Fav10 Oscar Takımı 2021 | Yılın En İyilerini Birlikte İzleyelim

Sherlock

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,672
Puanı
1,060
Fav10-Oscar-Takimi-Afis.png

Yılların geleneği devam ediyor. Yılın en iyi filmlerini bu yıl da Fav10'da hep birlikte izliyor, yorumluyor ve puan veriyoruz...

93. Oscar (Akademi) Ödülleri, bir değişiklik yaşanmazsa 27 Mart 2022 tarihinde sahiplerini bulacak. Biz de her sezon olduğu gibi bu sezonda da Oscar Takımı'nı Akademi Ödülleri ile yakın bir tarihte sonlandırmayı amaçlıyoruz. Dolayısıyla önümüzde oldukça uzun bir süre mevcut. Her yıl olduğu gibi bu yılda hem Oscar adaylığı kazanan filmleri hem de adaylığı kıl payı kaçırmış olan yılın diğer iddialı filmlerini Fav10'da hep beraber değerlendirmiş olacağız. Film izleme alışkanlığı olan, film izleme alışkanlığı edinmek isteyen, tamamen eğlenme amacıyla film izlemek isteyen herkes etkinliğe davetlidir, katılabilir...

PEKİ BİZ BU YIL HANGİ FİLMLERİ İZLEYECEĞİZ?

Şimdilik güncel tablomuz aşağıdaki şekildedir, Oscar Takımı sona erene kadar bu tablo güncellenebilir, değişebilir, ekleme/çıkarma yapılabilir:

6713FA20-DB46-47FC-80B0-0E2110246788.png

Oscar Takımı'na dair notlar/detaylar/kurallar:
  • Oscar Takımı şimdilik etkinliğe geçtiğimiz senelerde katılanlardan, katılacağını tahmin ettiğim kişilerden ve 2021 filmlerinden en azından 1 (bir) tanesine yorum yapmış olan kişilerden oluşuyor.
  • Bu listede şu an yer almayan ancak etkinliğe katılmak isteyenler, bu konu aracılığı ile veya özel mesaj yoluyla Fav10 Oscar Takımı'na dahil olabilirler. Ben de tabloya isimlerini ekleyebilirim.
  • Etkinlik sonunda puanlarınızın ortalamaya dahil edilebilmesi için tabloda şu an yer alan veya eklenecek filmlerden en az 7 (yedi) tanesini izlemiş, yorumlamış ve puan vermiş olmanız gerekmektedir. Yorumunuzun upuzun, imla kurallarına harfiyen uygun olması gibi bir şartlar yoktur.
  • Tablodaki "Dijital Platform" sütunu yalnızca ülkemiz (Türkiye) özelinde değildir.
  • Hem 2021 filmlerine hem de bu konuya buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

phoebebuffay

Favori Üye
Reaksiyon puanı
5,774
Puanı
559
Hepsini finallerden sonra sömestr'da izleyip yorumlayacağım umarım. :A Bu yılın filmlerinden sadece Dune ve Don't Look Up'ı izledim şu ana kadar. House Of Gucci'yi sinemada izlemek istiyordum ama tam vize dönemime denk geldi ve sonrasında da vizyondan kalktığı için izleyemedim... Güzel bir sinema yılı olur umarım kendi açımdan. :A

Sherlock

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,672
Puanı
1,060
Yoldaşım devamsızlık çizelgesi gibi. :A @Sherlock
Bu sene seni de bekliyoruz, bırak şimdi devamsızlığı falan. :A
Hayırlı olsun Enescim, bu listede benim izlediğim 3 4 tane var... Kontrol edeyim @Sherlock
Teşekkür ederim öncelikle. :D Sonunda puan olmayan yorumları dikkate alamadım maalesef, ondan ötürüdür muhtemelen eksiklik. İzlediğin ve yorumunu yaptığın halde tabloda izlenmemiş olarak gözüken filmleri tespit edip, puanlarını verirsen düzelecektir sorun. Bir de En Son İzlediğiniz Film? konusunda olup da gözden kaçan yorumlar ve puanlar da olabilir...

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Bu kez etkinlik erkenden başlamış ve daha şimdiden 14 film izlemişim, şu anda zaten 15. filmi izliyorum. Hayırlı olsun. Umarım fazlasıyla iyi filmler izleyebiliriz. :)

12.Adam

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,182
Puanı
1,060
Bu sene seni de bekliyoruz, bırak şimdi devamsızlığı falan. :A

Teşekkür ederim öncelikle. :D Sonunda puan olmayan yorumları dikkate alamadım maalesef, ondan ötürüdür muhtemelen eksiklik. İzlediğin ve yorumunu yaptığın halde tabloda izlenmemiş olarak gözüken filmleri tespit edip, puanlarını verirsen düzelecektir sorun. Bir de En Son İzlediğiniz Film? konusunda olup da gözden kaçan yorumlar ve puanlar da olabilir...
Hadi efendilik bende kalsın 1 tane film seyredeceğim. :A

• Üzücü
Reactions: Sherlock

Sherlock

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,672
Puanı
1,060
Bu kez etkinlik erkenden başlamış ve daha şimdiden 14 film izlemişim, şu anda zaten 15. filmi izliyorum. Hayırlı olsun. Umarım fazlasıyla iyi filmler izleyebiliriz. :)
Listeden yaklaşıp 20 küsür film izleyip 0 yorum yapmak... Tam MEnes'lik hareket... :A
Üstteki yorumdan utan, hatta utanın, hatta utanalım. :A @MasacRE @Maskeli Fedai
Yakışmadı...

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Listedeki filmlerin bazıları Variety ile liste yapmıştım, bazıları çok önceden listemdeydi ve buradaki çoğu filmi arşiv yapmaya başlamıştım bile. Bu yüzden hızlı geçecek gibi bu sezon benim için. :D

Sherlock

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,672
Puanı
1,060
Neden hep yorumları son güne, günlere bırakıyoruz, neden... :A
Son güne bıraksanız gene iyi, son güne bırakan benim. :A Siz etkinlik sonrası bir yerlere bırakıyorsunuz genelde, kendinize gelin artık... :A @MasacRE @Maskeli Fedai
Çoktan izledi aslında çoğu filmi @MEnes ama yorum yapmaya üşendi. :D Hep dedim "yorum yap, üşenme" diye ama üşeniyor. :D
Biliyorum, yakinen gözlemedim bu durumu. :A @MEnes

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,535
Puanı
860
Konuyu görünce anlamsız bir gülümse geldi suratıma. Heyecanlandım da. Listenin yarısını ya izlemişim ya da bilgisayarda izlenmeyi bekliyor. Finaller bitsin tatilde listenin büyük bölümü bitmiş olur.