TV8 Kırmızı Oda - Dizi Yorumları

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,793
Puanı
1,061
Meltem Cumbul, Emre Altuğ derken 2000'ler nostalji kuşağı tadında gidiyor bölüm. :A

Keklik'in hikayesi diziye istenilen dram dozunu fazlasıyla getirdi. Bazı izleyicilerin yeterince dram olmadığında "bu hikaye çok sıkıcı, bitsin" tarzı yorumlar yaptığını görüyorum o yüzden "beklentilerini" tatmin etmiştir herhalde. Maalesef bu işin altından da tecavüz hikayesi çıktı ama zaten kırsal kesimlerde bu "Anadolu irfanı"na çok şahit olduğumuz için şaşıramıyoruz. :(

Rezzan ve Keklik'in giderayak kısa da olsa ortak sahnesi olmasına sevindim en azından Nihal Yalçın ve Ayta Sözeri'yi birlikte görmüş olduk. :bhr: Bu arada Rezzan'ın platonik seviyesi = ben :A

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,793
Puanı
1,061
Ayça Bingöl | Posta Röpörtajı:
Bu arada ne güzel sizi çok sevilen bir yapımda görmek. Kırmızı Oda’ya hoş geldiniz. Nasıl gidiyor Kırmızı Oda seansları? Bu arada Daha önce izliyor muydunuz diziyi?

Hoş bulduk. Diziyi devamlı takip etmiyordum. Ama biliyordum ilk bölümünü izlemiştim, senaryosunu okumuştum, oyuncu arkadaşlarım da konuk olmuştu. Çalışmaya başlamak için doğru bir tercih olduğunu düşündüm. Zaten Onur Güventam (OGM Pictures)ile de başka projeler için de görüşüyorduk. Ama ben o sıra çalışmak istemiyordum ve aşılanmasının artmasını beklemiştim. Aşılanma artınca Onur Bey’e çalışmak istediğimi söyledim. O da buyurun Kırmızı Oda’ya dedi ve seanslara başladık.
Derya'yı izleyince insan hakikaten çok üzülüyor, hiç de onun yerinde olmak istemiyor, sizin Derya ile iletişiminiz nasıl, kendinizi onun yerine koyunca ne hissediyorsunuz? Demem o ki sevebildiniz mi bu karakteri?

Derya çok kırılgan, çok savunmasız, çok güvensiz hissediyor, hayatta kendini. Ve bu tarafları beni içime çok dokunuyor. Kırmızı Oda’da bütün karakterler çok gerçek olduğu için, oradan baktığınızda zaten başka türlü bir empati kuruyorsunuz. Yani bir rol kişisi çalışmak ve rol kişisine hayat vermenin ötesinde gerçekte var olan birini oynamaya çalışıyorsunuz ve tabii ki kendi hayat tecrübeleriniz, mesleki donanımlarınızın da üstüne koyarak yapıyorsunuz bunu. Derya’yı tabii ki çok sevdim. Derya bence umut vadeden bir hasta.

Tamamı

EmreCan

Favori Üye
Reaksiyon puanı
11,947
Puanı
710
Manolya'nın hikayesi neden silahlı olsun koskoca psikoloğun? :F Pembe'nin silahı o.
Bilmediğim için sordum işte dizideki senaryoya pek hakim olmadığım için belki reyting düşünce onu da gösterirler + o silah ona birşey hatırlattı diye düşündüm :A

Son düzenleme:

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,793
Puanı
1,061
  • İlginç
  • Üzücü
Reactions: Hazem and kerem

kerem

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,586
Puanı
1,060
Bilmiyorum bölümü izliyor musun ama Sinan hoca hiç fena değilmiş. :A Yorumlarda daha önce Survivor'da yarıştı diye bir şey görmüştüm öyleyse tanırsın. :A @Hazem

------

O iki varoştan sonra ev kalite görmüş demek ki. :A @kerem

Orada da mı gözünüz vardı. Bir hikayeye Kadın'ın çakması demişlerdi de inanmamıştım, içim çok temiz. :A

Hazem

Favori Üye
Reaksiyon puanı
7,584
Puanı
1,060
Bilmiyorum bölümü izliyor musun ama Sinan hoca hiç fena değilmiş. :A Yorumlarda daha önce Survivor'da yarıştı diye bir şey görmüştüm öyleyse tanırsın. :A @Hazem

------

O iki varoştan sonra ev kalite görmüş demek ki. :A @kerem

Yarın izleyeceğim YouTube'dan bölümü. Emin Günenç bu sene Survivor'da yarıştı ama sakatlık sebebiyle diskalifiye oldu. :bhr:

• Güldürdün
Reactions: Aserat

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,793
Puanı
1,061
Sil Baştan'ı tekrar duyunca aklıma Alya'nın son bölümü geldi. O kadar etkileyici bir yerde çalmıştı ki aradan bir sene geçmesine rağmen hala onu hatırlıyorum. :(

Aramızda Kalsın kadrosunun Kırmızı Oda'da toplanması çok tatlı. Bahattin, Elmas Hala ve Saliha Hala'dan sonra Battal'ı da gördük ama bu sefer sadece oyuncu değil karakter de aynı (isim farklı olsa da) resmen. Hatçik'in yerine de Keklik gelmiş gibi. :A Koca dizide katlanamadığım tek karakterdi burada da fazla kafa ütülemesin yeter.ss

Rezzan ve Süveyda'dan sonra Derya'da da sona çok yaklaştık diyebiliriz. Bu sezon hep kadın hikayeleri izlediğimiz için yerine gelecek danışanın erkek olmasını isterim. Tabii Sadi gibi olmasın da. :A
------

Yarın izleyeceğim YouTube'dan bölümü. Emin Günenç bu sene Survivor'da yarıştı ama sakatlık sebebiyle diskalifiye oldu. :bhr:

Survivor yarışmacısının Kırmızı Oda'da ne işi var aynı kanalda olmalarına rağmen birbirleriyle alakası olmayan yegane işlerdi.ss Ama dış görünüşü (oyunculuğu da fena değildi) hatrına lafım yok. :A
------

Orada da mı gözünüz vardı. Bir hikayeye Kadın'ın çakması demişlerdi de inanmamıştım, içim çok temiz. :A
Tarlabaşı'na da geldik izle de bu mekanlar ve temalar nasıl hakkıyla işlenir gör. :Z

Son düzenleme:
  • Beğendim
Reactions: Hazem

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,793
Puanı
1,061
Abartmakta üstüne yok. :A
Tamam biraz abarttım ama aradan zaman geçince sadece diziyle değil her reklama giriş-çıkışta gördüğün, bölümü onun eşliğinde izlediğin sponsorlarla bile ilginç bir gönül bağı kuruyorsun. Hele ki 51 haftadır olduğunu düşünürsek. :A

• Güldürdün
Reactions: Hazem