Fav10 Başyapıt Festivali - 4. Sezon Sonu Puan Durumu Belli Oldu!

Sherlock

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,672
Puanı
1,060
Basyapit-Sezon4-Kapak.jpg

Fav10 Başyapıt Festivali'nde 4. sezon tamamlandı. Festival sonrası ödülleri için hazırlıklar sürüyor ama katılımcıların puanlarıyla oluşan puan durumu belli oldu!

Festivalin 4. sezonunda, izleyici katsayıları da dahil edilerek oluşturulan tabloda birinci sırada The Shawshank Redemption ve Back to the Future, eşit puan alarak zirvede yer aldılar. İki filmi sırasıyla Inception ve Psycho, The Curious Case of Benjamin Button, Inglourious Basterds ve One Flew Over the Cuckoo's Nest takip etti.

Ortalama puana "izleyici sayısı x 0.1" katsayı eklenerek oluşan sıralama:

Basyapit-Sezon4-Sonuc-Ortalama-Katsayi.png

İzleyici katsayıları dahil edilmeden oluşturulan tabloda ise birinci sırada The Shawshank Redemption, tek başına zirvede yer aldı. Onu sırasıyla Back to the Future, Psycho, Inception, Inglourious Basterds, One Flew Over the Cuckoo's Nest ve Cast Away takip etti.

İzleyici katsayısı hesaba katılmadan, yalnızca ortalama puanlar baz alındığında oluşan sıralama:

Basyapit-Sezon4-Sonuc-Ortalama.png

Önemli Not: Kural gereği 3 (üç) filmden daha az film yorumu yapanların puanları, hesaplamaya dahil edilmedi.

5. sezonda görüşmek üzere... (5. sezon filmlerinin konuları bugün açılacaktır.)

Katılım gösteren herkese çok teşekkürler...​

Angelica

Favori Üye
Ayın En Favori Üyesi
Reaksiyon puanı
56,847
Puanı
1,060
Daha çok film izleseymişim daha iyi olacaktı ya :D

Sherlock

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,672
Puanı
1,060
  • Harika
Reactions: Dosi

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Eline sağlık @Sherlock 🤗
Başlarda 4 tane izleyebilirim demiştim ama süre de habire uzayınca 10 rakamına ulaştım :A

Demek ki en sevdiğim filme çelme takan @Tolstoyevski oldu ha :T:
Ekli dosyayı görüntüle 93667

Aslında düşük puan vermedim, Esaretten bile puan kırdığım ortamda 8.7 o kadar da düşük değil şimdi... Komedi ağırlıklı olmasa 9.5'den aşağı olmazdı gözümde, ama komedisi bilim kurguya baskın geldiği için... Tamam canım kızmayın, mühim olan farklı görüşlerin harmanlanması, güzel bir ahenk halinde etkinlikte sunulması değil midir... Kızmayın... :bhr: @The_Erinch

• Üzücü
Reactions: The_Erinch and Dosi

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Aslında düşük puan vermedim, Esaretten bile puan kırdığım ortamda 8.7 o kadar da düşük değil şimdi... Komedi ağırlıklı olmasa 9.5'den aşağı olmazdı gözümde, ama komedisi bilim kurguya baskın geldiği için... Tamam canım kızmayın, mühim olan farklı görüşlerin harmanlanması, güzel bir ahenk halinde etkinlikte sunulması değil midir... Kızmayın... :bhr: @The_Erinch
Sonuçta 0.1 gibi bir puan farkından dolayı 2. olmasını sağladın. Godfather filmi için yaşadıklarını düşün...

• Üzücü
Reactions: Tolstoyevski

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Sonuçta 0.1 gibi bir puan farkından dolayı 2. olmasını sağladın. Godfather filmi için yaşadıklarını düşün...
Ama bir de şu yönden düşün senin de çok sevdiğin 1.olan film de Esaretin Bedeli oldu, IMDB'ye göre dünyanın en yüksek puanlı filmi... Esaretin Bedeli gibi bir filmin hemen ardından 0,1 farkla 2.sırada yer alması da çok kötü değil ki...

• Üzücü
Reactions: Dosi

phoebebuffay

Favori Üye
Reaksiyon puanı
5,774
Puanı
559
The Shawshank Redemption ve Back To The Future nasıl aynı puanı aldı onu anlayamadım (b)
İkisini de izleyen kişi sayısı aynı ama TSR'nın ortalama puanı daha yüksek? @Sherlock

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Esaretin Bedeli galiba Back the Future serisini yendiği için üzülmeyeceğim 2-3 film arasında yer alıyor oldukça güzel bir etkinlik oldu.

Sherlock

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,672
Puanı
1,060
The Shawshank Redemption ve Back To The Future nasıl aynı puanı aldı onu anlayamadım (b)
İkisini de izleyen kişi sayısı aynı ama TSR'nın ortalama puanı daha yüksek? @Sherlock
Birisi 10.89 ortalamaya sahip, diğeri 10.81 ortalamaya. İkisi de Excel tarafından 11'e yuvarlanmış, ben de müdahale etmedim. Aradaki fark çok çok az ve ikisi de 11'e yuvarlanıyor zaten, ikisinin de birinciliği hak ettiğini düşündüm bu yüzden. Ortalamanın baz alınmadığı tabloda The Shawshank Redemption tek başına zirvede zaten. :D

• Beğendim
Reactions: phoebebuffay

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Gerçekten yaratıcı ; bir film izledikten sonra 8.7 yada 9.4 neye göre verilir yahuuuu :A :A :A :A :A
Daha önceki yıllar sanırım 8.2,5 gibi puanlar da vermişliğim vardı tam 8 ile 8.5'un tam ortasında bulduğumu vurgulamak maksadıyla... @Dosi

• Güldürdün
  • Beğendim
Reactions: Dosi and The_Erinch

dreamy

Favori Üye
Reaksiyon puanı
11,646
Puanı
710
Sevdiğim iki film zirveyi paylaşmış. Bir dahaki etkinlikte de katılım gösteririm sanırım, eline emeğine sağlık @Sherlock beyciğim. :Z

• Harika
Reactions: Sherlock