Fav10 Geri Döndü!

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,715
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Herkese merhaba,

Bildiğiniz gibi bir haftayı aşkın bir süredir forum kapalıydı. Sebebini, süreçte yaşananları sizlerle de paylaşmak istiyorum.

Geçtiğimiz günlerde "Korsan İçerikler Hakkında Önemli Duyuru" başlıklı bir konu açmıştım. Bu konu bir dizi yorumu konusunda izleme linki tartışması üzerine açılmıştı. Şikayet edilen dizi (The Handmaid's Tale) başlığındaki ilgili yorumları silmiştim. Aradan aylar geçti bu konuyla ilgili tekrar şikayet geldi ve başlığın silinmesini talep ettiler. Silinene kadar da siteyi erişime kapattılar. Ben de hemen aynı gün verdikleri konsol aracılığıyla başlığı silerek firmaya geri dönüş yaptım. (Tabii bu konsol çok kısıtlı yetenekli, internete kapalı bir konsol.) Sonrasında firmadan dönüş beklemeye başladım. Fakat hiçbir cevap dönmediler. Günler geçti aradan tekrar tekrar mail atmama, farklı yollardan ulaşmaya çalışmama rağmen tek bir dönüş alamadım. Bu arada bu firma alanında dünyanın bir numarası olan bir cloud hosting firması...

Neyse aradan günler geçti ve ben umudu kesmeye başlamıştım ki bir şekilde yedek almanın yolunu buldum. Siteyi başka yere taşıdım. Dün akşamdan beri de süren yoğun çalışmalar sonucunda nihayet fav10.net yeniden online. Arada giremeyen arkadaşlar olabilir, yarın akşama kadar tamamen rayına oturur.

Buradan çıkarmak gereken en önemli ders de forumda yazılan her şeye ne kadar edilmesi gerektiğinin bir kez daha ortaya çıkması. Lütfen forumda yazdığınız her şeyin mahkeme konusu olabileceğini unutmayın. Yalan bir haber yaptığınız için, korsan link paylaştığınız için, herhangi bir kurumu kötülediğiniz veya bir kişi hakkında ileri geri konuştuğunuz için savcı karşısına çıkabileceğinizi unutmayın.

Bu arada forumun veritabanı da giderek büyüyor. Yılların birikimi oldu sonuçta. Bu gibi taşıma işlemlerinde işleri zorlaştırıyor, süreci uzatıyor. Ayrıca eskiden bu kurallar sıkı uygulanmadığı için yasal açıdan da sorunlu mesajlar olabilir. Bu nedenle yakında eski mesajlara, konuşmalara vs genel bir temizlik yapılabilir. Bilginiz olsun.

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
Şükürler olsun, bu sefer gerçekten korktum bir daha gelmeyecek diye... Bilgilendirmeleri için @Aserat a çok teşekkürler. Emeklerin için de @bazinga sana teşekkürler. :)

Korsan içerik konusunda bu tarz mesajları yazan 2-3 arkadaş var, umarım herkes dikkat eder. Herkese iyi forumlar diliyorum. :)

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Hayırlı olsun. Bundan sonra dizi ve film yorumlarında daha ölçülü davranıp telif hakkı ya da herhangi bir davaya neden olabilecek bir şey yazmamaya, link atmamaya özen göstermek gerekecek. Hoş, sözlük sitelerinde neler yazılıyor da olan... neyse 🤐

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,072
Puanı
860
Hayırlı olsun. Tekrardan geri dönmek iyi oldu ancak bu gibi durumların tekrar etmemesi açısından herkes ekstra özen göstermeli artık. 1 hafta gitti boşluğunu hissettik gerçekten alışmışız buraya... :)

Gizmen

Favori Üye
Reaksiyon puanı
2,884
Puanı
360
Bu süper oldu işte özlemiştik. Kapanacak diye korkmuştum. Burda ki sohbet dizi haberleri hiç bir yerde yok. Kapattırmayız ulen. !. 😂.

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,903
Puanı
1,061
Daha önce bir sürü arıza olmuştu ama hepsi kısa sürmüştü. İlk defa bu kadar uzun süren bir şey yaşadık ve bu bir haftada forumun benim için ne kadar önemli bir yer olduğunu tekrar anladım. İnsan kaybedince değerini anlıyor tabii. :A

Neyse bizi bu durumlara düşüren malum platforma saydırmak vardı şimdi ama forumun selameti adına susup diğer konularda da sivri dilimi sakinleştirmeye çalışacağım. Hiçbir şey buradan daha önemli değil. Çok şükür. :Z

• Beğendim
Reactions: Emre Ozansoy

DarkLegenD

Favori Üye
Reaksiyon puanı
19,277
Puanı
1,060
Web Sitesi
www.cizikdvdkasetleri.com
Hayırlı olsun. Bundan sonra dizi ve film yorumlarında daha ölçülü davranıp telif hakkı ya da herhangi bir davaya neden olabilecek bir şey yazmamaya, link atmamaya özen göstermek gerekecek. Hoş, sözlük sitelerinde neler yazılıyor da olan... neyse 🤐
Kedi gibi oldun bir anda. :A Sisteme baş kaldırdığın günleri hatırla! :A

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
Anlamadiğim şey dizilere yaptiğimiz yorumlar yuzunden mi yoksa acılan/ortaya atilan haber iddiaları yuzunden mi?

Telif hakkı neden ayrıca? Sonucta dizi paylaşilmiyor ki. O zaman forumdaki tüm dizilerin yorum sayfaları temizlenmeli? Senin öbür sitede kapanmişti ama (b) @bazinga

Ve lütfen fav10un twitterını aktif tutun. Kim ilgileniyorsa. oradan güncelleme var mı diye bakarken helak oldum.

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Kedi gibi oldun bir anda. :A Sisteme baş kaldırdığın günleri hatırla! :A

İnsan zamanla sisteme baş kaldırdığında bile aslında sistemin içinde olmaya devam ettiğini anlıyor, akvaryum içindeki akvaryum misali kaçış yok ve onlar her yerdeler. 👓

• Güldürdün
Reactions: DarkLegenD

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,715
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Anlamadiğim şey dizilere yaptiğimiz yorumlar yuzunden mi yoksa acılan/ortaya atilan haber iddiaları yuzunden mi?

Telif hakkı neden ayrıca? Sonucta dizi paylaşilmiyor ki. O zaman forumdaki tüm dizilerin yorum sayfaları temizlenmeli? Senin öbür sitede kapanmişti ama (b) @bazinga

Ve lütfen fav10un twitterını aktif tutun. Kim ilgileniyorsa. oradan güncelleme var mı diye bakarken helak oldum.
Dizi yorum konusunda dizinin nereden izlenebileceği tartışılmış. Yasal olmayan yollardan bahsedilmiş. Ben bunları sildim ama onlar sayfa bazında kontrol yaptılar herhalde ve sayfa silinmediği için kabul görmemiş.

Benim diğer site de burayla aynı sunucudaydı arada o da gitmiş oldu. :( Şimdi sunucularını ayırdım tamamen.

• Beğendim
Reactions: Forumdash and Hazem

Angelica

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,092
Puanı
1,060
sonunda forum açıldı bayağı alışmışız büyük yokluk oldu bizim için umarım bir daha sorun yaşamayız

• Beğendim
Reactions: Emre Ozansoy

batuhankaralar

Favori Üye
Reaksiyon puanı
16,619
Puanı
1,061
Başta @bazinga olmak üzere hepimize geçmiş olsun. Bu kadar katı telif hakkı koruması yakında insanları içerik üreticilerden soğutacak. Tüm siteyi bu yüzden engellemek çok anlamsız, örnek Wiki :A

• Beğendim
Reactions: Angelica