TRT 1 Kendi Düşen Ağlamaz - Dizi Yorumları

Hobbit

Favori Üye
Reaksiyon puanı
2,399
Puanı
280
Yeliz gelmiş.

Hobbit

Favori Üye
Reaksiyon puanı
2,399
Puanı
280
23. Bölümü izledim. Kadir kendi alanıyla alakalı eğitim verebilmek için Samsun'a gönderilerek diziden çıkarılmış. Mesut'un konusuna gelirsek bana göre yine basit kaldı. Aynı hatayı Türkan meselesindede yapmışlardı senaryo olarak. Konu büyük bir mesele gibi gösterilmiş büyük büyük laflar edilmiş ve sonra bir anda oldu bittiye getirilerek herkes Türkan'ı bağrına basar olmuştu.
Şimdiye kadar bu konuda en iyi yazılan senaryo bana göre Serkan'ın kardeşi Sarp Darıcaya ait. Eğer bir mesele çıkarılmak isteniyor ise bu şuan ki senaryonun evrilmesi ile beraber Sinem üstünden olabilir gibi duruyor. Ama yaparlar mı bilmem.
Ayrıca dikkatimi bir şey çekti. Sinem otelde müdür veya müdür yardımcısı gibi bir konumda değil miydi? Otel kapandı peki Sinem şuan ne iş yapıyor o zaman. Alp, Serkan sahneleri ve 5'li takılan kızlar grubu için güzel bir senaryo oluşturabilirler diye düşünüyorum senaryo ile paralel olarak.
Son iki haftada ki reytingler de korkutucu seviyeye düştü. Kanal istese diziyi şuan bitirebilir. En azından 26'ya kadar devam etsin istiyorum. Tâbi ki iyi bir şekilde yazılarak.
@Dosi

Son düzenleme:
  • Beğendim
Reactions: Mehmet Can and Dosi

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
108,000
Puanı
1,060
23. Bölümü izledim. Baba Samsun da öğrencilere eğitim vermek şeklinde diziden çıkarılmış. Mesut'un konusu bana göre yine basit kaldı. Türkan meselesi de büyük bir mesele gibi gösterilmiş ve oldu bittiye getirilerek bir anda herkes Türkan'ı bağrına basar oldu. Şimdiye kadar bu konuda en iyi yazılan senaryo bana göre Serkan'ın kardeşine ait. Eğer bir mesele çıkarmak isteniyor ise biraz daha Sinem üstünden şuanki yazılan senaryo daha gidilebilir gibi geliyor ama yaparlar mı bilmem. Ayrıca dikkatimi bir şey çekti. Sinem otelde müdür veya müdür yardımcısı gibi bir konumda değil miydi? Otel kapandı peki Sinem şuan ne iş yapıyor o zaman. Alp, Serkan sahneleri ve 5'li takılan kızlar grubu için güzel bir senaryo oluşturabilirler diye düşünüyorum senaryo ile paralel olarak. Son iki haftada ki reytingler de korkutucu seviyeye düştü. Kanal istese diziyi şuan bitirebilir. En azından 26'ya kadar devam etsin istiyorum. Tâbi ki iyi bir şekilde yazılarak. @Dosi
Konuyu arıyordum bende daha yorum yapmak için :A
Spoi almışsın bu kez. Yazdıklarına katılıyorum. Mesut’un bu kadar kötü oluşu hoşuma gitmiyor. Aslında kardeşi üzerinden ve parayı neden aldığı için yazılan hikaye güzel ve Mesut’u herkesin affedip barışma ihtimali varken bu kez Alize’yi de düşman belleyip yeni kötülükler peşinde olması diziye yakışmadı. Mesut karakterinide bu saatten sonra iyi yapsalar bir işe yaramaz. Esma ile yeniden beraber olmayı istiyor ama onun yeğenine kötülük yapmaya çalışıyor.
Baba karakteri tamami ile mi çıktı onu önümüzdeki hafta jenerikten anlarız.

