YS Halkın Polisi 476. Ve 477.Bölüm

Keith Long

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
29,659
Puanı
1,061
Web Sitesi
acadebi.com
Elbette, Ali, Ozan müdür ve Emre amirin de sahnede yer alacağı şekilde esrarengiz cinayet sahnesini sahne sahne yazalım.

---

### Sahne 1: Terkedilmiş Depo

**Kamera**: Dışarıdan, karanlık ve yağmurlu bir gece. Terkedilmiş bir deponun önünde.

- **Ses Efekti**: Yağmur sesi ve uzaktan gelen gök gürültüsü.
- **Karakterler**: Polis memuru Ali, Komiser Ayşe, Müdür Ozan ve Amir Emre.

**Ali**: (Kameraya doğru koşar) Komiserim, içeriden garip sesler geliyor.

**Ayşe**: (Ciddiyetle) Hemen girelim, dikkatli ol.

**Ozan Müdür**: (Sert bir ses tonuyla) Bu işi çabucak çözmeliyiz. Bütün gözler üzerimizde.

**Emre Amiri**: (Kameraya döner) Sessiz olun, içeri girerken birbirinizi kollayın.

### Sahne 2: Depo İçerisi

**Kamera**: Depo içerisi, loş bir ışık altında. Depoda eski kutular, paslı makineler ve örümcek ağları.

- **Ses Efekti**: Yağmur sesi zayıflar, iç mekanın sessizliği ve adım sesleri belirginleşir.
- **Karakterler**: Ali, Ayşe, Ozan Müdür ve Emre Amiri dikkatle etrafı inceliyor.

**Ayşe**: (Fısıldayarak) Herhangi bir hareketlilik var mı?

**Ali**: (Kafasını sallayarak) Hayır, komiserim. Her şey sakin görünüyor.

**Ozan Müdür**: (Karanlık köşelere bakarak) Dikkatli olun, burada bir tuzak olabilir.

### Sahne 3: Gizemli Oda

**Kamera**: Deponun arka tarafında, kapısı hafif aralık bir oda.

- **Ses Efekti**: Kapının hafif gıcırtısı.
- **Karakterler**: Ayşe, Ali, Ozan Müdür ve Emre Amiri odaya doğru yaklaşır.

**Emre Amiri**: (Düşük sesle) İçeri giriyoruz, herkes tetikte olsun.

**Ayşe**: (Dikkatle kapıyı iter) Bakalım burada ne bulacağız...

### Sahne 4: Oda İçindeki Ceset

**Kamera**: Odanın içi. Ortada bir masa, masanın üstünde bir ceset.

- **Ses Efekti**: Kalp atışlarını hızlandıran gerilim müziği.
- **Karakterler**: Ayşe, Ali, Ozan Müdür ve Emre Amiri, masadaki cesede şokla bakar.

**Ali**: (Nefesini tutarak) Bu... bu kim komiserim?

**Ayşe**: (Cesedin yüzüne dikkatle bakar) Bu, kayıp olan gazeteci Murat...

**Ozan Müdür**: (Sinirle) Bu iş çok karmaşık bir hal almaya başladı. Herkes dikkatli olsun.

**Emre Amiri**: (Etrafı inceleyerek) Burası olayın merkezi gibi görünüyor. Her detayı incelemeliyiz.

### Sahne 5: Olay Yeri İncelemesi

**Kamera**: Ayşe, Ali, Ozan Müdür ve Emre Amiri, odadaki detayları incelerken.

- **Ses Efekti**: Fotoğraf makinesi sesleri, eldivenlerin çıkardığı hafif hışırtılar.
- **Karakterler**: Ayşe, Ali, Ozan Müdür ve Emre Amiri.

