'Kiraz Mevsimi' Hakkında Şok İddia!

Özgür

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
28,119
Puanı
1,059
thumbnail_1404468615.jpg

FOX'un yeni dizisi Kiraz Mevsimi hakkında şok iddia!

Dün akşam FOX'ta yayın hayatına başlayan Süreç Film imzalı yeni gençlik dizisi Kiraz Mevsimi'nin senaryosunun çalıntı olduğu iddiaları dolaşmakta. İddianın sahibi ise, orijinali "A Gentleman’s Dignity" olan Kore dizisinin Türkçe uyarlamasını yapan Dreamcatchers Senaryo Ekibi. Ekip, 2013 yılında diziyi Centilmenler Kulübü olarak uyarlamış, hikayeyi birçok yapımcı ve FOX ile paylaşmış.

Ekibin yazarlarından Ceren Ergenekon ise dizinin Süreç Film tarafından çalındığını görünce twitter hesabından Süreç Film ve dizinin senaristi Aslı Zengin'e mesajlar göndermeye başladı.

İşte o tweetler:
"@aslizengin Herşeyi anlarım ama bir senarist bir diğer senaristin eserini nasıl vicdanı sızlamadan çalar bunu anlayamıyorum."
"@aslizengin Vicdanınız rahat mı? Umarım birgün bizim yaşadığımızı siz de yaşamazsınız. Başka birşey diyemiyorum…"

Ceren Ergenekon, telif sahibi olan SBS kanalı ve Hwa & Dam Pictures ile konuyu görüşeceklerini ve haklarını arayacaklarını açıkladı.

Özgür

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
28,119
Puanı
1,059
Şu Ceren denilen kişinin tweetlerine bakıyorum da pek inandırıcı gelmiyor. Çocuk gibi biz kore dizileri fanıyız çok harika bir işti diyor. :F Yazı tipi de değişik. :F

Hilal Ergenekon'la bir bağlantısı var kızın. :eek:Hilal de tweetler atıyor. :F

batuhankaralar

Favori Üye
Reaksiyon puanı
16,628
Puanı
1,061
Bunları başımıza hep TRT saldı Kore dizisi yayınlamayacaklardı hiç :D

dizi kolik

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,417
Puanı
1,059
Eğer doğruysa Allah gün yüzü göstermesin. Çok kötü bir şey. Emek hırsızlığı yanlarına kar kalmaz umarım! :mad:

semre

Aktif Üye
Reaksiyon puanı
491
Puanı
184
Reklam yapmaya gerek yokki Dizi tutmayinca Tutmamisdir Reklam Tipli haberlerden Hoslanmam

beyazsoy

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,168
Puanı
1,059
Bu hikayeyi çalmak ahmakliktan baska birsey degil))) klasik turk hikayesi.. Hani yani bunu dusunemeyip caliyorlarsa yuh yani )))

takas

Favori Üye
Reaksiyon puanı
51,208
Puanı
1,059
dizinin ismini ilk kez duydum ne zaman başlamış bu :D

38AhmetKK

Favori Üye
Reaksiyon puanı
645
Puanı
216
Hikaye özgün ve orjinal olsa dahi tutmayacak bir dizi. Cuma günü Özge Gürel icin biraz izleyim dedim fakat oyunculuktan senaryoya kadar hersey cok kötüydü.