Eurovision Song Contest 2019 - Genel Bilgiler ve Yorum Konusu

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Az sonra ben yeni diziye başlicam:X 4 gibi gelicem yorumlamak için :A
Eskiden o saate daha forumda oluyordum ama uykumu bir düzene soktum. Hafta içi sizin saatle 1-2 arası uyuyorum yani bizim saatle 11-12 :A Hafta sonuda çok geç kalmıyorum eskisi gibi :D

• Güldürdün
Reactions: Forumdash

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Gece bitti sanırım. Hala da uyanığım. :A
Benim gece pek başlamadı, 12 de uyudum :F iyi alışmışım yeni düzenime. Bir ara profilde 2019 yılımda yapacağım ve yapmaya başladığım durumlar ile ilgili listemi yapmıştım. Tıkır tıkır uyguluyorum listemi :A

• Güldürdün
Reactions: kerem

Turkuazz

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,197
Puanı
860
@bazinga dan onayı aldık :Z
Geçen sene her bilgide yeni konu açıyorduk. Bu başlık A101altında güncelemeleri yaparım :D
@Forumdash @kerem böyle spoi kutsunamı alayım? Sonra olmadı ülke ülke ayrı spoi kutularına alırım. Bazı başka belirlenen ülkeler var ama türkcesine bakacam önce :A

@BesaleT @mesmeso61 @S.G.A.T. @anniegrant @serhatt @bazinga @Dosi @vadikızı @xBUGRAx @Harunnn60 @Çiğdem- @xemrexxx @Forumdash @Ahmed @MasacRE @MEnes @Sherlock @dreamy @xemrexxx @DarkLegenD @eskici @pompy @tolgab @Yiğitt @kerem @denizz19 @turkuazz ve ilgililer
Aslında eurovisiona forumda ilgi bulunuyor çok fazla, konudan takip yapalım hep :D

• Beğendim
Reactions: Dosi

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Aslında eurovisiona forumda ilgi bulunuyor çok fazla, konudan takip yapalım hep :D
Ben uzun süre çok detaylı izlerdim. Bizim burdaki tüm programlara bakıp diğer ülkelerin videolarını tanıtan programlarıda kaçırmazdım. Türkiye geri çekilince ve üniversiteye başlayınca bırkamıştım. Bu sene detaylı izlemeye karar verdim :D

• Beğendim
Reactions: Turkuazz

Turkuazz

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,197
Puanı
860
Ben uzun süre çok detaylı izlerdim. Bizim burdaki tüm programlara bakıp diğer ülkelerin videolarını tanıtan programlarıda kaçırmazdım. Türkiye geri çekilince ve üniversiteye başlayınca bırkamıştım. Bu sene detaylı izlemeye karar verdim :D
Türkiye katılmayınca yerli kanalda da yayın bulunmuyor bende youtubeden yayını takip yapıyordum :D bu defada sanırım youtubeden takipleyeceğim :D

• Beğendim

Harunnn60

Emekli
Reaksiyon puanı
44,755
Puanı
1,061
Son 2 senedir iyi bit hit çıkmıyor hiç. :( 2016'dan sonra tatmin olmuyorum. Portekiz'in yada İsrail'in şarkısını hatırlayan var mı? Hele İsrail'in şarkısı evet kulağa hoş geliyor ama Eurovision kalitesinde bir şarkı mı hayır tabii ki. Keşke biz katılsaydık şu son 2-3 senede her daim ilk 5'te olurduk.

Yine sizi desteklemeye devam. :A @Ahmed

• Harika
  • Beğendim
Reactions: Ahmed and Turkuazz

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
@Forumdash @kerem Fransa'nın şarkısının klibide yayınlanmış ama ben sahne performansını konuya paylaşacağım. Biraz bakındım ve galiba jüri artı halk oylamaları ile belirlenmiş. Ikinci olan şarkı bir yerden 62 puan alarak(halk oylaması olsa gerek) toplam 156 puan almış ve Bilal ise 50 puandaymış ama gelen puan 150 olmuş haliyle 200 puanla birinci olmuş. Baya yüksek oylama almış (halktan) 62 ile 150 arası baya uçurum var :D
Bu da klibi:

Son düzenleme:

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Türkiye katılmayınca yerli kanalda da yayın bulunmuyor bende youtubeden yayını takip yapıyordum :D bu defada sanırım youtubeden takipleyeceğim :D
Ben isveç kanallarımı bağlattım. Televizyondan takip edeceğim :D Friends'ide izliyorum Tv'den artı bizde UEFA ve Şampiyonlar ligi şifresiz rahatça izleniliyor :A

