Kurtlar Vadisi Pusu 265. Bölüm Yorumları

Yok baya bir ugrasti kurtulmak icin civiyle falan kirdi zinciri
orasını görmedim ben açtığımda bir adam yemek getirdi oda onu öldürdü zinciri önceden kırsa bile o adamı çok kolay öldürüp çıktı bence geçen yıl cahitin böyle kurtulma sahnelerinden gına gelmişti şimdide yusuf başlamış diğer karakterlere artık öyle sahneler yazılıyorki polatta bile görmediğimiz şeyler oluyor polata kafa tutmasıda 2. akif vakasıydı senaristler polata saygısızlık yaptılarak bize karakter sevdiremez akifte gördük işte:F

@takas 'ın bölüm Hakkı'nda yorum yapmaması enteresan :) yorumlarını bekliyorum 😉

He bu arada @-KADİR- kardeşimi de kutlarım maskeli kişinin martin olduğunu daha evvelden söylemişti :)

Bölüm gayet güzeldi beğendim ancak tabi ki eleştirilerim olacak
öncelikle uluslararası örgütler konusuna girilmesi çok süper ama bu konuları anlayamayan milyonlarca kitlemiz var o yüzden daha basit ve yerel olaylara dönülmesi reytignler açısından çok daha iyi olur
ertan saban müthiş oyunculuğunu konuşturuyor müzikleri de harika :D
usta çok yalnız kaldı yanına pusatı falan alması lazım
pusat ortalıkta gözükmüyo hiç bir an önce sahalara dönmesini bekliyoruz
martinin ölmediğini @-KADİR- kardeşim söylemişti zaten büyük bi süpriz olmadı o yüzden ama nasıl kurtuldu nasıl ölmedi bunu anlamadım bakalım nasıl bağlayacaklar ayrıca o sahneyi de çok beğendim
ilerleyen haftalarda çok daha güzel bölümler olacaktır

dün akşam forum çökmüştü galiba o yüzden yorum yapamadım

Bu sezon Yusuf'u izleyeceğiz anlaşılan, Cahit'de batman oldu başımıza :A
Bu bölümde Kurtlar Vadisi Pusu havası yoktu açıkçası ne senaryo, ne müzikler, ne oyuncular/oyunculuklar bu havayı verebildi, vadiyi değilde başka bir diziyi izliyormuşum gibi hissettim.
Senaryo grubunun kendilerine bir çeki düzen vermesi gerekmiyor mu artık? Biz sağlam bir sezon geliyor dedik ama bu bölüm vadi tarihine yakışmayacak kadar sıkıcıydı.
Bu bölüm Akif'i bile aradım ne yalan söyleyeyim o kadar kişi boşuna ölmüş 264.bölüm gibi sağlam bir bölümden sonra böyle bir bölüm geliyorsa diyecek bir şey bulamıyorum.
Ertuğrul Şakar ve İsmail Aydın'ın seslerindeki dublaj değişikliği gereksizdi, en azından Süha'da bi samimiyet vardı bu ses onu da yok etti.
Ayrıca dizideki IŞİD sahneleri çok sıkıcıydı, Polat'ın Kıbrıs'dan Irak'a ışınlanması gibi saçmalıklarda vardı bu konular üzerinde dikkat edilmesi gerekirdi.
Defne Samyeli'nin karakteri öyle ani bir girişle diziye girmedi geçmişini anlatmaya çalıştılar oyunculuğu tam olarak iyi olmasa da yine bir şeyler yapmaya çalışmış belli ki :)
Polat'a Ali Candan demesi iyi düşünülmüş :)
Ayrıca Gölge karakterine daha iyi bir senaryo yazılabilirdi diye düşünüyorum ama karakteri Ertan Saban'ın oynaması bu eksikliğin üstünü örtüyor.
Martin olayını nasıl bağlayacaklar bunu merak ediyorum..
Umarım diğer bölümlerde bir çeki düzen verirler diziye yoksa vadi kendi kendini bitirecek..

