Fenerbahçe - Genel Sohbet & Transfer Konusu

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,932
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
images

Alanya 3 Ankaragücü 3 Galatasaray 1 Antalya 3 Denizli 3 Konya 3 Kayseri 3 Paşa 3 Malatya 3 Göztepe 3 Gençler 3 Sivas 3 Beşiktaş 0 Rize 3 Etti mi sana 37 puan. 74 puanla şampiyon olacağız. Yapılmayacak puanlar değil bunlar. Galatasaray maçından sonra zor fikstürü geride bırakıp tüm şampiyonluk rakiplerine oranla kolay bir fikstüre sahip olacağız. Hadi 72 değil 70 puan olsun 70 puan da işimizi fazlasıyla görür.

Siz siz olun son 2 sezonun şampiyonu Galatasaray’ı o kadar küçümsemeyin. Galatasaray ve diğer takımlar arasında şampiyonluk söz konusu olunca çok önemli bir fark vardır; Fenerbahçe olsun Beşiktaş olsun ancak göze dolu dolu gelen güzel futbollarıyla şampiyonluk yaşarlar, kötü oynadıkları bir sezon şampiyon oldukları pek görülmez. Ancak Galatasaray’da iş öyle değil, kötü de oynasa iyi de oynasa şampiyonluk potasına girdiğinde bir Numaralı aday olarak yarışı sürdürür ve bitirir. Galatasaray geçen sene de kötü futbolla şampiyon oldu, ondan önceki sene Beşiktaş deplasmanındaki ezici mağlubiyeti, Başakşehir’den 5 yemesi ve deplasmanlardaki performansına rağmen yine şampiyon oldu. Hamza Hamzaoğlu döneminde kimse ne olduğunu anlamadan, ortalama altı futbolla 1-0’larla şampiyon oldu.

Hepsini geçtim, Fener’in o dehşet kadro kurup Avrupa’da bile etkili olduğu dönemlerde dahi Galatasaray fenerden çok daha kötü oynamasına ve Fener Galatasaray’ı ligin bitimine birkaç hafta kala 4-0 yenip tarihi farkı kaçırmasına rağmen; yine son haftada Denizli faciası sayesinde şampiyon oldu.

Yetmedi iki sene sonra teknik direktörsüz bir şekilde, kaos ortamında yine şampiyon oldu... Çünkü bunların hepsinde şampiyonluk potasındaydı. Ve eğer 27.haftadan sonra Galatasaray ile lider arasında en fazla 5 puan fark olsa dahi, yine değişen bir şey olmaz.

Bu fikstür meselesi 2 senedir hep ikimci yarıları Galatasaray’ın aleyhine. 2 senedir çok net hatırlıyorum “Galatasaray’ın fikstürü çok zor, bu Fikstürden çıkamaz” dendi durdu, sonuç?

Geçen sene sadece Başakşehir ve Beşiktaş vardı. 2017-18 de ise 4 takım birden son haftalara kadar şampiyonluk yarışında olmadı mi? Hatta Galatasaray son hafta kaybetse Fener şampiyondu.

Tabi ki tüm bunlara rağmen 2019-20’de Galatasaray’ın şampiyon olması mucizelere kalmış, son 2 sezondan da daha zor ancak imkansız değil. Ve yine eminim ki Galatasaray şampiyon olacak olsa yok hakemdi, yok mahalle kabadayısıydı diye bir şekilde bahaneler üretip bu winnerliği görmezden gelecek, Terim etkisini yok sayacaksınız. :D

Keith Long

Favori Üye
Reaksiyon puanı
29,436
Puanı
1,061
Web Sitesi
acadebi.com
Siz siz olun son 2 sezonun şampiyonu Galatasaray’ı o kadar küçümsemeyin. Galatasaray ve diğer takımlar arasında şampiyonluk söz konusu olunca çok önemli bir fark vardır; Fenerbahçe olsun Beşiktaş olsun ancak göze dolu dolu gelen güzel futbollarıyla şampiyonluk yaşarlar, kötü oynadıkları bir sezon şampiyon oldukları pek görülmez. Ancak Galatasaray’da iş öyle değil, kötü de oynasa iyi de oynasa şampiyonluk potasına girdiğinde bir Numaralı aday olarak yarışı sürdürür ve bitirir. Galatasaray geçen sene de kötü futbolla şampiyon oldu, ondan önceki sene Beşiktaş deplasmanındaki ezici mağlubiyeti, Başakşehir’den 5 yemesi ve deplasmanlardaki performansına rağmen yine şampiyon oldu. Hamza Hamzaoğlu döneminde kimse ne olduğunu anlamadan, ortalama altı futbolla 1-0’larla şampiyon oldu.

Hepsini geçtim, Fener’in o dehşet kadro kurup Avrupa’da bile etkili olduğu dönemlerde dahi Galatasaray fenerden çok daha kötü oynamasına ve Fener Galatasaray’ı ligin bitimine birkaç hafta kala 4-0 yenip tarihi farkı kaçırmasına rağmen; yine son haftada Denizli faciası sayesinde şampiyon oldu.

Yetmedi iki sene sonra teknik direktörsüz bir şekilde, kaos ortamında yine şampiyon oldu... Çünkü bunların hepsinde şampiyonluk potasındaydı. Ve eğer 27.haftadan sonra Galatasaray ile lider arasında en fazla 5 puan fark olsa dahi, yine değişen bir şey olmaz.

Bu fikstür meselesi 2 senedir hep ikimci yarıları Galatasaray’ın aleyhine. 2 senedir çok net hatırlıyorum “Galatasaray’ın fikstürü çok zor, bu Fikstürden çıkamaz” dendi durdu, sonuç?

