Haluk Bilginer'li 'Alex Rider'ın Yayın Tarihi Belli Oldu! | Amazon Prime

Emre Ozansoy

Konu Sahibi
Moderatör
Reaksiyon puanı
56,767
Puanı
1,060
Web Sitesi
twitter.com
Haluk Bilginer'li Alex Rider dizisinin yayın tarihi belli oldu!

haluk-kapak_16_9_1570111621.jpg

Sony Pictures Television ve Eleventh Hour Films'in hazırladığı, ödüllü senarist Guy Burt'ın kaleme aldığı ve Point Blanc kitabından uyarlanan Alex Rider dizisi yayın hayatına başlıyor.

Kadrosuna Otto Farrant, Andrew Buchan, Stephen Dillane, Vicky McClure, Brenock O’Connor ve Ronkẹ Adékoluẹjo gibi isimlerin yer aldığı dizide Haluk Bilginer dizinin kötü adamı Dr. Grelif karakterine hayat verecek.

'Alex Rider' 4 Haziran'da Amazon Prime'da!

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Amazon Prime dizi çıkarıyor, Haluk Bilginer de oynuyor ve dizinin en karizmatik sesli adamı. Dizinin geçtim, bu karizmatik ses tonuyla birçok oyuncuyu geçer düzeyde.

• Harika
Reactions: Emre Ozansoy

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Fragmanın kapanışını yapmış usta. :Z

Dizi çok benlik gözükmüyor ama ay sonuna doğru 1 aylık üyelik alacaktım zaten, bir şans veririm. :Z

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Fragmanın kapanışını yapmış usta. :Z

Dizi çok benlik gözükmüyor ama ay sonuna doğru 1 aylık üyelik alacaktım zaten, bir şans veririm. :Z
Amazon Prime iyidir de, Türkiye'de ilgilenmiyorlarmış, altyazılar hep sorunluymuş diye okumuştum. :)

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Amazon Prime iyidir de, Türkiye'de ilgilenmiyorlarmış, altyazılar hep sorunluymuş diye okumuştum. :)
Giderek artıyor Türkçe altyazı desteği, olmayanları da İngilizce altyazıyla izlerim sorun değil benim için. :D

Şu an tek sorun fiyatı aslında. Aylık 35 lira çok fazla, o kadar edecek içerikleri yok. Yine de vicdan rahatlatmak için alıyorum arada bir şey izleyeceğim zaman. :A

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Giderek artıyor Türkçe altyazı desteği, olmayanları da İngilizce altyazıyla izlerim sorun değil benim için. :D

Şu an tek sorun fiyatı aslında. Aylık 35 lira çok fazla, o kadar edecek içerikleri yok. Yine de vicdan rahatlatmak için alıyorum arada bir şey izleyeceğim zaman. :A
Giderek artıyorsa eğer altyazı seçenekleri, kendilerini yeniliyorsa, sorun yok o zaman. İngilizce konusunda iyiydin sanırım, bir ara altyazı olmadan izlemediğini söylemiştin diye hatırlıyorum. :D

Tek sıkıntı, dolar üzerinden satış yapmaları. Yedi gün ücretsiz, geri kalan euro üzerinden ücretlendiriliyor sanırım. Başlangıçta dolar sanmıştım da, euro işaretiymiş. Euro olarak düşünürsek 5.99 euro, 45.20 TL ediyor. Şu anda 1 euro, 7.55 TL ediyor. Dolar olsaydı eğer, 41.80 olacaktı. Şu anda 1 dolar, 6.98 ediyor. Sürekli değiştiği için sıkıntı. Bu şekilde devam ettikleri takdirde ülkemizde tam anlamıyla karşılık bulamayacaklar. TL üzerinden değerlendirmeleri gerekiyor. :)

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Giderek artıyorsa eğer altyazı seçenekleri, kendilerini yeniliyorsa, sorun yok o zaman. İngilizce konusunda iyiydin sanırım, bir ara altyazı olmadan izlemediğini söylemiştin diye hatırlıyorum. :D

