Forumda 10. Yılım!

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
Bundan 10 yıl önce reyting sonuçlarını merak eden bir çocuk vardı, liseye gidiyordu. Forumlara da merakı vardı, önceki yıllarda da forumlarda vaktini geçirmişti. Reyting merakı olan çocuk, gözünü bu foruma kestirdi. Forum dikkatini çekti, üye olmaya karar verdi ve Young Boy kullanıcı adıyla üye oldu. Bu kullanıcı adını nereden aklına geldi, hiç hatırlamıyordu. 2012 yılına geldiğinde kullanıcı adını Arslan Bey olarak değiştirdi. Lise döneminde başlamıştı foruma ve foruma bilgisayar derslerinde dahi girip yorum yazıyordu. Yıllar geçtikçe forum kültürel anlamda çok şey katmaya başladı, özellikle de film konusunda. Film izleme konusunda gerilerde kalan Arslan Bey, bir anda film izleme alışkanlığı kazanmaya başlamıştı, tarihler 2014'ü göstermekteydi.

Lise bitmitşi, bir yıl daha hazırlanmak durumundaydı, hazırlanmaya başladı üniversiteye. O sıralarda Moderatör olmuştu, forumla ilgilenmeye başlamıştı. İki defa olmuştu forumda Moderatör; ilk seferinde internetteki sıkıntılardan dolayı aktif olmadığı için fazla kalamamıştı. İkinci kez Moderatör olduğunda da bir yıl kadar görevde kalmıştı. Ayrılık çanları çalmaya başlamıştı, üniversite gitme dönemi 2015'te gelmişti. O yılın ikinci yarısına kadar sıklıkla aktif olmayı başaran Arslan Bey, o yıldan sonra aktif olmayı yitirmeye başaldı ve forumdan sıklıkla koptu. Foruma sık sık ara vermek zorunda kaldı, forumdan koptu. Üniversite 2019'da bitince foruma geri dönüşü başladı. 5 Nisan 2020'de geri döndü. Bu kez Arslan Bey olarak değil, Araf olarak döndü. Üç ay aktif olarak forumda yer alan Araf, üç ay sonra bir yıllık ara verdi. 5 Nisan 2021'le bir yıl sonra dönüş yapan Araf, 25 Temmuz 2021 itibariyle 10. yılına girdi. Yeni gelmeye başlamalarında da yabancı dizi ve film konusunda kendini geliştirmişti. Son yıllarda eskisi gibi yerli dizi de izlemiyordu. Sadece dizi ve filmle değil, spor konusunda da konuşmaktan keyif alıyordu.

Forumun açılışı 1 Şubat 2007 idi. @bazinga forumu 15 yaşında açmıştı. Benim foruma katılışım da benzer yaşlarda oldu, forumun kuruluşundan beş yıl sonra. Forumdaki en aktif eski üyelerden birisiyim. İnkâr edemem, forum bana çok şey kattı. Yorum yapma kabiliyetini geliştirdi, kültürel anlamda çok şey kattı, arkadaşlıklar anlamında da çok şey kattı. Bu kadar uzun süreli ortamda kolay kolay bulunmamışımdır, özellikle de forum gibi bir ortamda ve ilk defa bu kadar çok mesaj yazdım, ilk defa bu kadar çok konu açtım, ilk defa bir forum ortamında bu kadar çok aktif olarak kaldım. Dile kolay, foruma üye olalı 10 yıl oldu. Bana çok şey katan foruma, herkese teşekkürler. Umarım uzun yıllar forumda kalmaya devam ederim.
sırf okumak için geldim deydi vlla :A :A :A

• Güldürdün
Reactions: 12.Adam and Araf

Araf

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Sende açılan kişilerdensin @Gerekli24 de öyle olacak inş :A Şuan sizin eski modunuzdaymısta :F
Ben çok ciddi değildim aslında hiçbir zaman ama yorum yaparken ciddi moda giriyordum tabii bazen. :A

@Gerekli24, @Tolstoyevski olma yolunda ilerliyor ama bence onu geçti. Fi tarihinden kalma konuları canlandırıyor. Arada @xdragxx de yapıyor bunu da, o genelde reaksiyon verip geçiyor, o da pek canlandırma sayılmaz. :A

