Zey TV Jeneriklerle Geçmişe Yolculuk - 5. Bölüm

Hangi dizileri özlediniz?/ ilginizi çekti?

• Kullanılan toplam oy
    22

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,932
Puanı
1,060
Jeneriklerle Geçmişe Yolculuğun beşinci bölümü ile sizlerleyim. Yaz sonrası düzenlemeyi düşündüğüm 'En Özlenilen Dizi' etkinliği için bu tanıtımlar bir nevi ön hazırlık. Tüm tanıtacağımız diziler o etkinlikte yarışmayacak çünkü belirli yıllardaki dizileri seçeceğiz ve bunu zamanla birlikte kararlaştırırız.

Ankette beğendiğiniz veya ilginizi en fazla çekmiş olan dizileri oylayabilirsiniz.

İşte karşınızda iz bırakmış özlenilen 11 dizi:

Leyla ile Mecnun
TRT 1 ekranlarında 2011 yılında yayın hayatına başlayan dizi kısa zamanda büyük bir hayran kitlesine sahip oldu. Dizide Ali Atay, Cengiz Bozkurt, Serkan Keskin, Osman Sonant, Ahmet Mümtaz Taylan, Ezgi Asaroğlu, Melis Birkan, Zeynep Çamcı gibi başarılı oyuncular yer aldı.

Böyle mi Olacaktı
90'lı yıllara damga vuran ve türk dizilerinde entrikayı getiren dizi olarakta adlandırılan Böyle mi Olacaktı dizisi 1997 yılında yayın hayatına başladı. Berna Laçin, Hande Ataizi, Açelya Akkoyun, Hakan Ural, Atilla Saral, gibi başarılı isimler yer almıştır.

Mahallenin Muhtarları
1992-2002 yıllarında farklı kanallarda ekranlarda olan dizi, ilk senelerinde Temel ile Fadime'nin aşkını konu alıyordu. 1997 senesinden itbaren ise Temel ile Şirin'in aşkını konu aldı. Kadrosunda, Erkan Can, Aydan Burhan, Esra Akkaya, Cihat Tamer, Açelya Akkoyun gibi önemli isimler yer aldı.

Süper Baba
ATV ekranlarında 1993-1997 yılları arasında yayınlanmıştır. Dizide, Şevket Altuğ, Kenan Işık, Şevval Sam, Bennu Yıldırımlar gibi başarılı isimler yer almıştır.

Arka Sıradakiler
FOX ekranlarında 2007 yılında yayın hayatına başlayan dizinin kadrosunda Sinem Öztürk, Bülent Çetinaslan, Gürbey İleri, Fırat Çoloğlu gibi başarılı isimler yer aldı.

Gümüş
Kanal D ekranlarında 2005 yılında yayın hayatına başlayan dizi, türk izleyicilerin yanı sıra, arap ülkelerinde de büyük bir hayran kitlesine sahip. Kıvanç Tatlıtuğ, Songül Öden, Ekrem Bora, Barış Bağcı, Çiğdem Batur gibi başarılı isimlerin yer aldığı dizi, ekran yolculuğunu 2007 yılında sonlandırmıştır.

Küçük Sırlar
2010 yılında Kanal D ekranlarında yayın hayatına başlayan dizi, Star TV ekranlarında 2011 yılında veda etmiştir. Kadrosunda Sinem Kobal, Merve Boluğur, İpek Karapınar, Gonca Vuslateri, Burak Özçivit, Birkan Sokullu, Kadir Doğulu, Furkan Palalı gibi başarılı isimler yer aldı.

Bizimkiler
Türk dizilerinin en uzun süren ve en çok izlenen dizisi olan Bizimkiler, yayın hayatına 1989 yılında başlayip 2002 yılında veda etmiştir. TRT 1 ve Star TV'de ekranlara gelen dizide, Erdal Özyağcılar, Ercan Yazgan, Ayşe Kökçü, Mehmet Akan, Cihat Tamer, Meral Çetinkaya ve daha nice önemli emektat oyuncular yer aldı.

İkinci Bahar
TRT 1 ekranlarında 1998 yılında yayınlanan dizide, Şener Şen, Türkan Şoray, Nurgül Yeşilçay, Güven Hokna, Özkan Uğur, Ozan Güven gibi önemli isimler yer almıştır.

Baba Evi
1997-2001 yıllarında ekranlara gelen dizide Halil Ergün, Deniz Gökçer, Sevinç Erbulak, Ayşegül Ünsal, İhsan Devrim gibi başarılı isimler yer aldı.

