Formula 1 ve Diğer Motor Sporları - Genel Yorum & Sohbet Konusu

Ferrari bu yarış fiyaskoydu gerçekten. Özellikle Sainz'ın yaptığı büyük hata pahalıya patladı. Neyse ki McLaren de epey kötü bir yarış çıkardı.
McLaren kötü bir yarış çıkarmadı tam tersine iyi bir yarış çıkardılar Lando P9 başlayıp P5 kadar yükseldi,Ricciardo P13-P9.

McLaren kötü bir yarış çıkarmadı tam tersine iyi bir yarış çıkardılar Lando P9 başlayıp P5 kadar yükseldi,Ricciardo P13-P9.
Ricciardo'nun son karmaşada 9'a kadar yükseldiğini gözden kaçırmışım. Kötü yarıştan ziyade hafta demiştim aslında. Norris'in iyi sıralama alsa rahatlıkla podyum görebileceği bir yarıştı...

Reactions: BARON疼痛
Leclerc ve Ferrari... Sıralama turlarında Leclerc birinci olunca kendimi tutamadım ve bir "acaba" dedim ancak dememem gerektiği konusu anında kendini hatırlattı. Hiç mi yüzümüz gülmeyecek, hiç mi mutlu olamayacağız acaba bundan sonra...

Verstappen yarış dışı kaldıktan ve son 3 tur, start çizgisinden başlayacak dendiği an Hamilton'ın birinciliği aldığını düşünmüştüm ancak kendisinin şehirde tura çıkası gelmiş...
Hamilton gibi soğukkanlı ve en zorlu anlarda bile doğru hamleyi yapabilen bir pilot o hareketi nasıl yaptı halen anlamış değilim. Tabii bu sürpriz bizleri sevindirdi orası ayrı...

Bottas berbat gidiyor, Red Bull'un ikinci pilotu Perez oldukça başarılı bir sezon geçiriyor. Toto'nun ve Mercedes'in neler yapacağını çok merak ediyorum sezonun kalanında. Bence Hamilton hala şampiyonluğun bir numaralı favorisi konumunda ama takımlar şampiyonası için aynısını söylemek pek mümkün değil.

Bu sezon @bazinga'nın aramıza dönüşü, @XanTier'in yorumlarıyla ortamı şenlendirmesi F1'deki rekabete olumlu anlamda ciddi bir etki yaptı. Aynen devam.

Cuma

10.55 - FP1 (MotoGP)
12.30 - FP1 (Formula 1)
14.50 - Sıralama (Formula 3)
15.10 - FP2 (MotoGP)
16.00 - FP2 (Formula 1)

Cumartesi

10.55 - FP3 (MotoGP)
11.10 - Sprint 1 (Formula 3)
13.00 - FP3 (Formula 1)
14.30 - FP4 (MotoGP)
15.10 - Sıralama (MotoGP)
16.00 - Sıralama (Formula 1)
17.40 - Sprint 2 (Formula 3)

Pazar

12.40 - Feature (Formula 3)
15.00 - Yarış (MotoGP)
16.00 - Yarış (Formula 1)

Bu hafta yine hepsi bir arada

İzliyor musun?

1. antrenmanı izleyemedim
------

2 yarış aradan sonra Ham Bot Ver üçlüsüne döndük yine

@BARON男爵 Marquez de 1. olmuş FP1'de, bu hafta hızlı olacak gibi
Marquez almanya kralı eğer düşmezse galibiyet onun.

Paul Ricard hızlı bir pist burada Mercedes ve McLaren favori olarak gibi duruyor Redbull ve Ferrari'ye karşı ama yinede bilemeyiz umarım yağmur var da biraz heyecanlı olur.

Son düzenleme:
Reactions: XanTier
Motogp yine bildiğimiz gibi.
Zarco Quartararo A. Espargaro ilk çizgi. Aprilla ilk çizgide Bagnaia geride. Zarco yine Top Ducati. Vinales ne kadar alışsak da daha kötülerini yaparak hala şaşırtmaya devam ediyor. Bayrak çıkarıp pol almak iyice moda oldu

Reactions: BARON疼痛