederek, AKP hükümeti gibi sivil iktidarları devirebilmek...

Pana Filmden Tarihi Ayar !
Yine Kurtlar Vadisi “arada”, yine saldırılar başladı!!!

Yayınlandığı günden beri iftiralara maruz kalan eserimiz ve ekibimiz yine sistemli iftiraların hedefi. İsmini düne kadar bilmediğimiz bir “müfteri”, ismini duyurmak için bizleri kullanma yolunu seçti. Kendisini, vazifesini anlıyoruz!...

Gelelim aşağılık iftiralarına…

Kurtlar Vadisi'ni seyretti mi seyretmedi mi orası meçhul. Ama Kurtlar Vadisi'ni anlamadığı kesin. Kurtlar Vadisi'nin varlık sebebi suç ve suç örgütlerini dramatize etmektir. Kamuoyunu onlara karşı uyarmak, bilinçlendirmektir. Dizinin yayına başladığı günden bugüne, Türkiye'de çok sayıda çete deşifre edilmiş ve kanun karşısına çıkarılmıştır.

Türkiye'de hukuk ve hukukun üstünlüğü ise bir dizinin “işi” değil, devletin kurumlarının işidir. Darbe şartları hazırlamanın hükmü kanunda açık şekilde yazmaktadır. Bu şartları hazırlayanlar, “darbe heveslileri”, er ya da geç hukuk karşısına çıkacaktır.

Kurtlar Vadisi dizisi devletin birimleri tarafından manipüle edildiği iftirasıyla hep karşılaştı. Cahilliğin bu kadarına doğrusu pes! Bir dizi yaratılacak, karakterleri yaşatılacak, seyirciye benimsetilecek, bunun için onlarca bölüm hazırlanacak, seyirci teveccüh gösterecek ve darbe şartları oluşacak öyle mi?

Açıkçası Kurtlar Vadisi gibi bir fenomen yaratmak darbe yapmaktan daha zor!!! Türkiye'de üç kere darbe yapıldı, ama böyle bir diziden bir tane daha yok!

Birileri bir dönem bu diziyi “ben yapıyorum” ya da “yaptırıyorum” dedi. O günlerde bunları söyleyenlerin hiçbirinin, bugün Kurtlar Vadisi ile alakası yok. Ve üstelik bunların çoğu bu diziye alenen düşmanlık güdüyor.

Bu müfteri, devletin bir kurumunun bu diziyi yaptırdığını, bunun için bilgi verdiğini ve şartlar oluşturduğunu söylüyor. Bu iftirasını kanıtlayacak bir bilgisi-belgesi varsa, buyursun yayınlasın, biz de görelim. Bilgi ve belge olmadan böyle saçmalıklar yazıyorsa, hem cahil, hem müfteri, hem de şereften yoksundur.

Kurtlar Vadisi'nin yapımcısı ve yazarları bellidir. Kurtlar Vadisi'nin yapımcısı Pana Film'dir. Pana Film ya da ortaklarının hiçbirisi, hiçbir kurum ya da kişiden emir, bilgi, belge almamıştır. Bu bize teklif dahi edilemez.

Pana Film, bugüne kadar yaptığı işlerde, topluma, devletin ve toplumun çarpıklıklarını anlatmayı, bu çarpıklıkların nasıl giderileceğine dair öneriler sunmayı prensip edinmiş, bunu da başarmıştır.

Bu müfteri, bu ülkede aşağılanmış, dışlanmış, yok sayılmış, ikinci, beşinci, onuncu ilan edilmiş olabilir. Biz kendisiyle bu duyguları paylaşmıyoruz… Her zaman bu millet tarafından teveccüh görmüş, kendisini bu ülkenin asli-vazgeçilmez vatandaşları ve evlatları olarak kabul ettirmiş, bu devletin gerçek sahipleriyiz. Maruz kaldığımız iftiraların hesabını ise yargı önünde soracağız.

Son bir not da Taraf Gazetesi'nin çok yakından tanıdığımız yöneticilerine: Henüz donunu giymemişe köşe yazdırırsanız böyle olur, sadece kendi altına yapmaz ortalığı da berbat eder! Lütfen çocuğunuza sahip çıkın!

