Hatırla Sevgili (2006-2008)

sokak sanati

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,064
Puanı
1,061
6. Bölüm

DARBE OLDU. HERKES SÜKUNET İÇİNDE EVLERİNDE KALMALI..

Ülkenin ne büyük sancılı dönemler yaşadığını bir bir anlatıyor dizi. Tomris hanım kendi görüşundeki kişileri güzellemiş olsa da olayların insanları nasıl etkilediğini bir bir göstermiş.

Yasemin ve Ahmet'in evliliğine asker bile karşı. Necdet artık gece nasıl namaz kılıp dualar ettiyse:A

Nebahat Hanıma üzülüyorum. Bakalım rıza beyi Darbe sonrası yaşanacak sorguda sevgili metresi ziyarete gelecek mi? Adnan Menderes'inde sorguda yaşayacaklarını merak ediyorum. Hoş 32. Günde izlemiştim olanları ama iyi oluyor tekrar izlemek.

Bu arada olaya çok gizli geçiyor. Sırf yakın tarih siyaseti üzerine bu dizi. Keşke biraz daha dekor vs olsa da 1960'ları izlesek.:(

Ayda ile Mehmet ateş etti umarım o ikisi olur.:bhr:

sokak sanati

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,064
Puanı
1,061
7. Bölüm ilk yarım saat olağan üstüydü. Dayısı babasını tutukluyor. Olağan üstü bir drama vardı.

Askerin nasıl coşkuyla karşılandığını biliyordum zaten. Bu konuya değinmeleri güzeldi.

Menderesin tutuklanma halinde ki "Suçum Neymiş " sözü etkilemiş olsada ironik geldi.:A

Her anı yorumlanacak enfes bir bölüm oluyor :Z

sokak sanati

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,064
Puanı
1,061
7. Bölüm güzel bir darbe sonrası bölümü olmuş.

Galiba Menderes'in yasak ilişkilerini Rıza bey üzerinden göstermişler. Rıza iki kadınada mektup yazdı ama tarafımız belli. Nezahat hanımdan yanayız.:Z

Yasemin ve Ahmet mıymıntilarında şimdide Kahribar mi ne onun krizini yaşayacağız. Necdetcimde hep tetikte fırsat için maşallah.:A

Zaman baya hızlı geçiyor dizide. Yakında zaman ataması olur. 7 bölümde 1.5 yıllık olay işlendi.

sokak sanati

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,064
Puanı
1,061
8. Bölüm

Maktul başkanın Kantin olayı üzücüydü. Bir yandan da haketmediler dedirtiyor.
Şevket Bey Düşükleri yargılayacak heyette olacak. Yine Yasemin ve Ahmet barışmışken aralarına bi siyasi olay girdi.
Rıza Muhtemelen ileride AP'de olup yükselişe geçecektir. Süleyman Demirel'i kim canlandıracak merak ediyorum.:A

mrt-06

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,792
Puanı
1,061

sokak sanati

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,064
Puanı
1,061
9. Bölüm. Resmen tarih izliyor. Olaylar olaylar.

Mahkeme sahneleri etkileyici bi şekilde devam ediyor. Menderes babacım ne saçma konuştun yaa. Bizim mahkemede de hayır yok saçma sapan olayları sunmuşlar.

Şu mahkeme sahnelerine özel bi bölüm çıksın lütfen yaa. 32. Günde izlemiştim ama doyamıyorum mahkeme sahnelerini izlemeye.

Nebahat'e hayran olarak izliyor. Hem naif hem dik duruşlu. Olay bi kadınsın kız Neboş:bhr:
Sevim ablacım yine ileri görüşlü idealist halleri ile bizi mest etti. Bayılıyorum Sevim sana. Mehmet ile ya Sevim yada Ayla ilişki yaşasın. Şunlardan mutlu olsun. Hep Yasemin ve Ahmet olacak değil yaa.:A

Necdet Yasemin diye diye ölecek. Aç gözünü attık saftirik.

sokak sanati

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,064
Puanı
1,061
10. Bölüm

Nebahat'e övgüler dizmek geldim yine. Bayılıyorum asaletine, anneliğine, karakterine.:bhr:
Keriman sen ne pis bi kadınsın. Hala konuşmaya geliyor hadsiz.

