Exxen Gibi - Dizi Yorumları

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
2x2 sesli güldürdü beni. Kölelik yövmiyesi lafı tek başına komik zaten. İnsan gibi su iç dediği kısım, asansörler sahibeler için demesi ve Kuki geyiği harikaydı :A
Son sahneyi tam anlamadım, orada ne gösteriyorlardı :A

• Güldürdün
Reactions: xdragxx

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
2×1
İlk sahnede ev değişti sandım. Meğerse evde iki oturma alanı varmış. Beğendim :A

Soğuk havada Yalvaç'ı üşütmediler umarım :A konusu baya iyiydi aslında. Farklı bir açıdan gönderme var. Süresi fazla uzundu.

Sırada çok bahsedilen 2x2 var.
Geceye izlerim gibi

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
2x2
Yok artık. en şaşırtan sahne, tekerlekli sandalyede oturan çocuğun bir anda kalkması oldu :A hayatın gerçekleri, herkes bir yerden para çarpma derdindeler :A
Kölelik olayındaki yanlış anlama güldürdü. Hem köle ol, hem de kölelik ruhunu yaşadığın için para öde :A

2×3
İlk iki iyi bölüm sonrası vites düşmüş. Ayrıca süresi çok uzun. Bu diziye uzun süre gerek yok.
bölüm başta biraz sıktı ama sonları güzeldi. Özellikle 'seslendirme' kısmı :A

• Sinir Bozucu
Reactions: xdragxx

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,791
Puanı
1,061
Yeni bölümü henüz izlemedim ama 54 dakikaymış yuh artık. :eek: Anlaşılan dizi beğenilince süreyi uzatmışlar ama geçen sezon 30 küsürlü dakikalara alışmışken dozu kaçmaya başladı.

• Güldürdün
Reactions: Dosi

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
2×4
Çok iyi bölümdü. En iyiler arasına geçecek bir bölüm. Süre uzun evet ama buna değen bir bölüm. Baya güldürdü.Özelikle pansiyondan kaçacakları zaman Ersoy ile Yılmaz çarşafı düzeltmeye çalışırken İlkan'ın çıldırması :A en güldüğüm sahne oldu.
İlkan bölümün en parlayanı olmuş. Mağara sahneleride iyiydi. Sözde sefalet çekerler ama sigaradan eksik kalmıyordu Yılmaz :A Fasulyeyi pişiremeden kurtuldular. Telefonda baya iyiymiş anlaşılan, şarjı iyi yetti :A

Ersoy'un 2 puana, 5 üzerinden mi diyerek umut etmesi... Bu kadarda açık konuşulmaz be İlkkan

Dizide çalan bu şarkının nakaratını baya biliyormuşum ona şaşırdım :A gerçi isyan zamanlarımda mırıldandığım geliyor aklıma. Zamanında arabesk ruhuma işlemişti :A şuraya bırakayımda bi doz alayım :A

• Beğendim
Reactions: Aserat

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,791
Puanı
1,061
2x3

Çoğu kişi diğer bölümlere kıyasla geriye koymuş ama çok övülen sahibeler bölümünden daha iyiydi bence. Daha gerçekçi konular üzerinden tema kurduklarında izlemesi daha zevkli oluyor. Aradan bir hafta geçtiği için detaylardan bahsetmeyeyim ama okul tiyatrosu üzerinden yozlaşma eleştirisi yapılmasına sadece şapka çıkarıyorum. :A

8/10

2x4

Sezonun hatta dizinin en iyilerinden olduğuna katılıyorum. Yılmaz'ın evde kendi arasında konuştuğu şeylerle toplumsal infial yaratması ile günümüzdeki Silivrisel durum harika işlenmiş zaten şu günlerde de bir tane şarkı sözü uğruna yaşananları görüyoruz. :A İlkkan'ın cinnetlerine karşılık Yılmaz'ın pervasızlığı, otel, benzinlik ve orman sahneleri kısacası her şeyiyle uzun süresini güzel dolduran bir bölümdü. :F Ersoy geçen sezon aralarda tek tük çıkıyordu ama bu sezon üçüncü teker olarak diziye güzel renk kattı. İlkkan da genellikle hep daha ciddi takıldığı için komedi bakımından Feyyaz Yiğit kadar baskın olamıyordu o yüzden Kıvanç Kılınç adına da güzel bir kendini gösterme fırsatı olmuş. :A

8.5/10

• Beğendim
Reactions: Dosi

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Baya sağlam bölümdü. İlkkan farklı bir seviyeye çıkmaya başladı puanım 8.5

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
2x3

Çocukların gösterisinden, Yılmaz'ın öğretmenine giden süreç ve öğretmene yapılan kaba tabirle yalakalık ve daha neler neler. Konu nereden nereye geldi. 1500 TL'lik akıllı saatten, yata uzanan süreç, eğlenceliydi. Yılmaz küçük bir hediye, başka bir veliden büyük bir hediye. Sondaki dublaj çok iyiydi.

