TV8 Kırmızı Oda - Dizi Yorumları

alperuz

Favori Üye
Reaksiyon puanı
11,351
Puanı
700
Ben ilk önce Evrim Alasya’yı bu muhteşem performansı için ayrıca tebrik etmek istiyorum. Meliha’nın o iç dünyasını izleyiciye çok iyi yansıttı. Bölümün en etkili hikayesi bence Meliha’nın geçmişiydi. Bakalım ilerleyen bölümlerde ne gibi gelişmeler yaşanacak...

Ülkemizin en önemli problemlerinden biri olan “şiddet“e çok güzel parmak basılmış. Yer yer izlemekte zorlandım, biraz ağır gelebiliyor insana. İzlediğimiz hikayelerin gerçek olması daha da sarsıyor insanı...

Binnur mükemmeldi. Evet başka yoruma gerek bile yok. ❤️

Ayşe ve Deniz için seçilen oyunculardan birinden birini, farklı birinin canlandırmasını isterdim.

Ekibin yolu izi açık olsun. 🌿

• Harika
Reactions: Angelica

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,903
Puanı
1,061
Ben ilk önce Evrim Alasya’yı bu muhteşem performansı için ayrıca tebrik etmek istiyorum. Meliha’nın o iç dünyasını izleyiciye çok iyi yansıttı. Bölümün en etkili hikayesi bence Meliha’nın geçmişiydi. Bakalım ilerleyen bölümlerde ne gibi gelişmeler yaşanacak...

Ülkemizin en önemli problemlerinden biri olan “şiddet“e çok güzel parmak basılmış. Yer yer izlemekte zorlandım, biraz ağır gelebiliyor insana. İzlediğimiz hikayelerin gerçek olması daha da sarsıyor insanı...

Binnur mükemmeldi. Evet başka yoruma gerek bile yok. ❤

Ayşe ve Deniz için seçilen oyunculardan birinden birini, farklı birinin canlandırmasını isterdim.

Ekibin yolu izi açık olsun. 🌿
Gerçekten arada o kadar saçma yorumlar gördüm ki. Oyuncu dediğin komedi de oynar dram da ama niyeyse Binnur Kaya söz konusu olunca herkes kafamda oturtamadım modunda. Valla siz gidin kendi kafanıza baktırın kadın döktürmekten helak oldu.

• Beğendim
Reactions: alperuz

alperuz

Favori Üye
Reaksiyon puanı
11,351
Puanı
700
Gerçekten arada o kadar saçma yorumlar gördüm ki. Oyuncu dediğin komedi de oynar dram da ama niyeyse Binnur Kaya söz konusu olunca herkes kafamda oturtamadım modunda. Valla siz gidin kendi kafanıza baktırın kadın döktürmekten helak oldu.
Binnur’u Analar ve Anneler’de izleyen herkes dramda döktürdüğünü bilir. Şahika, Hüsne, Nazire izleyici için ikonik karakterler olduğu için bir anda dramda görmek zor gelmiş olabilir. Bir iki haftaya herkesin kafasında oturur bence rol.

• Beğendim
Reactions: Aserat

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,903
Puanı
1,061
Binnur’u Analar ve Anneler’de izleyen herkes dramda döktürdüğünü bilir. Şahika, Hüsne, Nazire izleyici için ikonik karakterler olduğu için bir anda dramda görmek zor gelmiş olabilir. Bir iki haftaya herkesin kafasında oturur bence rol.
İzledin mi bilmiyorum ama kara komedi olarak geçse de Vavien filmindeki rolü de dram tarzıydı. Yorum yapmak için en azından o filmi izlemek lazım ondan sonra böyle yorumlar geliyor mu bakalım.

• Beğendim
Reactions: alperuz

Carpe Diem

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,293
Puanı
860
20200827_125944-jpg.91408

TV8'in merakla beklenen iddialı dizisi Kırmızı Oda bu akşam yayın hayatına başlıyor.

