Fav10 Film Kulübü 8. Sezon | 2. Hafta Oylaması

Hangi altı filmi izleyelim?

• Kullanılan toplam oy
    10
  • Anket kapatılmış .

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,733
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Fav10 Film Kulübü 8. sezon tüm hızıyla devam ediyor! İlk hafta için seçmiş olduğumuz 6 filmi izleme süreci devam ederken bir yandan da ikinci haftanın filmlerini belirlemeye başlama vakti geldi. İki gün sürecek anket ile gelecek hafta izlenecek filmleri seçeceğiz.

Bu anketteki oyunuzun geçerli olması için öncelikli olarak 1. hafta filmlerinden en az iki tanesini izleyip yorumlamış olmanız gerekiyor. Eğer daha fazla film yorumlarsanız oy hakkınız o oranda artıyor ve sizin istediğiniz filmlerin seçilme şansı artıyor. Tam puan listesi:

- 5-6 film izleyenlerin oyu 3 puan,
- 3-4 film izleyenlerin oyu 2 puan,
- 2 film izleyenlerin oyu 1 puan değerinde olacak.

Yukarıdaki puanları alabilmek için anket sonuna kadar süreniz var.

Etkinlik hakkında daha fazla bilgi ve ilk hafta filmleri için tıklayın.

Aday filmleri kısa kısa tanıyalım...

Flight (2012)

Forrest Gump ve Back to the Future'un yönetmeni Robert Zemeckis'in yönettiği filmde Denzel Washington canlandırdığı alkolik pilot karakteriyle Oscar adaylığı kazandı. Film ayrıca en iyi özgün senaryo dalında da Oscar adaylarından biriydi.

The Past (2013)

İki kez Oscar kazanan İranlı yönetmen Asghar Farhadi'nin yönettiği dram filmi kazandığı Altın Küre'nin yanı sıra The Artist filminden tanıdığımız başrolü Berenice Bejo'ya Cannes'da en iyi kadın oyuncu ödülünü kazandırdı.

Short Term 12 (2013)

Brie Larson'a pek çok ödül ve adaylık getiren film oyuncunun yıldızını parlattı. Rami Malek, Kaitlyn Dever, John Gallagher Jr, LaKeith Stainfeld gibi isimlerden oluşan yan kadrosunun da filmle birlikte önü açıldı. IMDb Top 250 İngilizce Film listesinde.

Fruitvale Station (2013)

Creed, Black Panther gibi filmlerle şu sıralar Hollywood'un en gözde yönetmenlerinden biri haline gelen Ryan Cooglar'ın Sundance Film Festivalinden büyük ödülle dönen ilk filmi. Michael B. Jordan da bu film sayesinde hızlıca yükseldi.

The Secret Life of Walter Mitty (2013)

Ben Stiller'den sıra dışı bir fantastik film.

Side Effects (2013)

Etkinliğin ilk hafta filmlerinden Contagion'ı da yöneten Steven Soderbergh'ten beklenmedik bir ilaç yan etkisiyle gelişen olayların öyküsü. Rooney Mara, Channing Tatum gibi yıldızlar başrolde.

The Lunchbox (2013)

Hindistan'ın uluslararası arenada kabul gören ender filmlerinden biri. Oscar aday adaylarından olan film, BAFTA adaylığı kazanmayı başardı.

Like Father, Like Son (2013)

İki yıl önce Shoplifters ile Cannes'da Altın Palmiye kazanan Japon yönetmen Hirokazu Koreada'nın en ünlü filmlerinden biri. Film, Cannes'da jüri ödülüne layık görüldü.

Rust and Bone (2012)

Ünlü Fransız yönetmen Jacques Audiard'ın yönettiği film Altın Küre'de yabancı dil kategorisinde aday gösterildi, BAFTA'da aynı başarıyı tekrarladı. Filmin başrolü Marion Cotillard da bu iki ödül dahil pek çok ödüle aday gösterildi.

A Coffee in Berlin (2012)

Düşük bütçeli bağımsız bir film olsa da 2012'de Alman sinemasında en çok övgü alan filmlerinden oldu ve pek çok ödüle layık gösterildi.

The Hidden Face (2011)

Son dönemde gizemli gerilim filmleriyle ün salan İspanya'da bu alanın öncü filmlerinden biri.

