Show Gelsin Hayat Bildiği Gibi - Dizi Yorumları

Felon

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,117
Puanı
560
sanki ghbg biraz mahkuma benziyor gibi geldi bana.

Emre Ozansoy

Moderatör
Reaksiyon puanı
56,754
Puanı
1,060
Web Sitesi
twitter.com
Neslihan Yeldan ve Atilla Olgaç'ı anlarım da Pamir Pekin de neden "ve" yazıyor dizinin jeneriğinde? :A

Mehmet Can

Favori Üye
Reaksiyon puanı
362
Puanı
75
Biraz bakıyordum ama tam anlamıyla hiç izlemedim, sizce başlamaya değer mi? @Dante @Mehmet Can
Mafya+Aşk temalı dizi için Aile dizisi başlamışken onu izleyin bence. @mrt-06

GHBG herşeyden (mafya, polisiye, aşk, gençlik, dram) biraz yapalım derken yaklaşık olarak 15. Bölüm civarından itibaren abuk bir şeye döndü, hiç birini tam yapamadılar, kurguda ciddi hatalar vardı ve başrollerin sahnesi de yetersizdi. 2.5 saat süren diziler zamanının dizisi değil. 45 dk. Süreli olsa daha güzel olurdu, yurt dışına bile uyarlanırdı. (7Emin'in teslim olma sahnesi Blacklist'ten arak olmasına rağmen)

2 haftadır bu diziyi TV'den izlemiyorum. Yerli Diziler uzun zamandır internetten x1,25 hızlandırarak ama sahne atlamadan izlerken bile ciddi zaman alıyor. Son bölüme daha bakmadım, hızlandırarak ve gereksiz sahneleri atlayarak da daha ne kadar devam ederim bilmiyorum. İzleme isteği de kalmıyor bu şekilde. Bölümü yarın izleyeceğim bakalım.

2 bölümdür Tv'den izlemeyip, son bölümü de henüz izlemesem de youtube sayfasındaki bazı sahnelere baktım. Aile dizisi farklı günde olmasına rağmen Ghbg senaryo ekibini etkilemiş, tam da ben bırakmışken belirgin bir toparlanma var. Haftada 4 akşam TV izlememekte kararlı olmasam Tv'den devam edebilirdim. Gerçi bu düzelme biraz da finale hazırlık düzelmesi.

Bir de bildiğim kadarıyla dizi iki farklı projenin birleşimi. Tövbekar bir mafyanın hikayesi ve bir de ıslahevinden çıkan öğrencilerin hikayesi. Zaten coğrafya öğretmeni olan mafya konusuna da ilk bölümler harici tam giremiyorlar, gelebilecek tepkilerden ötürü. Okulda ders işlenirken ilk bölümlerdeki kadar sahne yok ilerleyen bölümlerde.

Son düzenleme:

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,073
Puanı
860
Adaşım @MEnes cevaplamalı bu soruyu bence, sana şöyle güzelinden uzun bir mesaj yazar. :A @MasacRE
Yapardım da hiç o enerjim yok be adaşım... :A Yaşlı başlı adamım ben filmleri bile zar zor yorumladım... Leyla ile Mecnun'un yeni bölümleri var 8 bölüm oldu, onları bile yorumlamadım... Benden geçmiş artık bu yerli işleri yorumlamak... :A @MasacRE

Mehmet Can

Favori Üye
Reaksiyon puanı
362
Puanı
75
Güzel Günler'e başla bunun yerine. :A
@Aserat 7Emin/Sadi hoca yorumuyla: Tarz olarak farklıdır ama severiz Güzel Günler dizisini de.

@Dante forumdaşım ve birden fazla dizide dizidaşım benim eksik bıraktığım noktaları çok güzel tamamlamış. Teşekkür ediyorum kendisine. Mesajımı yazarken hem akşam yemeği molası vermem gerekti, hem de mesaj uzamasın, zaten devamını @Dante benden iyi yazar dedim.

