Başyapıt - 5 Kill Bill: Vol. 2 / Kill Bill Volume 2 (2004) - Film Yorumları

Sherlock

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,672
Puanı
1,060

Kill Bill Vol. 2jpg.jpg

Kill Bill: Vol. 2

Tür:
Aksiyon, Suç, Gerilim
Süre: 137 dakika

Yönetmen: Quentin Tarantino
Senaryo: Quentin Tarantino, Quentin Tarantino (character The Bride), Uma Thurman (character The Bride)

Oyuncular:
Vivica A. Fox
Ambrosia Kelley
Michael Parks
James Parks

IMDb Linki

Puanlar:
IMDb: 8.0/10
Rotten Tomatoes: 84%
Metacritic: 83/100

Filmin Fragmanı:

Filmle ilgili yorumlarınızı bu başlık altından yapabilirsiniz.

(Başyapıt etkinliğine dahil değildir.)

• Harika
Reactions: Angelica

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
@Sherlock ben 2 filmi bir mesajda yorumlamıştım. Madem ikiside var ozaman aynı yorumu burayada fırlatıyorum :A
Edit: bu yorumda sadece 2ye dair yorum olduğunu farkettim :D şimdi puanımı da editledim ve tamamdır.

İlk serisinin hemen ardından bu filmi de izlemiştim yakın zamanda. İlk Film öyle bir yerde bittiki bir an önce ikinci serisini izlemek istedim ve ikisinin toplamında çok beğendiğim bir film oldu. Güçlü karakterdeki kadinlari izlemek zevkli.

Filmin şüphesiz en iyi sahnelerinden biri Uma Thurman'ın mezarlıktan çıktığı sahneydi. Film boyunca oyunculuğunu çok beğendim. Tüm kadın karakterler rolünün hakkını verdi. The Bride vurulmasına rağmen mezardan çıktıktan sonra rahat rahat yürümesine takılsamda filmden aldığım zevki pek etkilemedi. Gözü bantlı sarışın kadınla olan kapışmasıda harikaydı, hele o ikinci gözü alışı... irkildim orda :A

Ben ikinci filme kadar nedense Bill'in kardeşini Bill sanmıştım. Onun ölüm sahneside iyiydi. Sarışın kadın kılıcı almaya gelirken onu öldüreceğini tahmin etmiştim ama yılan detayı çok iyiydi.
Bir diğer hoşuma giden detay, Bill'in kızına annesini hep anlatmış olmasıydı. Bu vesileyle annesi ile karşılaştığında yabancılık çekmedi.

9.5/10
normalde 10 puan verebilirdim ama Uma, o kadar darbe alıp o mezarlığa koyulurken ağır yaralı ve hali yoktu ama mezarlıktan çıkınca gayet rahat bir şekilde yürüyüp yaralanmamış gibiydi

Son düzenleme:

Sherlock

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,672
Puanı
1,060
@Sherlock ben 2 filmi bir mesajda yorumlamıştım. Madem ikiside var ozaman aynı yorumu burayada fırlatıyorum :A

İlk serisinin hemen ardından bu filmi de izlemiştim yakın zamanda. İlk Film öyle bir yerde bittiki bir an önce ikinci serisini izlemek istedim ve ikisinin toplamında çok beğendiğim bir film oldu. Güçlü karakterdeki kadinlari izlemek zevkli.
Yani bu yorumda iki filmdende yorum var ve ikisinide izledikten sonra okuyabilirsiniz :A
Belki sonra ayırırım detay olarak bilemiyorum.

Filmin şüphesiz en iyi sahnelerinden biri Uma Thurman'ın mezarlıktan çıktığı sahneydi. Film boyunca oyunculuğunu çok beğendim. Tüm kadın karakterler rolünün hakkını verdi. The Bride vurulmasına rağmen mezardan çıktıktan sonra rahat rahat yürümesine takılsamda filmden aldığım zevki pek etkilemedi. Gözü bantlı sarışın kadınla olan kapışmasıda harikaydı, hele o ikinci gözü alışı... irkildim orda :A

Ben ikinci filme kadar nedense Bill'in kardeşini Bill sanmıştım. Onun ölüm sahneside iyiydi. Sarışın kadın kılıcı almaya gelirken onu öldüreceğini tahmin etmiştim ama yılan detayı çok iyiydi.
Bir diğer hoşuma giden detay, Bill'in kızına annesini hep anlatmış olmasıydı. Bu vesileyle annesi ile karşılaştığimda yabancılık çekmedi.