Yeni bölüme kadar final haberi gelirse şaşırmam. Önümüzdeki hafta reytingi kötü giderse final haberi artık gelir. Haftaya 24. bölüm, 26’yı göreceğini düşünüyorum. Alize ve Serkan karakterini canlandıran oyuncular bir kaç ödül aldığı için yeni dizi gelmeden bitirilmez. Benim Güzel Ailem’in final haberi geldiğinde 4-5 Bölüm daha izledik.

• Aynen
Reactions: Hobbit

Hobbit

Favori Üye
Reaksiyon puanı
2,399
Puanı
280
Konuyu arıyordum bende daha yorum yapmak için :A
Spoi almışsın bu kez. Yazdıklarına katılıyorum. Mesut’un bu kadar kötü oluşu hoşuma gitmiyor. Aslında kardeşi üzerinden ve parayı neden aldığı için yazılan hikaye güzel ve Mesut’u herkesin affedip barışma ihtimali varken bu kez Alize’yi de düşman belleyip yeni kötülükler peşinde olması diziye yakışmadı. Mesut karakterinide bu saatten sonra iyi yapsalar bir işe yaramaz. Esma ile yeniden beraber olmayı istiyor ama onun yeğenine kötülük yapmaya çalışıyor.
Baba karakteri tamami ile mi çıktı onu önümüzdeki hafta jenerikten anlarız.

Yeni bölüme kadar final haberi gelirse şaşırmam. Önümüzdeki hafta reytingi kötü giderse final haberi artık gelir. Haftaya 24. bölüm, 26’yı göreceğini düşünüyorum. Alize ve Serkan karakterini canlandıran oyuncular bir kaç ödül aldığı için yeni dizi gelmeden bitirilmez. Benim Güzel Ailem’in final haberi geldiğinde 4-5 Bölüm daha izledik.
Spoiler içeren yazıyı, tekrar düzenleyerek yeniden attım. Sinem tarafını daha iyi anlattığımı düşünüyorum şuan. 😅
------

Serkan ve Alp ne ara bu kadar yakın arkadaş oldular? Tamirhanede yardım etmeye başlamış Alp Serkan'a. :eek: Alize aradan çıksa da SerAlp olsa. :bhr:
Dizi bir şekilde evrildi ama kimse nasıl bu hale geldi emin ol anlamadı. Atladığım sahne mi var acaba diyorum bazen. Ama Serkan, Alp meselesinde fizik veya Matematik derslerinden birini çalıştıracaktı Serkan Alp'e. Herhalde orada başladı arkadaşlıkları başka bir sahne hatırlamıyorum. 😅

Son düzenleme:

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
108,000
Puanı
1,060
Spoiler içeren yazıyı, tekrar düzenleyerek yeniden attım. Sinem tarafını daha iyi anlattığımı düşünüyorum şuan. 😅
------

Dizi bir şekilde evrildi ama kimse nasıl bu hale geldi emin ol anlamadı. Atladığım sahne mi var acaba diyorum bazen. Ama Serkan, Alp meselesinde fizik veya Matematik derslerinden birini çalıştıracaktı Serkan Alp'e. Herhalde orada başladı arkadaşlıkları başka bir sahne hatırlamıyorum. 😅
Sinem otelden sonra işsiz kalmış oldu, bir süre sonra illa yine işe girer.
Diğer konuya gelirsek, Alp ve Serkan o ders çalışma olayı ile yavaş yavaş düzelmeye başladı. Bunlar bir yer sofrası yapmıştı erkekler birlikte vakit geçirince, o zamandan sonrada süreli birlik içince olmaya başladılar. Yani bir anda araları iyi olmadı, o konuyu güzel işlediler. Bir tek Türkan olayını yadırgadım bende 😀

• Aynen
Reactions: Hobbit

AteşBöceği

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,664
Puanı
410
------

Ya aslında hikayesi güzeldi ama Mesut karakterini bu kadar kötü yapmaları şart mı anlamış değilim şimdi de Yeliz çıktı bazı şeyler kaafamda oturmuyor ya

