2015 Ex Machina - Film Yorumları

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
İki filmini arka arkaya izleyince Alicia Vikander’a aşık oldum galiba. Ailem olsun istiyorum, çocuklarımın annesi, yol arkadaşım olsun… Yani Allah'ın emri Peygamberimizin kavliyle Ava'yı kendime istiyorum. :)

Filmde de Ava dışında kimseyi beğenmedim zaten. O olmasa sıkıntıdan patlardım heralde. Özellikle onun olduğu seanslara bayıldım, diğer kısımlarda iki sapın konuşmalarından uyumamak için zor tuttum kendimi.

Yavan senaryo daha iyi ele alınsa bu kadar dar alanda gerçekten güzel paslaşmalar olabilirdi. Pişman değilim ama sonunu tahmin edebildiğim bir film oldu.

7/10

avaya(alicia vikander ) övgülerin muhteşem, ama ava 7 puan ediyorsa peki sonoya mizuno(kyoko) nun hiçmi hatrı yok ? sadece masada uzanışı 5 puan ederdi :)

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
avaya(alicia vikander ) övgülerin muhteşem, ama ava 7 puan ediyorsa peki sonoya mizuno(kyoko) nun hiçmi hatrı yok ? sadece masada uzanışı 5 puan ederdi :)
Nathan, Kyoko'yu yapamamış olmamış, kızcağız biraz gerizekalı kalmış. Filmde sadece cinsel obje olarak kullanıldı. :)

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
Nathan, Kyoko'yu yapamamış olmamış, kızcağız biraz gerizekalı kalmış. Filmde sadece cinsel obje olarak kullanıldı. :)

nasıl olmamış ya ? o masada uzandığı sahnede ekranı dondurdum en az bir üç dakika kızın yeteneklerine baktım muhteşem yetenekli olmuş yani :)

Tzira

Emekli
Reaksiyon puanı
2,714
Puanı
280
İzlediğim en ilginç filmlerden biriydi ve oldukça beğendim. Konusu itibariyle zaten ilginç bir film olacağı belliydi. Ancak filmi boş kafayla izlemek lazım bence, arada geçen bazı konuşmalar insanın kafasını yoruyor. :p

Filmde en beğendiğim sahne Caleb'in de bir an yapay zeka olduğunu düşünüp bileğini kesmesiydi. Yalnız öyle dikine kesip de nasıl kan kaybından gitmedi merak etmedim değil. Filmin sonu onun için kötü bitti tabii.

Nathan'ı oynayan oyuncunun tipi hiç yazılımcıya benzemiyordu bence ama epey iyi iş çıkarmış. Gerçekte de tipi epey değişikmiş, IMDB'de görünce şaşırdım. :) Onun da öldürüleceğini beklemiyordum açıkçası. Ghostbusters için yaptığı tanım ve dansı epey komikti. :D

Gelelim Ava'ya. Filmin sonunda böyle bir şey yapacağını beklemiyordum açıkçası. Bu yüzden bir açıdan klişeliğe engel olmuş da diyebilirim.

Filmin ilk yarısı az da olsa durağan geldi ama ikinci yarısını olayların da gelişmesi bakımından epey sürükleyici buldum. Ayrıca uzun zamandan beri ilk defa filmin partları arasında ara vermedim, eh bu da filmin iyi olduğunu gösteriyor benim için. :D

8.5/10

orxan200e

Favori Üye
Reaksiyon puanı
48
Puanı
129
acikcasi ben cokta beyenemedim filmi hele sonu faciaydi.yani dogrusu sonu baska bir yere baglasalardi cok daha iyi olurdu.genel olarak ortalama bir filmdi neden bu kadar abartildi anlayamadim=4.3