**Ayşe**: (El feneriyle etrafı tarayarak) Katilin bıraktığı herhangi bir iz olmalı. Dikkatlice bakalım.

**Ali**: (Masadaki bir zarfı alarak) Komiserim, burada bir zarf var. Üzerinde "Polise Teslim Edilecek" yazıyor.

**Ozan Müdür**: (Zarfı dikkatle açar) Bu önemli bir delil olabilir. İçinde ne var?

**Ayşe**: (Zarfı dikkatle açar ve içindeki notu okur) "Gerçekler ortaya çıkacak. Bu sadece başlangıç..."

**Emre Amiri**: (Kararlı bir şekilde) Bu notu hemen incelemeliyiz. Kimin yazdığına dair bir ipucu olabilir.

### Sahne 6: Depodan Çıkış

**Kamera**: Ayşe, Ali, Ozan Müdür ve Emre Amiri, ellerinde delillerle depodan çıkarken.

- **Ses Efekti**: Yağmur sesleri yeniden duyulur.
- **Karakterler**: Ayşe, Ali, Ozan Müdür ve Emre Amiri.

**Ayşe**: (Kararlı bir şekilde) Ali, hemen merkeze dönelim. Bu cinayeti çözmek zorundayız.

**Ali**: (Başını sallayarak) Evet komiserim. Bu işin peşini bırakmayacağız.

Ali Ozan Müdür**: (Ciddiyetle) Bu olayın üzerine gideceğiz. Herkes elinden geleni yapacak.

**Emre Amiri**: (Ekip arkadaşlarına bakarak) Hep birlikte bu gizemi çözeceğiz. Kimse pes etmek yok.

SAHNE: POLİS İSTASYONU - ALI OZAN MÜDÜR'ÜN OFİSİ

(Ali Ozan Müdür, masasında dosyalarla meşgulken, Emre Amir içeri girer. Emre, gergin bir ifadeyle odanın içine bakar.)

ALI OZAN MÜDÜR: (Hoş bir ifadeyle) Emre, ne var? Görünüşe göre endişeli görünüyorsun.

EMRE AMIR: (Düşünceli bir şekilde) Müdür, İrlanda'dan gelen düşmanlarla ilgili bir gelişme var. Ancak aynı zamanda, dini bir dernek de bize karşı bir hamle yapıyor gibi görünüyor.

ALI OZAN MÜDÜR: (Şaşırmış bir ifadeyle) İki yönden de saldırıya uğramış gibi görünüyoruz öyle mi? Bu karmaşık bir durum.

EMRE AMIR: (Kararlı bir şekilde) Evet, Müdür. Ancak ne olursa olsun, size ve ekibimize sadık kalacağım. Saldırılar ne olursa olsun, bize karşı olan herkesle başa çıkacağız.

ALI OZAN MÜDÜR: (Gururlu bir şekilde) İyi dedin, Emre. Biz bir takımız ve bu zorlukların üstesinden geleceğiz.

(Birden, telefon çalar ve Ali Ozan Müdür, aramayı alır.)

ALI OZAN MÜDÜR: (Telefonla) Efendim... Anladım... Hemen geliyoruz.

(Emre, kararlı bir ifadeyle Ali Ozan Müdür'ün yanından ayrılırken, sahne yavaşça kararlaşır.)

SAHNE: OKULUN İÇİ - GÜNDÜZ

(Ekip, bombayı etkisiz hale getirmek için son bir çaba sarf ederken, bombanın Emre Amir'in yanında patlamak üzere olduğunu fark ederler. Son bir hamleyle bombayı etkisiz hale getirirler, ancak patlama sırasında Emre ağır şekilde yaralanır.)

ALİ OZAN MÜDÜR: (Panikle) Emre'yi alın! Hemen buradan çıkalım!

(Ekip, hızla Emre'nin yanına koşar ve onu güvenli bir yere taşır. Emre, bilincini kaybetmiş ve ciddi şekilde yaralanmıştır.)

NAZAN MÜDÜR: (Endişeli bir şekilde) Emre, ayılır mısın? Emre!

(Emre, hala bilincini kaybetmiş bir şekilde yatmaktadır. Ekip, onu hızla hastaneye götürmek için harekete geçer.)

EMRE AMIR: (Zayıf bir sesle) Siz... çıkın... ben... iyiyim...

(Ekip, Emre'nin yanından ayrılmak istemez, ancak onun için en iyi şeyin şu anda profesyonel tıbbi yardım olduğunu bilmektedirler.)

