Galatasaray - Fiorentina | Dostluk Maçı

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,672
Puanı
1,060
O değil de Elmander'i, Melo'yu, Eboue'yi özlediğimi fark ettim..

Melo’nun yeri hiç dolmadı be. Takım yorulurdu ve pes etme noktasına gelirdi, sonra bir anda takımı ateşlerdi. Onun gibisi gelmedi o mevkiye, buna yeteneklerini ve oyun stilini çok beğendiğim Fernando bile dahil...

• Üzücü
Reactions: Maskeli Fedai

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,672
Puanı
1,060
Fatih Terim'in üçüncü döneminde oynattığı oyunu özlüyorum açıkçası. Şimdi evet kupaları falan alıyoruz da takımda bir şeyler eksik..

Orta sahamızın kalitesi Terim’in üçüncü dönemindeki gibi değil bence sayın Gs’li dostum. Topu ileriye rahat rahat taşıyamamamızın en büyük sebebi de bu bence. Özellikle Selçuk’un en iyi olduğu, yanında Melo’nun oynadığı, önlerinde Sneijder’in olduğu seviyede değil bu orta saha. Hoca bence dördüncü döneminde hiç istediği seviyede orta sahaya sahip olamadı, buna bu sezon da dahil bence. Zaten hala ön libero almadık. Ama Fatih Terim işte, kim alınırsa, elindeki oyuncular kimse onlardan alabildiğinin en iyisini almaya çalışıyor.

• Beğendim
Reactions: Maskeli Fedai

Maskeli Fedai

Favori Üye
Reaksiyon puanı
37,566
Puanı
1,059
Orta sahamızın kalitesi Terim’in üçüncü dönemindeki gibi değil bence sayın Gs’li dostum. Topu ileriye rahat rahat taşıyamamamızın en büyük sebebi de bu bence. Özellikle Selçuk’un en iyi olduğu, yanında Melo’nun oynadığı, önlerinde Sneijder’in olduğu seviyede değil bu orta saha. Hoca bence dördüncü döneminde hiç istediği seviyede orta sahaya sahip olamadı, buna bu sezon da dahil bence. Zaten hala ön libero almadık. Ama Fatih Terim işte, kim alınırsa, elindeki oyuncular kimse onlardan alabildiğinin en iyisini almaya çalışıyor.
Oyuncu kalitesi olarak evet de bu takım yine bu kadar kötü oynamayı hak etmiyor sayın Gs'li dostum. Takım kaleye kağnı hızında ilerliyor, topu alan ayağında eveleyip geveliyor ya yan pas yapıyor ya da geri pas yapıyor. Takımda bir şeyler yapmaya çalışan, sürekli boş alan bulmaya çalışan sadece Belhanda var. Topu alıp dikine gitmeleri de olmasa takımı komple kapatalım en iyisi.

Defansımız en güvendiğimiz yerimizdi güya. Marcao gitmis yerine dublörü gelmiş sanki. Muslera da penaltı kurtaramama konusunda dünya rekoru kıracak nerdeyse..

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059
Kalede Muslera = Taş
Sağ bek Mariano/Linnes = Taş
Sol bek Nagatomo = Taş
Stoper Luyin-Marcao = Taş
Orta Saha Seri - Transfer* = Taş
Önde Belhanda = Taş
Sağ kanat Feghouli = Taş
Sol Kanat Babel = Taş
Santrafor Radamel F..ing Falcao = Taşş

Yedekler Donk, Emre Mor, Jimmy, Adem, Selçuk, daha sonra Akbaba = Taş...

2010’lardaki en iyi en taş 11’e sahip oluyoruz. 2012-2013 yıllarında Drogba Sneijder varken bile kadroda birçok zayıf isim vardı Semih Kaya, Gökhan Zan, Dany, Umut gibi ama ilk defa baştan sona taş gibi bir kadro oluşuyor. Seri’nin yanına o ayarda bir transfer olmaz ve Donk olursa o bile olumlu, Donk da taş gibi sonuçta.

Çeyrek final ve 10 puan farkla şampiyonluk bekliyorum.
EBnE-dkX4AELvMQ
Falcao gelse bile anca geçen seneki gibi kolay grup gelirse gruptan çıkarız, gruptan çıkmaktan kastım 3.lük.

City, Münih, Liverpool gibi takımların grıbuna düşersek ise üzerimizde yeni bir şeyler denerler. Liverpool, kendi rekorunu egale etmeye çalışır. City ya da Münih direkt kırabilir de o rekoru, adamlar hazırlık maçında 23 atıyor buldular mı hiç abartmıyorum 10-12 tane bile atabilirler bu takıma. Abartmayı sevmem gerçekçi olmak lazım.
Bülent Ersoy bile böyle dönmedi be :A Diğerleriniz de hemen bir maçla yerin dibine sokmuşsunuz takımı. Bir sakin olun yahu daha ağustosun ortasındayız, zamanla toparlanacaktır takım. Bu kadar karamsar olmaya gerek yok. @Sherlock @Maskeli Fedai

DarkLegenD

Favori Üye
Reaksiyon puanı
19,275
Puanı
1,060
Web Sitesi
www.cizikdvdkasetleri.com
  • Güldürdün
Reactions: Tolstoyevski

