ABC Fresh Off the Boat - Dizi Yorumları

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,950
Puanı
1,061
2x20

Sezon finaline doğru yine güzel bölümler izliyoruz. Bu bölümde de bizimkiler ücretsiz bir tost makinesi kazanmak için (!) bankaya giderken Evan, adını bir hemşirenin sayesinde aldığını öğrendi. Jessica ve Louis de ona yardımcı olmak için Amerikan isimlerini nasıl aldığını anlattı, ancak pek yardımcı olamadı. Son olarak büyükannenin fikriyle meseleye noktayı koydu. :)

Jessica ve Louis'in tanışması güzeldi, öyle bir çifte böyle garip bir tanışma yakışırdı zaten. Eddie'nin hayali ve büyükannenin yıllar önce kütüphaneden aldığı Garfield kitaplarını hala teslim etmemiş olması da güldürdü. Bu arada onun da Amerikan ismi Jenny'miş, ama sadece kitapları alabilmek için bir isim uydurmuş. :X

Bu arada bölümde Louis ve Eddie "Turkish delight" kelimesini kullanınca ufak da olsa şu moda girdiğim doğrudur. :A

s-a321ddce78eae4e9afda14a467bc1f2910bf7e7b.jpg

8/10

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,950
Puanı
1,061
2x21 , 2x22

İyi bölümlerdi. 21. bölümde Jessica'nın ev sahiplerinden kurtulmaya çalışması, 22'de de Jessica'nın halleri ve Evan'ın yastığının altında annesinin resminin olması güldürdü. Jess'in eğlenceli anne hali de güzel, ama sanırım kontrol manyağı olarak bir tık daha seviyorum. Yine de Eddie sayesinde kendine eğlenmek için biraz vakit yaratabildi. :)

İkisi için de puanım: 8/10

Son düzenleme:

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,950
Puanı
1,061
2x23 , 2x24 (Sezon Finali)

Sezonun son iki bölümü de güzel geçti. 23. bölümde Jessica, Eddie'nin Çinli bir kızla çıkmasını istediği için Alison da kendisi olarak kız arkadaşını yolladı. Çok iyi anlaştıklarını sanıyorduk, ama meğer çok mükemmel olduğu için nefret ediyormuş. Alison ile de iyi anlaşıyorlar gibi, ama neler olacağı belli olmaz.

Ve sezon finali de olaylı geçti. "Olaylı" dediysem büyük şeyler yaşanmadı, ama Louis ve kardeşi Gene'nin arasındaki husumeti öğrendik. Meğer Amerika'ya kardeşinin yerine o gitmek istediği için birbirlerinden uzaklaşmışlar. Sonlara doğru ettikleri kavgadan sonra annesini de alıp düğün için Tayvan'a gittiği öğrenildi. Bu da 3. sezonun Tayvan'da başlayacağı anlamına geliyor. İlkine göre "sezon finali" olduğunu ilkine göre daha fazla hissettirdi bence.

24'ün komik tarafları: Louis-Gene ve Jessica-Gene arasındaki nezaket kavgaları, Eddie'ye programı izlettirmemesi ve büyükannenin de Gene'yle gittiğini öğrendiğinde Jessica'nın "Sonsuza kadar mı" tepkisini vermesi. Büyükanne demişken altyazı eksikliğinden dolayı onun sözleri Türkçe'ye çevrilmemiş, ama neyse ki anladım. Bu arada Ken Jeong da konuk olarak diziye yakışmış.

Kısacası güzel bir sezon oldu ve bir sıkıntı yaşanmazsa gelecek sezon haftası haftasına takip etmeyi düşünüyorum. Umarım yeni sezonda reytingleri de yükselir, 4. sezonu garantiler. Diğer bir isteğim de, Emmy üyelerinin perşembe günü Constance Wu'ya hakkı olan adaylığı vermeleri. İlk sezon kısa sürdüğü için pek dikkat çekmemiş olabilir, ama bu sezon kesinlikle ilk 6'da yer almalı. :)

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,950
Puanı
1,061
Bölümleri indirdim hazırda bekliyor Life in Pieces bitti sırada bu var. :D
Bence beğeneceksin kalan bölümleri de. Bu sezon ivmenin Eddie'den alınıp Louis ve Jessica'ya verilmesiyle bilikte iyice keyifli bir hal aldı. :X

