Gökden Yalanlar 1.Bölüm

Angelica

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,161
Puanı
1,060
1.Bölüm
sahne 1

nisa babasının ölümü sonrası nasıl bir gerçekle tanışacak? -
EV- İSTANBUL
babası mehmet bey gençken dindeki hulafelere karşı çıktığı için tepkiyle karşılaşıp köyünden ayrılıp istanbula gelmek zorunda kalır mehmet bey ölüm döşeğindedir
nisa(ağlamaklı) baba beni bırakma baba
mehmet: kızım beni köyüme gömün bu sana son vasiyetimdir... ve mehmet son nefesini vermek üzeredir doktorlar herşeyi yapar ama kurtalamazlar
nisa: baba,baba diyerek hıçkırarak ağlar

Sahne 2
-KONYA-

Hasan ağanın konağı ali hasanın oğludur... ali askerden yeni gelmiştir hasan ve karısı kahvaltı yaparken ali aşağıya iner ali: günaydın ali bişeyler atıştırır
hasan: oğlun doğru düzgün yapsana şu kahvaltıyı
ali: arkadaşlarla köy meydanında buluşacağız çıkar

Sahne 3. -OKUL-
Öğretmen yüksel sınıfa girer günaydın arkadaşlar! günaydın öğretmenim
yüksel: bugün dersimizde...derken telefon gelir
yüksel öğrencilere: hemen geliyorum arkadaşlar konuşmak için koridora çıkar beni bir daha arama demedimmi naz tel
i kapatır
Sahne 5.
-KÖYÜN CAMİSİ-
camide ezan okunup namaz kılınıyordur... başar hoca vaaza başlar başar: bugün ki vaazımızda yalan ve iftiranın ne kadar kötü birşey olduğundan bahsedeceğim,sevgili peygaberimiz hz.muhammed (S.A.V) sohbetlerinde yalan ve iftiranın veballerinden bahsedip öteki tarafta ağır hesaplarının olduğunu buyurmuştur... cemaat dinliyordur

Sahne 5. -KÖY KAHVESİ-
mehmet beyin kardeşi ahmet bey kardeşinin öldüğünü duyurmak üzere çok üzgün bir şekilde kahveye gelir ama her zaman ki gibi yüzlerini çevirirler
ahmet bey: bana yüzünüzü çevirmenize alıştım,ama bu saatten sonra tam terside olsa geçen yılları kardeşimi geri getirmez,çünkü kardeşim öldü,öldü lan kardeşim (baya öfkelenmiştir)

Sahne 6. -MUHTAR-
muhtar haşim telefonda konuşuyordur,mehmet beyin öldüğünü ve cenazesinin köyüne defnedileceğini öğrenmiştir (tepkiyle) o kafirin,ateistin cenazesi bu köye gelemez o kadar telefonu kapatır tövbe,tövbe olacak işmidir bu şimdi dinsiz imansızın tekini getirip defnedecekler töbe yarabbi ertesi gün olmuştur,cenaze köye gelmiştir,köy halkı öfkelidir...tepki için toplanmış muhtarda vardır aralarında

Sahne 7.
köy halkı ''istemiyoruz bu cenazeyi bu köyde''araba gelir ve önünü keserler nisa arabadan iner halk: defolun gidin bu köyden ali gelir ve halkın karşısına çıkar ali: durun yapmalın... derken arabayı taşlayanların önüne geçer ve nisayı korur...
1.BÖLÜMÜN SONU
Senaryo-yapımcı: Dizimedya yöneten: vadikızı

Son düzenleme:

Keith Long

Favori Üye
Reaksiyon puanı
29,431
Puanı
1,061
Web Sitesi
acadebi.com
1.Bölüm
sahne 1

nisa babasının ölümü sonrası nasıl bir gerçekle tanışacak? -
EV- İSTANBUL
babası mehmet bey gençken dindeki hulafelere karşı çıktığı için tepkiyle karşılaşıp köyünden ayrılıp istanbula gelmek zorunda kalır mehmet bey ölüm döşeğindedir
nisa(ağlamaklı) baba beni bırakma baba mehmet: kızım beni köyüme gömün bu sana son vasiyetimdir... ve mehmet son nefesini vermek üzeredir doktorlar herşeyi yapar ama kurtalamazlar nisa: baba,baba diyerek hıçkırarak ağlar

Sahne 2
-KONYA-
Hasan ağanın konağı ali hasanın oğludur... ali askerden yeni gelmiştir hasan ve karısı kahvaltı yaparken ali aşağıya iner ali: günaydın ali bişeyler atıştırıl hasan: oğlun doğru düzgün yapsana şu kahvaltıyı
ali: arkadaşlarla köy meydanında buluşacağız çıkar

Sahne 3. -OKUL-
Öğretmen yüksel sınıfa girer günaydın arkadaşlar! günaydın öğretmenim yüksel: bugün dersimizde...derken telefon gelir yüksel öğrencilere: hemen geliyorum arkadaşlar konuşmak için koridola çıkar beni birdaha arama demedim mi naz! teli kapatır

Sahne 5.
-KÖYÜN CAMİSİ-
camide ezan okunup namaz kılınıyordur... başar hoca vaaza başlar başar: bugün ki vaazımızda yalan ve iftiranın ne kadar kötü birşey olduğundan bahsedeceğim,sevgili peygaberimiz hz.muhammed (S.A.V) sohbetlerinde yalan ve iftiranın veballerinden bahsedip öteki tarafta ağır hesaplarının olduğunu buyurmuştur... cemaat dinliyordur

Sahne 5. -KÖY KAHVESİ-
mehmet beyin kardeşi ahmet bey kardeşinin öldüğünü duyurmak üzere çok üzgün bir şekilde kahveye gelir ama her zaman ki gibi yüzlerini çevirirler ahmet bey: bana yüzünüzü çevirmenize alıştım,ama bu saatten sonra tam terside olsa geçen yılları kardeşimi geri getirmez,çünkü kardeşim öldü,öldü lan kardeşim (baya öfkelenmiştir)

Sahne 6. -MUHTAR-
muhtar haşim telefonda konuşuyordur,mehmet beyin öldüğünü ve cenazesinin köyüne defnedileceğini öğrenmiştir (tepkiyle) o kafirin,ateistin cenazesi bu köye gelemez o kadar telefonu kapatır tövbe,tövbe olacak işmidir bu şimdi dinsiz imansızın tekini getirip defnedecekler töbe yarabbi ertesi gün olmuştur,cenaze köye gelmiştir,köy halkı öfkelidir...tepki için toplanmış muhtarda vardır aralarında

Sahne 7.
köy halkı ''istemiyoruz bu cenazeyi bu köyde''araba gelir ve önünü keserler nisa arabadan iner halk: defolun gidin bu köyden ali gelir ve halkın karşısına çıkar ali: durun yapmalın... derken arabayı taşlayanların önüne geçer ve nisayı korur...
1.BÖLÜMÜN SONU
Senaryo-yapımcı: Dizimedya yöneten: vadikızı
biraz yumuşaltsaydın keşke banlıyabilirler

@vadikızı Emeğine sağlık, senaryo farklı olmuş Hayat Dediğin senaryolarına benzemiş. Diziyi sen mi yaptın?:)
senaryo dizimedyanın

GunesinOglu

Favori Üye
Reaksiyon puanı
22,464
Puanı
860
Yazı stili çok kötü. İnsanın okuyası gelmiyor bu yüzden de okumadım :D

Angelica

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı