Eurovision Song Contest 2019 - Genel Bilgiler ve Yorum Konusu

-potterhead-

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,768
Puanı
460
Okadarda bakınmıştım, daha diğer resmi yerlerde yayınlanmamış,ondan göremedim. Evet fena bir şarkı olmamış. Finale çıkar umarım. İsrail'in şarkısıda cumartesi belli olacak. şimdilik İtalya daha zirvemde. İsviçre'de ilk 5te olacak gibi :D
Benim listemde de İtalya ve Hollanda zirvede, İsviçre de hemen arkalarından geliyor. Azerbaycan, Rusya, İsveç derken geçen seneler kadar olmasa da bi 2013'ten falan daha keyifli bir sene olacak bence.

• Beğendim
Reactions: Dosi

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Benim listemde de İtalya ve Hollanda zirvede, İsviçre de hemen arkalarından geliyor. Azerbaycan, Rusya, İsveç derken geçen seneler kadar olmasa da bi 2013'ten falan daha keyifli bir sene olacak bence.
Ne garip demi, daha geçenlerde zevksiz sene olacak diye söylenirken bir anda seviye yükseldi :A Tüm şarkılar kesinleşince etiketlerim senide :Z Ama Cumartesi İsveç belli oluncada etiketleyecem. Canlı izleyecem bizim kanaldan ve bakalım halk ve jürimiz ortak şarkida karar verebilecekmi ( Ben İsveç'te kalıyorum :D)

• Harika
Reactions: -potterhead-

kerem

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,589
Puanı
1,060
Ukrayna'daki rezilliği duydunuz mu? Politikayı eurovisionla harmanlayalım derken tüm şarkıcılarından olmuşlar. Hal böyle olunca yayıncı kuruluş yarışmadan çekilmek zorunda kalmış. Yıl olmuş 2019, hala böyle şeylerin yaşanması çok trajikomik açıkçası. :D @Harunnn60 @Dosi @Forumdash @BesaleT @-potterhead-

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Ukrayna'daki rezilliği duydunuz mu? Politikayı eurovisionla harmanlayalım derken tüm şarkıcılarından olmuşlar. Hal böyle olunca yayıncı kuruluş yarışmadan çekilmek zorunda kalmış. Yıl olmuş 2019, hala böyle şeylerin yaşanması çok trajikomik açıkçası. :D @Harunnn60 @Dosi @Forumdash @BesaleT @-potterhead-
Ukrayna yetkilileri, Rusya'da sahneye çıkmaması için yasak koymuş. Temsil edecek kişide müziğe politika katılmasını istemiyorum deyip geri çekilmiş. Şarkısı aslında baya beğenilmişti. Her sene Esc'de olay görmeye alıştık :D

• Beğendim
Reactions: kerem

kerem

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,589
Puanı
1,060
Ukrayna yetkilileri, Rusya'da sahneye çıkmaması için yasak koymuş. Temsil edecek kişide müziğe politika katılmasını istemiyorum deyip geri çekilmiş. Şarkısı aslında baya beğenilmişti. Her sene Esc'de olay görmeye alıştık :D
Birde 2016 birincisinin ortalık yerde hiçbir alakası yokken Kırım Ukrayna'da mıdır sorusu var tabii. Kızı çok zor durumda bırakmışlar. Keşke birinci yapmasaydınız. :A

• Güldürdün
Reactions: Forumdash and Dosi

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
Birde 2016 birincisinin ortalık yerde hiçbir alakası yokken Kırım Ukrayna'da mıdır sorusu var tabii. Kızı çok zor durumda bırakmışlar. Keşke birinci yapmasaydınız. :A

Yazık kıza yaa :( Yuzundeki ifadeye bak:F
Alttada ne yazıyor:F Gaylerin yarişması Eurovisinda gay yorumumu yapılır bee :F Yapan da iyi toto varmiş:F Yürek yemiş kafa yapmiş:F

