Fenerbahçe - Genel Sohbet & Transfer Konusu

12.Adam

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,187
Puanı
1,060
Hatta daha da yüksek fiyat söyleniyor, rekor fiyat gelebilir belki. Attila Szalai'yi çok sevmiştik ama ne yazık ki, bir gün yollar ayrılacaktı.
Henüz çok erken olduğunu düşünüyorum.Twitter da da epey haberleri dolaşıyordu. Tisserand ı verelim biz.

• Güldürdün
Reactions: Araf

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Tadına doyamadık ki...
Fırsat transferi aslında, Kim Min-Jae de öyle. Normalde kolay kolay alamazsın ama kıyıda köşede kaldığı için alırsın. İşte bu tarz isimlere yönelmemiz lazım, yıldız oyuncu devri bitti artık. Takım oyuncusu gelecek ve takımın yıldızı olacak, böylesi çok daha iyi. Yıldız oyuncu transferi risk işi biraz da, elde patlayabiliyor. Mesut Özil'den bahsetmiyorum tabii burada, genel olarak. Süper Lig'in genel algısı değişmeli yani, böylesi çok daha iyi olur.

• Beğendim
Reactions: 12.Adam

12.Adam

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,187
Puanı
1,060
Fırsat transferi aslında, Kim Min-Jae de öyle. Normalde kolay kolay alamazsın ama kıyıda köşede kaldığı için alırsın. İşte bu tarz isimlere yönelmemiz lazım, yıldız oyuncu devri bitti artık. Takım oyuncusu gelecek ve takımın yıldızı olacak, böylesi çok daha iyi. Yıldız oyuncu transferi risk işi biraz da, elde patlayabiliyor. Mesut Özil'den bahsetmiyorum tabii burada, genel olarak. Süper Lig'in genel algısı değişmeli yani, böylesi çok daha iyi olur.
Burada bir şampiyonluk görmeden başımızdaki ile ( o da mümkün değil ya) uçup gidecek , ona hayıflanıyorum. UĞUR abim de aynı şeyleri söylüyor.Asya pazarına daha fazla yoğunlaşmalı Türk kulüpleri diyor.

• Beğendim
Reactions: Araf

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Burada bir şampiyonluk görmeden başımızdaki ile ( o da mümkün değil ya) uçup gidecek , ona hayıflanıyorum. UĞUR abim de aynı şeyleri söylüyor.Asya pazarına daha fazla yoğunlaşmalı Türk kulüpleri diyor.
Büyük liglerden oyuncu alacaksan eğer, alt liglere yöneleceksin. Osayi'yi alt ligden aldık mesela ama tabii çaba gösteriyor, o kadar. Defansif özelliğini geliştirdi yine, bazen kritik müdahaleler yapabiliyor. Szalai, Pelkas gibi kıyıda köşede kalan liglerden takımlaradan da oyuncu alabilirsin. Kıbrıs ya da Yunanistan takımları sürekli parlayan takımları yok sonuçta, bu yüzden ucuza oyuncu transfer edebilirsin.

Crespo mesela Portekiz'den alındı, tabii verimli olmasından bahsetmiyorum ama büyük takımlar haricindeki takımlarında da potansiyelli oyuncular da var. Japon oyuncu gündeme gelmişti mesela Santa Clara'dan Morita, şimdi baktım, kümeye oynuyor takımı, gelmediğine pişman olmuştur. Güney Amerika piyasası var, Bustos gelecekti ama gelmedi. Aslında bu yıl transfer anlamında farklı şeyler denemişiz. Avusturya Ligi, Amerika MLS Ligi, Portekiz Ligi, Çin Ligi gibi liglerden oyuncular transfer etmişiz. Verimlilik anlamında tartışılır ama en azından yıldız değil, farklı farklı liglerden oyuncu transfer etmişiz. Asya Ligi var, oradan da ne oyuncu vardır böyle, tam da transfer edebilecek zamandı.

Kısacası en azından başarmışız farklı şeyler deneme anlamında. Belki devre arası Bustos gelebilir. Bek ya da kanat bek olmadan sistem kurulamıyor, o da bir gerçek, her ne hocadan yana sıkıntımız da olsa. Devre arasına kadar en azından iyi bir şekilde gidelim, sonrasında transfer yapıp, iyi bir şekilde bitiririz umarım ligi. Zor ama en azından deneyelim. İlk yarının da bitimine az kaldı.

• Beğendim

HeisenBerg

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,855
Puanı
910
Trabzon'a bilmem kaçıncı flashback'i yaşatmak varken ne Avrupa'sı yahu. Konferans'da umarım Tottenham çekip eleniriz hem Tottenham'a nasıl elendik muhabbeti de olmaz hep topçu göstermiş oluruz.

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Trabzon'a bilmem kaçıncı flashback'i yaşatmak varken ne Avrupa'sı yahu. Konferans'da umarım Tottenham çekip eleniriz hem Tottenham'a nasıl elendik muhabbeti de olmaz hep topçu göstermiş oluruz.
Lan Orçun sövecem artık sana haaaaaa ulan kendine gel yeter bu adamla olmayacağını biliyorsun zorlama işte.

Keith Long

Favori Üye
Reaksiyon puanı
29,318
Puanı
1,061
Web Sitesi
acadebi.com

Keith Long

Favori Üye
Reaksiyon puanı
29,318
Puanı
1,061
Web Sitesi
acadebi.com
Son düzenleme:

HeisenBerg

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,855
Puanı
910
Szalai balonunun ciddi ciddi 20'ye Chelsea'ye gittiğine mi inanıyorsunuz... Dün de yedirdi golü, Tiquinho'ya 2 metre uzak kaldı, vurdurdu yedik. Kim'in yarısı kadar iyi savunmacı değil, her maç 5 kez deneyip de 1 kere isabet ettirebildiği uzun diyagonal pasları için mi bu kadar el üstünde tutuluyor anlamıyorum. 10'a teklif varsa bile satarım bırak 20'yi.

Yalnız Tisserand da dörtlüde facia. Hoca dörtlü oynayacaksa Serdar-Kim şeklinde oluşturmalı stoperleri.

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Szalai balonunun ciddi ciddi 20'ye Chelsea'ye gittiğine mi inanıyorsunuz... Dün de yedirdi golü, Tiquinho'ya 2 metre uzak kaldı, vurdurdu yedik. Kim'in yarısı kadar iyi savunmacı değil, her maç 5 kez deneyip de 1 kere isabet ettirebildiği uzun diyagonal pasları için mi bu kadar el üstünde tutuluyor anlamıyorum. 10'a teklif varsa bile satarım bırak 20'yi.

Yalnız Tisserand da dörtlüde facia. Hoca dörtlü oynayacaksa Serdar-Kim şeklinde oluşturmalı stoperleri.
Vitor Pereira'nın şampiyon yapacağına inanan sen, Attila Szalai'nin 20 milyon euro edeceğine inanan biz. :A

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Szalai ve Tisserand gibi stoperlerle işi zor hocamın...
Ligin başlarında bu iki stoper, Kim Min-Jae ile birlikte taş gibi stoperdi. Hatta Tisserand sakatlandıktan sonra, Serdar Aziz'in stoper üçlüsüne girmesiyle birlikte gol üstüne gol yemeye, yenilmeye başladık. Şimdi bu detayları da unutmayalım, kötü stoperler değil. Hocan sağ olsun, oyuncuların çoğunu iyiden kötüye çevirmeyi başardı. İşleri tersine çevirmeyi başardı, tebrik etmek lazım. :A

• Beğendim