8/10

2x4

Nereden nereye geldi konu, başka boyutta olan bölümlerdendi. Yılmaz'ın röportaj yapması, sonrasında linç kültürü, İlkkan'ın güldüren abartılı tepkileri, Ersoy'un araya girip güldürmesi... Gerçekten de ülkenin linç kültürünü özetlediler. Önce olaylar başka bir boyutta başladı, sonra 20 günü geçti, 27. günde eve döndüler ve herkes, her şeyi unuttu. Gerçekten de öyle bir linç kültürümüz var. Abartırız ve unuturuz. Röportajı göremedik ama olsun, linç kültürümüz iyi bir şekilde özetlendi. Ekibimizin yaşam mücadelesi iyiydi. Ümran ablanın arada dahil olup renk katması da çok iyi.

9/10

• Beğendim
Reactions: Aserat

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Harika bir bölüm daha. 2 sezonda boş bölüm yok resmen helal olsun. Puanım 8.7

Yılmaz'ın önce o kadar laf edip daha sonrasında kendisinin hallere girmesi erkeklerin özetiydi aslında.

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Sevgililere yalnızken takılmak bir işkence oluyor ve Yılmaz'da tam öyle bir durumun ortasında oldu.
İlk sahnede güya yemeğe geldiler, kimse yemek yemedi :A
Yılmaz'ın yadırgayıp aynı olaylara hevesle girmesi ise komikti.

Bölüm güzeldi ama bir önceki bölüm çok fazla keyifli olduğu için bir tık altı oldu.
------

Serpil teyzeminin yenme yıldönümünü kimse anmamış konuda , teessüf ederim . :T Serpil teyzemiz bir erasmuslu yamyam tarafından yenileli 1 sene oldu . :(

Az bekleseydin yazacaktım :A

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Serpil teyzeminin yenme yıldönümünü kimse anmamış konuda , teessüf ederim . :T Serpil teyzemiz , erasmuslu bir yamyam tarafından yenileli 1 sene oldu . :(

Sevgililere yalnızken takılmak bir işkence oluyor ve Yılmaz'da tam öyle bir durumun ortasında oldu.
İlk sahnede güya yemeğe geldiler, kimse yemek yemedi :A
Yılmaz'ın yadırgayıp aynı olaylara hevesle girmesi ise komikti.

Bölüm güzeldi ama bir önceki bölüm çok fazla keyifli olduğu için bir tık altı oldu.
------

Az bekleseydin yazacaktım :A

Benim tek anlamadığım şey şu, vahşice yamyamlık sonucu öldürülen yaşlı bir kadın cinayetini niye bu kadar komik ve eğlenceli buldu millet :A Ben izlerken cidden üzüldüm kadına, sonuçta ortada bir vahşi bir cinayet var. Elemanların kendi aralarındaki atışmaları, kafayı dağıtmaya çalışmaları vb evet komikti ama yine de o bölümün dramı bana daha ağır bastı nedense..

• Güldürdün
Reactions: Cervantes and Dosi

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Benim tek anlamadığım şey şu, vahşice yamyamlık sonucu öldürülen yaşlı bir kadın cinayetini niye bu kadar komik ve eğlenceli buldu millet :A Ben izlerken cidden üzüldüm kadına, sonuçta ortada bir vahşi bir cinayet var. Elemanların kendi aralarındaki atışmaları, kafayı dağıtmaya çalışmaları vb evet komikti ama yine de o bölümün dramı bana daha ağır bastı nedense..
gerçek olmadığı için olmasın :A bi kere bölümdeki diyaloglar ve o şarkı bölümü komik kılan. İnsanlar bunu komik buldular. Ona bakarsan bir başka bölümde İlkan'ın başına da trajik bir olay geliyor ama onu da komik buluyoruz
Ayrıca Seinfeld dizisinde okadar olaylara vesile oluyor Kramer ve George, peki biz dramatik bulduk mu hiç? Hayır :A

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
gerçek olmadığı için olmasın :A bi kere bölümdeki diyaloglar ve o şarkı bölümü komik kılan. İnsanlar bunu komik buldular. Ona bakarsan bir başka bölümde İlkan'ın başına da trajik bir olay geliyor ama onu da komik buluyoruz
Ayrıca Seinfeld dizisinde okadar olaylara vesile oluyor Kramer ve George, peki biz dramatik bulduk mu hiç? Hayır :A
Yahu tamam hiç komik bulunmasın demiyorum ama sonuçta trajik cinayetlerin işlendiği filmler de gerçek değil, olayın gerçeklikle ilgilisi yok o yüzden :A

Aslında evet Leyla ile Mecnun’da bile bu tür ölümler vardı komik bulduğumuz, mesela Metin’in karısının ölümü ve cenazesi olayı. Belki de izlerkenki ruh hali önemli, ben o bölümü izlerken biraz depresiftim sanırım :A

Yani tamam ikna ettin yine haklılığına 😡😏

• Güldürdün
Reactions: Cervantes and Dosi