Unutulmaz Ezel (2009-2011)

baron

Favori Üye
Reaksiyon puanı
4,432
Puanı
409
Kenan Birkanı haklı bulan bir ben değilim umarım.

Ömerin intikamı yani dizinin ana teması 31 bölümde bitiyor ondan sonra daha çok Ramiz v Kenan görüyoruz reytingler o yüzden de düşmüştü sanırım.
Kadro açısından Ezel de KV,KVP,MY gibi en geniş ve en güçlü kadrolu olan dizilerin arasına girer.

• Beğendim
Reactions: 12.Adam

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
8. BÖLÜM

Yine çok güzel bölümdü, meşhur ''akreple kurbağa'' hikayesini dinledik. Akrebin huyudur işte, çok güzel ve anlamlı bir hikaye. Ezel'in ''Kerpeten Ali'' sözleri Ali'nin kafasını karıştırdı epey, Ali zaten şüpheleniyordu iyice araştırmaya başlayacak gibi görünüyor.

Ezel'in Bahar'ı bırakışı ve Bahar'ın da evi terk edişi.. Güzel gelişmeydi, Bahar yurt dışına doğru gitse fena olmaz. :A

Yine harika alıntılar vardı, yazmadan geçemeyeceğim...

''Olan olmuş bir kere, hiçbir neden onu olmamış yapamaz artık'' - Ramiz Dayı
''Bir kere ihanete uğradın mı anılar sana bataklık olur'' - Ramiz Dayı
''Birinin peşinden ne kadar çok koşarsan o kadar yalnız kalıyorsun'' - Cengiz

Gerekli24

Favori Üye
Reaksiyon puanı
10,393
Puanı
710
8. BÖLÜM

Yine çok güzel bölümdü, meşhur ''akreple kurbağa'' hikayesini dinledik. Akrebin huyudur işte, çok güzel ve anlamlı bir hikaye. Ezel'in ''Kerpeten Ali'' sözleri Ali'nin kafasını karıştırdı epey, Ali zaten şüpheleniyordu iyice araştırmaya başlayacak gibi görünüyor.

Ezel'in Bahar'ı bırakışı ve Bahar'ın da evi terk edişi.. Güzel gelişmeydi, Bahar yurt dışına doğru gitse fena olmaz. :A

Yine harika alıntılar vardı, yazmadan geçemeyeceğim...

''Olan olmuş bir kere, hiçbir neden onu olmamış yapamaz artık'' - Ramiz Dayı
''Bir kere ihanete uğradın mı anılar sana bataklık olur'' - Ramiz Dayı
''Birinin peşinden ne kadar çok koşarsan o kadar yalnız kalıyorsun'' - Cengiz
Tekrar bölüm bölüm yorumluyor musun yoksa ilk defa mı bakıyorsun?

• Beğendim
Reactions: 12.Adam and Yiğitt

baron

Favori Üye
Reaksiyon puanı
4,432
Puanı
409
İlk 30 küsür bölümü geçen yıl izlemiştim ama sonrasında bırakmıştım. Yani ilk 30 bölümü tekrar izleyeceğim, kalan kısmını ilk kez izleyeceğim. :D

Youtube da FULL HD yayınlamaya başladı bölümler ama sadece ilk 4 varmış belki gün içerisinde diğer bölümler de yayınlanır.

• Harika
Reactions: 12.Adam and Yiğitt

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061

Youtube da FULL HD yayınlamaya başladı bölümler ama sadece ilk 4 varmış belki gün içerisinde diğer bölümler de yayınlanır.
Aaa şansıma tam benim başlamamla yüklemeye başlamışlar, aslında şu an izlediğim bölümlerin yayını da gayet iyi kalitede. Tabi vaktinde yüklenirse buradan izlemeye devam ederim. :D

• Beğendim
Reactions: baron

baron

Favori Üye
Reaksiyon puanı
4,432
Puanı
409
Şunları Kurtlar Vadisi'nden bekliyoruz ama nafile.
eh keşke olsa,düşün artık bölümler 360p olduğu halde ne kadar çok izleniyor, en azından 480p olsa izlenmeler kat kat artar,ben KVP youtubeda ilk sezon ve son sezon dışında 360p ile izledim,bence bunu bir tek KV fandomu yapar.

• Beğendim
Reactions: Gerekli24

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
25. BÖLÜM

Harika bir bölümdü, epey şok olduğum sahneler oldu. :D

Cengiz hapse girdi, Eyşan'ın tanıklığı yine bir hayat kararttı. Yıllar önce Ömer, şimdi de Cengiz...

Eyşan ve Ezel'i Bahar gördü, epey şok bir sahneydi. Ben hayal, rüya falan sandım bir an Bahar'ı görünce. Bahar'ın hastalığı nüksedebilir bu gelişmeden sonra, bakalım ne olacak?

Serdar, Ezel ve Eyşan'ı gördü. Son sahnede Serdar, Cengiz'i hapiste ziyaret edip ''gerçeği anlatacağım'' dedi bakalım neler anlatacak?

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
33. BÖLÜM (SEZON FİNALİ)

Güzel bir sezondu, biraz ağırdan izledim ama doya doya tamamlamak istiyorum. Bu ay da bitmeyecek gibi duruyor ama Mart ayı içerisinde tamamlayacağım diziyi inşallah.

Bahar'ın ölümüne üzüldüm, tam iyileşecek derken vuruldu. Sahnelerini pek sevmiyordum ama yine de böyle ölüm üzücü oldu. Olan masuma oldu...