• Harika

Turkuazz

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,197
Puanı
860
Ben isveç kanallarımı bağlattım. Televizyondan takip edeceğim :D Friends'ide izliyorum Tv'den artı bizde UEFA ve Şampiyonlar ligi şifresiz rahatça izleniliyor :A
YouTube yada uydudan Azeri kanaldan bakarım sanırım yarışmaya :A bu arada sizde maç yayınlarının tvde yayınlanmaları iyiymiş ya :A

• Beğendim

Ahmed

Emekli
Reaksiyon puanı
15,997
Puanı
1,060
Son 2 senedir iyi bit hit çıkmıyor hiç. :( 2016'dan sonra tatmin olmuyorum. Portekiz'in yada İsrail'in şarkısını hatırlayan var mı? Hele İsrail'in şarkısı evet kulağa hoş geliyor ama Eurovision kalitesinde bir şarkı mı hayır tabii ki. Keşke biz katılsaydık şu son 2-3 senede her daim ilk 5'te olurduk.

Yine sizi desteklemeye devam. :A @Ahmed
Martın ilk haftası şarkı ile birlikde açıklayacaklar bizde. Merakla bekliyorum. :Z
Kaç yıldır bizim yayıncı kanalın yeni patronu ilgilenmiyordu yarışma ile o yüzden baya düşük gidiyorduk. Bu yıl hem delagasyonun patronu hem kanalın patronu değişti. Güzel atılımlar bekliyoruz. :Z

• Güldürdün
Reactions: Harunnn60

Harunnn60

Emekli
Reaksiyon puanı
44,755
Puanı
1,061
Martın ilk haftası şarkı ile birlikde açıklayacaklar bizde. Merakla bekliyorum. :Z
Kaç yıldır bizim yayıncı kanalın yeni patronu ilgilenmiyordu yarışma ile o yüzden baya düşük gidiyorduk. Bu yıl hem delagasyonun patronu hem kanalın patronu değişti. Güzel atılımlar bekliyoruz. :Z
Şu son 2-3 senedir berbat gidiyordunuz. :A Tekrardan İsveçlilerle görüşsenize bİ şarkı yazsınlar size. :A

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
YouTube yada uydudan Azeri kanaldan bakarım sanırım yarışmaya :A bu arada sizde maç yayınlarının tvde yayınlanmaları iyiymiş ya :A
Öyle evet. Bir ara kablodan çıktı kanallar ve Tv vergisi alınıyordu, sen kanalları izlesende izlemesende. Baya problemli o kısım ama artık maaşlardan kesinti yapılacak :A Kanallarıda fiber internet yoluyla Tv'ye bağlattılar. Her eve kutu falan dağıttılar bende buaralar Türk televizyonunu izlemeyi bıraktığım için en iyisi isveç kanalarınıda taktırayım dedim :A maç günleri eve misafirlerim gelir :A

• Beğendim

Ahmed

Emekli
Reaksiyon puanı
15,997
Puanı
1,060
Şu son 2-3 senedir berbat gidiyordunuz. :A Tekrardan İsveçlilerle görüşsenize bİ şarkı yazsınlar size. :A
Hayır tam tersi yerli birilerinin yazması için herkes baskı yapıyor. 350den fazla şarkı gönderilmiş başvuru zamanı, hem yerli hem tüm dünyadan. Onların içinden seçecekler şarkıyı. :D

• Güldürdün
Reactions: Harunnn60

Harunnn60

Emekli
Reaksiyon puanı
44,755
Puanı
1,061
Hayır tam tersi yerli birilerinin yazması için herkes baskı yapıyor. 350den fazla şarkı gönderilmiş başvuru zamanı, hem yerli hem tüm dünyadan. Onların içinden seçecekler şarkıyı. :D
Aaa iyi bakalım hadi bu sene umutluyuz sizden o zaman. :A Şarkılar belirlensin görüşlerini bize de aktar.:D

• Harika
Reactions: Ahmed

Turkuazz

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,197
Puanı
860
Öyle evet. Bir ara kablodan çıktı kanallar ve Tv vergisi alınıyordu, sen kanalları izlesende izlemesende. Baya problemli o kısım ama artık maaşlardan kesinti yapılacak :A Kanallarıda fiber internet yoluyla Tv'ye bağlattılar. Her eve kutu falan dağıttılar bende buaralar Türk televizyonunu izlemeyi bıraktığım için en iyisi isveç kanalarınıda taktırayım dedim :A maç günleri eve misafirlerim gelir :A
TV den şifresiz yayın çok başka ya aslında daha keyifli :A misafirle maç ayrıca başka izlenilir :A

• Güldürdün