Yapımcılığını OGM Pictures'ın, yönetmenliğini Cem Karcı'nın, senaristliğini Banu Kiremitçi Bozkurt'un üstlendiği; başrollerini Binnur Kaya, Tülin Özen, Burak Sevinç, Meriç Aral, Halit Özgür Sarı, Gülçin Kültür Şahin, Sezin Bozacı ve Baran Can Eraslan'ın paylaştığı yapım, psikolog doktor Gülseren Budayıcıoğlu'nun gerçek hikayelerinden ekranlara uyarlanıyor.

İlk bölümüne Evrim Alasya, Salih Bademci ve Hande Doğandemir'in konuk olacağı dizi ile ilgili tüm yorum ve paylaşımlarınızı bu konu altında yapabilirsiniz.

Kırmızı Oda, yeni bölümleriyle her Cuma 20.00'de TV8'de!
Dizi yi çok beğendim ba-yıl-dım çok akıcı inşallah böyle olur hep

Son düzenleme:
  • Beğendim
Reactions: Angelica

jacksonx

Yeni Üye
Reaksiyon puanı
10
Puanı
25
Gerçek hayat hikayelerine dayanması, farkındalık yaratarak sosyal mesaj vermesi ile özgün ve nitelikli bir iş olmuş.

Ancak bazı izleyici yorumlarından anlaşılan o ki; toplumumuz, ülke gerçekleri gereği zaten karartıcı geçen günlerini bir de karartıcı dizi izleyerek geçirmek, ekstra rahatsız olmak istemiyor. Aksiyon ve entrika, heyecanlandırıp kafa dağıtması nedeniyle hâlâ popüler ve ilk tercih.

Ayrıca her yazar ve yönetmenin belirli bir türü olduğu gibi her oyuncunun da belirli bir türü olmalı. Binnur Kaya, komedi türünde çok iyi performans gösteriyor ama dram (trajedi ağırlıklı) olmamış. Aşina olduğumuz tavırları nedeniyle bu ciddiyette bir dizide rolü yapay durmuş.

Hazem

Favori Üye
Reaksiyon puanı
7,623
Puanı
1,060
Gerçek hayat hikayelerine dayanması, farkındalık yaratarak sosyal mesaj vermesi ile özgün ve nitelikli bir iş olmuş.

Ancak bazı izleyici yorumlarından anlaşılan o ki; toplumumuz, ülke gerçekleri gereği zaten karartıcı geçen günlerini bir de karartıcı dizi izleyerek geçirmek, ekstra rahatsız olmak istemiyor. Aksiyon ve entrika, heyecanlandırıp kafa dağıtması nedeniyle hâlâ popüler ve ilk tercih.

Ayrıca her yazar ve yönetmenin belirli bir türü olduğu gibi her oyuncunun da belirli bir türü olmalı. Binnur Kaya, komedi türünde çok iyi performans gösteriyor ama dram (trajedi ağırlıklı) olmamış. Aşina olduğumuz tavırları nedeniyle bu ciddiyette bir dizide rolü yapay durmuş.
Bence TV'de şu an ağır dram eksikliği var. Bir Zamanlar Çukurova, Hercai ve Zümrüdüanka dışında diğer tüm diziler senin dediğin aksiyon, entrika tarzı diziler. Bu tür diziler de olmalı ayrıca bir dram dizisi izlediğinde günün ekstra karartıcı geçmiyor tamam üzülüyorsun, duygulanıyorsun ama bu bir dizi bittiği zaman günün öyle devam etmek zorunda değil ve sana birçok şey katıyor ve öğretiyor entrika'nın aksine.

Gizmen

Favori Üye
Reaksiyon puanı
2,884
Puanı
360

Aksine bir kaç öyle yorum var ama reytingi şekillendiren kişiler diziyi tutmuş. Ab 6 üstü ye yakın reyting. Hiç fena değil.

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,896
Puanı
1,060
Ben de dram sevmiyorum ama bence iyiydi.
Madalyonun İçi :A

Of izlemiyorsanız izlemeyin kaliteyi kaçırıp kaybeden siz olursunuz. :A
Müge anlı prime time A taşınmış işte :A @Dosi
İzledim ve çok iyiydi, insanı bir şekilde kendine çekiyor ve merak uyandırıyor ama devam etmeyeceğim.

Meliha'nın kızı annesini merak edip eve geliyor ve anahtarı olmasına rağmen zile basıp bekliyor. Endişe eden kişi anında kapıyı açıp içeri girer. Tek eleştireceğim kısım bu :A bu arada o Hayat Şarkısı dizisindeki Bade oydu galiba.