Geçen sene sadece Başakşehir ve Beşiktaş vardı. 2017-18 de ise 4 takım birden son haftalara kadar şampiyonluk yarışında olmadı mi? Hatta Galatasaray son hafta kaybetse Fener şampiyondu.

Tabi ki tüm bunlara rağmen 2019-20’de Galatasaray’ın şampiyon olması mucizelere kalmış, son 2 sezondan da daha zor ancak imkansız değil. Ve yine eminim ki Galatasaray şampiyon olacak olsa yok hakemdi, yok mahalle kabadayısıydı diye bir şekilde bahaneler üretip bu winnerliği görmezden gelecek, Terim etkisini yok sayacaksınız. :D
Ben daha fazla puan kaybı yaşanabilir 61 puan şampiyonluğu belirleyecek @Tolstoyevski

• Beğendim
Reactions: Tolstoyevski

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060

Küçümseme değil aramızda zaten sadece 1 puan fark var. Ben Fenerbahçe'nin bu sezon oynadığı futbola güveniyorum.
4-0 kazandığımız sene Galatasaray 83 Fenerbahçe 81 puan topladı. Yani şampiyonluğu son haftada kaçıran Fenerbahçe dahi şu anki şartlarda olağanüstü bir puan toplamış o sebeple daha az hata yapan şampiyon olmuş.
Hamza döneminde evet Gs belki 1-0 1-0 yenerek şampiyon oldu diyorsun ama rakibi Fenerbahçe de o sezon harika bir futbol oynamıyordu. O sezon Fenerbahçe şampiyonluk yarışındayken dahi ortalama seyirci sayısı çok düşüktü ve camia kendisine pek de inançlı değildi.

• Beğendim

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,932
Puanı
1,061
Web Sitesi
Penaltı da penaltı tekrarı da doğru karar, yangına gerek yok. Fener’in penaltı pozisyonu ise fazlasıyla gri pozisyon; Alanya penaltısı ile tıpatıp aynı değil. Bunlar bir kenara, Fener 45 dakika boyunca top filan oynamadı sadece fiziğiyle ayakta kalıyor bu mu iyi futbol? Bir de şu an çok stresliler, bu stresle maçı çevirebilirler de ancak 2’yi yemeleri de oldukça olası gözüküyor ve ikiyi yediği an 3 puana güle güle.

DarkLegenD

Favori Üye
Reaksiyon puanı
19,277
Puanı
1,060
Web Sitesi
www.cizikdvdkasetleri.com
Penaltı da penaltı tekrarı da doğru karar, yangına gerek yok. Fener’in penaltı pozisyonu ise fazlasıyla gri pozisyon; Alanya penaltısı ile tıpatıp aynı değil. Bunlar bir kenara, Fener 45 dakika boyunca top filan oynamadı sadece fiziğiyle ayakta kalıyor bu mu iyi futbol? Bir de şu an çok stresliler, bu stresle maçı çevirebilirler de ancak 2’yi yemeleri de oldukça olası gözüküyor ve ikiyi yediği an 3 puana güle güle.
Gri falan değil, net penaltıydı.

5-1'e kadar yolu var bu maçın.

• Güldürdün

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,932
Puanı
1,061
Web Sitesi
Şimdi keyifle Fenerli sayfaların isyanlarını okuma zamanı hahaha çok iyi oldu bu beraberlik :A

Geçen sene Galatasaray’ı doğrarlarken “😂” emojisi atan Fener Twitter sayfasına da aynısını iletiyorum, :A

Bu arada Ümit Öztürk’ü taraftar baskısına rağmen başarılı yönetimi için tebrik ediyorum. Fenerlilerin beklediği penaltı pozisyonlarında tüm sorumluluk hakemi çağırmayan VAR ekibine ait.

• Beğendim
Reactions: DarkLegenD

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Arkadaşlar son pozisyon penaltı bunu siz de biliyorsunuz ama rica ediyorum bu sayfaya gelip de bu şekilde mesajlar yazmayın.

DarkLegenD

Favori Üye
Reaksiyon puanı
19,277
Puanı
1,060
Web Sitesi
www.cizikdvdkasetleri.com
Arkadaşlar son pozisyon penaltı bunu siz de biliyorsunuz ama rica ediyorum bu sayfaya gelip de bu şekilde mesajlar yazmayın.
Biz zaten penaltı olduğunu biliyor ve söylüyoruz. FB vs BJK derbisi ertesi neredeyse tüm Fenerbahçeli'ler doğruları bilmesine rağmen "ağlamayın, zırlamayın." yazdı. Biz de yazıyoruz, ne var bunda? Yönetim gerekli görürse siler mesajlarımızı.

• Beğendim

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,932
Puanı
1,061
Web Sitesi
Biri şuraya güncel kuralların bulunduğu dökümanın linkini atabilir mi?

Bilhassa kelimeleri seçerek, kışkırtmaya yönelik kelimeler kullanmayarak yazdım maça dair yorumu, yoksa ne kelimeler vardı sildiğim “😂” emojisini belirtirken.

Galatasaray konusunda ise fanatik Fenerli bir üye neler yazdı çizdi açık şekilde kışkırtmaya yönelik ve hatta hakarete varan. Ancak onun mesajlarına dokunulmadı, öyleyse bu mesajlar onun yanında tertemiz kaldığına göre meseleden dahi saymamak gerek böyle şeyleri.

• Beğendim
Reactions: DarkLegenD