Hobbit

Favori Üye
Reaksiyon puanı
2,399
Puanı
280
Ya aslında hikayesi güzeldi ama Mesut karakterini bu kadar kötü yapmaları şart mı anlamış değilim şimdi de Yeliz çıktı bazı şeyler kaafamda oturmuyor ya
Mesut karekterini Şoray Uzun'un oynamasına sevindim. Ancak dediğin gibi gercekten bu kadar kötü yapmaya gerek var mıydı ? Herkes öğrendi mesela Talat olmadığını ama hala Alizeye kötülük yapabiliyor. Bu nasıl bir sevgi anlayışı açıkçası ben çözemedim. Hem hala sevdiğini söyle hem de sevdiğinin yakınlarına kötülük etmeye devam et. Nurettin'e etsin kötülük o zaman, Alizenin ne suçu var. Hadi başta büyümüştür falan anlamazsın belki derim de baştan beri biliyor Alize'nin Nurettin'in kızı olduğunu.

Yazanları da bir şekilde anlıyorum. Yaz dizisi olarak ekranlarda yer almaya başladı tuttu sayalım ve bir şeklilde kendini kış dönemine atmayı başardı ve önlerinde daha yazmaları gereken 6 ay'a yakın süre var. Bu yüzden drama girmelerini anlıyorum. Bu döneme girişi Alizenin annesi üstünden yapabilirlerdi. Tıpkı Serkan'ın annesi üzerinden yaptıkları gibi. Bu noktada bir farklılık mesela Alizenin annesi öldü görünüyor ve mezarlığı bile var. Türkanda böyle bir durum yoktu. Yani daha çok ilgi çekebilirdi iyi bir hikaye ile.

Olası bir anne hikayesinde de karekteri Ebru Cündübeyoğlu'nun oynamasını çok isterim. Yukarıda yazdıklarımdan ayrı olarak. :)

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
108,000
Puanı
1,060
Genel olarak eğlenceli bir bölümdü.
Serkan’ın Yeliz’e tavırlarını sevdim kolay çözmüş. Mesut’uda bu kadar kolay çözmesini beklerdim. Alize’nin de tam tersi Yeliz’e inanması şaşırttı. Yeliz eline yüzüne bulaştırdı görevini, çok durmaz dizide.
Çiğ köfte sahneleri güzeldi.
Mesut karakterini sevemedim. Kötü bir senaryo yazılmış. Bundan sonra nasıl toparlanacak bakalım.
Fragman eğlenceli görünüyor. Baha diziye renk katıyor. Tuğçe’nin annesi ile daha keyifli sahneler izleyeceğizdir.
Bu hafa dizi için zorlu bit hafta olacak. Yeni rakip ile bakalım reytinginde ne olacak.

Hobbit

Favori Üye
Reaksiyon puanı
2,399
Puanı
280
Genel olarak eğlenceli bir bölümdü.
Serkan’ın Yeliz’e tavırlarını sevdim kolay çözmüş. Mesut’uda bu kadar kolay çözmesini beklerdim. Alize’nin de tam tersi Yeliz’e inanması şaşırttı. Yeliz eline yüzüne bulaştırdı görevini, çok durmaz dizide.
Çiğ köfte sahneleri güzeldi.
Mesut karakterini sevemedim. Kötü bir senaryo yazılmış. Bundan sonra nasıl toparlanacak bakalım.
Fragman eğlenceli görünüyor. Baha diziye renk katıyor. Tuğçe’nin annesi ile daha keyifli sahneler izleyeceğizdir.
Bu hafa dizi için zorlu bit hafta olacak. Yeni rakip ile bakalım reytinginde ne olacak.
Dizi en kritik 2 haftasına giriyor olabilir. Arak dizisinin ilk bölümü reyting çalacak öyle görünüyor. Ancak ondan sonra ki hafta yükselişi sürerse bu Kendi Düşen Ağlamaz için kötü olabilir. Bu noktada 2/2.5 oranında oranları korumaya devam ederse belli bir süre daha dizi sürebilir. :)

