YS Korku Kayıtları Tanıtım

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
Selfie alerjim var :A :A Ya şeyi merak ettim hep selfie kelimesi çıkmadan önce ön kamerayla çekilenler ne diyordu , ne çekilip atmam gerek misal selfie kelimesini yokmuş gibi varsayarsak :F
Gel fotogramızı çekelim diyip ön kemarayı acardılar heralde:A Ben de foto cekinmmeyi sevmem:A

kerem

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,695
Puanı
1,060
Bu gerçek mana da mı alay baabın da mı anlamadım :D

Şimdi almanlar hep planlı programlı insanlar. Neyi nerde napacagini bilirler çünkü her zaman programlılar bilgisayar misali :A Burası ve Türkiye arasında fark var, değişiklikler baya var, bana sorarsan yaşam olarak türkiye burdan bin kat daha güzel. Çok planlı olmak da malesef monotonluğa neden oluyor. Herkesinde şikayet ettiği şeyde bu. Almanya MONOTON ötesi. Ama sistemi çok iyi. Sosyal ve gelişmiş bir devlet. Adaletli ve kurallara uyan bir devlet, rüşvet söz konusu bile değil, türkiye maalesef kanunları sakız misali, olsada kimse uymuyor, rüşvet hat safada son yıllarda da iyice geriledi malum olaylardan bu yüzden türkiyeye adam akıllı planlı programlı birinin gelmesi lazım. Dinci, paraları ayakkkabı kutusuna koyan, halkı kin ve nefretle dolduran cahiller değil.. Senin söylediğin mantıklı yani. Çok ihracat az ithal. İhracatta fiyatlarda yükselmeli tabii.. Çaykur burda 10 tl iken türkiyede 25 tl. Gerçek manada söyledim yani :D

gözlemci

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
12,604
Puanı
861
İşte asıl anlamsız foto çekinmesi :X
Yanımda birinin olması anlam katıyor işte aman herneyse :A Sevmeyeni zorla çekmiyoruz ya :A

Şimdi almanlar hep planlı programlı insanlar. Neyi nerde napacagini bilirler çünkü her zaman programlılar bilgisayar misali :A Burası ve Türkiye arasında fark var, değişiklikler baya var, bana sorarsan yaşam olarak türkiye burdan bin kat daha güzel. Çok planlı olmak da malesef monotonluğa neden oluyor. Herkesinde şikayet ettiği şeyde bu. Almanya MONOTON ötesi. Ama sistemi çok iyi. Sosyal ve gelişmiş bir devlet. Adaletli ve kurallara uyan bir devlet, rüşvet söz konusu bile değil, türkiye maalesef kanunları sakız misali, olsada kimse uymuyor, rüşvet hat safada son yıllarda da iyice geriledi malum olaylardan bu yüzden türkiyeye adam akıllı planlı programlı birinin gelmesi lazım. Dinci, paraları ayakkkabı kutusuna koyan, halkı kin ve nefretle dolduran cahiller değil.. Senin söylediğin mantıklı yani. Çok ihracat az ithal. Dediğin gibi İhracatta fiyatlarda yükselmeli tabii.. Çaykur burda 10 tl iken türkiyede 25 tl. Gerçek manada söyledim yani :D
Şöyle birşey daha diyeceğim belki doğru belki yanlış bulursun :D
Ben şuanda Türkiye'deki hükümetin yaptığı işlerin de çoğunu destekliyorum . Ancak daha iyisi yapılabilirken neden olmuyor da bi eksiklik birşey çıkıyor ben ona karşıyım . Senin dediğin gibi çay burada ucuz olması gerekirken yurt dışına pazarlıyoruz örnek veriyorum kilosu 5 TL bize gelince 15 TL ee sen nasıl sosyal devlet olacaksın da halkına daha ucuza milli içeceği ucuza vereceksin bazı şeyler yanlış gidiyor bunda devlet kontrolü de var devlet kontrolü dışında kalan kısımda ,çaydan örnek verdik devam edelim. Türkiye deki üretici de toplu paraya bakıyor daha ucuza yurt dışına gönderiyor anlaşarak, ama ülkesinde işleyip satsa daha fazla kar elde edecek belki toplu bir para olmayacak ama kar marjinalı daha fazla olacak. birde şu durum var devlet kontrolü ile ihracaat açığını kapatalım diyor yurt dışına gönderiyor sonra bize elin çin'in den çay getirtiyorlar ne olmuş bahane tarlalar verimsiz, veya birşey yaktı tüm çayları. halbuki hepsi ihracaata gidiyor devlet eliyle,tabi bunda yurt dışına borçlandığı ülkeler de önemli sonuçta borç azaltmak adına devlet halktan alıyor 3 e borcu oldığu ülkeye satıyor 5 e :D ee kendi halkına da çinden getirtiyor :D

Son düzenleme:

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,072
Puanı
860
Gelsin gelsin merak ettim doğrusu. Kolay kolay korkmam hatta korku kelimesi pek yer almaz lugatımda, getir bakalım getirebildiğini. :A :A

gözlemci

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
12,604
Puanı
861
Yarıda bırakmayacaksan etiketle :A
İnşallah bakalım yarıda kalmaz umarım :A
Biz varken niye korkuyorsun canımm:bhr:

Gelsin gelsin merak ettim doğrusu. Kolay kolay korkmam hatta korku kelimesi pek yer almaz lugatımda, getir bakalım getirebildiğini. :A :A
Sıkı hikayelere hazır ol derim :A Öyle gündüz değilde gece 2-3 gibi okumak heyecan katıyor :D

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,072
Puanı
860
İnşallah bakalım yarıda kalmaz umarım :A

Biz varken niye korkuyorsun canımm:bhr:

Sıkı hikayelere hazır ol derim :A Öyle gündüz değilde gece 2-3 gibi okumak heyecan katıyor :D
İyi iyi bekliyorum ilgimi çektin şuan. :A Dediğin saatlerde uyumuş oluyorum ama 1 gibi uyumadan önce foruma uğrarsam okurum yani. :A