2020 I Care a Lot - Film Yorumları

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060

MV5BYWU2ZTRhNDMtMWYxMC00ZTVkLThjZmItZGY4MGU0YmZlMjJlXkEyXkFqcGdeQXVyMTkxNjUyNQ@@._V1_.jpg

I Care a Lot

Tür:
Komedi, Suç, Gerilim
Süre: 118 dakika

Yönetmen: J Blakeson
Senaryo: J Blakeson

Oyuncular:
Rosamund Pike
Peter Dinklage
Eiza González
Dianne Wiest

IMDb Linki

Puanlar:
IMDb: 6.6/10
Metacritic: 67/100

Filmin Fragmanı:

Filmle ilgili yorumlarınızı bu başlık altından yapabilirsiniz.

• Beğendim
Reactions: Tolstoyevski

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,533
Puanı
860
Herkesin seveceği tarzda bir film kesinlikle değil. Popüler film sevenler kesin sıkılır. Sonu da tatmin ederek bitti. Ancak gerekli miydi bilemiyorum. Ana hikaye ile olanlar bitmişken burası olmasa da olurdu. İlla Marla'yı öldürecekse de bu Roman olmalıydı.

Filmde bir ahlaksızlık ve dolandırıcılık güzellemesi var. Normalde bu tarz meseleler bu kadar uzamaz ama beyazperde de böyle oluyor.

Nerede bir psikopat - manipülatif kadın rolü var yapımcılar hemen Rosamund Pike'ı arıyorlar herhalde. Allah'tan bu roller kadına yakışıyor.

6/10

• Beğendim
Reactions: Dosi and bazinga

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Öncelikle filmi 2021 filmi değil 2020 filmi olarak görüyorum. Hem ilk gösterimi 2020'de yapıldı, hem 28 Şubat 2021'e kadar 2020 film sezonu sayılıyor ve bu film 2020 Altın Küre'ye aday oldu...

Film son derece özgün bir filmdi. Çok yüksek temposu ve ilginç bir konusu var. Tabii filmi asıl izleten unsur Rosamund Pike'ın müthiş performansı. Tabii karakter de çok iyi yazılmış. Kötü olduğunu bilseniz ve nefret etmek isteseniz dahi bazı anlarda istemsizce hayran kalıyorsunuz...

1800'lerde bilmem ne olayı vardı hatırlıyor musunuz? Ben de hatırlamıyorum. O yüzden ölünce de hiçbir şey hatırlamayacağım. gibisinden bir şeyler söylediği sahnede kalkıp ayakta alkışlayacaktım. Çok iyiydi. :A

Tam yorum: i-care-a-lot-2020

7/10
------

Herkesin seveceği tarzda bir film kesinlikle değil. Popüler film sevenler kesin sıkılır. Sonu da tatmin ederek bitti. Ancak gerekli miydi bilemiyorum. Ana hikaye ile olanlar bitmişken burası olmasa da olurdu. İlla Marla'yı öldürecekse de bu Roman olmalıydı.

Filmde bir ahlaksızlık ve dolandırıcılık güzellemesi var. Normalde bu tarz meseleler bu kadar uzamaz ama beyazperde de böyle oluyor.

Nerede bir psikopat - manipülatif kadın rolü var yapımcılar hemen Rosamund Pike'ı arıyorlar herhalde. Allah'tan bu roller kadına yakışıyor.

6/10
Ahlaksızlık ve dolandırıcılık güzellemesi olduğunu düşünmüyorum.

Eğer sonda Marla ölmese öyle anlaşılabilirdi. Bu halde yapmak istediği insanların kendi çıkarları uğruna ne kadar acımasızlaşabileceğini göstermek ve onlara kapılıp siz de onlardan biri olmak isterseniz sonunuzun Marla gibi olabileceğini göstermek. :)

Roman öldürse çok vurucu bir final olmazdı. Kötüyle kötünün mücadelesinde kötülerden birinin kazanması çok da ilgi çekici bir final olmazdı...

• Beğendim
Reactions: Dosi and mesmeso

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Film güzeldi. Özgün ve farklı. İlk başta güzel bir giriş yaptı ve kısa boylu adam filmde belirince film daha güzel bir hal aldı fakat sarışın kadını ortadan kaldırma planı ve suya atmaları ve ordan kurtulması çok klişe ve zorlama geldi. O sahneden sonrası koptum filmden. Son kısımda tatmin oldum. Böyle bir son gerekliydi. Yaşlı kadına ilk baya üzüldüm ama sonra onun bambaşka bir hikayesi ortaya çıktı.

Genel olarak güzeldi.

serhatt

Moderatör
Reaksiyon puanı
62,483
Puanı
1,060
Son zamanlarda izlediğim en iyi filmlerdendi. Basit bir senaryosu olmasına rağmen iyi bir kurgu ve oyunculuklarla epey ilgi çekici ve eğlenceli bir film ortaya çıkmış.

Sonu klasik olur, kötü adam Marla'yı öldürür ve film öyle biter derken beklenenin aksine ortak olup çok büyük para kaldırdılar. İkisinin de birbirlerini öldürme konusunda başarısız olması da filmi klişelikten kurtarmış. Gerçi öldürmeye niyeti olan kaza süsü vermek ya da yol ortasında bırakmak yerine daha kesin çözümler kullanırdı ama. :A Tam TV programının ardından film mutlu son ile bitecek diye beklerken sürpriz bir şekilde Marla'nın canını yaktığı başka bir adam tarafından öldürülmesi fazlasıyla şaşırttı.

8/10

• Beğendim
Reactions: bazinga