• Beğendim
Reactions: Dosi

Hobbit

Favori Üye
Reaksiyon puanı
2,399
Puanı
280
Umarım, Sait Genay'ın diziden ayrılma gibi bir durumu olmaz. Çok üzücü olur gerçekten. :(

• Aynen

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
108,000
Puanı
1,060
Dizi son zamanlarda kötü bitiyor ama fragmanlar çok iyi, neyseki hemen ardından fragman geliyor da üzülmüyoruz bölüm sonuna :A
Bence Alize olayların farkında. Yeni bilimde anlarız.

evdeki sahneden itibaren kopukluk var, iyi hazırlayamamışlar fragmanı :A

Hobbit

Favori Üye
Reaksiyon puanı
2,399
Puanı
280
Evettt, geldik yine güzel bir yapımın sonuna desenize.
İçten içe biraz daha devam edebilir, anlatabilecek hikayesi hâlâ mevcut desemde son bölümlerin nezdinde biteceğini bende düşünüyordum. Biteceğine veya bitebilecegine dair ilk falso zaten Kadir'in Samsun'a gitmesi ile oldu. En sonda ise Mucize hala'nın eşinin senaryosu bitirildi. Mucize hala patavatsız bir karekter ama daha bir ılıman oldu. Para için artık uğraşmıyor. Ve son biteceğine dair vesveselerimin artmasına neden olan olay Hayri Dede'nin Samsun'a gitmesi oldu. Dün biraz araştırmıştım çıktı mı acaba diye yapımdan bir iki hafta izin istemiş geri dönecek bilgileri vardı. Bugün ise sanırım yapımdan affını isteyerek çıkmış. Sağlık tâbi ki daha önemli neyi olabileceğine dair bir bilgi yok ama ufak bir sorun olduğu yazılıyor. Umarım tekrar dizilerde veya sinemalarda görürüz.

Geçen sene TRT özelinde en fazla yayınlanan yaz dizisi Balkan Ninnisiydi. Onu da baya severek izliyordum. Kendi Düşen Ağlamaz bu sene Balkan Ninnisi'nden de uzun sürmüş olacak. Pek tabi 30'a kadar, 4 hafta daha yayınlanabilir miydi,TRT olduğunu görünce bence evet olabilirdi. Ama 27'de iyi bir bölüm sayısı. :)

Yabancı yapımlarda bazen film veya dizilerin karekter özelinde spinoff'ları oluyor. Alize ve Serkan içinde bu yapılabilir ileride belki. Olursa çok sevinirim. TRT veya özel kanal hiç fark etmez. Son iki bölümde de büyük ihtimalle bir yerinde küçük Alize ve Serkanlar görürüz. :)

Enes ve Eylül için sektörün önü artık ardına kadar açıldı. Buna ek olarak kendimce 5'li kız grubunun da hepsinin alıp yürüyeceğini düşünüyorum. Baha zaten daha önceden kendisini kanıtlamış bir oyuncuydu. Ve sondada Alp, onunda potansiyeli çok fazla, eline şans geçecek ve bunu değerlendirmek onun için çocuk oyuncağı olacaktır diye düşünüyorum.

TRT yaklaşık dört, beş bölüm öncesinden final haberini giriyordu. Burada 2 hafta süre oldu ama orada da @Dosi 'nin dediği zamanda yapıma final yapıyoruz haberi verilmiş olabilir. Bu yüksek ihtimal gibi duruyor.

