Netflix Kalifat - Dizi Yorumları

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,926
Puanı
1,060
Devam ettirilmeyecek şekildeyse prequelini yaparlar o zaman :A Farklı oyuncularla öncesini anlatırlar :A
Konusu başlayıp biten bir konu. Diğer diziler gibi devamlılığı olunmayacak bir dizi. BCS gibi başını anlatma olayı bir nevi olurdu ama heyecanı olunmaz çünkü bu dizide kaderleri belliydi.
Neyse daha fazla ne kendimi yorayım. İstek yoksa zaten izlenmez benim Dark'a bakmama gibi ama tek sezonluk olununca şans veriyorum dizilere :A

• Güldürdün
Reactions: MasacRE

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Ben bir gün izlemiş olacağım, belki izlemişimdir ama konuya yazmam muhtemelen. :A Üşeniyorum yorum yazmaya. :A

Yakamoz-Asi

Emekli
Reaksiyon puanı
29,158
Puanı
1,061
Öncelikle diziyi önerdiğin için teşekkür ederim @Dosi :D

Bu tarz diziler ilgimi çeker her zaman, ama genellikle sıkıcı ilerler diye korkarım ve izlemem. Kalifat dizisinde de başta öyle hissettim ama gerilimi yüksek seviyede tuttukları için insan merak ediyor bu işin sonu nereye varacak diye.

Kurgu olarak gayet başarılı, her oyuncu kendi çapında katkı sağlamış diziye. Genel olarak beğendiğimi söyleyebilirim. Hikaye olarak kalitesi yüksek bir dizi.

Aslında hepimizin bildiği taraftan değil de, tam bıcağın öbür tarafından bakılmış bu durumlara. Dizide silahlar gösterilse de kullanımı az gösterilmiş, bunu takdir ettim. Cinsellik tecavüz hariç yok denecek kadar az, böyle bir dizide gerek de yoktu. Dizinin ana karakteri Pervin çok iyi bir oyunculuk çıkarmış. Pes etmeyen polis kadın da öyle. Dizinin sonu, acaba ikinci sezon olur mu dedirtiyor ama olmayacağı kesin zaten. Başarılı bir dizi. Bazı kısımlarda sıkıldım, özellikle dizinin başında. Lakin dizi yavaş yavaş açıldı. 3 akşamda bitirdim diziyi.

• Harika
Reactions: Dosi

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,926
Puanı
1,060
Öncelikle diziyi önerdiğin için teşekkür ederim @Dosi :D

Bu tarz diziler ilgimi çeker her zaman, ama genellikle sıkıcı ilerler diye korkarım ve izlemem. Kalifat dizisinde de başta öyle hissettim ama gerilimi yüksek seviyede tuttukları için insan merak ediyor bu işin sonu nereye varacak diye.

Kurgu olarak gayet başarılı, her oyuncu kendi çapında katkı sağlamış diziye. Genel olarak beğendiğimi söyleyebilirim. Hikaye olarak kalitesi yüksek bir dizi.

Aslında hepimizin bildiği taraftan değil de, tam bıcağın öbür tarafından bakılmış bu durumlara. Dizide silahlar gösterilse de kullanımı az gösterilmiş, bunu takdir ettim. Cinsellik tecavüz hariç yok denecek kadar az, böyle bir dizide gerek de yoktu. Dizinin ana karakteri Pervin çok iyi bir oyunculuk çıkarmış. Pes etmeyen polis kadın da öyle. Dizinin sonu, acaba ikinci sezon olur mu dedirtiyor ama olmayacağı kesin zaten. Başarılı bir dizi. Bazı kısımlarda sıkıldım, özellikle dizinin başında. Lakin dizi yavaş yavaş açıldı. 3 akşamda bitirdim diziyi.
Bu diziyi bende geç keşfettim. Aslında Tols bana bir ara söylemiş ama okadar dizi öneriyor ki her seferinde yeter dediğim oluyor :A sonra medyamızda da Gizem'i gördükçe ve dizinin konusunu okuyunca ilgimi çekti. Ben çok beğendim ve size oranla çok başka bir göz ile baktım çünkü çok uzak olmadığımız, sık sık haberlerde duyduğumuz olaylar ve büyük bir sorun bu o örgütte katılıp sonra pişman olup dönenler. Herşey çok gerçekçi olduğu için başarılı buldum.

• Beğendim
Reactions: Yakamoz-Asi

Yakamoz-Asi

Emekli
Reaksiyon puanı
29,158
Puanı
1,061
Bu diziyi bende geç keşfettim. Aslında Tols bana bir ara söylemiş ama okadar dizi öneriyor ki her seferinde yeter dediğim oluyor :A sonra medyamızda da Gizem'i gördükçe ve dizinin konusunu okuyunca ilgimi çekti. Ben çok beğendim ve size oranla çok başka bir göz ile baktım çünkü çok uzak olmadığımız, sık sık haberlerde duyduğumuz olaylar ve büyük bir sorun bu o örgütte katılıp sonra pişman olup dönenler. Herşey çok gerçekçi olduğu için başarılı buldum.

Ülke olarak ve sen tabi öğretmen olarak daha bir iç içesin, diziye o yüzden de dsha yakınsın.

Aslında herkesin kolayca düşebileceği bir durum. Özellikle ailenin durumu ve anne-babanın nasıl bir reaksiyon gösterdiği çok iyiydi.

Ters köşe de olduğumuz sahneler de oldu. Ben beğendim. Tavsiye ederim izlemeyenlere.

• Harika
Reactions: Dosi