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,672
Puanı
1,060
Bülent Ersoy bile böyle dönmedi be :A Diğerleriniz de hemen bir maçla yerin dibine sokmuşsunuz takımı. Bir sakin olun yahu daha ağustosun ortasındayız, zamanla toparlanacaktır takım. Bu kadar karamsar olmaya gerek yok. @Sherlock @Maskeli Fedai

ŞL seviyesinde sayılabilecek bir takımla maç yaptığımız an 4 tane yedik Utku beyciğim, yönetimin geçen yaz yaptıkları (daha doğrusu yapamadıkları) da ortada. :A Falcao gelse bile ön libero, hatta stoper lazım. Bu sorunlar çözülmezse ŞL’den elimiz boş döneriz direkt. Karamsar olmaktan çok gerçekçilik diyelim yani. :A

DarkLegenD

Favori Üye
Reaksiyon puanı
19,275
Puanı
1,060
Web Sitesi
www.cizikdvdkasetleri.com
ŞL seviyesinde sayılabilecek bir takımla maç yaptığımız an 4 tane yedik Utku beyciğim, yönetimin geçen yaz yaptıkları (daha doğrusu yapamadıkları) da ortada. :A Falcao gelse bile ön libero, hatta stoper lazım. Bu sorunlar çözülmezse ŞL’den elimiz boş döneriz direkt. Karamsar olmaktan çok gerçekçilik diyelim yani. :A
ŞL seviyesi sayılabilecek takım mı? :A Fiorentina geçen sezon, küme düşen takımdan 3 puan fazla toplayarak 16. olmuş. :A

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059
Şerlok beyciğim dediğin mevkilere transfer şart zaten de siz bir hazırlık maçıyla hemen hemen bütün kadroyu çöp ilan ettiniz bir anda onu diyorum ben :A

• Güldürdün
Reactions: Sherlock

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,672
Puanı
1,060
Şerlok beyciğim dediğin mevkilere transfer şart zaten de siz bir hazırlık maçıyla hemen hemen bütün kadroyu çöp ilan ettiniz bir anda onu diyorum ben :A

Değil mi Utku beyciğim? ŞL için konuşuyorum. :A Gerçekçi olmak lazım, ligi alır götürürüz her türlü ama ŞL’de geçtiğimiz sezonki gibi bir gruba düşsek dahi işimiz zor. Özellikle stoper ikilisinin kalitesi beni hala tatmin etmiyor, aslında orayı da yedeklemek, hatta direkt ilk 11 oynayacak birini almak lazım ama bizim yönetim daha en acil transferleri bile bitiremedi. :A

• Beğendim
Reactions: MasacRE

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059
Değil mi Utku beyciğim? ŞL için konuşuyorum. :A Gerçekçi olmak lazım, ligi alır götürürüz her türlü ama ŞL’de geçtiğimiz sezonki gibi bir gruba düşsek dahi işimiz zor. Özellikle stoper ikilisinin kalitesi beni hala tatmin etmiyor, aslında orayı da yedeklemek, hatta direkt ilk 11 oynayacak birini almak lazım ama bizim yönetim daha en acil transferleri bile bitiremedi. :A
Şerlok beyciğim tamam da ligimizin şartları ortada, diğer takımlardan tamamen kopup Avrupa'daki devlere kafa tutacak bir kadro kurmamız yakın gelecekte mümkün değil. Ön libero+Falcao transferi gerçekleşirse kurmuş olduğumuz kadro Türkiye liginde kurulmuş en güçlü kadrolar arasına girer diye düşünüyorum. Bu sene daha fazlasını bekleyemeyiz artık ŞL'de 2.liği kovalayıp son 16 yapabiliriz veya 3. olup Uefa'da bir şeyler yapabiliriz. Yeter ki sonuncu olmayalım. Böyle böyle yavaş yavaş ilerleyebiliriz ancak kazandığımız gelirleri de iyi değerlendirirsek tabi.

• Beğendim
Reactions: Sherlock

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,672
Puanı
1,060
Şerlok beyciğim tamam da ligimizin şartları ortada, diğer takımlardan tamamen kopup Avrupa'daki devlere kafa tutacak bir kadro kurmamız yakın gelecekte mümkün değil. Ön libero+Falcao transferi gerçekleşirse kurmuş olduğumuz kadro Türkiye liginde kurulmuş en güçlü kadrolar arasına girer diye düşünüyorum. Bu sene daha fazlasını bekleyemeyiz artık ŞL'de 2.liği kovalayıp son 16 yapabiliriz veya 3. olup Uefa'da bir şeyler yapabiliriz. Yeter ki sonuncu olmayalım. Böyle böyle yavaş yavaş ilerleyebiliriz ancak kazandığımız gelirleri de iyi değerlendirirsek tabi.

Orası öyle tabii ki Utku beyciğim, ona lafım yok. Kulüplerden öte, ülkenin ekonomik durumu çok parlak değil. Avrupa kulüplerinden kopmamızın sebebi de temelde ona bağlı aslında. Bunları biliyorum ve bu yüzden yönetime falan kızmıyorum zaten. Sadece Falcao transferi ile bu kadar uğraşıp, umarım takımın asıl ihtiyacı olan ön libero transferini unutmazlar. Yönetimin geçen sene forvet transferi konusunda yaptıkları ortada olduğu için insan ister istemez şüphe duyuyor yönetimden. Benim eleştirim tek bir isme odaklanıp, diğer bölgeleri boşlamaları. Eleştirim değil de korkum hatta.

• Beğendim
Reactions: MasacRE