Film Sohbetleri ve Önerileri

Yakamoz-Asi

Emekli
Reaksiyon puanı
29,113
Puanı
1,061
M. Night Shyamalan dan OLD diye bir film önüme düştü...

Tropik bir tatile giden ve sonuna kadar keyfini çıkarmayı planlayan bir aile, tenha bir plajda dinlendikleri sıralarda beklemedikleri garip durumlarla karşılaşır. Plajın üzerindeyken anlam veremedikleri bir şekilde hızla yaşlanmaya başlarlar…
old-2021.jpg

@bazinga @Araf @Forumdash @Yakamoz-Asi

İlginç konusu varmış. :D

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Hele @Araf Her film kötü onun için hele imbd puanı düşükze rezalet :A:A:A:A onun için.
Seçicilikten kalacak ortada paşam :X:X:X @Forumdash gene izliyor yaa.. onunda bir ayarı var... bazen nefes almadan tüm filmleri izliyor :Z:Z
Zaman kaybına uğramamak için seçici olmak lazım. Atom parçalamayacağız @Forumdash ile tamam da, yine de seçici davranmak lazım. :A

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Filmler biriktikçe birikiyor, liste kabarıyor ve ansızın insan kendini liste dışı bir filmi izlerken buluyor o kötü…

Öncelikle güncel Oscar dönemine dair 3-4 film daha izleyip kapatırım gibi büyük ölçüde, her güncel filmi izlemek zaman kaybı geliyor aralarında en iyilerini izle geç mantığı daha iyi.

Ardından Spider Man serisini baştan sona izleyeceğim, taa 2003 yapımından günümüze dek kronolojik olarak, animasyonlar da dahil… @MEnes

Hemen ardından 5-6 filmlik unutulmaz seri olan Son Durak yani Final Destination serisini aradan çıkaracağım, çocukluğumun serisiydi o yüzden yıllar sonra izlemek gerek artık.

Zeki Dumurkubuz ve Lars Von Trier filmografisi kuşağını da bitirip ayıbımı örttüm mü içim rahat edecek… @Araf

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Filmler biriktikçe birikiyor, liste kabarıyor ve ansızın insan kendini liste dışı bir filmi izlerken buluyor o kötü…

Öncelikle güncel Oscar dönemine dair 3-4 film daha izleyip kapatırım gibi büyük ölçüde, her güncel filmi izlemek zaman kaybı geliyor aralarında en iyilerini izle geç mantığı daha iyi.

Ardından Spider Man serisini baştan sona izleyeceğim, taa 2003 yapımından günümüze dek kronolojik olarak, animasyonlar da dahil… @MEnes

Hemen ardından 5-6 filmlik unutulmaz seri olan Son Durak yani Final Destination serisini aradan çıkaracağım, çocukluğumun serisiydi o yüzden yıllar sonra izlemek gerek artık.

Zeki Dumurkubuz ve Lars Von Trier filmografisi kuşağını da bitirip ayıbımı örttüm mü içim rahat edecek… @Araf
Daha @Dosi ile Scream kuşağı yapacaksın, onu unuttun. :A

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Daha @Dosi ile Scream kuşağı yapacaksın, onu unuttun. :A
Bu arada iyi hatırlattın @Dosi bir ara Scream’ın yeni çıkan filminin yorum konusunu açsın daha öncesinde fragmanı açmıştı sonuçta :A

Son Durak yani Final Destination serisi İsveç’te de biliniyor mu? :A @Dosi

• Güldürdün
  • Olmamış
Reactions: Dosi and Araf

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Film izlemenin dipsiz bir kuyu olması hem iyi hem kötü. Bazen gerçekten izleyecek şeylerin bitmez tükenmezliği insanı tükenmiş hissettiriyor. Diğer yandan bakınca ise her daim izleyecek kaliteli bir şeylerin varlığı mutluluk verici.

Her izlenen şey yeni kapılar açıyor. İyi bir film izleyince onunla alakalı 3-5 film daha birden radarına girebiliyor. Olumlu taraf ise izledikçe neyi sevmeyeceğini giderek daha iyi anlamaya başlıyorsun ve sevdiğin tarafa doğru kendini yönlendirebiliyorsun. Tabii bunda %100 başarı oranı sağlamak zor...

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,073
Puanı
860

Aaah ah Trier dedemi çok saldık be... Üzülmemek elde değil... Spider Man serisini 0'dan izlemek ilginç bir fikirmiş, onu çok şaapamadım... Son Durak ise gerçekten çocukluğumuzun serisi, güzel zamanlardı... Ama Trier dedemi bu kadar salmak bize yakışmadı be... Ben de dönmek istiyorum kendisine bir ara...

• Üzücü
Reactions: Tolstoyevski

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
@bazinga, "İki Şafak Arasında" izlemiş ve beğenmiş, 8 puan vermiş. Oysa Çatlak'ı beğenmemişti. :A Yalnız sondaki söyleşi çok iyiydi. :D @Tolstoyevski bu filmin de konusunu açabilirsin, değer. :D
Çatlak'ı da fena bulmadım da bu film çok öndeydi. Sondaki söyleşi de kesinlikle çok iyiydi. :A

• Beğendim
Reactions: Araf

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Ama deneyebilecek tarzda yönetmen zor bulunur. Nuri Bilge Ceylan'ın ya da Zeki Demirkubuz'un bu tarz bir denemesine mesela hiç rastlayamayız. :A
Süper kahramanlık filmlerinde ya da romantik komedilerde de hiç rastlamazsın. :A

Gerçi Birdman süper kahramanlık sayılır belki. :A

• Güldürdün
Reactions: Araf

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Süper kahramanlık filmlerinde ya da romantik komedilerde de hiç rastlamazsın. :A

Gerçi Birdman süper kahramanlık sayılır belki. :A
Çatlak bir yönetmnese her türlü şeye rastlarsın bir filmde, yönetmenin cesareti önemli burada bence. Birdman'in yönetmeni çatlaktı, normal olarak böyle şeyler dener. Gerçi tam olarak süper kahraman ya da fantastik film olduğunu söyleyemeyiz ama bildiğin sanatını konuşturuyor adam. Gerçekten de fantastik yok gibi bir şey, bazı sahneler için "belki" işte. :A

• Beğendim
Reactions: bazinga