Hande Yener: Sahtekarlar Bi' Bitmediniz!

dreamy

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
11,830
Puanı
710
Hande Yener ve Demet Akalın arasında gerlim bitmek bilmiyor.

demet.jpg

Geçtiğimiz günlerde Demet Akalın Twitter hesabından ''Geçmiş olsun.’' diyerek ‘Kulüp’ şarkısının 33 milyonu geçtiğini duyurdu. Hande Yener ise buna karşılık olarak: ''Sahtekarlar bi bitmediniz!'' ‘'Youtube'da sahte tık yapılmaması için rekabet kuruluna şikayette bulunduk! Şimdi de yurt dışından sahte tıka devam ediyorlar! Eziksiniz ezik! Şükür karnım tok, sırtım pek.'' diye yazdı.

Şarkı sözüyle Demet Akalın’a cevap verdiği gözlerden kaçmayan Hande Yener ardından şu tweeti paylaştı: ''Aç bunlar. Önce hackerlara para yedirip sonra şarkı çıkarıp size de 'Dünya starı olduk' diyorlar ya! Allah büyük ve görecek herkes.'' Bu sözleriyle de Aleyna Tilki'ye gönderme yapmasıyla twitter ikiye bölündü!
,TQeAS-grpEGb41a9cn7S8A.jpg

Bunun üzerine Demet Akalın’dan da tabi ki cevap gecikmedi: ''Bak her şey doğru orantılı. Medya haberlerinde zirvede, şarkımız zirvede, konserler zirvede, tıklanmalar da doğru orantılı. Canlı yayını açtığım an 2 bin kişi değil, 20 bin kişi var. Yalan dünyanızda ne kadar yaşarsınız bilemem, onun için kendinizi yormayın. 20 senedir canların kalbinde en güzel yerde oturuyorum. Amerika'yı yeniden keşfetmek istiyorsunuz, yol burda uzun, buyurun.''

Şuanda Demet Akalın'ın en yenisi 'Kulüp' 35 milyon, Hande Yener'in en yenisi 'Bakıcaz Artık' 27 milyon izlenmede. Aleyna Tilki'den Sen Olsan Bari ise 42 milyon izlenmiş durumda.

XanTier

Emekli
Reaksiyon puanı
8,235
Puanı
1,061

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,909
Puanı
1,060
forumdan gitmeden şunada yazayım @Forumdash bundan sonra beni desteklemesnde göreyim ayoll sahte tık dedim handede öyle demiş forumdashı yanımıza çekyoruz bu daha başlangıç :A :A :A @S.G.A.T. @XanTier @sokak sanati @Harunnn60 @MasacRE-
Hande demet için demiştir:A kadının 25bin dislikeı var:F Aleyna gundem olabılır o da bılıyor.
Handeye hak verıyorum tık satın alınıyor malasef:X Aleynaya almaya gerek yok:X

Bir kız bütün şarkı dünyasını karıştırdı. :D

Herkes Aleyna'ya saldırıyor. Herkes saldırarak yeni bir star doğmasına sebebiyet veriyorlar :A
Müzik dunyası olacak bee:F

XanTier

Emekli
Reaksiyon puanı
8,235
Puanı
1,061
Hande demet için demiştir:A kadının 25bin dislikeı var:F Aleyna gundem olabılır o da bılıyor.
Handeye hak verıyorum tık satın alınıyor malasef:X Aleynaya almaya gerek yok:X

Müzik dunyası olacak bee:F
Pop dünyasında müzik mi var? Hepsi bilgisayarda yapılmış dandik dıngırtılar. (Tolstoyevski mod on :A) Şarkı tabii ki de :A

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,909
Puanı
1,060
Normaline de bi kulak attım evet o neler derdiniz dediğin şeyi derdim. Ama bu koyduğun hoş ve saygı duydum.
O zaman normali de bu olsaymışşşş, albümünde de bu olsaymışşşş.... :D
Sizin savundugunuz sanat, gagamın yaptiği pop. Popun içinde hersey var:A klipleri bile kısa film tadında:A

XanTier

Emekli
Reaksiyon puanı
8,235
Puanı
1,061
Sizin savundugunuz sanat, gagamın yaptiği pop. Popun içinde hersey var:A klipleri bile kısa film tadında:A
Her şey var sanat yok işte şarkıların içinde. Aynen biz de onu diyoruz :A
Klipler çok kaliteli çekiliyor. Ama klip normalde şarkıyı anlatan bir şey olmalı, şarkının sözlerini özetleyen şarkının hikayesini anlatan kısa filme klip denir. Mesela;
Kamera karşısında bi orasını bi burasını oynatarak şarkı söyleyen şarkıcı ile ya da düet yaptığı kişi ile okşalaşarak (güzel bir kelime oldu okşalaşarak :A) yapılan klip de sanat değil sadece çekim kalitesi yüksek kısa video oluyor.
Popüler kültür bana şaka gibi geliyor :D

