Exxen İlk 3 Günde Kaç Aboneye Ulaştı?

Özgür

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
28,119
Puanı
1,059
1609687641251.png

31 Aralık’ta “Türkiye’nin dijital platformu” sloganıyla açılan Exxen’in ilk 3 gündeki abone sayısı belli oldu!

Hükümsüz, Sihirli Annem, Şeref Bey, İşte Bu Benim Masalım, Öğrenci Evi ve Vahşi Şeyler gibi diziler ile Tolgshow Filtresiz, Konuşanlar, Masterchef Junior, Katarsis ve Fight Club gibi programların yer aldığı platformun ilk 3 günde 500 bin aboneyi geçtiği öğrenildi.

Acun Ilıcalı, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada izleyicilere teşekkür ederek abone sayısını duyurdu.

4F8E1156-5F79-447D-B307-34918E87E7D5.jpeg

• Beğendim
Reactions: Angelica

Gizmen

Favori Üye
Reaksiyon puanı
2,891
Puanı
360
Başarı asla karşılıksız kalmaz.
------

Ayrıca başladığı ilk gün kimse abone olamadı. Bunu göz ardı edemeyiz.

phoebebuffay

Favori Üye
Reaksiyon puanı
5,789
Puanı
559
Yapılan inanılmaz pr'ları göz önüne alırsak ve şu an ücretsiz diye herkesin akın ettiğini düşünürsek 500.000 bence beklentinin baya bir altında rakam. Abonelik kuranların max 3'te 1'i üyeliğini devam ettirir. 3-4 milyon abone hedeflendiğini düşünürsek fiyasko :A

Gizmen

Favori Üye
Reaksiyon puanı
2,891
Puanı
360
Yapılan inanılmaz pr'ları göz önüne alırsak ve şu an ücretsiz diye herkesin akın ettiğini düşünürsek 500.000 bence beklentinin baya bir altında rakam. Abonelik kuranların max 3'te 1'i üyeliğini devam ettirir. 3-4 milyon abone hedeflendiğini düşünürsek fiyasko :A
Evet o hedef 1 yılı kapsıyor. 😂

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,740
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Diğer dijital platformlarda durum nasıldı ilk 3 günde? Belki karşılaştırma yapabiliriz.
Elimizde rakam olduğunu sanmıyorum ama muhtemelen diğer platformların çok önündedir ilk üç gün itibariyle. Fakat bu çok anlam ifade etmemeli çünkü diğer hiçbir platform bu kadar iddialı bir giriş yapmamıştı...

• Beğendim
Reactions: Hazem and Özgür

Özgür

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
28,119
Puanı
1,059
Diğer dijital platformlarda durum nasıldı ilk 3 günde? Belki karşılaştırma yapabiliriz.
İlk 3 gün sonuçlarını bilemeyiz de, bilsek bile karşılaştırmak mantıksız. Hem Netflix Türkiye’ye girdiğinde, hem de BluTV açıldığında böyle bir reklam yapılmadı ki. Bir kere her şeyden önce başında Acun Ilıcalı ve her yerden yapılan reklamlar var. BluTV sessizce büyüdü. Böyle gürültülü, bol PR’lı başlamadı hiçbiri. :)

Bence iyi bir sayı 500 bin 3 günde. Hele ki ilk açıldığı akşam kimse doğru düzgün girememişken. 7 günden sonraki abone kaybı belirler her şeyi.

• Beğendim
Reactions: Hazem and Gizmen

phoebebuffay

Favori Üye
Reaksiyon puanı
5,789
Puanı
559
Evet o hedef 1 yılı kapsıyor. 😂
Şu an pr'ların en yoğun olduğu dönem ve ücretsiz. Blutv veya netflix gibi sessiz sakin gelen bir platform değil ki bu. Her yerde inanılmaz reklamı yapılıyor ve millet meraktan ücretsiz olduğu için nasıl olmuş diye abone oluyordur. Bu platformun tutmayacağını düşünen biri olarak ben bile daha iyi bir giriş yapacağını düşünürdüm. Birkaç hafta sonra şu an ki popülerliği kalmayacak çünkü. :)

Gizmen

Favori Üye
Reaksiyon puanı
2,891
Puanı
360
Şu an pr'ların en yoğun olduğu dönem ve ücretsiz. Blutv veya netflix gibi sessiz sakin gelen bir platform değil ki bu. Her yerde inanılmaz reklamı yapılıyor ve millet meraktan ücretsiz olduğu için nasıl olmuş diye abone oluyordur. Bu platformun tutmayacağını düşünen biri olarak ben bile daha iyi bir giriş yapacağını düşünürdüm. Birkaç hafta sonra şu an ki popülerliği kalmayacak çünkü. :)
Ben tam tersi düşünüyorum. Zaman geçtikçe, uygulama hatalardan arındıkça daha popüler olacağını düşünüyorum. Bu gün bile üye olamadık diyen onlarca kişiyi gördüm.
------

Bunu düşünmemin sebebi acun kanal kapanana kadar kopuler programlarda bu uygulamayı tanıtacak.

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Konuya girerken 5 milyon korkusuyla girdim çok şükür 500.000'de kalmış :A

O kadar reklam o kadar sözde fenomene rağmen 500.000 bana göre baya baya düşük bir sayı. O 500.000'in hepsi devam etse ve hepsi reklamsız olan 20 liralık üyelik alsa ayda 10 milyon TL ediyor. Acun'un dediği gibi 900 milyon TL harcandıysa kafadan 90 ay geçsin ki verdiğini geri alsın. Büyük konuşmak istemem ama bu sefer biraz çuvallayacak gibi.

slhttnmtl

Favori Üye
Reaksiyon puanı
24,012
Puanı
1,060
Bu kadar pr çalışmasına göre bence de az bu daha ücretsiz birde şahsen ücretli olunca platform biraz çökecek.

Angelica

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,183
Puanı
1,060

Yorumunu görmesem ben diyecektim valla bencede fiyasko kesin ücretsiz durum kalkınca gider yarısı :A

• Beğendim
Reactions: phoebebuffay

The_Erinch

Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,281
Puanı
1,060
Belirttiği rakam doğru ise 3 günde 500.000 bence çok iyi rakam ama asıl doğru veri 1 hafta sonra belli olur. Para kesilmeye başladığında :A :A :A

Altyapı ve inanılmaz teknik aksaklıkları var,bunları aşabilirse yer edinmeye devam eder.

• Harika
  • Beğendim
Reactions: EmreCan and Gizmen

Gizmen

Favori Üye
Reaksiyon puanı
2,891
Puanı
360
Burada ki çoğu kişi ile bir kaç ay sonra tekrar bu konu altında buluşmayı 4 gözle bekliyorum. 😂😂

• Güldürdün
Reactions: EmreCan