2018 Kelebekler - Film Yorumları

mesmeso

Konu Sahibi
Moderatör
Reaksiyon puanı
9,535
Puanı
860
2014030-745189379.jpg

Kelebekler (2018)

Tür: Komedi, Dram
Senaryo: Tolga Karaçelik
Yönetmen: Tolga Karaçelik

Oyuncular:
Tolga Tekin
Bartu Küçükçağlayan
Tuğçe Altuğ
Serkan Keskin
Hakan Karsak
Ezgi Mola
Ercan Kesal

Filmin Konusu

30 yıl ayrı kaldıktan sonra, babaları 3 çocuğunu Hasanlar Köyü'ndeki evlerine geri çağırır. Nedenini bilmezler. En büyükleri Cemal, onları alır ve bu garip köye doğru yola çıkarlar. Yıllardır bir araya gelmeyen ve birbirini çok az tanıyan üç kardeş Hasanlar'a vardıklarında babalarının öldüğünü öğrenirler ve babaları, vasiyetinde köyün acayipliklerinden biri olan kelebeklerin gelişinde gömülmeyi istemiştir. Köyde geçirdikleri zaman süresinde yaşadıkları enteresan olaylar esnasında hem birbirlerinin hem kendilerinin hem de babalarının kim olduğunu anlamaya çalışırlar.

Filmin Fragmanı

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059
İzlemeyi düşünüyorum bu filmi ama bu hafta sinemaya gidecek olursam ilk tercihim Ready Player One olur. Bunu netten izleriz artık :D

@mesmeso61 hep yerli film konuları açıyorsun biraz da yabancı filmlere konu açsan çok güzel olacak :D Mesela Ready Player One, Annihilation, Maze Runner konuları açılabilir.

2014030-745189379.jpg

Kelebekler (2018)

Tür: Komedi, Dram
Senaryo: Tolga Karaçelik
Yönetmen: Tolga Karaçelik

Oyuncular:
Tolga Tekin
Bartu Küçükçağlayan
Tuğçe Altuğ
Serkan Keskin
Hakan Karsak
Ezgi Mola
Ercan Kesal

Filmin Konusu

30 yıl ayrı kaldıktan sonra, babaları 3 çocuğunu Hasanlar Köyü'ndeki evlerine geri çağırır. Nedenini bilmezler. En büyükleri Cemal, onları alır ve bu garip köye doğru yola çıkarlar. Yıllardır bir araya gelmeyen ve birbirini çok az tanıyan üç kardeş Hasanlar'a vardıklarında babalarının öldüğünü öğrenirler ve babaları, vasiyetinde köyün acayipliklerinden biri olan kelebeklerin gelişinde gömülmeyi istemiştir. Köyde geçirdikleri zaman süresinde yaşadıkları enteresan olaylar esnasında hem birbirlerinin hem kendilerinin hem de babalarının kim olduğunu anlamaya çalışırlar.

Filmin Fragmanı

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
İzlemeyi düşünüyorum bu filmi ama bu hafta sinemaya gidecek olursam ilk tercihim Ready Player One olur. Bunu netten izleriz artık :D

@mesmeso61 hep yerli film konuları açıyorsun biraz da yabancı filmlere konu açsan çok güzel olacak :D Mesela Ready Player One, Annihilation, Maze Runner konuları açılabilir.
Bu filmi netten izlemek aylar, yıllar sonra anca olur. Az sinemada da gösterime girdiğinden bu hafta bunu izledim, Ready Player One da haftaya inşallah. :D

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059
Bu filmi netten izlemek aylar, yıllar sonra anca olur. Az sinemada da gösterime girdiğinden bu hafta bunu izledim, Ready Player One da haftaya inşallah. :D
Orası öyle de Ready Player One sinemada izlemek için daha cazip görünüyor görsel yönüyle falan :D Vakit olursa ikisine de gitmeye çalışırım zaten.

Beğendin mi bu arada Kelebekler'i, yorumunu bekliyoruz? :D

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Orası öyle de Ready Player One sinemada izlemek için daha cazip görünüyor görsel yönüyle falan :D Vakit olursa ikisine de gitmeye çalışırım zaten.

Beğendin mi bu arada Kelebekler'i, yorumunu bekliyoruz? :D
Tabii orası da öyle, Ready Player One'ı haftaya da IMAX bulabilirim umarım. Bulursam öyle izleyeceğim. Görsel açıdan muhteşem gibi. :)

Kelebekler güzeldi, bugün-yarın yazarım inşallah yorum. :D

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Diğer iki filmini de fena bulmadığım Tolga Karaçelik'in net şekilde en sevdiğim filmi oldu. Eğlenceli, absürttü. Patlayan tavuklara bayıldım. :D Absürtlük ile gerçeklik çok iyi harmanlanmış. Serkan Keskin'in muhtar karakteri ve imam karakteri çok iyiydi. Gidelim Buralardan sahnesi harikaydı. :Z

Tam yorum:

7.5/10

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
Pek beklediğimi bulamadım filmden, üç kardeş de birbirinden iticiydi... Çok soğuk bir filmdi, içim mi karardı gülümsedim mi onu da anlamadım. Gazino sahnesinde çok güldüm, epey güldüm hem de. Şu patlayan tavuklar da güldürdü, orada ufak da bir şok oldum. Serkan Keskin güldürdü, İmam sahnesinin ironisi de güzeldi. Kenan karakteri güldürdü en çok, Bartu'ya tam oturmuş karakter. Suzan'ı fazla sevemedim, Cemal'i hiç sevemedim. Değişik bir filmdi yine de, fazla kötümser de konuşmak istemiyorum. Film komediden ziyade dram havasıydı. :X

Güzel performanstı, sevdim buranın atmosferini. :D

6/10