Ha şarkı çöp olduğu için anlatacak bi şey de yok tabii klipte :A :A :A

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,909
Puanı
1,060
Her şey var sanat yok işte şarkıların içinde. Aynen biz de onu diyoruz :A
Klipler çok kaliteli çekiliyor. Ama klip normalde şarkıyı anlatan bir şey olmalı, şarkının sözlerini özetleyen şarkının hikayesini anlatan kısa filme klip denir. Mesela;
Kamera karşısında bi orasını bi burasını oynatarak şarkı söyleyen şarkıcı ile ya da düet yaptığı kişi ile okşalaşarak (güzel bir kelime oldu okşalaşarak :A) yapılan klip de sanat değil sadece çekim kalitesi yüksek kısa video oluyor.
Popüler kültür bana şaka gibi geliyor :D

Ha şarkı çöp olduğu için anlatacak bi şey de yok tabii klipte :A :A :A
Bad romance'de hikayeli :A judas yada alijadro... Kadın g*t baş oynatmıyor. Klipte boşuna mı ağlıyor:F

Turkler eskıden hıkayeli anlatırdı ne zamn mankenler sarkıcı oldu setler studyoya tasındı. Aleynanın son klibi de hıkayeli aslında:F erkek yerıne ayı oynasmış. Aynı şey yani:F

S.G.A.T.

Favori Üye
Reaksiyon puanı
8,454
Puanı
1,061
Karakter olarak Demet Akalından tiksinmenin de üzerinde nefret ederim. Hande Yener ses olarak en beğendiğim POP şarkıcılardan. En yukarılarda. Keşke bu kadar tartışmaların içinde yer almasa. Sahte tık konusuna da gelirsek yapan varsa İnşallah hayır elde edemez, gün yüzüne çıkar.

XanTier

Emekli
Reaksiyon puanı
8,235
Puanı
1,061
Bad romance'de hikayeli :A judas yada alijadro... Kadın g*t baş oynatmıyor. Klipte boşuna mı ağlıyor:F

Turkler eskıden hıkayeli anlatırdı ne zamn mankenler sarkıcı oldu setler studyoya tasındı. Aleynanın son klibi de hıkayeli aslında:F erkek yerıne ayı oynasmış. Aynı şey yani:F
Aleyna'nın şarkısı da 5 para etmez. Klibi de anlattığım gibi. :A
Aman o şarkının hikayesinden ne olacak, sıradan pop şarkı sözleri işte. :A
Evet, Türklerin şarkıları da önceden sanatçıydı. Şimdi iki harfi yan yana getirip şarkı 25 kere tekrar ederek şarkı yapıyorlar. :D

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,909
Puanı
1,060
Aleyna'nın şarkısı da 5 para etmez. Klibi de anlattığım gibi. :A
Aman o şarkının hikayesinden ne olacak, sıradan pop şarkı sözleri işte. :A
Evet, Türklerin şarkıları da önceden sanatçıydı. Şimdi iki harfi yan yana getirip şarkı 25 kere tekrar ederek şarkı yapıyorlar. :D
Muzik zaten 8 notadan degil mi? 3 tanesını yan yana koysan al sana muzik:A
Hem bı dk yaaa sen sözsuz muzıklerı dınlıyorken neden sözlere takıldın:F neden ordan dem vuruyon şimdi:A

XanTier

Emekli
Reaksiyon puanı
8,235
Puanı
1,061
Muzik zaten 8 notadan degil mi? 3 tanesını yan yana koysan al sana muzik:A
Hem bı dk yaaa sen sözsuz muzıklerı dınlıyorken neden sözlere takıldın:F neden ordan dem vuruyon şimdi:A
29 tane harften 3 tanesini de yan yana koyup koyup kendimize yeni bir dil türetelim. Adını da POPÇA diyelim o vakit :A :A :A
Sözlü dinlemediğimi kim söyledi :D Sözlü ya da sözsüz ikisi de SANATSAL olmak zorunda çünkü. Sözsüz ise müzik sanatsal olmalı, sözlü ise sözlerin de anlamlı, kaliteli olması gerekir. Aynı ikisi de :A

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,909
Puanı
1,060
29 tane harften 3 tanesini de yan yana koyup koyup kendimize yeni bir dil türetelim. Adını da POPÇA diyelim o vakit :A :A :A
Sözlü dinlemediğimi kim söyledi :D Sözlü ya da sözsüz ikisi de SANATSAL olmak zorunda çünkü. Sözsüz ise müzik sanatsal olmalı, sözlü ise sözlerin de anlamlı, kaliteli olması gerekir. Aynı ikisi de :A
Zaten gittikçe dilimizi köreltmıyormuyuz? :A ve popileşen kelimeler arasına gırıyor. Hangimiz guzel turkçe konuşuyoruz:F (şimdi ben deme :F)

Sözsuz muziğin de varyasyonu var. Adamlar çöp kutularıyla muzık yapıyor ve sonra ona sanat dıyoruz. Sözlerde de divan şiirleri gibi yazılsın dimi bu yozlaşan gunumuz dilde:F