Son kisima dikkat :D

Abi böyle birşey olamaz.. yazının mükemmelliğini tarif edecek bir kelime bulamıyorum. Vadinin tamda bu yönünü özledim. Bahadır Özdener gibi bir vadi aşığı yoktur belki. Bunu yayınladıkları dönemi çok iyi hatırlıyorum.. hatta bir programda bu yazı tartışma konusu olmuştu.. programı sunan adam yaziyi baya bir eleştirmişti.. açıklama sanki dizinin bir karakteri tarafindan, sanki Polat Alemdar tarafindan yazılmış gibi yazılmış demişt.. Senaryo ekibini ve Necati Şaşmaz'ı ciddi şekilde eleştirmişti. Kendilerini iyice kaptırdılar gibisine.
Efsane beş kardeş Raci-Necati-Bahadır-Cüneyt-Zübeyr.. size bu ayrılık hiç ama hiç yakismadi. Kamera önünde Necati Şaşmaz, kamera arkasında Raci Şaşmaz.. eleştirilere karşı da Bahadır Özdener.. @Polat Şaşmaz beni yine eskilere götürdün..

Yeni bölümü malesef izleyemedim.. yorumlarınıza göre bölüm hem iyi hem kötü gibi.. :-)

takas

Favori Üye
Reaksiyon puanı
51,209
Puanı
1,059
Abi böyle birşey olamaz.. yazının mükemmelliğini tarif edecek bir kelime bulamıyorum. Vadinin tamda bu yönünü özledim. Bahadır Özdener gibi bir vadi aşığı yoktur belki. Bunu yayınladıkları dönemi çok iyi hatırlıyorum.. hatta bir programda bu yazı tartışma konusu olmuştu.. programı sunan adam yaziyi baya bir eleştirmişti.. açıklama sanki dizinin bir karakteri tarafindan, sanki Polat Alemdar tarafindan yazılmış gibi yazılmış demişt.. Senaryo ekibini ve Necati Şaşmaz'ı ciddi şekilde eleştirmişti. Kendilerini iyice kaptırdılar gibisine.
Efsane beş kardeş Raci-Necati-Bahadır-Cüneyt-Zübeyr.. size bu ayrılık hiç ama hiç yakismadi. Kamera önünde Necati Şaşmaz, kamera arkasında Raci Şaşmaz.. eleştirilere karşı da Bahadır Özdener.. @Polat Şaşmaz beni yine eskilere götürdün..

Yeni bölümü malesef izleyemedim.. yorumlarınıza göre bölüm hem iyi hem kötü gibi.. :-)
aynen aga bende çok özledim bahadır özdener tv de rakip tanımazdı müthiş bi vadi aşığıydı ah ah nasıl bu duruma geldiler inanamıyorum

-KADİR-

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
45,501
Puanı
861
Bölümde en cok hosuma giden olaylardan birisi Bu Aşk in uzun bir sureden sonra vadide calmasiydi muthis yakisiyor daha sik kullanimlasi gerekiyor tabi muzigi duyunca ortalikda karanlik direk aklima aslan amcanin evinde polat la abdul un birbirlerine silah cektigi sahne aklima geldi

takas

Favori Üye
Reaksiyon puanı
51,209
Puanı
1,059
Bölümde en cok hosuma giden olaylardan birisi Bu Aşk in uzun bir sureden sonra vadide calmasiydi muthis yakisiyor daha sik kullanimlasi gerekiyor tabi muzigi duyunca ortalikda karanlik direk aklima aslan amcanin evinde polat la abdul un birbirlerine silah cektigi sahne aklima geldi
beni en çok etkileyen vadi müziği aga acayip müthiş bişey zaten o sahnede aklına polat abdülhey sahnesi gelmeyen vadici falan değildir :D

-KADİR-

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
45,501
Puanı
861
beni en çok etkileyen vadi müziği aga acayip müthiş bişey zaten o sahnede aklına polat abdülhey sahnesi gelmeyen vadici falan değildir :D
aga nasıl vadi söylediğimiz gibi üstüne koyarak gidiyor ekip işinide halletik mi düzeni tamanen rayına oturtmuş olacaz

-KADİR-

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
45,501
Puanı
861
@china_shangai başkan bu haftada kaçak güreşme yorumunu geciktirme

TOTAL

SıRA

PROGRAM
KANAL BAŞLANGıÇ BITIŞ RATING SHARE
1 KURTLAR VADISI PUSU KANAL D 20:45:09 23:26:29 6.86 16.49
2 FATIH PORTAKAL ILE FOX ANA HABER FOX TV 18:59:29 20:00:01 5.49 15.41
3 INADINA ASK FOX TV 20:59:07 23:50:25 5.31 13.18
4 SHOW ANA HABER SHOW TV 18:46:36 19:48:55 4.75 13.63
5 ASLA VAZGECMEM SHOW TV 20:46:17 23:15:28 4.75 11.31
6 POLIS AKADEMISI ALATURKA (T.S) STAR TV 19:59:01 22:15:55 4.50 10.94
7 KURTLAR VADISI PUSU (OZET) KANAL D 19:59:58 20:44:58 4.01 10.19
8 INADINA ASK (OZET) FOX TV 20:00:11 20:59:02 3.81 9.51
9 MUGE ANLI ILE TATLI SERT ATV 09:59:45 13:01:37 3.79 18.78
10 BENI AFFET STAR TV 17:41:51 18:51:50 3.66 12.04

