Konu Açılırken Dikkat Edilmesi Gereken Önemli Kural "Kopya Konu"

bazinga

Admin
1 Şubat 2007
95,568
34,330
1,060
Evet arkadaşlar bir süre önce forumda kopya konuların yasaklandığını duyurmuştuk ve bu konuda ciddi atılımlar yapmıştık. Bu uygulamada kısa sürede önemli yol katettik, bazı istenmeyen aksaklıklar olsa da genel olarak başarı sağladık.

Fakat ne yazık ki bazı arkadaşlarımız bu kurala ısrarla uymama eğilimi gösteriyor ve kopya konular açmaya çalışmaya devam ediyor. Bazı bölümlerde onay gerektirmediği için de zaman zaman amacına ulaşıyor. Biz bunu yöneticileri kandırmaya yönelik hareket görüyoruz ve artık bundan böyle bu hareketi gösteren kişiler bir kere uyarının ardından açtığı her kopya konu için 2 puanlık kopya konu kuralına uymama cezası uygulanacaktır.

Üyelerin konu açmak için çabalamasını takdir ediyoruz ve hoşnutlukla karşılıyoruz fakat kopya olan orijinal içerik barındırmayan konular siteye yarar değil zarar vermektedir. Çünkü kopya konular nedeniyle Google, oriijnal konu politikaları gereği reklam yayınlamamıza izin vermemektedir. Eğer forumda konuların çok büyük bir kısmının orijinal olmasını sağlayamazsak bu yasak devam edecek ve yakın gelecekte forumumuzu büyük ekonomik güçlükler bekleyecektir. Bunun dışında konularımızın, üzerinde emek verilen konular olmasını istiyoruz. Başka siteden kopyala yapıştır ile 5 saniyede açılan konulara yer vermek istemiyoruz.

Şu konular kesinlikle yasaktır ve ceza uygulanmasına sebebiyet verecektir:

- Başka bir siteden direkt kopyala yapıştır yapılan haberler
- Başka bir siteden kopyala yapıştır yapılıp birkaç kelime veya cümle değiştirilerek açılan haberler
- Youtube veya başka bir video sitesinden bir video linki ekleyip açılan konular (Eğer video konusu açılmak isteniyorsa video ile ilgili 3-4 cümlelik içerik bilgisi girilmelidir.)
- Tek cümlelik konular
- Başka bir siteden kopyalanan ekstra haber niteliği içeren bilgi eklenmeden açılan çeşitli tablolar (Gişe bilgileri, müzik listeleri, gol krallığı vb)

Konunuzda olması gereken temel özellk şu: Konunuzda yer alan bir cümleyi google ile arattığınızda ilk sayfada bizim sitedeki konu çıkmalı. Eğer konudaki hiçbir cümle ilk sayfada çıkmıyorsa bu konu kopya konu olarak değerlendirilir.

Eğer bu kuralın kesinlik kazanmasından sonra orijinal olmayan konu açılması sıfıra yakın bir rakama indirgerse konu onayı uygulaması da iptal edilecektir. Israrla kurala uymamaya devam eden kişiler ise forumdan uzaklaştırılacaktır.

Bilginize.

Moderatörün son düzenlenenleri:

takas

Tecrübeli Üye
18 Kasım 2011
81,871
55,694
1,059
forum içinse uyulsun
admin ben şimdi youtube dan video eklicem 1 cümle yazsam olmaz mı bi sahne koyarım mesela ona 4 cümle ne bulayım ki

22 Aralık 2011
16,669
5,387
859
Antalya - Denizli
İyi olmuş . Şayet ben o kadar uğraşıyorum yazıyorum , düzgün birşeyler ortaya çıkarmaya çalışıyorum birçok arkadaşım gibi ama kimisi hala kopya konuda ısrarcı olmaya devam ediyor.

berkann

Favori Üye
22 Aralık 2011
24,269
7,387
1,060
Merhaba, berkann;

Forumumuzda geçtiğimiz günlerde kopya konu açılmasıyla ilgili yasak getirilmiştir. Buna göre foruma başka bir siteden kopya konu açmaya çalışan kişilere 2 ceza puanı verilecektir.

Cezalı duruma düşmemek için lütfen hemen kuralın ayrıntılarını okuyunuz. Kuralla ilgili detaylı bilgi için tıklayın.

Size de merhaba :)
Biliyorum zaten okumuştum :)
Not: Bu daha da süper olmuş :D

bazinga

Admin
1 Şubat 2007
95,568
34,330
1,060
forum içinse uyulsun
admin ben şimdi youtube dan video eklicem 1 cümle yazsam olmaz mı bi sahne koyarım mesela ona 4 cümle ne bulayım ki
Sahneyle ilgili bilgi verebilirsin.

"Kurtlar Vadisi'nin ilk sezonlarından güzel bir sahne. 43. bölümde Çakır ve Polat saldırıya gidiyorlar fakat karşılarında beklenmedik bir sürpriz çıkıyor. Fakat bu sürprize karşı onların da sürpriz bir cevapları vardı.

O unutulmaz sahneyi izlemek için: "

Gibisinden bir şeyler yazılabilir. Video konularından çok fazla açılması tercihimiz değil. Sadece gerçekten önemli gördüğünüz videolarla ilgili konu açmanızı öneririm.

"Müthiş video izleyin", "Süper şarkı olmuş izleyin", "Ne gol atmış ama", "Süper video" gibisinden bir mesaj ile birlikte açılan video konuları kopya olarak değerlendirilecektir...

takas

Tecrübeli Üye
18 Kasım 2011
81,871
55,694
1,059
tmm admin bi video açıyodum o da gitti :D yine de arada açarım 10 cümle eklerim ama yine de açarım :D

takas

Tecrübeli Üye
18 Kasım 2011
81,871
55,694
1,059
o zaman herkes komik bölüme saldırır :D benimde mekan orası artık :D

Forumdash

Kendi Modu
Favori Üye
21 Temmuz 2012
58,372
28,591
1,060
Grafik / tablolari aydınlatabilir misin?

anlamadiğim şey şu; Mesela SBT bazen aylık reyting tablosu veriyor bunlari direkt "resmi kopyala" diyemiyormuyuz? Onun için ayrıdan Excel'den kendimiz mi çalişma yapıcaz :confused: