Fenerbahçe - Genel Sohbet & Transfer Konusu

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Abim beni keser! Yarı beşiktaşlıyım ama. :A
Abin Gökhan mı ki, seni Keser? :A

Esprinin meali:
1592398261102.jpeg

• Sinir Bozucu
  • Güldürdün
Reactions: mrt-06 and 12.Adam

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,932
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Nereden baksam şampiyon oluyor Fener. Avrupa'da olmayışı, kadrosunu ciddi güçlendirmesi, takımın uyumu, Ersun Yanal faktörü, rakiplerinin sıkıntıları ve Avrupa'da oluşları. 5-0'lık gümbür gümbür galibiyeti, Başakşehir maçındaki son dakika golüyle gerçekleşen geri dönüş. Şampiyon takım başlangıcı. Devamı da gelecek gibi üstelik. Trabzonspor maçı beklenenden kolay geçer. Sezona böyle bir başlangıç yapmış Fener 50.000 taraftarla Trabzon'u Kadıköy'de tabiri caizse döver. Sörloth'un ayağına 10 kez top değmez. Şampiyonlukla bitecek bir sezonun başlangıcı olduğunu buram buram hissettiren başlangıcın son ayağı pazar akşamı tamamlanır.

Kısacası, mekanın sahibi geri geldi.

Aslında her şey Fenerbahçe taraftarının bu çok aşırı büyük konuşmasıyla, aşırı beklentiye girmesiyle ve daha sezonun en başında rakipleri yok sayıp kendilerini şampiyon ilan etmesiyle başladı... O dönemi çok net hatırlıyorum ve söz vermiştim sezon sonunda yine konuşacağımıza dair. O dönem çok tartıştık, durun bir soluklanın bu kadar abartmayın, rakipleri bu kadar küçümseyin, böylesi iyi değil ve ters teper hayat böyledir diye o kadar söyledik ama dinletemedik.... @HeisenBerg o dönemde Galatasaray'ı ve diğerlerini aşırı küçümsemiş ve her şeyi oldu bittiye getirmişti. Kaç kez tartıştık ve gerçekten sinirim bozulmuştu. O dönemde elimizden geldiğinde sustuk ve zamana bıraktık, soğuk bir şekilde yenen lezzetli yemek misali...

Umarım 2020-2021 sezonu başlarında da bu kadar aşırı iddialı ve oldu bittiye getirirler. Çünkü şampiyonluk konsantrasyonu bu değildir, bu sadece takıma ve hocaya daha da stres yaşatan bir tetikleyiştir. Sonucunun sağlıklı olmadığı defalarca yaşandı.

Keith Long

Favori Üye
Reaksiyon puanı
29,437
Puanı
1,061
Web Sitesi
acadebi.com
İrfan Kahveci ve Mert Hakan hakkında spekülasyonlar başlamış. İrfan'ın Fener'e gitmesi zaten bankoydu da Mert Hakan Fenerbahçe'yi tercih ederse şaşırırım. Muriç olayının aksine Mert Hakan Galatasaraylı olduğunu hiç saklamamıştı.
sivas vermez size katliamlardan

• Güldürdün
Reactions: Tolstoyevski

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,696
Puanı
1,060
Fenerbahçe'nin iyi bir başlangıç yaptığına katılıyorum da neye göre mekanın sahibi Fenerbahçe? Son 10 yılda 2 şampiyonluğu bulanan (birisi zaten şaibeli) mekanın sahibi mi olur? ŞL desen zaten hak getire. 2'de 2 yapınca nasıl mekanın sahibi olunuyor gerçekten anlamıyorum. Yıllardır 3 yıldız takma peşinde Fenerbahçe, Galatasaray 5'e doğru gidiyor. Bana göre çok komik duruma düşüren ifadeler bunlar. Veriler/istatistikler ortadayken böyle konuşmak çok absürt.

Yine geleceği görmüşüz. :A

• Güldürdün

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,932
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Yine geleceği görmüşüz. :A
Normalde herkes kendi takımı için sezon başında ümitlenir, bir iki galibiyetle acaba demeye başlar bunda bir şey yok ama adam ''City ve Münih ile eşdeğer oynuyoruz, istatistiklerimiz aynı'' diyecek kadar olayı abartının bile ötesine taşımış ve felaket Fener'e felaket antipati toplamıştı o dönem. Sonuç olarak büyük lokma büyük söz kanunu devreye girdi. Hoş, gelecek sezon başlarında yine aynı şeyleri söyleyeceğinden, ''sizin devriniz bitti'' ''mekanın sahibi biziz'' gibi söylemlerde bulunacağından şüphem yok ama ben olsam böyle büyük konuşmazdım takımım adına zira ters tepmesi de bir doğa kanunu. :A

• Güldürdün
Reactions: Sherlock

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,696
Puanı
1,060
Normalde herkes kendi takımı için sezon başında ümitlenir, bir iki galibiyetle acaba demeye başlar bunda bir şey yok ama adam ''City ve Münih ile eşdeğer oynuyoruz, istatistiklerimiz aynı'' diyecek kadar olayı abartının bile ötesine taşımış ve felaket Fener'e felaket antipati toplamıştı o dönem. Sonuç olarak büyük lokma büyük söz kanunu devreye girdi. Hoş, gelecek sezon başlarında yine aynı şeyleri söyleyeceğinden, ''sizin devriniz bitti'' ''mekanın sahibi biziz'' gibi söylemlerde bulunacağından şüphem yok ama ben olsam böyle büyük konuşmazdım takımım adına zira ters tepmesi de bir doğa kanunu. :A

Ya biz kaç yıldır şampiyon oluyoruz, takımın başında Fatih Terim var. Ben hatırlamıyorum ilk iki maçtan bu kadar iddialı konuştuğumuzu, gerçekten şaşırtıcı yani. :A

• Güldürdün

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Bence farklı bir kan gerekiyor ve o kişi Erol Bulut olmalı. Aykut Kocaman o kadar eleştirildi, gönderildi, tekrar gelecek ve yine eleştirilip bir şekilde gönderilecek. Aynı hikayeler sıkıyor. En baştan gitmeyecekti, belki böyle olmazdı. Bir de Volkan Demirel ile Emre Belözoğlu gerçekleri var ortada. Bu ikilinin olmaya devam edeceğini düşünürsek, Aykut Kocaman daha iyi seçenek olur tabii ya da Erol Bulut tavrını ortaya koyabilecekse eğer, işte o zaman Erol Bulut daha bir doğru tercih olur. Yan kadroyu da değerlendirmek gerekir. Yabancı gelse, bir de bunun uyum süreci olacak, sıkıntı olur.

• Beğendim