Cloud Atlas (2012)

Matrix'in yaratıcıları Wachowskiler ile Run Lola Run'un Alman yönetmeni Tom Tykwer'ı buluşturan film birbirinden çok farklı zamanlarındaki altı farklı olayı ünlü oyuncuların farklı karakter performansları ile ele alıyor.

@bazinga @Dosi @sokak sanati @Araf @vadikızı @Yiğitt @Tolstoyevski @Silinmiş Üye @kerem @Forumdash @Aserat @MEnes @Sherlock @MasacRE @Maskeli Fedai @mesmeso61 @The_Erinch @Harunnn60 @Özgür @BesaleT @xdragxx @Emre Ozansoy

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,939
Puanı
1,061
Bu aralar dizilerden fırsat bulup da seçilen filmleri izleyemedim ama bu hafta başlamayı düşünüyorum. Gerçi ilk hafta filmlerinden seneler önce izlediğim Contagion ve Inside Llewyn Davis'e yorum yazmaya bile üşeniyorken onları nasıl halledeceğim emin değilim. :A

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,733
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Bu aralar dizilerden fırsat bulup da seçilen filmleri izleyemedim ama bu hafta başlamayı düşünüyorum. Gerçi ilk hafta filmlerinden seneler önce izlediğim Contagion ve Inside Llewyn Davis'e yorum yazmaya bile üşeniyorken onları nasıl halledeceğim emin değilim. :A
Inside Llewyn Davis'e zamanında forumda yorum yapmışsın, kopyala yapıştır geç bence. :D Pazartesi'ye kadar bir tane daha izlersen veya yorum yazarsan oy kullanma hakkı kazandın demektir. :A

• Beğendim
Reactions: Aserat

Angelica

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,161
Puanı
1,060
oylarımı kullandım yine güzel filmlere benziyo bu etkinlikten inanılmaz keyif alıyorum iyi ki katıldım
kalan 2 filmimide izleyip bu filmlere geçmek için sabırsızlanıyorum :D

• Harika
Reactions: bazinga

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,939
Puanı
1,061
Inside Llewyn Davis'e zamanında forumda yorum yapmışsın, kopyala yapıştır geç bence. :D Pazartesi'ye kadar bir tane daha izlersen veya yorum yazarsan oy kullanma hakkı kazandın demektir. :A
Contagion'a da yazdım böylece verdiğim oylar geçerli oldu. :A

Flight - The Past - Fruitvale Station - The Lunchbox - Like Father, Like Son - Rust and Bone

• Beğendim

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Hangileri dikkatimi çekti?
- Flight: Bir ara başlamıştım diye hatırlıyorum ama tamamlayamamıştım sanırım, "izlendi" olarak görünmüyor. İlk sahneden direkt hatırladım. :D Konusunu okuyunca film yine ilgimi çekti, önceden ilgimi çektiği gibi. :)
- Short Term 12: Daha önce bu filmi gördüm diye hatırlıyorum. Kadrosu da iyi, konusu da ilgi çekici. :)
- The Secret Life of Walter Mitty: Çok beğendiğim bir filmdi, çok önceden izlemiştim. Ben Stiller harika bir iş çıkarmıştı. IMDb üzerinde 8 üzeri hak ediyordu. Yani kafamda o derece iyi bir film olarak kalmış. Farklı şeyler izlemek isterim tabii. :)
- Cloud Atlas: Tom Hanks'in filmi, Bu filmi ne zaman duysam, aklıma hep "Tom Hanks" geliyor. Çok uzun olsa da, izlemeye değer bir filmdir mutlaka. :)

Sonuç olarak şu filmleri seçtim:
  1. Flight
  2. Short Term 12
  3. Like Father, Like Son
  4. A Coffee in Berlin
  5. The Hidden Face
  6. Cloud Atlas
Aslında "Fruitvale Station" da dikkatimi çekti biyografik olmasından dolayı. Marion Cotillard'ın oynamasından dolayı da "Rust and Bone" ilgimi çekti. Onları işaretleyemedim tabii altı film olmasından dolayı. "Like Father, Like Son" sanki konu itibariyle bize yakın gibi geldi bu arada. Çok detaylı incelemedim, genel olarak konularına bakıp, eleştiri ve puanlarına bakıp seçtim. :)

• Beğendim

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Bu arada bir şey fark ettim; @bazinga, Tom Hanks'in bütün filmlerini bitirmemiş sanırım. Çok seviyordu ve bütün filmlerini bitirmiş sanıyordum. :D

