2019 Judy - Film Yorumları

Sherlock

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,696
Puanı
1,060
1699535.jpg-c_215_290_x-f_jpg-q_x-xxyxx.jpg

Judy

Tür:
Biyografik, Dram
Yönetmen: Rupert Goold

Oyuncular:
Renée Zellweger
Jessie Buckley
Finn Wittrock

Filmin Özeti:
Judy, ünlü oyuncu ve şarkıcı olan Judy Garland'ın hayatına odaklanıyor. 1968 kışında, Judy Garland'ın "Oz Büyücüsü"ndeki ikonik Dorothy rolünü oynamasının üzerinden 30 yıl geçmiştir. Talk of the Town performansları için çalkantılı Londra'ya gelen Garland, arkadaşlarıyla ve hayranlarıyla yeniden bir araya gelmenin coşkusunu yaşarken, bir yandan da gece kulübünün yönetimiyle çatışmaktadır. İleride 5. kocası olacak Mickey Deans'in hayatına girişiyle birlikte, Garland için her şey daha parlak görünmeye başlar. Ancak 47 yaşının 45 yılında çalıştıktan sonra, çok yorgun ve hassas bir hale gelir. Hollywood'a feda edilen çocukluğunun anıları ve çocuklarının yanına, eve dönme isteği Garland'ın zihnine gölge düşürür.

Filmin Fragmanı:

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,923
Puanı
1,061
Her yıl izlediğimiz, başrol oyuncusuna Oscar getirmek için hazırlanmış klasik biyografilerden biri. O yüzden senaryo ve yönetmenliğin çok iyi olduğunu iddia etmek zor. Senaryo da reji de Renee Zellweger şov yapsın amacıyla yola çıktığı için pek zevk aldığımı da söyleyemeyeceğim.

Aslında Judy Garland'ın çocukluğunu setlerde geçirdiği için yeme düzeninden uykusuna kadar fedakarlık yapmak zorunda kaldığı şeyler ve küçük yaşta yüklendiği büyük sorumluluklar, stüdyoların acımasız şartları altında var olmaya çalışırken özel hayatını yoluna koyamamış olması etkili şekilde anlatılmış. Ama filmdeki her şey bir cetvelle çizilmiş gibi tekdüze göründüğü için onlar da bir yere kadar yetti.

Renee Zellweger kendisine gelen fırsatları iyi değerlendirip başarılı bir oyunculuk çıkarmış aslında ama bayıldığımı da söyleyemeyeceğim. Sanırım geçmişte estetik ameliyatlar geçirmiş ve bu nedenle bazı mimikleri kaybolmuş. Bazı sahnelerde bu durum ciddi şekilde gözüme çarptı maalesef. Bazı yerlerde de bakın ben nasıl da güzel oynuyorum düşüncesi içine girip abartıya kaçtığını ve beni uzaklaştırdığını hissettim. Tabii ben bu konuda yetkili bir merci değilim ve dikkat etmediğim bir sürü detay vardır elbette ama filmin tüm yükü onun üzerinde olduğu için daha farklı bir şey bekliyordum belki de. Açıkçası Scarlett Johansson'ın Marriage Story'deki doğallığını izledikten sonra pek açmadı beni.

Tabii düz deyip o kadar gömdüm ama Judy'nin çocuklarıyla dolaba girmesi, kızıyla telefonda konuştuğu sahne ve son kez şarkı söylediği anlar etkileyiciydi. Ama filmdeki gay çift olmasa da olurdu.

Sonuç olarak çok yabancı film izleyemeyen biri (keşke olabilsem ama üşengeçliğim kahrolsun) olarak bana bile daha önce defalarca kez izlemişim gibi geldiğinden dolayı pek bağ kuramadım ama teknik tarafının iyi oluşunun da etkisiyle biraz cömert davranacağım puan konusunda.

6/10

• Beğendim
Reactions: bazinga

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,726
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Çok kötü filmdi. Renee Zellweger'in performansını da çok abartılı buldum birkaç iyi sahnesi dışında. Scarlett Johansson'un harika performansı karşısında hiç şansı olmamalı ideal bir dünyada. :(

Lütfen sadece kadın oyuncusu Oscar alsın diye filmler yapmaktan vazgeçin. :(

Tam yorum: https://izleryazar.com/judy-2019/

3/10

• Beğendim
Reactions: Aserat

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,072
Puanı
860
Çok kötü filmdi. Renee Zellweger'in performansını da çok abartılı buldum birkaç iyi sahnesi dışında. Scarlett Johansson'un harika performansı karşısında hiç şansı olmamalı ideal bir dünyada. :(

3/10
Tam düşündüğüm yorum gelmiş ve bunlardan çokça var etrafta. İzledikten sonra da fikrim değişmeyecek gibi duruyor. Gerçekten NET şekilde Scarlett Johansson'un STOLEN olacağı bir ödül töreni göreceğiz... Üzülüyorum bu duruma, hem de çok büyük üzülüyorum...

• Beğendim

Sherlock

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,696
Puanı
1,060

3/10

Yapma, yanarız...

O kadar mı kötü? :(

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,923
Puanı
1,061

3/10
Filme senin kadar negatif reaksiyon vermedim ama botokstan kadının mimikleri gitmiş resmen ve bu abartılı sevgiyi anlayabilmek mümkün değil. Scarlett Johansson'ın doğallığı ve samimi performansı olmasa neyse de.. :(

• Beğendim