• Güldürdün

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
Bence orada Romanya'ya da gönderme yapmak istemişler. :F Anlamadıysan aşağıdaki videoyu izle. :A

Yoi bu değil. Diğer attiğin 30lik videoda sunucu eleme sırasında gri saçlı kırmızılı bi oğlana "eğer böyle gezersen metroda tabi dayak yersin" minvalinde bişey demiş :X Ben öyle anladım yada:A Şöyle linki vereyim

• Beğendim

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
  • Harika

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
  • Beğendim

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Tabii ki bu. Umarım kazanır. :A

O olmazsa bunlar kazansın. :A

Ben belirlemedim favori falan. İsveç yine herşeye rağmen ilk 10'da olur :A Italya, İsviçre falan şimdilik favorilerimden. Son günlerde baya iyi şarkılar açıklandı.
Edit: 1 ve 2 numara uykumu getirdi :F 3 iyiydi. 4 eh işte.
5 iyide ama çok genç, kazanırsa yarışmanın yorucu stresinde Mayısda aynı performans gösterebilirmi bilemem. Söz ve müziğide geçen sene bizi temsil eden Benjamin'e ait.

Son düzenleme:
  • Beğendim

-potterhead-

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,768
Puanı
460
  • Beğendim

kerem

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,589
Puanı
1,060
Ben belirlemedim favori falan. İsveç yine herşeye rağmen ilk 10'da olur :A Italya, İsviçre falan şimdilik favorilerimden. Son günlerde baya iyi şarkılar açıklandı.
Edit: 1 ve 2 numara uykumu getirdi :F 3 iyiydi. 4 eh işte.
5 iyide ama çok genç, kazanırsa yarışmanın yorucu stresinde Mayısda aynı performans gösterebilirmi bilemem. Söz ve müziğide geçen sene bizi temsil eden Benjamin'e ait.
Ben bu şarkıyı beğenmedim ya, çocuk çok toy. Şarkı da çok sönük kalmış. :A

Oylama ne ara yapılacak? :A

• Beğendim
Reactions: Dosi

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Ben bu şarkıyı beğenmedim ya, çocuk çok toy. Şarkı da çok sönük kalmış. :A

Oylama ne ara yapılacak? :A
6 numara eh işte, 7 numara iyi, yani nakarattaki sesini beğeniyorum. Şimdi senin 3le 10 kişi yapıyor. Geriye kalanda Zara'ya benzeyen bir kız. Onun şarkısını beğendim. Hareketli. Ve diğeride İsveç'in meşhur grubu.
Oylama şimdiden olması gerekiyor çünkü numaralar belli artı hepsi önceden dinlenildi zaten, yalnız halk 50% jüri 50% oyluyor ve jüriler isveçli jüri değil. Internationel jürinin oyları :D
Uygulma yoluylada oylanıyor.
Şimdi senin favorilerinden birinin sırası :A
edit : 9 numara favorim oldu :A
10 ve 11 de iyi ama 12 beğenmedim.

Ülke jürileri senin favoriye 10 numaraya veriyor hep :A

Son düzenleme:
  • Beğendim

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060

Keith Long

Favori Üye
Reaksiyon puanı
29,315
Puanı
1,061
Web Sitesi
acadebi.com
Esiketler olmuyor ya :F @kerem @Forumdash @Ahmed @bazinga @-potterhead- @BesaleT @MasacRE @MEnes @mesmeso61 @Harunnn60 @xemrexxx @serhatt @pompy @DarkLegenD @eskici @Aserat
İsveç'te haftalardır süren Melodifestival yarışmasında 50% halkın 50% ise international jürinin oylarıyla birinci belirlendi. 8 ülkedeki jüri en yüksek puanlarını Too Late For Love şarkısına verdi.Halktanda en yüksek puanı alarak kazandı.
İşte kazanan:
hayret bildim