'Kara Ağaç Destanı'nda Kim Kimdir? | TRT 1

Emre Ozansoy

Konu Sahibi
Moderatör
Katılım
26 Ağustos 2017
Mesajlar
72,736
Reaksiyon puanı
57,871
Puanı
1,060
Web Sitesi
twitter.com
20240212_191505-jpg.125476

TRT 1'in merakla beklenen yeni dizisi 'Kara Ağaç Destanı' ilk bölümüyle bu akşam ekrana geliyor.

Olgun Şimşek, Emre Kıvılcım, Meltem Akçöl, Özlem Conker, Hakan Boyav ve Merih Öztürk'ün başrollerinde yer aldığı dizinin yapımcılığını Hasan Karul üstlenirken, yönetmen koltuğunda Ufuk Hakan Eren oturuyor.

Ağalık sistemi üzerinden güç, feodalite, sınıf çatışmaları ve aşk hikayesinin anlatıldığı dizi, ilk bölümüyle bu akşam 20.00'de TRT 1'de!

GHAXisnXwAIn1-Y

Celal Ağa (Olgun Şimşek)
Hırslı ve sert mizaçlı bir adam olan Celal Ağa’nın tüm derdi toprakları ve kurduğu ağalık düzenidir. Geleneklerine ve sahip olduklarına sıkı sıkıya bağlıdır, dolayısıyla bunların hiçbirini kaybetmek istemez. Buna göz dikilmesi durumunda yapabileceklerinin bir sınırı yoktur.
GHAXiwiXwAAesbr

Ömer (Emre Kıvılcım)
Celal Ağa’nın tek oğlu olan Ömer cesur ve yiğit olduğu kadar adaletli ve merhametlidir. Kara Ağaç Ovası’nın bereketsiz topraklarını yaptığı çalışmalarla geliştirmiş ve bir cennete dönüştürmüştür. İşçilerin sevip saydığı herkesin ağa olmasını istediği kişidir.
GHAXiufXYAARVYg

Sultan (Meltem Akçöl)
Osman Ağa’nın kızıdır. Kararlı, cesur ve hırslı bir kadın olan Sultan, annesi Raziye ile birlikte Kara Ağaç’tan sürülmüş, memleketine döneceği günün hayalini kurmuştur.
GHAX5CtWIAAqG1Y

Asiye (Özlem Conker)
Herkesten gizlediği büyük sırrın derin suçluluğunu ve acısını yaşamaktadır. Öyle zor günler geçirmiştir ki hayat neşesini kaybetmiştir. Gözü hep yollarda, köye gelen her yabancıda bir cevap aramaktadır.
GHAX5GGWwAAcwDW

Devranoğlu Latif Bey (Hakan Boyav)
Devranoğulları bin yıldır Kara Ağaç topraklarında var olan köklü bir ailedir. Bu sebeple Latif Bey, Celal Ağa’yı içten içe küçümser. Tam bir strateji dehasıdır. Adımlarını temkinli ve derinden atar. Celal Ağa’nın aksine öfkesine yenilmeden hareket eder.
GHAX5HoWQAAeDpk

Gülnaz (Merih Öztürk)
Devranoğlu Latif Bey’in büyük kızıdır. Oldukça güzel ve alımlı bir kızdır. Duygularına ket vurmaz. Ailesinin sıcak bakmayacağını tahmin etmesine rağmen Ömer’in en yakın arkadaşlarından biri olan Merdo’nun aşkına karşılık vermekten çekinmez.
GHAX5J3XYAAz5jD

Paşa Kadın (Ayten Uncuoğlu)
Kara Ağaç’ın bilge kişisi ve şifacısıdır. Köylülerin ‘Paşatepe’ diye adlandırdığı tepedeki bir mağara oyuğunda yaşar. Celal Ağa’nın topraklarının içinde kendi mülkiyeti olan tek kişidir. Celal Ağa dahil herkesin çok büyük saygı duyduğu biridir.
 
  • Sinir Bozucu
Reactions: Keith Long

Emre Ozansoy

Konu Sahibi
Moderatör
Katılım
26 Ağustos 2017
Mesajlar
72,736
Reaksiyon puanı
57,871
Puanı
1,060
Web Sitesi
twitter.com
Emre Kıvılcım için göz atacağım. Bu arada başka bir evrende yeniden baba & kız olmuş Hakan Boyav ile Merih Öztürk, severiz. :bhr:

Azimet Demirkan için bakabilirsin bence @EmreCan :A
 

ahmetbey

Üye
Katılım
20 Ocak 2024
Mesajlar
210
Reaksiyon puanı
98
Puanı
29
Kadro iyi görünüyor dün izleyemedim ama gelecek haftadan itibaren başlarım diziye