Benim adıma Türkan'ı herkesin affetmesi ile beraber albenisini kaybetmiş olsada, yapımı sonuna kadar izledim. Yazan, yöneten, oynayan ve şans veren herkese teşekkür ederim. ☺️ Güzel bir diziydi. 🙏🙏🙏

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
108,000
Puanı
1,060
Enes ve Eylül için sektörün önü artık ardına kadar açıldı. Buna ek olarak kendimce 5'li kız grubunun da hepsinin alıp yürüyeceğini düşünüyorum. Baha zaten daha önceden kendisini kanıtlamış bir oyuncuydu. Ve sondada Alp, onunda potansiyeli çok fazla, eline şans geçecek ve bunu değerlendirmek onun için çocuk oyuncağı olacaktır diye düşünüyorum.
Serhan Onat yani Alp zaten bir çok dizide oynamış bir oyuncu. Ben onu Bodrum Masalı dizisinde izlemiştim.

Mehmet Can

Favori Üye
Reaksiyon puanı
251
Puanı
75
Serhan Onat yani Alp zaten bir çok dizide oynamış bir oyuncu. Ben onu Bodrum Masalı dizisinde izlemiştim.
Akıncı'da da oynamıştı. Babasını da Güzel Günler'deki Hakim usta'yı oynayan oyuncu oynamıştı. Babası kötü adam rolündeydi. Hatta Güzel Günler'in ilk 2 - 3 bölümünde adamı iyi rolde görmek garip gelmişti. Zaten ilk planda rakip menemenci olarak biraz olumsuz karakter şeklinde planlandığını ama karakter sevilince tamamen iyiye çevrildiğini düşünüyorum.

• Beğendim

Emre Ozansoy

Moderatör
Reaksiyon puanı
57,197
Puanı
1,060
Web Sitesi
twitter.com
Ve sondada Alp, onunda potansiyeli çok fazla, eline şans geçecek ve bunu değerlendirmek onun için çocuk oyuncağı olacaktır diye düşünüyorum.
Potansiyel fazla ama kariyer yönetimi çok yanlış. Bodrum Masalı'yla yıldızı parladıktan sonra Meryem'e sonradan dahil olmuştu. O dönem yaz dizisinde esas erkek olabilirdi. :( Bu diziden önce de Dokuz Oğuz'da oynamıştı ama o da kısa sürdü.

• Aynen
Reactions: Dante

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
108,000
Puanı
1,060
Akıncı'da da oynamıştı. Babasını da Güzel Günler'deki Hakim usta'yı oynayan oyuncu oynamıştı. Babası kötü adam rolündeydi. Hatta Güzel Günler'in ilk 2 - 3 bölümünde adamı iyi rolde görmek garip gelmişti. Zaten ilk planda rakip menemenci olarak biraz olumsuz karakter şeklinde planlandığını ama karakter sevilince tamamen iyiye çevrildiğini düşünüyorum.
Akıncı’yı izlemiştim ama aklımda kalmamış ne o nede babası. Yıldıray Şahinler Güzel Günler’in başrollerindendi. En başında Kıymet’e partner olarak düşünüldüğü için kötü karakter olmazdı.

• Beğendim
Reactions: Mehmet Can

Hobbit

Favori Üye
Reaksiyon puanı
2,399
Puanı
280
Potansiyel fazla ama kariyer yönetimi çok yanlış. Bodrum Masalı'yla yıldızı parladıktan sonra Meryem'e sonradan dahil olmuştu. O dönem yaz dizisinde esas erkek olabilirdi. :( Bu diziden önce de Dokuz Oğuz'da oynamıştı ama o da kısa sürdü.
Dokuz Oğuz onun için biraz şansız olmuş.

Hobbit

Favori Üye
Reaksiyon puanı
2,399
Puanı
280
Aradan geçen zamanda izlemesi çok keyifli bir dizi, ekrana çok yakışan iki partner ve #AlSer gibi şahane bir ship kazandık. Ben son iki falan demeden, bu akşam da onları aynı keyifle izleyeceğim şahsen. :)
20231228_142842.jpg

• Beğendim

Hobbit

Favori Üye
Reaksiyon puanı
2,399
Puanı
280
Üzücü bir bölüm. Senaristcim ne yapmaya çalışıyorsun. Bölüm ne güzel gitmişti. Ne gerek vardı o kadar aksiyona. :(

• Beğendim
Reactions: The Barberson