Hayat Size Ne Öğretti?

mrt-06

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,816
Puanı
1,061
tum-yonleriyle-hayat-sigortalari-scaled.jpg

Hayat, daha doğrusu yaşadıklarınız size ne öğretti? Çoğumuz bu dünyada çeyrek yüzyıla yakın (+/-) yaşıyoruz. Hepimiz iyi kötü hayat tecrübesine sahibiz, geçmişte bildiğiniz doğrular zamanla nasıl değişti? Nasıl bir ders çıkardınız? Örneğin ben ne olursa olsun kimseden beklentiye girmemeyi öğrendim ve bir iyilik yaparken kesinlikle karşıdaki insandan olumlu bir dönüş olacağı beklentisine girmemeyi öğrendim ve kan bağı hiçbir şeydir! Bu ve'ler çoğalır...

The_Erinch

Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,458
Puanı
1,060
Keşkelerin, İyi kilerden az olması gerektiğini...

Karar alırken kendi karar alman gerektiğini, çevrenden etkilenmemen gerektiğini

Son pişmanlık fayda etmez

Daima ve daima kendime güvenip, daima pozitif düşünmek gerektiğini

Sağlıktan öte birşey yok

Hiçkimseden çekinmeden, ne istiyorsan onu yaşamalısın, kim ne der diye yaşamak sadece sana zarar verir

Gülümsemek en büyük silahtır ve içindeki çocuğu hep yaşatmalısın.

STAR

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,130
Puanı
610
Herkese , sana verdiği değer kadar değer ver!

Karşındakini kendin gibi görme!

Güven bir duvar değil , bir alt yapıdır. Duvar yıkılsa yerine yeni duvarlar koyup yapıtı ayakta tutabilirsin ama alt yapısı çökmüş bir binaya yapacak bir şey yoktur. Bu yüzden güvenini yıkmış kimselere bir daha aynı imkanı sunma!

İnsanları sev ama uzaktan!

...

EmreCan

Favori Üye
Reaksiyon puanı
12,007
Puanı
710
Hayat bana sürekli mutlu olmayı, başıma gelen iyi veya kötü olaylara şükretmemi, çoğu duruma sabretmemi, vicdanlı, asla isyan etmemeyi, merhametli olmamı, pişmanlık duyacağım bir şeyi asla yapmamam gerektiğini, iyi ve kötüyü ayırt edebilmeyi, sağlığın ne güzel bir nimet olduğunu, enerjimi sömüren kötü insanlardan uzak durmayı. seviyesizlerle muhattap olmamayı, kim ne derse desin onları takmamayı, geçmişte takılı kalmamayı, haksızlığa susmamayı, kimseye ederinden fazla değer vermemeyi ve yapılan kötülüğe iyilik ile karşılık vermeyi, kimsenin kimseye bir faydası olmadığını ve kim kime bir iyilik veya kötülük yaparsa aynısının mutlaka onunda önüne geleceğini öğretti. Kısacası gelecek senelerimde (yaşarsam tabii) geçmişte yaptıklarımdan dolayı pişmanlık duymamak için şimdiden elimden geleni yapıyorum. O yüzden kimseye susamam, kendimi ezdiremem. Ne kadar yaşayacağımız bile belli değil, o yüzden başkaları için kendimi üzemem değmez. O yüzden hep mutlu olup gülmeye bakıyorum kendimce bir yaşantım var keyfini çıkarıyorum diyeyim.

Son düzenleme:

Carpe Diem

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,609
Puanı
860
Karar alırken kendin karar alman gerektiğini, çevrendekilerin seni olumsuz etkilememesini.

@The_Erinch'in dediği gibi keşkelerin, İyi kilerden az olması gerektiğini...

Hiç kimseden çekinmeden, ne istiyorsan onu yaşamayı yapmayı, elalem ne der diye aldırış etmemeyi.

3 kuruşluk insanlar için kendini üzmemeyi kahır etmemeyi, güvenmemeyi.

Dostlarını, arkadaşlarını iyi seçmeyi.

Daima kendine güvenip, olumlu düşünmeyi.

Her şeyin başı sağlık olduğunu.

Saçma sapan şeyler için kendimi üzmemeyi saçma sapan konuları dert etmemeyi.

Gülmenin ne kadar çok iyi geldiğini.

Angelica

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,518
Puanı
1,060
En başta sağlığın ne kadar önemli olduğunu..ve
Boş yere değer vermemeyi sen ne kadar değer verirsen ver karşındaki senin dostluğunu görmüyor anlamıyor seni

• Beğendim
Reactions: mrt-06

Ahmed

Emekli
Reaksiyon puanı
16,030
Puanı
1,060
Konuyu öyle dramaya bağlamıyacağım.
Sadece fazla iyi niyetli olmamayı ve ciddi ilişkinin bullshit olduğunu öğrendim. :D

• Beğendim
Reactions: mrt-06