Hem UnREAL'da buluşamadık, bari FOTB ve Mom'da bir araya gelelim. :A

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,740
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
2x10 2x11 2x12

@Aserat beni etiketlemişsin başlamadın diye ama başlamıştım ben aslında bu hafta. :A

Ya dizi aslında fena değil izlense izlenir. Bu üç bölümde de Jessica yine yer yer eğlendirmeyi başardı. Yalnız sorun şu bir sürü yabancı komedi dizisi izliyorum ve çok fazla 24 bölümlük dizi olunca dizi yetiştirme zevkten ziyade göreve dönmeye başlıyor. Ben de bunu sevmiyorum ve özellikle bu sezon yeni başlamak istediğim komedi dizilerini de düşünerek şimdilik diziye olan aboneliğimi donduruyorum. :D İleride geri dönmem olası tabii ama dönmeyebilirim de. :D

Üçüne ortak puan:

7/10

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,950
Puanı
1,061
2x10 2x11 2x12

@Aserat beni etiketlemişsin başlamadın diye ama başlamıştım ben aslında bu hafta. :A

Ya dizi aslında fena değil izlense izlenir. Bu üç bölümde de Jessica yine yer yer eğlendirmeyi başardı. Yalnız sorun şu bir sürü yabancı komedi dizisi izliyorum ve çok fazla 24 bölümlük dizi olunca dizi yetiştirme zevkten ziyade göreve dönmeye başlıyor. Ben de bunu sevmiyorum ve özellikle bu sezon yeni başlamak istediğim komedi dizilerini de düşünerek şimdilik diziye olan aboneliğimi donduruyorum. :D İleride geri dönmem olası tabii ama dönmeyebilirim de. :D

Üçüne ortak puan:

7/10
Bunu da mı bırakıyorsun? Mom ve B99 olmasa hiç ortak dizimiz olmayacak, bari Jessica Reyiz için devam etseydin. :(

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,950
Puanı
1,061
3x1 (Yeni Sezon)

Sonunda yeni sezonun ilk bölümünü seyredebildim ve Huang ailesi daha ilk sahneden onları ne kadar özlediğimi anlamamı sağladı. Büyükannenin ailesi, Jessica'nın yeni Tayvan'a uyum sağlayamaması, Eddie'nin faks makinesi bulmaya çalışması, Louis'in kıskançlıkları, Gene'nin düğün videosu, Emery ve Evan'ın halleri güldürdü. Ama 20 dakika yetmiyor işte. :(

8/10

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,950
Puanı
1,061
3x2

Jessica'nın temizlikçiye evi dar etmesi, Emery'nin ortaokuldaki ilk günü ve Evan'ın kardeşini özlemesi güldürdü. Yeni sezon güzel gidiyor, umarım sonraki bölümler de bu ayarda olmaya devam eder. :X

8/10

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,950
Puanı
1,061
3x3

Eddie ve arkadaşlarının partiye gitmesi, Louis'in Jessica'yı korkutmaya çalışması ve Jessica'nın roman hazırlıklarına başlanması güldürdü. Zaten Cadılar Bayramı gelince komedi dizilerinin senaristleri iyi çalışıyor, geçen sezondaki Halloween bölümünden de memnun kalmıştım. :X

8/10

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,950
Puanı
1,061
3x4 - 3x5

4'te Jessica'nın vergi ödemekten kaçınması, seçim reklamları, göçmenlik meselesi iyiydi. 5'te de Louis ve Jessica'nın göz kırpma ile anlaşması, Eddie'nin her şeyi salmaya karar vermesi, Emery ve Evan'ın restoranı istemesi güldürdü. Özellikle Jessica'nın piyango sahnesi harikaydı. :D

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,950
Puanı
1,061
3x6

Jessica ve Evan'ın alışverişe gitmesi ve onu kiliseye kaptırmaktan korkması, Louis'in aşırı beyazlayan dişleri güldürdü. :)

8/10

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,950
Puanı
1,061
3x7

Jessica'nın jürilikten kaçınması ve ardından jüri başkanı olmak istemesi, Louis ve Gary'nin yakınlığı ve büyükannenin halleri güldürdü. :)

8/10