İkisinede 9/10
Ortağım hızına yetişemiyorum. :A

• Güldürdün
Reactions: Dosi

Sherlock

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,672
Puanı
1,060
Bu film sanırım etkinlik dışı, tabloda yer almadığı ve turuncu etikete sahip olmadığı için böyle bir çıkarım mümkün..? @Sherlock
Kan çıkar 😡 konuyu açmışsa eklemeli @Sherlock
Konuda vermiştim aslında bunun bilgisini. :A

Vol. 1’in devamında hemen hemen herkes izlerse dahil ederiz ama çok az kişi izlerse ve yorum yapılırsa etmeyiz herhalde. :D Kestiremediğim için durumu net bir şekilde evet diyemiyorum yani. :A

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Edit: bu yorumda sadece 2ye dair yorum olduğunu farkettim :D şimdi puanımı da editledim ve tamamdır.

Bir diğer hoşuma giden detay, Bill'in kızına annesini hep anlatmış olmasıydı. Bu vesileyle annesi ile karşılaştığında yabancılık çekmedi.

9.5/10
normalde 10 puan verebilirdim ama Uma, o kadar darbe alıp o mezarlığa koyulurken ağır yaralı ve hali yoktu ama mezarlıktan çıkınca gayet rahat bir şekilde yürüyüp yaralanmamış gibiydi
Buna da ek yorum ekledim ve puanı yükselttim @Sherlock

• Beğendim
Reactions: Sherlock

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Efsanevi intikam hikayesinde düğümlerin çözüldüğü ve ilk filmden daha fazla unutulmaz kısımların yer aldığı muhteşem bir kapanış halkası. İlk filmden daha az kanlı olsa da en az ilk film kadar dehşet sahnelere sahip.

Mezardan çıkma sahnesi, belki de hayatımda bir sinema sahnesinden etkilendiğim ilk sahne... 2004-05'li seneler, daha ilkokul başlarındayken evde bu filmin korsan VCD'si takılmış ve izleniyordu galiba soğuk bir kış günü ve bu tabuttan çıkış sahnesi dehşet etkilemiş, keyif vermişti bana... O yüzden yeri bende çok ayrıdır.

İlk filmin aksine bu bölümde daha çok kişiden intikam alınması bu bölümün en büyük farkı. Hemşire, Bill'in kardeşi ve en nihayetinde Bill.. Ben de @Dosi gibi Bill'in kardeşinin intikam sahnesini daha çok beğendim. Hatta her ne kadar Bill, kardeşinin de dediği gibi ölmeyi çoktan hak etse de, son sahnede yine de üzüldüm çocuğu filan söz konusu olunca... Ama neticede unutulmaz bir intikam öyküsünü izlemiş olduk, bu kendi alanında sinema tarihinin en iyilerinden. Oldboy ve Kill Bil... Old Boy çok aykırı olduğu için bir kenara, Kill Bill ise tüm dünyaya hitap ettiği için başka bir alanda en iyisi.

9.5

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060

9.5/10

Efsanevi intikam hikayesinde düğümlerin çözüldüğü ve ilk filmden daha fazla unutulmaz kısımların yer aldığı muhteşem bir kapanış halkası. İlk filmden daha az kanlı olsa da en az ilk film kadar dehşet sahnelere sahip.

Mezardan çıkma sahnesi, belki de hayatımda bir sinema sahnesinden etkilendiğim ilk sahne... 2004-05'li seneler, daha ilkokul başlarındayken evde bu filmin korsan VCD'si takılmış ve izleniyordu galiba soğuk bir kış günü ve bu tabuttan çıkış sahnesi dehşet etkilemiş, keyif vermişti bana... O yüzden yeri bende çok ayrıdır.

İlk filmin aksine bu bölümde daha çok kişiden intikam alınması bu bölümün en büyük farkı. Hemşire, Bill'in kardeşi ve en nihayetinde Bill.. Ben de @Dosi gibi Bill'in kardeşinin intikam sahnesini daha çok beğendim. Hatta her ne kadar Bill, kardeşinin de dediği gibi ölmeyi çoktan hak etse de, son sahnede yine de üzüldüm çocuğu filan söz konusu olunca... Ama neticede unutulmaz bir intikam öyküsünü izlemiş olduk, bu kendi alanında sinema tarihinin en iyilerinden. Oldboy ve Kill Bil... Old Boy çok aykırı olduğu için bir kenara, Kill Bill ise tüm dünyaya hitap ettiği için başka bir alanda en iyisi.

9.5
@Angelica bu filmi sakın es geçme. Puanlara bak :Z
Güçlü bir kadın hikayesi. 1. Filmi izle, otomatikmen kendini bunda bulursun :Z

offensive

Favori Üye
Ayın En Favori Üyesi
Reaksiyon puanı
2,999
Puanı
310
Oyuncular kısmı çok eksik olmuş David Carradine yok, Daryl Hannah yok, Michael Madsen yok, Gordon Liu, Sonny Chiba, Samuel Jackson...

Şahane filmdi, bir şaheser...

Angelica

Favori Üye
Ayın En Favori Üyesi
Reaksiyon puanı
56,847
Puanı
1,060
Hadi ya 3. yorum gelsin
@MEnes @Özgür biriniz fırlatın yorum :A etkinliğe katılamayacak yoksa

1. Filmi izleyenin hemen 2. ye geçmesi gerekir. Sonu bunu gerektiriyor çünkü...

İzleyebilsem yazacam yorumda diziler yarım kalıyor bacım filme sıra getiremiyorum ki :A

• Sinir Bozucu

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,073
Puanı
860
Hadi ya 3. yorum gelsin
@MEnes @Özgür biriniz fırlatın yorum :A etkinliğe katılamayacak yoksa

1. Filmi izleyenin hemen 2. ye geçmesi gerekir. Sonu bunu gerektiriyor çünkü...
Sinemaya ayırdım bu haftasonunu.. Bugün 3 film izledim ve yorumları yaparım birazdan... Yarın ise Kill Bill'in 2. filmi izleme ihtimalim yüksek gibi duruyor... :A

• Beğendim

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Nihayet yıllar sonra bu filmi de izleyerek Tarantino filmografisini tamamlamış oldum.

İlk filmin hikayesini tamamlayıcı görev üstleniyor ve ilk filmle benzer özelliklere sahip.

Filmin ilk kısmında çok sıkıldım. Daldan dala atlayan kurgu, her şeyin abartılı olması can sıkıcıydı. Fakat meşhur mezar sahnesi gerçekten etkileyiciydi, akılda kalıcı bir sahne. Bununla birlikte son düzlükteki sahneleri de sevdim. Çok iyi bir film diyemem ama iyi çekilmiş ve akılda kalıcı sahneleri olan bir film. İlk filmi çok az farkla ikincinin önüne koyarım.

7/10

• Beğendim
Reactions: Sherlock and Dosi

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Nihayet yıllar sonra bu filmi de izleyerek Tarantino filmografisini tamamlamış oldum.

İlk filmin hikayesini tamamlayıcı görev üstleniyor ve ilk filmle benzer özelliklere sahip.

Filmin ilk kısmında çok sıkıldım. Daldan dala atlayan kurgu, her şeyin abartılı olması can sıkıcıydı. Fakat meşhur mezar sahnesi gerçekten etkileyiciydi, akılda kalıcı bir sahne. Bununla birlikte son düzlükteki sahneleri de sevdim. Çok iyi bir film diyemem ama iyi çekilmiş ve akılda kalıcı sahneleri olan bir film. İlk filmi çok az farkla ikincinin önüne koyarım.

7/10
Veeeeee aradığım 3. yorum gelmiş :love1:1 aydır çırpınmıştım. Beklenmedik yerden geldi :bhr: @Tolstoyevski

@Sherlock sana zahmet etiketi yapıştır filme :A :A