ALİ OZAN MÜDÜR: (Kararlılıkla) Emre, endişelenme. Seni en kısa sürede hastaneye götüreceğiz. Seni asla yalnız bırakmayacağız.

(Ekip, hızla Emre'yi alır ve hastaneye doğru yola koyulur.

Elbette, yukarıdaki sahnelerin devamı niteliğinde, Ali, Ozan Müdür ve Emre Amir’in dahil olduğu ve sonunda müfettişin bir istihbarat müdürüyle şantaj kasedinin çıktığı bir sahne dizisini detaylandırabiliriz. İşte 20 dakika sürecek şekilde sahne sahne yazılmış detaylı bir taslak:

---

### Sahne 7: Karakol - Delil İnceleme Odası

**Kamera**: Karakolun içi, delil inceleme odasında.

- **Ses Efekti**: Hafif bir arka plan müziği, elektronik cihaz sesleri.
- **Karakterler**: Ayşe, Ali, Ozan Müdür, Emre Amiri.

**Ayşe**: (Masaya yerleştirilen delilleri inceler) Bu zarftan çıkan not çok önemli. Yazı analizi yapmamız gerekiyor.

**Ozan Müdür**: (Masada toplanan ekibe bakar) Herkes elinden geleni yapacak. Bu cinayeti çözmek zorundayız.

**Emre Amiri**: (Ciddiyetle) Yazı analizi yapılırken biz de bu Murat'ın bağlantılarını araştıralım. Kimler onun düşmanı olabilir?

**Ali**: (Bilgisayarda çalışarak) Hemen bir liste çıkarıyorum. Bize yardımcı olabilecek herhangi bir şey bulursak hemen paylaşırım.

### Sahne 8: Karakol - İstihbarat Birimi

**Kamera**: İstihbarat biriminde bilgisayar ekranları ve büyük bir harita.

- **Ses Efekti**: Bilgisayar klavye sesleri, telefon görüşmeleri.
- **Karakterler**: Ayşe, Ali, Emre Amiri.

**Emre Amiri**: (Haritaya bakarak) Murat'ın son görüldüğü yerleri işaretleyin. Belki kaçırıldığı yeri bulabiliriz.

**Ali**: (Bilgisayarda çalışırken) Komiserim, burada Murat'ın son birkaç ay içinde görüştüğü kişiler listesi var. Birkaç isim dikkat çekiyor.

**Ayşe**: (Listeye bakarak) Bu kişilerden bazıları daha önce de şüpheli olarak karşımıza çıkmıştı. Hemen sorguya alalım.

### Sahne 9: Karakol - Sorgu Odası

**Kamera**: Sorgu odasında, loş bir ışık altında.

- **Ses Efekti**: Sorgu odasının sessizliği, sandalye gıcırtısı.
- **Karakterler**: Ayşe, Ali, Ozan Müdür, Emre Amiri, Şüpheli (Mehmet).

**Mehmet**: (Tedirgin) Benim bu işle bir alakam yok. Sadece birkaç kez görüştük.

**Ayşe**: (Ciddiyetle) Neden görüştüğünüzü anlat. Aksi takdirde başın büyük belada.

**Mehmet**: (Korkmuş) O bana bazı bilgiler sızdırdı. Ama ben sadece aracıydım!

**Emre Amiri**: (Sorgulayıcı bakışlarla) Ne tür bilgiler? Kim için çalışıyorsun?

**Mehmet**: (Titreyerek) Yemin ederim bilmiyorum. Sadece bir isim verildi: "Gölge".

**Ozan Müdür**: (Ayşe'ye dönerek) Bu Gölge’yi bulmalıyız. O, Murat’ın katili olabilir.

### Sahne 10: Karakol - Toplantı Odası

**Kamera**: Toplantı odasında harita ve dosyalarla dolu bir masa.

- **Ses Efekti**: Hafif konuşma sesleri, elektronik cihaz sesleri.

