FF Film Kulübü 4. Sezon Film Seçimi: Komedi Filmleri

Hangi filmleri etkinlikte görmek istersiniz?

• Seven Psychopaths

Oy: 0 0.0%
  • World's Greatest Dad

Oy: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    6
  • Anket kapatılmış .

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,856
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
FF Film Kulübü 4. Sezon için ilk olarak dün klasik filmler kategorisi için oylamayı başlatmıştık. (Kaçırdıysanız şurada: https://fav10.net/forum/threads/ff-film-kulübü-4-sezon-film-seçimi-klasik-top-250-filmleri.243640/)

Bugün de komedi oylaması başladı. Kategorinin adının komedi olduğuna bakmayın içlerinde dramatik yönü öne çıkan filmler de var yani listedeki bazı filmler klasik komedi değil, türlerinden biri komedi.

Bu kategoriden muhtemelen 4 tane film seçilecek. Filmlere ilgiye göre bu sayı 3'e düşebilir veya 5'e çıkabilir...

Aday filmler yine bazıları sizden, bazıları önceki sezonki önerilerden, bazıları da benden geldi:

Her'ün yönetmeni Spike Jonze'dan 3 Oscar adaylığı olan Being John Malkovich:

Oscar adayı senaryosuyla ve aşırı uzun ismiyle Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan:

Bir Charlie Chaplin klasiği The Circus:

The Fault in Our Stars'ın yönetmeninden Stuck in Love:

Emma Stone'a Altın Küre adaylığı kazandıran Easy A:

Dikkat çekici kadrosuyla Seven Psychopaths:

İki dalda Altın Küre adayı 50/50:

En iyi film dahil 4 dalda Oscar adayı The Kids Are All Right:

The King's Speech ve Les Misérables'ın yönetmeni Tom Hooper'dan bir futbol filmi, The Damned United:

Bir Robin Williams komedisi, World's Greatest Dad:

Korku ve komedi bir arada, Zombieland:

Tom Hanks, Julia Roberts, Phillip Seymour Hoffman, Amy Adams, Emily Blunt aynı filmde Charlie Wilson's War:

Son yılların en sevilen komedilerinden Superbad:

Brad Pitt'li, George Clooney'li, Frances McDormand'lı dev kadrosuyla Coen kardeşler filmi Burn After Reading:

Scorsese yönetmiş, Robert De Niro oynamış The King of Comedy:

İki dalda Altın Küre adayı Cameron Diaz komedisi There's Something About Mary:

@Danger UA! @Tolstoyevski @berkann @aserat54 @destere @Yakamoz-Asi @gundix123 @sokak sanati @kaan955 @-potterhead- @Arslan Bey @Maskeli Fedai @cevaa @xdragxx @Forumdash @sürgünüm @Yiğitt

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,222
Puanı
1,060
'50/50' ile 'The Damned United' filmlerinin komedi kategorisine uygun bulmuyorum aslında. Komedi adına hiçbir şey yok. Daha çok dram ağırlıklı. :)

Danger UA!

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
3,713
Puanı
560
-Being John Malkovich
-Charlie Wilson's War
-There's Something About Mary
-The King Of Comedy

'50/50' ile 'The Damned United' filmlerinin komedi kategorisine uygun bulmuyorum aslında. Komedi adına hiçbir şey yok. Daha çok dram ağırlıklı. :)
Doğru diyorsun.The Damned United'da hiç yok.500 Days Of Summer olabilirdi belki.

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,335
Puanı
1,059
ilk beşteki filmi işaretledim yeterlidir sanırım:) komedide pek illaki bu olsun diyemiyorum? sadece içinde çarli çaplin mutlaka olsunda gerisi ne olursa olsun :))

-potterhead-

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,770
Puanı
460
Stuck In Love, çok hoş bir film, izlemiştim :X Easy a, Being John Malkovich, Ah Mary Vah Mary ve Zombieland de diğer tercihlerim :)

berkann

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,730
Puanı
1,060
Bu kategoriden fazla film seçmek istemiyorum.

- The Circus
- Superbad
- Zombieland

Forum İstatistikleri

Konular
170,539
Kullanıcılar
8,421
Son Üye
fratgzr