Konuk oyuncular her biri harika performans göstermiş.
Ben buna dizi değilde belgesel diyebilirim. Gerçek hayatları anlatan bir yapım nede olsa. 'Kiloluyum' 'kısayım' vs. vs. haline şükredemeyenler bu diziyi izlesinde ne kadar gereksiz şeyleri sorun ettiklerini bir kez daha anlasınlar.
Bu dizi tutar.

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,903
Puanı
1,061
2. BÖLÜM FRAGMANI

Heyecan yapmana gerek yoktu @Aserat :A

Dizinin yolu açık olsun
Merakla bekliyorum. :Z Gerçi akşam misafir gelecekmiş izleyemeyebilirim.ss
Acun 19.00 - 20.00 arasına bu defa film değil Masterchef'in tekrarını koymuş.
Rezalet psikolojim bozuldu izledikçe daha da izlemem:(
Ben de dram sevmiyorum ama bence iyiydi.
O Lunapark sahnesi çok güzeldi..
Guzel bir ilk bolumdu. Emegi gecen herkesin ellerine saglik

• Beğendim
Reactions: Gerekli24 and Dosi

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,903
Puanı
1,061
İlk bölümdeki Salih hikayesini bugün Madalyonun İçi'nde okudum. Tıpkı dizideki gibi kısa 4-5 sayfalık bir hikaye. Adamın adı Salih değil Mustafa olarak geçiyor ve sarı saçlı, renkli gözlü olarak tasvir ediliyor. Ama kesinlikle dizide çok daha iyi işlenmiş. Mesela dizide Tuna 'adamın sorunu psikolojik olduğu için buraya getirmişler' derken Doktor Hanım 'nereden anladın' gibi kısa bir çıkış yapıyor kitabın aksine. Binnur Kaya öyle bir ses tonuyla söylemiş ki bir saniyelik replik bayağı komik oluyor. :A Yine kitaptaki düz anlatımların aksine dizide doktor Salih'i daha ilgiyle ve güler yüzle karşılıyor ki bu da tebessüm ettiren anlara neden oluyor.

Dikkatimi çeken en farklı nokta ise Gülseren Budayıcıoğlu'nun adama poğaça ikram ederken "Tuna çok güzel yapar, o yüzden yuvarlak ya zaten" demiş olması. Dizide Tuna'ya yapılan şakalara tepki gösterenler vardı ama o sahnelerde incitici bir şey yoktu çünkü Tuna da kendi durumunu iyi biliyordu ve şakayla takılmadan ötesi yoktu. Gerçekte de öyledir ve aradaki samimiyet nedeniyle öyle demiştir ama çok sakil bir ifade tarzı olmuş. Dizide Doktor Hanım kesinlikle böyle bir tabir kullanmıyor ve sadece ne kadar iyi yaptığından bahsediyor o yüzden Banu Kiremitçi Bozkurt'a bu konudaki hassasiyeti için teşekkür etmek lazım. Kesinlikle dizideki Doktor Hanım >> Gülseren Budayıcıoğlu bence.

• Beğendim
Reactions: Gerekli24

emreemreu

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
6,284
Puanı
1,060
1-1.5 saat kadar izledim az evvel tekrarından. Güzel bir dizi olmuş ama 2.5 saat ne be kardeşim. Süresi gerçekten çok uzun. Bu arada TV8'de izlediğim ilk iş oldu.

Ara ara denk gelirsem izlerim, bakalım. :)

Angelica

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,091
Puanı
1,060
Bölümü tamamlayıp yorum yazmak istedim Evrim alasya harikaydı Meliha beni ağlattı yaşadıkları o kadar ağır ki..annesi babası ablası sevmediği bir adamla evlenmek aynı anda o kadar acı yaşamış ki izlemesi zor oldu bana çok etkiledi beni meliha umarım finaldeki o telefon meliha için değildir
diğer hikayeye gelirsek Salih bademci de harikaydi bu çiftin hikayesini merak ediyorum ben severek evlenen çift neden bu hale geliyor acaba 2.bölümü merakla bekliyorum