Yasemin gebe kaldı. Babası intihar etti. Hikaye hızla akmaya devam ediyor.

Deniz arkadaşını getirince Yusuf yada Hüseyin gelir sandım meğerse Harun gelmiş. Hikayesini çok bilmiyorum ama güzel detaylar işleniyor bence.

Celal Bayar'ı gördük ama DP'lilere böyle zulüm edilmesi doğru değil. Türk halkı hemen vicdan yapıp hah verdi DP'lilere. Neyse ki referandum yapıldı da hızla seçim yapılacak. Demirel piyasaya çıkar yakında.:A

sokak sanati

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,064
Puanı
1,061
Olayyyy. İdamlar açıklanıyor. Tüyler diken diken :T Menderes intihara teşebbüs etti idam edileceğini bilmiyor. Pufff çok üzücü.:(

sokak sanati

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,064
Puanı
1,061
Milli şef gözüktü sonunda. Berrin Hanım ile Milli Şefin o tarihi konuşması olmasa olmazdı. Milli Şef her yerde pürü pak anlatılıyor. Güzel bir eleştiri dizisi gelmeli onada.:(

Hiç küskün değilim hiç bir kırgınlığım yok sözleri ile uğurladık Menderes'i. İdamı doğru değildi. Hoş yaşasa tekrar siyasete girerdi yine başa sarardık. Bu sefer halk linç ederdi. Olan oldu biten bitti.

Yasemin ile Necdet evlenip zaman atlaması yaşayacağız galiba. AP'nin iktidara gelip hapistekilerin çıkacağı döneme geçeceğiz zannımca. Sonrası zaten yokuş aşağı. Deniz'in ölümü olacak. Birde orada feryat figan ederiz:(

sokak sanati

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,064
Puanı
1,061
Menderes gidince tarihi olaylar Bayar üzerinden anlatılıyor. Çok büyük adam bu Bayar. "Bu iş siyaset işi, burada kalmamız çok uzun sürmez" dedi ve oldu. İnönü sahneleri yakında artar umarım. İnönü ile Bayar çekişmesi hep ilgimi çekmiştir. Gerçekte neler oldu acaba.
Bu arada dizide Bayar çok naif ve kibar gösteriliyor oysa ki çok kibirli ve üsten bakan biri olduğu söyleniyor. Dizide yanlış algı yapılıyordu.:(
Gürsel paşayı görseydik keşke birde. 32. Günde oyuncak edildiği söyleniyordu Paşanın. Burada nasıl anlatıldı acaba.

61 seçimlerinde yine olan CHP"ye olmuş. Hoş askerin üzerinde en etkili kişi İnönü. Bu işte parmağının olduğunu düşündüler demek ki.

Necdet fırsatı buldu evlendi Yasemin ile.

sokak sanati

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,064
Puanı
1,061
Ahmet Anadoluya gidiyor. Ne büyük bir macera. Yasemin'den uzun dursunda naparsa yapsın küfür süratli:A Tecavüzcü gibi okşayıp duruyordudu tam sinir :A

Talat Aydemir olayına deginmeleri güzeldi. O dönem her yıl bi darbe oluyormuş. Hatta TRT binasında olan darbe yapıyormuş. Ne abuk subuk olaylar.:F
27 mayısçılar bu gaspçı tavırları ile DP'yi haklı göstermiş. Sevim ve Mehmet yine tam olması gereken yerlere parmak basıyorlar ama başları belaya girecek bu askeri rejim ile.:(

sokak sanati

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,064
Puanı
1,061
Necdet bunları haketmiyor. Domuz Yasemin çocuğu nasıl tersledi:A Bi bitin artık yaa Yasemin ve Ahmet bi bitsin artık.:A

Şevke'e ohh oldu. Mahkemede şahsi meseleleleri konuşurken hiç umursamıyordun. İyi oldu sana. Salih Başol mu ne onada iyi oldu:A Asın mı dedik size astınız kahraman oldular.:A