AB
SıRA

PROGRAM
KANAL BAŞLANGıÇ BITIŞ RATING SHARE
1 SON UMUT (Y.S) TV8 20:52:37 23:14:23 6.67 16.28
2 FATIH PORTAKAL ILE FOX ANA HABER FOX TV 18:59:29 20:00:01 5.33 17.57
3 KURTLAR VADISI PUSU KANAL D 20:45:09 23:26:29 4.66 11.43
4 INADINA ASK FOX TV 20:59:07 23:50:25 4.49 11.16
5 POLIS AKADEMISI ALATURKA (T.S) STAR TV 19:59:01 22:15:55 4.28 11.12
6 INADINA ASK (OZET) FOX TV 20:00:11 20:59:02 3.65 9.90
7 ANALAR VE ANNELER ATV 20:36:02 22:51:42 3.64 9.02
8 SON UMUT OZEL (TKR) TV8 19:51:18 20:52:27 3.63 10.14
9 KANAL D ANA HABER KANAL D 18:59:56 19:59:32 3.57 11.74
10 SHOW ANA HABER SHOW TV 18:46:36 19:48:55 3.05 10.30
  • ABC+
# Program Adı Kanal Baş. Saati Bit. Saati Rating Share
1 KURTLAR VADISI PUSU KANAL D 20:45:09 23:26:29 7.19 17.02
2 SON UMUT (Y.S) TV8 20:52:37 23:14:23 5.98 14.07
3 FATIH PORTAKAL ILE FOX ANA HABER FOX TV 18:59:29 20:00:01 5.63 17.54
4 POLIS AKADEMISI ALATURKA (T.S) STAR TV 19:59:01 22:15:55 4.92 12.19
5 SHOW ANA HABER SHOW TV 18:46:36 19:48:55 4.3 13.86
6 KURTLAR VADISI PUSU (OZET) KANAL D 19:59:58 20:44:58 4.28 11.28
7 INADINA ASK FOX TV 20:59:07 23:50:25 4.21 10.18
8 ANALAR VE ANNELER ATV 20:36:02 22:51:42 3.84 9.1
9 SON UMUT OZEL (TKR) TV8 19:51:18 20:52:27 3.77 9.96
10 ASLA VAZGECMEM SHOW TV 20:46:17 23:15:28 3.54 8.37

Son düzenleme:

Polat Şaşmaz

Favori Üye
Reaksiyon puanı
33,520
Puanı
1,061
Bu arada forumda neden Chp reklamları dolaşıyor pkk ile işbirliği yapıyorlar bizim forumumuzda ne işi var bu ş.re.siz partinin reklamı ?

Bölümü hazırlıyorum birazdan dvd de izlicem İnşallah

Master.1000

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,905
Puanı
609
@Master.1000 aga bölüm hakkındaki yorumunu alalım

Bölümü az önce izledim.. iyi bir bölümdü ama 268. Bölümün gerisinde kaldı. Müzikler muazzamdı.. Gökhan Kırdar bitirdi beni. Bu Aşk'a yorum yapmak imkansız.. Saba Tümer'de ki canli performansını izlemeye doyamıyorum zaten. Pusu müziğin ilk Versionu beni Kurtların ilk bölümüne götürdü... Çakır ve Behiç'in efsane açılış sahnesi. Yusuf ve Zeynep karakterlerine yazılan abartili senaryo vadiyi malesef halen zedelemekte. Gölge hayal kırıklığına uğratma yolunda.. yazım grubu Mr. Key gibi sah adamı yapması lazım. Fehmi'nin boş sohbetleri yerine aksiyon bekliyoruz.. kesinlikle daha çok zevk verecektir. Yusuf-Kenan-Azra senaryosu kuru kalabalık. Asya karaterin kalemi kırılırsa birgün, kesinlike Gölge tarafindan kırılmalı. Aksiyon sahnelerinde malesef düzelme yok.. Süha babanın sahnesi çok güzeldi. Böyle sahneler arada sırada çok iyi oluyor. Hüsnü'ye bu bölümde bence biraz ayıp edildi.. o aralarında ki ufak çizgiye dikkat edilmeli.. takas sahnesinde ekibin senaryo gereği gösterdiği tavır hoş değildi.. kesinlikle fazla abartılmıştı. Raskoln ve Tilki'yi merakla bekliyorum.

Son düzenleme: