Hayata Dair İç Burkan Detaylar

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Kendi hayatınızdan ya çevrenizden, gözlemdiklerinizden iç burkan olayları, detayları, durumları yazabilirsiniz.

Ben başlıyorum:

Çocukken bisikletim çalınmıştı ve günler sonra fark etmiştim, fark ettiğimde oldukça üzülmüştüm günlerce…

Çocukken beslediğimiz kedi evden kaçmıştı, o kadar bağlanmıştım ama giden gelmiyor İşte….

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
İnsanları intihara sürüklemek istemiyorum bende kalsın...

AteşBöceği

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,663
Puanı
410
Hangi birini sayayım ki herşey içimizde ukte kalmış yaprak döker bir yanımız bir yanımız bahar bahçe

Yakamoz-Asi

Emekli
Reaksiyon puanı
29,113
Puanı
1,061
Küçükken baş ucumda duran küçük bir oyuncak köpek vardı. Yıllar boyunca orada durar, sabahları onunla uyanırdım. Büyüdükçe böyle şeyler artık durmamalı dedi annem ve bir sabah kalktığımda o köpek orada yoktu. Evin altına üstüne getirmiştim Annem iş yerindeyken, ama o köpek çoktan evden gitmişti. Belki de kendi evim olunca köpek istememin sebebi bunda gizli..

Son düzenleme:
  • Üzücü
Reactions: Tolstoyevski

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Sürekli tekrar tekrar gördüğüm, senelerdir döngü halinde devam eden bir rüya olayım var. Bu tekrarlayan rüyamda her defasında eski evimize tekrar taşındığımı görüyorum. Hatta o kadar çok gördüm ki bu rüyayı, “bak bu kez rüya değil, cidden taşındık eski apartmana” diyorum rüyamda bile, rüyada olduğumu fark etmeden…

Şu ana dek iki evde yaşadım bu yaşıma dek. Doğduğum günden 12-13 yaşıma dek bu sürekli rüyada gördüğüm eski ev, ardından taşındığımız ve 10-11 senedir oturduğumuz şu anki ev. Haliyle bebeklik ve çocukluk dönemim komple o evde, o mahallede geçti. O mahalleden iki sokak öteye taşındık gerçi, ama taşındığımız dönemden itibaren o ortamdan tamamen koptum…

Belki de sürekli bu rüyayı, eski eve tekrar taşınmayı görme sebebim o çocukluk dönemine olan özlem. Mahalle arkadaşları, sokaklarda oynanan oyunlar, maceralar… Taşındığımızdan bir süre sonra hiçbir şey eskisi gibi olmadı, ergenlikti lise dönemiydi derken koptuk gitti tüm o çocukluk bağlarından. Bir tane bile çocukluk arkadaşım kalmadı, hepimiz bir tarafa dağıldık, kimisi uzaklara taşındı…

Haliyle insan yad ediyor belki de. Ama senelerdir 48281928. kez eski eve taşınmayı görmek ilginç geliyor. Her seferinde de mutlu oluyorum, uyandığımda içim bir buruk oluyor. Belki de en acısı bir daha Asla o eve geri taşınamayacak olmak. Çünkü o apartmanı komple yıkıp yerine başka bi bina diktiler… Artık sadece hayallerde, rüyalarda ve anılarda kaldı…

Gerekli24

Favori Üye
Reaksiyon puanı
10,393
Puanı
710
Sürekli tekrar tekrar gördüğüm, senelerdir döngü halinde devam eden bir rüya olayım var. Bu tekrarlayan rüyamda her defasında eski evimize tekrar taşındığımı görüyorum. Hatta o kadar çok gördüm ki bu rüyayı, “bak bu kez rüya değil, cidden taşındık eski apartmana” diyorum rüyamda bile, rüyada olduğumu fark etmeden…

Şu ana dek iki evde yaşadım bu yaşıma dek. Doğduğum günden 12-13 yaşıma dek bu sürekli rüyada gördüğüm eski ev, ardından taşındığımız ve 10-11 senedir oturduğumuz şu anki ev. Haliyle bebeklik ve çocukluk dönemim komple o evde, o mahallede geçti. O mahalleden iki sokak öteye taşındık gerçi, ama taşındığımız dönemden itibaren o ortamdan tamamen koptum…

Belki de sürekli bu rüyayı, eski eve tekrar taşınmayı görme sebebim o çocukluk dönemine olan özlem. Mahalle arkadaşları, sokaklarda oynanan oyunlar, maceralar… Taşındığımızdan bir süre sonra hiçbir şey eskisi gibi olmadı, ergenlikti lise dönemiydi derken koptuk gitti tüm o çocukluk bağlarından. Bir tane bile çocukluk arkadaşım kalmadı, hepimiz bir tarafa dağıldık, kimisi uzaklara taşındı…

Haliyle insan yad ediyor belki de. Ama senelerdir 48281928. kez eski eve taşınmayı görmek ilginç geliyor. Her seferinde de mutlu oluyorum, uyandığımda içim bir buruk oluyor. Belki de en acısı bir daha Asla o eve geri taşınamayacak olmak. Çünkü o apartmanı komple yıkıp yerine başka bi bina diktiler… Artık sadece hayallerde, rüyalarda ve anılarda kaldı…
Benim de ilkokul bitince taşıdığımız çocukluğumun kaldığı ev vardı bizim oranın ortamı aşırı iyi bir ortam değildi ama ben daha çok evi ve güzel bahçesini özlüyorum.

• Üzücü
Reactions: Tolstoyevski

Angelica

Favori Üye
Ayın En Favori Üyesi
Reaksiyon puanı
56,846
Puanı
1,060
Şehit acısı yaşamıştım ben teyzemin oğlu şehit olmuştu 3 yıl oldu Yeni Çubuk ilçesindeydik o zaman telefon gelmişti annemin hala kulaklarımdadır...

• Üzücü
Reactions: Yakamoz-Asi

Yakamoz-Asi

Emekli
Reaksiyon puanı
29,113
Puanı
1,061
Şehit acısı yaşamıştım ben teyzemin oğlu şehit olmuştu 3 yıl oldu Yeni Çubuk ilçesindeydik o zaman telefon gelmişti annemin hala kulaklarımdadır...

Mekani cennet olsun, Allah rahmet eylesin..
Hatirliyorum sanki o günleri, durum güncellemesine yazmistin yanlis hatirlamiyorsam...
Bilirim o aciyi.. gecen aylarda köylüm, teyzeoglu'nun arkadasi, benim de iyi tanidigim bir arkadas sehit olmustu Agri'da.