Fenerbahçe 0-3 Olympiakos | UEFA Avrupa Ligi - D Grubu - 2. Hafta Maçı

Gerekli24

Favori Üye
Reaksiyon puanı
10,396
Puanı
710
Zamanında acıları var bu konuyla ilgili, ondandır. Cevap olarak Atatürk posteri taşısak bile yeter aslında. Olympiakos'a giderken muhtemelen Yunanistan, aynı Galatasaray'a yaptıkları gibi olay çıkaracak gibi, üstüne taraftar da çıkarır. Tarihsel olarak baktığımızda hep ilk taşı atan da onlar olmuştur ama ülke vatandaşların durum farklıdır. Ülke vatandaşlarıyla ortak bir kültür bağımız olduğu için böyle gereksiz olaylara girmiyoruz. Tabii taraftar gruplarında olay çıkaran olacaktır mutlaka, ayrı konu.
Evet halkın bu kadar bu işlerde olmadığını ben de düşünüyorum. Aslında geçmişimiz kötü olmasa tam çok iyi komşu olacak potansiyeli var iki ülkenin bence. Ama bu geçmiş ve böyleleri olduğu sürece mümkün değil.

• Beğendim
Reactions: 12.Adam and Araf

Araf

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Evet halkın bu kadar bu işlerde olmadığını ben de düşünüyorum. Aslında geçmişimiz kötü olmasa tam çok iyi komşu olacak potansiyeli var iki ülkenin bence. Ama bu geçmiş ve böyleleri olduğu sürece mümkün değil.
Politika ve tarih söz konusu olduğunda kanlı bıçaklı oluyoruz ama kültürel bağlar ve saygı çerçevesinde düşündüğümüzde kenetleniyoruz. Mesela deprem oluyor, yardıma koşmaya çalışıyoruz ya da onlar yardıma koşmaya çalışıyor. Bu gibi durumlarda politika devre dışı kalıyor. Ayrıca yıllarca birlikte yaşamışız, haliyle bilinçli insanlar bunu düşündüğünde kavgaların ne kadar boş olduğunu anlamaya başlıyor.