Kenan Bey yeni sezonun kurucu isimlerinden biri olacak anlaşılan. Son sahnedeki masa epey olaylı görünüyor, Şebnem'in Cengiz'in yardımcısı olmasına mı; Eyşan'ın Kenan Bey'in yardımcısı olmasına mı yoksa Ali'nin Dayı'nın yardımcısı olmasına mı şaşırayım? Çok anlamsız bir masa görüntüsü geldi, meraklandım epey. :D

Bu arada Kamil'in ölümüne de üzüldüm, o da dizinin saf ve iyi karakterlerinden biriydi.

Yeni sezona da birkaç güne başlayacağım.

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060

Ezel muhteşem bir diziymiş. Çok fazla hakim olmadığım ama iyi bir dizi olduğunu bildiğim bir yapımdı. Bir gün izlerim diyordum ve nasip bu seneyeymiş. Yaz sonrası eski dizilere sardım ve ilk tercihim Ezel olmuştu. Daha ilk bölümde ne kadar muhteşem olduğu belliymiş.
Sakın tek bir kelime daha ediyim deme sakın tek bir yalan daha söyleme niye biliyor musun çünkü inanırım...(Ezel 3. Bölüm). Bunu demek ki Ezel’den dolayı kullanıyorlardı forumda. Fazlasıyla duyduğum ama nerden olduğunu bilmediğim bir çok söz vardı. Diziyi izledikçe yorumları daha iyi anlamaya başladım :A Dizide bir çok ayrılığa üzüldüm ama galiba en üzüldüğüm Tefo oldu.

Dizi, Ezel’in intikamı sürecinde oldukça heyecanlı ve akıcıydı ama nezaman ki Kenan ve Ramiz’in hikayesine geçildi o heyecan dozu azaldı. Dizide en beğenmediğim kısım onların geçmiş sahneleriydi. Tüm vefat eden karakterleri ölümleri iz bırakan iyi düşünülmüş sahnelerdi. Diziyi çok iyi bir zamanlamada izlediğim için büyük keyif aldım.

Ramiz’iölümünden sonra mükemmel cinayet bölümünde de görmek sevindirdi. Ezel onun da intikamını almış oldu. Rıza Kocaoğlu çok iyi bir performans sergilemiş. Kadın oyuncuların oyunculukları sönük kalmış. Bade’nin sahneleri en gereksiz olanlarıydı (Berrak Tüzünataç) :A

• Harika
  • Beğendim
Reactions: baron and 12.Adam

12.Adam

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,170
Puanı
1,060

Ezel muhteşem bir diziymiş. Çok fazla hakim olmadığım ama iyi bir dizi olduğunu bildiğim bir yapımdı. Bir gün izlerim diyordum ve nasip bu seneyeymiş. Yaz sonrası eski dizilere sardım ve ilk tercihim Ezel olmuştu. Daha ilk bölümde ne kadar muhteşem olduğu belliymiş.
Sakın tek bir kelime daha ediyim deme sakın tek bir yalan daha söyleme niye biliyor musun çünkü inanırım...(Ezel 3. Bölüm). Bunu demek ki Ezel’den dolayı kullanıyorlardı forumda. Fazlasıyla duyduğum ama nerden olduğunu bilmediğim bir çok söz vardı. Diziyi izledikçe yorumları daha iyi anlamaya başladım :A Dizide bir çok ayrılığa üzüldüm ama galiba en üzüldüğüm Tefo oldu.

Dizi, Ezel’in intikamı sürecinde oldukça heyecanlı ve akıcıydı ama nezaman ki Kenan ve Ramiz’in hikayesine geçildi o heyecan dozu azaldı. Dizide en beğenmediğim kısım onların geçmiş sahneleriydi. Tüm vefat eden karakterleri ölümleri iz bırakan iyi düşünülmüş sahnelerdi. Diziyi çok iyi bir zamanlamada izlediğim için büyük keyif aldım.

Ramiz’iölümünden sonra mükemmel cinayet bölümünde de görmek sevindirdi. Ezel onun da intikamını almış oldu. Rıza Kocaoğlu çok iyi bir performans sergilemiş. Kadın oyuncuların oyunculukları sönük kalmış. Bade’nin sahneleri en gereksiz olanlarıydı (Berrak Tüzünataç) :A

Tefo , dayının adamıydı.İkili oynamıyordu değil mi? Ben baştan sona seyretmedim.Senin eski taktikle you daki sahnelere bazen bakardım. :A

• Güldürdün
Reactions: Dosi

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Tefo , dayının adamıydı.İkili oynamıyordu değil mi? Ben baştan sona seyretmedim.Senin eski taktikle you daki sahnelere bazen bakardım. :A
Benim eski taktik normal diziler, sıkıldığım ve 2 küsür saatimi harcamak istemediğim diziler için :A bu diziyi baştan sona izle. Ha ikinci sezonda 70li yıllardı sahneleri o yöntemle izleyebilirsin :A

Soruna cevap vermeyeyim. İzleyip kendin gör:A

• Güldürdün
Reactions: 12.Adam

12.Adam

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,170
Puanı
1,060
:A Benim eski taktik normal diziler, sıkıldığım ve 2 küsür saatimi harcamak istemediğim diziler için :A bu diziyi baştan sona izle. Ha ikinci sezonda 70li yıllardı sahneleri o yöntemle izleyebilirsin :A

Soruna cevap vermeyeyim. İzleyip kendin gör:A
@MEnes e sorarım, sen ketum çıktın. Kilit kadin Saliha. :A

• Güldürdün
Reactions: Dosi and MEnes