Son düzenleme:
  • Harika
Reactions: Dante

mrt-06

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,792
Puanı
1,061
Mafya+Aşk temalı dizi için Aile dizisi başlamışken onu izleyin bence. @mrt-06

GHBG herşeyden (mafya, polisiye, aşk, gençlik, dram) biraz yapalım derken yaklaşık olarak 15. Bölüm civarından itibaren abuk bir şeye döndü, hiç birini tam yapamadılar, kurguda ciddi hatalar vardı ve başrollerin sahnesi de yetersizdi. 2.5 saat süren diziler zamanının dizisi değil. 45 dk. Süreli olsa daha güzel olurdu, yurt dışına bile uyarlanırdı. (7Emin'in teslim olma sahnesi Blacklist'ten arak olmasına rağmen)

2 haftadır bu diziyi TV'den izlemiyorum. Yerli Diziler uzun zamandır internetten x1,25 hızlandırarak ama sahne atlamadan izlerken bile ciddi zaman alıyor. Son bölüme daha bakmadım, hızlandırarak ve gereksiz sahneleri atlayarak da daha ne kadar devam ederim bilmiyorum. İzleme isteği de kalmıyor bu şekilde. Bölümü yarın izleyeceğim bakalım.

2 bölümdür Tv'den izlemeyip, son bölümü de henüz izlemesem de youtube sayfasındaki bazı sahnelere baktım. Aile dizisi farklı günde olmasına rağmen Ghbg senaryo ekibini etkilemiş, tam da ben bırakmışken belirgin bir toparlanma var. Haftada 4 akşam TV izlememekte kararlı olmasam Tv'den devam edebilirdim. Gerçi bu düzelme biraz da finale hazırlık düzelmesi.

Bir de bildiğim kadarıyla dizi iki farklı projenin birleşimi. Tövbekar bir mafyanın hikayesi ve bir de ıslahevinden çıkan öğrencilerin hikayesi. Zaten coğrafya öğretmeni olan mafya konusuna da ilk bölümler harici tam giremiyorlar, gelebilecek tepkilerden ötürü. Okulda ders işlenirken ilk bölümlerdeki kadar sahne yok ilerleyen bölümlerde.

diziyi tek bir kaliba koyamiyorum. ilk planda yaz isi olarak basladigindan,
giris gelisim ve geldigimiz mevcut'a bakildiginda -tam yaz isi gibi de degil kivamina geldi...

sevgili @Mehmet Can in ghbg cikarimindaki degerli yorumuna noktasi virgulune katiliyorum. dogru noktalar ve tespitler yapmis kanimca...

bildigim kadariyla diziyi iki ayri senarist grubu yaziyor sayet degismediyse.
okul lise tarafini bi senarist ekip yaziyor denildi. zaten bolum basi sonu yazilar akarken bu nokta belirtiliyor yanlis gormediysem.

ana hikaye gani mujde olmasi lazim.

*yedi emin konusu bence ilk bolumler uzerinden keske devam etseydi,....buyuk firsati kacirdilar derim de, dizi normal sezonda da yayinlanma hakkini kazandigi icin, bir sey diyemiyorum, < genel izleyici shipleme dolayli agirlikta yanilmiyorsam. dolayisiyla dizi normal sezona gecis yaptiktan sonra daha da farkli yollardan ilerledi,,pek isinamadim. . .

genel gorunumde;
<->
lise tayfasi ve melek _uvey baba konulari,
gizem ve annesi dolayli yali dolayli islenen sahneler,
derya'ya yeni partner dolayli konu islenisi ,
son kapanista _yaver'e uygun gorulen partner merve dolayli konu(kimya bence tutmadi) ,
ve tum bu noktalarin islenis seklini acikcasi cok yavan ve uzun ve kimi sahneler dolayli gereksiz buldum,..