Tek sıkıntı, dolar üzerinden satış yapmaları. Yedi gün ücretsiz, geri kalan euro üzerinden ücretlendiriliyor sanırım. Başlangıçta dolar sanmıştım da, euro işaretiymiş. Euro olarak düşünürsek 5.99 euro, 45.20 TL ediyor. Şu anda 1 euro, 7.55 TL ediyor. Dolar olsaydı eğer, 41.80 olacaktı. Şu anda 1 dolar, 6.98 ediyor. Sürekli değiştiği için sıkıntı. Bu şekilde devam ettikleri takdirde ülkemizde tam anlamıyla karşılık bulamayacaklar. TL üzerinden değerlendirmeleri gerekiyor. :)
Apple Store'da 34.99 TL sabit fiyata geçmişler, Google Play için de var mı benzer uygulamaları bilmiyorum. :)

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Evet kendi sitelerinde öyle ne yazık ki bir türlü geçmediler TL fiyatlandırmasına. :(
Sanırım Latin Amerika ve Kuzey Amerika'da etkili durumdalar özellikle. İspanyolca film çıkardıklarını görmüştüm çünkü, muhtemelen o civarlarda da etkilidirler. Netflix ile global anlamda boy ölçüşmek istiyorlarsa eğer, global anlamda her yerle ilgilenecekler artık. Yeni yeni platformların çıkmasıyla, muhtemelen Türkiye ile de ilgilenmeye başlarlar artık. En azından TL fiyatlandırmasına geçseler bile iyi. :)

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Sanırım Latin Amerika ve Kuzey Amerika'da etkili durumdalar özellikle. İspanyolca film çıkardıklarını görmüştüm çünkü, muhtemelen o civarlarda da etkilidirler. Netflix ile global anlamda boy ölçüşmek istiyorlarsa eğer, global anlamda her yerle ilgilenecekler artık. Yeni yeni platformların çıkmasıyla, muhtemelen Türkiye ile de ilgilenmeye başlarlar artık. En azından TL fiyatlandırmasına geçseler bile iyi. :)
Niye bu kadar geciktiklerini anlamıyorum ben Amazon aşırı zengin bir şirket. Amazon.com.tr de çok geç kaldı ve hala beklenen atılımı yapamadı. Yavaş ama sağlam adımlar atmak istiyorlar muhtemelen. Uzun vadede Türkiye pazarında da etkin olma ihtimalleri yüksek.

Bu arada benim gözlemim Hint pazarına yoğunlaştıkları bu ara. İçeriklerinde baya Hint filmi, dizisi var.

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Niye bu kadar geciktiklerini anlamıyorum ben Amazon aşırı zengin bir şirket. Amazon.com.tr de çok geç kaldı ve hala beklenen atılımı yapamadı. Yavaş ama sağlam adımlar atmak istiyorlar muhtemelen. Uzun vadede Türkiye pazarında da etkin olma ihtimalleri yüksek.

Bu arada benim gözlemim Hint pazarına yoğunlaştıkları bu ara. İçeriklerinde baya Hint filmi, dizisi var.
Bu arada Türkiye'den dizileri de almaya başladılar. Bu diziler de özellikle Latin Amerika ve Orta Doğu ülkelerinde izleniyor. Bunları altyazılı şekilde bir koydular mı sitelerine, iyi izlenme alırlar. Türkiye'den dizileri alıyorlar da, işte tek sıkıntı, Türkiye'de tam anlamıyla içerik üretemiyorlar.

Hindistan'ın nüfusuna baktığımızda bir milyar nüfusu var ve dünyanın en kalabalık ülkelerinden birisi. Adamların Bollywood diye de bir gerçekleri var. Hem dünyada, hem de Hindistan'da, ciddi anlamda Hint yapımları izleniyor. Çok mantıklı bir hamle. Önce Hollywood, sonra Bollywood, yavaş yavaş hedefi küçültmeye başlarlar.

Aslında dil anlamında da düşünmek gerekir. İngilizce hemen hemen her ülkede konuşulur. Hintçenin de geniş bir kitlesi var. İspanyolcanın da aynı şekilde geniş kitlesi var, aynı şekilde Portekizcede de olay böyle. Sanırım dil bazında düşünüyorlar başlangıç için. İngilizce, İspanyolca, Portekizce, Hintçe şeklinde gidiyor. Türkçeye de sıra gelir elbette.

• Beğendim
Reactions: bazinga