sokak sanati

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,064
Puanı
1,061
MV5BMjMzMjIxOTIxMl5BMl5BanBnXkFtZTgwNTk4NDI0NjE@._V1_SX214_AL_.jpg

Everest (2015)

Türü; Macera, Biyografi, Drama
Yönetmen; Baltasar Kormákur
Senaryo; William Nicholson, Simon Beaufoy

Oyuncular;

Jason Clarke
Jake Gyllenhall
Josh Brolin
John Hawkes
Emily Watson
Keira Knightley

Filmin Özeti;

Everest'e tırmanmakta olan iki ayrı dağcı ekibinin karşılaştığı yoğun kar yağışı, büyük bir felaketin habercisi olur. Kar fırtınası her zamankinden daha şiddetlidir ve herkes için büyük bir hayat mücadelesi başlamış olur. 1996 yılında Everest'te meydana gelen gerçek bir hikayeden konusunu alan filmin yönetmeni Baltasar Kormákur. Filmin başrollerini ise Jake Gyllenhaal, Josh Brolin, John Hawkes ve Jason Clarke gibi ünlü isimler paylaşıyor.

sokak sanati

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,064
Puanı
1,061
Kötü bir filmdi.

3D'si var diye girdik ama pişman oldum. Buz gibi Everest'i hissetmek istiyordum ama hiç hissedemedim sıkıldım. 3D olan erlerde çok bayıktı.

Oyunculardan Jake ve Keira hiç iyi kullanılamamıştı. Diğer isimler zaten pek sevilen isimler değil. Jason iyi götürdü sadece filmi onun dışında Emily Watson fena değildi. Oyunculuk görünecek bir yanı da pek yoktu zaten. Keira biraz Rob yani Jason ile olan konuşmalarında iyiydi o kadar.

Senaryo vasattı. Gerçek bir hayattan alıntı ama iyi kurgulanamamış ve anlatımı iyi değildi. Tüm karakterler üzerinden anlatılmış ve hiç iyide anlatılamamış. Birden çok hikaye ve büyük bir karmaşa vardı. Hikayelerde iyi ilerlemedi zaten. Öyle derin hikayesi olan vardı ama iyi işlenmeyince ortada kalmış hepsi.

Kötü bir filmdi. 5 verdim İMDB'de ama giden paramı düşününce 4/10 .:F

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
Filmi tek ben izlemişim.ss @destere sana öneriyorum bu filmi. Tam senlik.:A

filmin konusu birkere bana uymuyor :)
bir grup dağcının totosu kalkar şu dağın zirvesine çıkıp eyleşelim oynaşalım bu dünyada bir halt yemedik bari everestin sivri kayasına oturalım hararetimiz gider diye düşünürler? tabi yukarı çıkarken zorluklar felan dağın çetin şartlarıydı sert doğa koşullarıydı zırt vırt boş işler işte :)
sen kendini ateşe atmışsın yanına arkadaş arıyorsun bu tarz filmleri @xemrexxx sever onu çağır :)

filmi hiç izlemeden aşağı yukarı filmde ne haltlar döneceğini tahmin ediyorum :)konusu o kadar aleni bir şekilde bağırıyor ben foktanım sakın yaklaşma bana diyor :)

sokak sanati

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,064
Puanı
1,061
filmin konusu birkere bana uymuyor :)
bir grup dağcının totosu kalkar şu dağın zirvesine çıkıp eyleşelim oynaşalım bu dünyada bir halt yemedik bari everestin sivri kayasına oturalım hararetimiz gider diye düşünürler? tabi yukarı çıkarken zorluklar felan dağın çetin şartlarıydı sert doğa koşullarıydı zırt vırt boş işler işte :)
sen kendini ateşe atmışsın yanına arkadaş arıyorsun bu tarz filmleri @xemrexxx sever onu çağır :)

filmi hiç izlemeden aşağı yukarı filmde ne haltlar döneceğini tahmin ediyorum :)konusu o kadar aleni bir şekilde bağırıyor ben foktanım sakın yaklaşma bana diyor :)

Emma Watson'ın çetin sahneleri var ama.:A

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
@destere tuzağa düşsün diye hortlattım ama yemedi.ss

O kadroya rağmen facia bir filmdi. Tamda Destere'nin dedikleri oldu filmde.:F

öyle konusu tahmin edilemeyecek filmlerden değilki? zaten ismi üstünde everest yani bir dağ var ve bu dağa hangi mantıkla çıktıklarını anlayamadığımız bir grup var :) bu grubunda hepsi ölse üzülmem niye 2 saat filme kendimi mahkum edeyimki :)

sokak sanati

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,064
Puanı
1,061
Gerilim biraz hafif kalmış haklısın ama duygu yerindeydi bence.

Sahneleri falan çok müsaitti. Bir gerilim olabilirdi ama olmamıştı. Anlatılmak istenilenin çok uzağında bir iş olmuş. Duygu bana hiç geçmedi.:(

Ben tek bir karakterin öyküsünden bile etkilenmedim. Başroldeki adam tekrar evine dönsün dedim sadece oda Keira Knightley mutlu olsun diye.:F

sana sıkıcı geldiyse bu filmi izlemem şart :) kesin güzel filmdir :)

Bence mutlaka izle. Sana uygun bir film.:F