*ertan saban hatrina bir cok bolume katilmistim....
dolayisiyla , bende - son 2 bolumdur diziyi izlemiyorum,, final olduktan sonra youtube dan dikkatimi ceken sahnelere bakmayi dusunuyorum.

ek bolum :

oyunculuk dolayli, *ertan saban'i begeniyorsan, solo performanslari dolayli izle derim. degerli ve kaliteli bir oyuncu bence. genelde yer aldigi sahnelerde cok iyi oyunculuk sergiledi, rolunu izleyene sevdirdi benimsetti...
iliski bazli sadi ~ songul kimyasi cok tuttugundan ikilinin sahneleri bayagi hype oldu.... < romantik komedi havasinda islendi bu ikili , sayet bu tadi begeniyorsan, ikilinin sahneleri eglenceli gelebilir...

derya karakteri de keza iyi oyuncudur fakat dizi de tam anlamiyla bold yazilmamasi buyuk eksi.

drama dair tam islenemeyen ve iyi islenemeyen hikayeler oldu. bunda dizinin normal sezona sarkmasi yazi ekibinin kafasini karistirmis olsa gerek -hangi yone yonlere gidilmesinde aceleci veya ustun koru davranmalarina yol acmis olabilir ,yoruma acik . . .

uzun zamandir zaten basrol ikilinin sahnesi cok cok az oldugundan bayagi elestiri vardi twit ve youtube ana yorumlarda...

dizinin kazananlari bence ; songul karakterini oynayan devrim ozkan ve de sektor adina genc yeni oyuncular - bu is sayesinde daha goz onunde olup ilerisi icin kitle kazanmalarina ekstra bir katki oldu ghbg seruveni....
Teşekkür ederim tavsiyeniz için. :bhr:

Güzel Günler'e başla bunun yerine. :A
Onu abim izliyor, bana da izletmeye çalıştı birkaç kez ama sarmadı. :A

Adaşım @MEnes cevaplamalı bu soruyu bence, sana şöyle güzelinden uzun bir mesaj yazar. :A @MasacRE
@MEnes anladığım kadarıyla bayağa dertli bu diziyle. :A

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,073
Puanı
860
Teşekkür ederim tavsiyeniz için. :bhr:

Onu abim izliyor, bana da izletmeye çalıştı birkaç kez ama sarmadı. :A

@MEnes anladığım kadarıyla bayağa dertli bu diziyle. :A
Yok diziyi 28 29 bölüm izledim, keyifli de dizi öyle dertli falan değilim... :A Devam ederim de büyük ihtimal yavaş yavaş... Sadece uzuuun değerlendirme yapacak enerjim genel olarak yerli diziler üzerinde kalmadı... :A

• Güldürdün
Reactions: Sherlock and mrt-06

mrt-06

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,792
Puanı
1,061
Yok diziyi 28 29 bölüm izledim, keyifli de dizi öyle dertli falan değilim... :A Devam ederim de büyük ihtimal yavaş yavaş... Sadece uzuuun değerlendirme yapacak enerjim genel olarak yerli diziler üzerinde kalmadı... :A
Anladım tamamdır o zaman. :A

• Güldürdün
Reactions: MEnes

Mehmet Can

Favori Üye
Reaksiyon puanı
362
Puanı
75
@mrt-06 Güzel Günler birkaç bölüm içinde tarzını bulup güzelleşiyor. İlk başta onlar da ne tarz yapsak diye bocalıyorlar. İlk bölümlerdeki Selma ve Leylimin kalacak yer konusu ve amcalarının Leylim'in velayetini alma çabası üzerindeki dram birkaç bölüm sonra çözülüyor, dizi de mahalle romantik komedisi olarak devam ediyor. O kısma kadar sabretmek lazım.

• Beğendim
  • Aynen
Reactions: Dante and mrt-06

mrt-06

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,792
Puanı
1,061
@mrt-06 Güzel Günler birkaç bölüm içinde tarzını bulup güzelleşiyor. İlk başta onlar da ne tarz yapsak diye bocalıyorlar. İlk bölümlerdeki Selma ve Leylimin kalacak yer konusu ve amcalarının Leylim'in velayetini alma çabası üzerindeki dram birkaç bölüm sonra çözülüyor, dizi de mahalle romantik komedisi olarak devam ediyor. O kısma kadar sabretmek lazım.
Anladım.. İzleyicinin yorumlarına göre o zaman senaryoda revize yapmışlar.

• Beğendim
Reactions: Mehmet Can