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
Ben çok ciddi değildim aslında hiçbir zaman ama yorum yaparken ciddi moda giriyordum tabii bazen. :A

@Gerekli24, @Tolstoyevski olma yolunda ilerliyor ama bence onu geçti. Fi tarihinden kalma konuları canlandırıyor. Arada @xdragxx de yapıyor bunu da, o genelde reaksiyon verip geçiyor, o da pek canlandırma sayılmaz. :A
yorumlarında ciddiyken yanı bize öyle görünmen yeterli önemli olan o zaten :A Sonra kendi kendine odanda maymun gibi zıplak oyna istersen haberimiz olmadıktan sonra :F :F :F

• Güldürdün
Reactions: 12.Adam and Araf

Araf

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
yorumlarında ciddiyken yanı bize öyle görünmen yeterli önemli olan o zaten :A Sonra kendi kendine odanda maymun gibi zıplak oyna istersen haberimiz olmadıktan sonra :F :F :F
Ciddi bir konuysa ciddi oluyorum, diğer türlü komik konuysa neden ciddi olayım ki? :A Sen ise hiçbir konuda ciddi değildin. :A

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
Ciddi bir konuysa ciddi oluyorum, diğer türlü komik konuysa neden ciddi olayım ki? :A Sen ise hiçbir konuda ciddi değildin. :A
Zaten birebir sohbet goygoylarda ciddiye almayın diye bin kere söylüyorduk :F Reel hayatta yetmiyormu ciddilik sıkıntılar burada bir terapi gibi yanı çocukların lunaparkı gibi kullanmalarını istedim burayı sadece üyelerin o yönde çabaladım hep :A :A :A

terapi forum.jpg

• Güldürdün
Reactions: Araf

Araf

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Zaten birebir sohbet goygoylarda ciddiye almayın diye bin kere söylüyorduk :F Reel hayatta yetmiyormu ciddilik sıkıntılar burada bir terapi gibi yanı çocukların lunaparkı gibi kullanmalarını istedim burayı sadece üyelerin o yönde çabaladım hep :A :A :A

Ekli dosyayı görüntüle 106601
Fotoğraf karesine dikkat: Fok balığı @destere ile sincap @Çiğdem var. Nostalji yaptık yine. Keçiler de sanırım @xemrexxx ile @serhatt'i temsil ediyor. :A

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
Normalde bırakmazdı seni ama kaçtı gitti, şimdi yeni bir hayatı vardır artık. Belki evlenmiştir. @serhatt'in hemen ilgisini çekti, aldatma var çünkü, entrika var. :A
destere yle ilerde 2030 da falan sevimli kahramanların çocukluk veersionları olurdu destereyle benim çocuklar gelir baslarınada üçüncü koyucam kişi olarak @xemrexxx çocuğu gelir çocuk versionlardan devam edilir :A :A :A @mrt-06 @Maskeli Fedai @MasacRE @serhatt
d3a17df5790e349ceab68a87bbc4809d.jpg

png-transparent-disney-characters-disney-cartoon-character.png

png-clipart-tasmanian-devil-bugs-bunny-daffy-duck-tweety-sylvester-mickey-mouse-heroes-vertebrate.png

xemrexxx

Favori Üye
Reaksiyon puanı
132,181
Puanı
1,061

12.Adam

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,186
Puanı
1,060

@xdragxx mesajı görse başlar inkar etmeye... :A

Araf yoldaşım,hep beraber Nice senelere... yine ansızın çekip gitme..
Kıymetli hediyemi taktim ediyorum.

• Güldürdün
  • Beğendim
Reactions: xdragxx and Araf

Araf

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
@xdragxx mesajı görse başlar inkar etmeye... :A

Araf yoldaşım,hep beraber Nice senelere... yine ansızın çekip gitme..
Kıymetli hediyemi taktim ediyorum.

Teşekkürler, hediye de iyiymiş. :D

Bir daha çekip gider miyim, zaman gösterecek. Kalırsam da sporlu, dizili filmli günler geçer, özellikle de bu aydan itibaren. :D

• Beğendim
Reactions: 12.Adam