**Ali**: (Haritayı işaret ederek) Gölge'nin olabileceği birkaç yer belirledik. Operasyona hazırız.

**Ayşe**: (Haritayı inceler) Hepimiz dikkatli olmalıyız. Bu kişi tehlikeli.

**Emre Amiri**: (Kararlı) Ekibimiz hazır. Hemen harekete geçelim.

### Sahne 11: Şüphelinin Saklandığı Mekan

**Kamera**: Harabe bir bina, girişte polis araçları.

- **Ses Efekti**: Polis telsiz sesleri, ayak sesleri.
- **Karakterler**: Ayşe, Ali, Ozan Müdür, Emre Amiri ve polis ekibi.

**Ayşe**: (Telsizden) Herkes pozisyonunu alsın. İçeri giriyoruz.

**Ali**: (Kapıyı kırarak) Polis! Kimse kıpırdamasın!

### Sahne 12: Gölge'nin Yakalanması

**Kamera**: İçeride karanlık bir oda, bilgisayarlar ve belgeler.

- **Ses Efekti**: Bilgisayar fan sesleri, adrenalin yükselten müzik.
- **Karakterler**: Ayşe, Ali, Ozan Müdür, Emre Amiri, Gölge.

**Gölge**: (Kaçmaya çalışırken) Beni yakalayamazsınız!

**Emre Amiri**: (Hızla peşinden koşarak) Dur, yoksa ateş edeceğim!

Ali Ozan Müdür**: (Gölge'yi yere yatırarak kelepçeler) Seni bulacağımızı söylemiştik.

### Sahne 13: Karakol - İstihbarat Birimi

**Kamera**: Gölge'nin bilgisayarlarından alınan bilgiler inceleniyor.

- **Ses Efekti**: Bilgisayar klavye sesleri, analiz programı sesleri.

**Ali**: (Ekrana bakarak) Burada bazı şifreli dosyalar var. Hemen çözmeye çalışıyorum.

**Ayşe**: (Ciddiyetle) Bu dosyalarda Murat'ın katiline dair ipuçları olabilir.

### Sahne 14: Şantaj Kasedi

**Kamera**: Bilgisayar ekranında şifreli dosya açılıyor, bir video oynatılıyor.

- **Ses Efekti**: Video oynatma sesi, konuşma sesleri.
- **Karakterler**: Ayşe, Ali,komiser Ali Ozan Müdür, Emre Amiri.

**Ali**: (Şaşkın) Burada bir video var. İzlemelisiniz.

**Ayşe**: (Videoyu izleyerek) Bu... bu bir şantaj kasedi. İstihbarat Müdürü ile bir müfettiş...

**Emre Amiri**: (Ciddiyetle) Bu, işin boyutunu değiştirir. Kimler bu işin içinde?

Ali Ozan Müdür**: (Endişeyle) Bu çok tehlikeli. Herkesi ilgilendiriyor olabilir.

### Sahne 15: Son Sahne - Emre Amiri’nin Hedefte Olduğu Ortaya Çıkıyor

**Kamera**: Toplantı odasında, ekip şantaj kasedini izlerken.

- **Ses Efekti**: Gerilim müziği.

**Ayşe**: (Endişeli) Bu kasedin sonunda bir mesaj var. "Sıradaki hedef, Emre Amiri..."

**Emre Amiri**: (Şaşkın ve öfkeli) Beni hedef almışlar. Bu işin peşini bırakmayacağız.

Ali Ozan Müdür**: (Kararlılıkla) Hep birlikte bu işin üstesinden geleceğiz. Kimse yalnız değil.

**Ali**: (Ciddiyetle) Her şeyi göze alacağız. Bu şantajcıları bulacağız.

**Ayşe**: (Ekip arkadaşlarına bakarak) Birlikteyiz. Hepimiz hedefte olabiliriz, ama bu işin peşini bırakmayacağız.

Dini derneğin tefonun yanına gidiyor
477.Bölümün sonu
@12.Adam @Angelica @Dosi @xemrexxx @serhatt @xemrexxx @Angelica @The_Erinch @cokiyitvci @STAR @offensive

• Beğendim
Reactions: Angelica

Keith Long

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
29,659
Puanı
1,061
Web Sitesi
acadebi.com
Arka sokaklardan konu alacağım 480.Bölüm için