• Güldürdün

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,733
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Bu arada bir şey fark ettim; @bazinga, Tom Hanks'in bütün filmlerini bitirmemiş sanırım. Çok seviyordu ve bütün filmlerini bitirdi sanıyordum. :D
Buraya aday koyduklarım için diyorsan yanılıyorsun, bunları ikinci kez izliyorum. :D

Fakat bütün filmlerini bitirmediğim doğru. Özellikle 80'lerdeki filmlerinin neredeyse hiçbirini izlemedim. :D

• Güldürdün
Reactions: Araf

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Buraya aday koyduklarım için diyorsan yanılıyorsun, bunları ikinci kez izliyorum. :D

Fakat bütün filmlerini bitirmediğim doğru. Özellikle 80'lerdeki filmlerinin neredeyse hiçbirini izlemedim. :D
Hiç izlemediklerini seçseydin ya, sıkmasın böyle. Bir de kendi film zevkine göre seçmiş, izlemediklerini değil. :A

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,733
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Hiç izlemediklerini seçseydin ya, sıkmasın böyle. Bir de kendi film zevkine göre seçmiş, izlemediklerini değil. :A
Yok zaten yıllar önce izlediğim için (minimum 6 yıl hepsi) ikinci kez izlemek istiyordum. Listedeki 12 filmden 6 tanesi o şekilde ikinci kez izlemek istediğim filmler, geri kalan 6 tanesi benim için de ilk olma potansiyeli taşıyor. Seçilse de seçilmese de izleyeceğim ben zaten 12 filmi de. :D

• Beğendim
Reactions: Araf

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,609
Puanı
860
Short Term 12
Fruitvale Station
The Secret Life of Walter Mitty
Side Effects
(bu yönetmen abimiz sağlıkçı mı?)
A Coffee in Berlin
The Hidden Face

Arkadaşlar kurbanınız olayım 2 saatin üstündeki filmleri işaretlemeyin ya. :D Şöyle kısa metrajlı filmleri seçin de hızlı hızlı bitirelim filmleri. :D Şimdiden yiyim ballarınızı. :D

• Güldürdün

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,696
Puanı
1,060
Robert Zemeckis ve Asghar Farhadi kırmızı çizgimizdir... İzlediğim filmlerin sayısı daha fazla bu sefer ama çoğunu unutmuşumdur muhtemelen. İyice inceledikten sonra kullanacağım oylarımı ama önce diğer filmlerin yorumlarını bitireceğim inşallah. :A

• Güldürdün

Maskeli Fedai

Favori Üye
Reaksiyon puanı
37,566
Puanı
1,059
Robert Zemeckis ve Asghar Farhadi kırmızı çizgimizdir... İzlediğim filmlerin sayısı daha fazla bu sefer ama çoğunu unutmuşumdur muhtemelen. İyice inceledikten sonra kullanacağım oylarımı ama önce diğer filmlerin yorumlarını bitireceğim inşallah. :A
(Bitiremedi :A)

• Güldürdün
Reactions: Sherlock and Araf

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,696
Puanı
1,060
(Kendisi de daha hiç film izlemedi. :A)
(Parantezin haklı olduğu gerçeği :A) @Sherlock

Parantez içi reis mi... :A

zEZeYB.jpg

sokak sanati

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,064
Puanı
1,061
Like Father, Like Son (2013)
Uzak Doğu sinemasının bi tadına tekrar bakalım derim. Yeni ilgimi çekti. Bu filmde belki iyi çıkar.
The Lunchbox (2013)
Bollywood'suz olmaz. Geleni Hollywood destekli bir Bollywood filmi. Kaçırmayalım.
Side Effects (2013)
Farklı konusu var. Virüslü filmden sonra umudum yok ama merakım var hala bu tarz filmlere.:D
The Hidden Face (2011)
İzlediğim hiç bir İspanyol sineması kötü çıkmadı. Çok güveniyorum ve seçilmese bile kesin izlerim:Z
Short Term 12 (2013)
Brie Larson için işaretledim.
Fruitvale Station (2013)

kerem

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,642
Puanı
1,060
Oylarimi kullandim, yarin ilk etkinlikten izledigim filmleri de yorumlarim. Umarim sectigim filmleri izleriz. :D