Menekşe ile Halil
2007-2008 yıllarında ekranlara gelen dizide, Kıvanç Tatlıtuğ, Sedef Avcı, Hasan Küçükçetin, Murat Dalbatan, Mehmet Çevik gibi başarılı isimler yer almıştır.

serhatt

Moderatör
Reaksiyon puanı
62,930
Puanı
1,060
Böyle Mi Olacaktı geçen sene baştan sona izledim Şebnem karakteri kötülükte nirvanaydı yer yer saçmalıklarla doluda olsa çok başarılı bir işti.

Mahallenin Muhtarları ve Bizimkiler döneminin kült işlerindendir, geçtiğimiz senelerde Mahallenin Muhtarlarını 2 kez baştan sona izledim, Bizimkileri hala her gün izlerim.

Küçük Sırlar ilk başlarda çok iyidi Star'a geçince bozmuştu tamalamadan bıraktım.

Baba Evi'de efsanedir eski Emirgan ve müziklerinin yeri başkadır bende.

• Güldürdün
  • Harika
Reactions: Dosi and Forumdash

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
Aslında Böyle Mi Olacakti'nin müziği aklımda suan dönuyor ama

Efsanelere verdim oyumu

İkinci Bahar
Süper Baba

• İlginç
Reactions: Dosi

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
Böyle Mi Olacaktı geçen sene baştan sona izledim Şebnem karakteri kötülükte nirvanaydı yer yer saçmalıklarla doluda olsa çok başarılı bir işti.

Mahallenin Muhtarları ve Bizimkiler döneminin kült işlerindendir, geçtiğimiz senelerde Mahallenin Muhtarlarını 2 kez baştan sona izledim, Bizimkileri hala her gün izlerim.

Küçük Sırlar ilk başlarda çok iyidi Star'a geçince bozmuştu tamalamadan bıraktım.

Şükür ki senle izlediğimiz diziler bile nadiren ortak:A

eskici

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,640
Puanı
1,059
Leyla ile Mecnun
Mahallenin Muhtarları
Süper Baba
Arka Sıradakiler
Bu sefer unutmadım @Dosi ama sen Leyla ile Mecnun oyuncularına Müge Boz’u yazmayı unutmuşsun yani Zeynep Çamcı’yı yazıp Müge’yi yazmaman ayıp olmuş :A

• Güldürdün

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,932
Puanı
1,060
Leyla ile Mecnun
Mahallenin Muhtarları
Süper Baba
Arka Sıradakiler
Bu sefer unutmadım @Dosi ama sen Leyla ile Mecnun oyuncularına Müge Boz’u yazmayı unutmuşsun yani Zeynep Çamcı’yı yazıp Müge’yi yazmaman ayıp olmuş :A
Oyuncu kadrosu okadar zengindiki, hangi birini yazayım? Zeynep'i beğeniyorum. Kıyak geçmem normal :A

• Güldürdün
Reactions: eskici

eskici

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,640
Puanı
1,059
Oyuncu kadrosu okadar zengindiki, hangi birini yazayım? Zeynep'i beğeniyorum. Kıyak geçmem normal :A
Zeynep’in dizideki karakteri nefret edilesi bir karakterdi o yüzden yazmasan da olurdu ama madem yazdın Müge’yi de yazmalısın :A

• Güldürdün

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,932
Puanı
1,060

Ben şu satırları yazarken sen geldin aklıma ve daha sana önerecektim diziyi :A '90'lı yıllara damga vuran ve türk dizilerinde entrikayı getiren dizi olarakta adlandırılan Böyle mi Olacaktı'
Entrika kelimesini görünce sen geliyorsun aklıma :A

• Güldürdün
Reactions: serhatt

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,932
Puanı
1,060
ooo @MEnes Bey, sessiz sedasız aramıza katılmışsın :A Ben Leyla ile Mecnun için konuya damladın sandım ama önceki bölümlerde de anketi oyladığını farkettim. İnsan bi belirtir :A kuru kuruya oylamak olmadı :ppp:

• Güldürdün
Reactions: MEnes

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,932
Puanı
1,060
Aslında Böyle Mi Olacakti'nin müziği aklımda suan dönuyor ama

Efsanelere verdim oyumu

İkinci Bahar
Süper Baba
Herşey Tuğba Özerk'in oyunculuk geçmişini öğrendiğimizde, laf lafı açıp, Böyle mi Olacaktı ve Melekler Adası dizilerini karıştırmam ile başlamıştı :A

• Harika
Reactions: Forumdash