Son düzenleme:
dublajlar dikkat çekici oldu iyi mi oldu kötü mü tam karar veremedim süha beyin eski sesi daha iyiydi

265 bölümü beğendim tempo hiç düşmedi akışkanlık gayet iyiydi ,
1-zeynep in geçmişini ve polat la eskiden neler yaşadığını gördük daha karekteri tam olarak çözemesek de belliki sıradan bir karekter değil güçlü bir hikayesi olacak sevindiğim bir olay oldu bu son zamanlarda giren karekterlerde bu konu genelde es geçilmişti
2- Gölge nin adını Sebastian Barnabas ve neyi hedeflediğini gördük Ertan Saban gerçekten oyunculuk olarak muazzam performans gösterdi
3-Yusuf un hikayesini hala merak ediyorum Öktem karekteride artık somutlaştı yusuf la arasında nasıl bir bağ var görecez
4-kurguda iyi iş çıkarıldı karekterlerin son sahneleri hep heyecanla bitti hepside merak uyadırıcı sahneler ; Yusuf ve Fehmi nin karşılaşması, Cahit in düştüğü pusu, Polat ve Zeynep karşılaşması
5-bomba son sahne şimdi bu Martin nasıl ölmedi bunu nereye bağlayacaklar bulamıyorum aklıma hiçbir şey gelmiyor umarım mantıklı bir izahı olur şu an için bunu süpriz olarak görüp merakla bekliyorum tatmin edilmezsek büyük bir eleştiriyi hak edcek bir durum olur bu inandırıcılık açısındanda vadiyi zedeler
6-dizide merak uyandırıcı, bilinmeyen gizemli yeni gelişmeler yaşanıyor en çarpıcı olanı maskelilerdi tapınakçılar değil hanedanlar değil o zaman bu üçüncü güçlü taraf kim ? bunun yanında kareketerler üzerinde de birçok bilinmeyen soru işareti var bunlar gelecek bölümler için umut verici olaylar
7-daha gösterilmeyen başta pusat , tilki, raskoln, algis gibi karekterlerde var onlarında etkili bir şekilde pozisyon alıp olayların içinde yer alması sağlanmalı
@china_shangai
bence sezon için hazırlanan konsept oldukca iyi ve dikkat çekici belli ki necati şaşmaz da full performansla sahalarda olacak burda iş senaryo diline kalıyor eksik bulduğum akılda kalıcı etkili replikler diyologlar ve anlaşılır bir dil kullanılması bunun yanında da çekimlerde gerçekçilikten mümkün olduğunca vazgeçilmemeli bu hususlar vadini gidişatını belirleyecek

Senaryo ekibine takviye şart.. Cüneyt Aysan'la dizinin eksik kalan gündem tespitleri geri kazanılmış olur. Diyalog ve mizah konusunda da Mehmet Erdem bulunmaz.. bu ikilinin dışında da adam yok..

Mehmet Erdem'le senaryo muazzam bir hal alır.. karakterlerin hepsi patlar. Kara Kutu'da ki performansi muhteşem di.. yaptığı mizah kalitesi tam vadiye uygun.. az ve öz.. diyaloglar zaten çok başarılıydı. Kesinlikle gelmesini isterim.

oha boynunu ısırmış :D bunda sansürlenecek bişey yok aslında neler gördük vadide
ertan saban müthiş oynuyor gerçekten

Senaryo ekibine takviye şart.. Cüneyt Aysan'la dizinin eksik kalan gündem tespitleri geri kazanılmış olur. Diyalog ve mizah konusunda da Mehmet Erdem bulunmaz.. bu ikilinin dışında da adam yok..
aga cüneyt nasıl gelsin diğerleriyle beraber o da

Şok oldum.. Ertan Saban sezona imzasını atacak anlaşılan. Umarım Polat-Gölge savaşında aceleci davranmazlar.. bırakalım daha uzun bir süre karşılaşmasınlar. Ayrıca Tilki'yi merakla bekliyorum.. bu adam vadinin jokeri kesinlikle ölmemesi gerekenlerden.
Neresi sansürlenmiş, izledim ama bir şey anlayamadım. Bölümde izlediğimizin aynısı ya. :)

Forum İstatistikleri

Konular
171,743
Üyeler
8,459
Son Üye
Yunusemresahin94