Eurovision Song Contest 2019 - Genel Bilgiler ve Yorum Konusu

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
65141

Bu sene 64. Eurovision Şarkı Yarışması'na ev sahipliği yapacak olan İsrail'deki yarışma Tel Aviv şehrinde gerçekleşecek.

Yarışmanın tarihleri.

Yarı Final - 14 Mayıs 2019
Yarı Final 16 mayıs 2019
Büyük Final - 18 Mayıs 2019

41 ülkenin katılımıyla gerçekleşecek olan yarışmada yer alacak şarkılara aşağıdaki ? linklerden ulaşabilirsiniz:

1: Estonya, İspanya, Romanya, Letonya, İngiltere Hırvatistan, Avustralya, Arnavutluk, Fransa, İtalya için tıklayın

2:Almanya, Çek Cumhuriyeti , Karadağ, Slovenya, Macaristan, Danimarka, Litvanya, Belçika, Finlandya, İzlanda için tıklayın

3.Gürcistan, Norveç, Kıbrıs, Moldova, Portekiz Sırbistan, Yunanistan, İsviçre Hollanda, Azerbaycan için tıklayın

4. İsveç, Ermenistan, Belarus, Avusturya, San Marino, İsrail, Malta, İrlanda, Polonya, Rusya, Makedonya için tıklayın

Son düzenleme:

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
@bazinga dan onayı aldık :Z
Geçen sene her bilgide yeni konu açıyorduk. Bu başlık altında güncelemeleri yaparım :D
@Forumdash @kerem böyle spoi kutsunamı alayım? Sonra olmadı ülke ülke ayrı spoi kutularına alırım. Bazı başka belirlenen ülkeler var ama türkcesine bakacam önce :A

@BesaleT @mesmeso61 @S.G.A.T. @anniegrant @serhatt @bazinga @Dosi @vadikızı @xBUGRAx @Harunnn60 @Çiğdem- @xemrexxx @Forumdash @Ahmed @MasacRE @MEnes @Sherlock @dreamy @xemrexxx @DarkLegenD @eskici @pompy @tolgab @Yiğitt @kerem @denizz19 @turkuazz ve ilgililer

kerem

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,587
Puanı
1,060
@bazinga dan onayı aldık :Z
Geçen sene her bilgide yeni konu açıyorduk. Bu başlık altında güncelemeleri yaparım :D
@Forumdash @kerem böyle spoi kutsunamı alayım? Sonra olmadı ülke ülke ayrı spoi kutularına alırım. Bazı başka belirlenen ülkeler var ama türkcesine bakacam önce :A

@BesaleT @mesmeso61 @S.G.A.T. @anniegrant @serhatt @bazinga @Dosi @vadikızı @xBUGRAx @Harunnn60 @Çiğdem- @xemrexxx @Forumdash @Ahmed @MasacRE @MEnes @Sherlock @dreamy @xemrexxx @DarkLegenD @eskici @pompy @tolgab @Yiğitt @kerem @denizz19 @turkuazz ve ilgililer
Her ülkenin konusunu ayrı ayrı spoiler kutusunun altına açarsan daha iyi olur. Böyle karışık duruyor sanki. :A

Eurovision konumuz hayırlı uğurlu olsun. :Z

• Harika
Reactions: Dosi

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Her ülkenin konusunu ayrı ayrı spoiler kutusunun altına açarsan daha iyi olur. Böyle karışık duruyor sanki. :A

Eurovision konumuz hayırlı uğurlu olsun. :Z
Öyle yapmaya başladım bile :A Bu gece tamamlarım. Yarın/öbürgünde dinleyip yorumlarım. Yeniler eklendikçe konuda belirtebilirsiniz. Ben Esc sayfasından bakacam daha başka neler var :D
Geçen sene ülke sıralamalarını ayrı konu açarak belirtmiştik. Şimdi hepsi bu başlık altında yapılır.
Ben devam edeyim spoi kutularına :Z

@Forumdash isteğin üzeri editliyorum. Test test

Son düzenleme:
  • Beğendim
Reactions: kerem

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
3 şarkıyı da beğenmedim :X (düzenlemeli REZ)
Estonya'da imaj çalişması şart :A Şarki eh işte
İspanya yarıda kapattım:X Fazla yerel bir müzik gibi :X
Romanya o kıyafet neee :T:
Fransa gerçekten star doğulur gibi bişey varmiş:X O son sahnedeki fotograf ve el hareketi harika olmuş. Bunu eurovision gecesi kullanmalı sahnede:X Lö GAGA sahenesiyle favorim ama şarkı olarak beğenmedim :X @BesaleT @Dosi @kerem @Harunnn60

Son düzenleme:
  • Güldürdün
  • Beğendim
Reactions: kerem and Dosi

kerem

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,587
Puanı
1,060
@kerem bayılmış İspanya'ya :F
yenileri ekledim. Ekliyorum daha
Şuanlık açıklanalardan favorim dedim be, bayıldım demedim. :A

Bence aralarından en iyileri İspanya ve İtalya. Diğer şarkılar çok sıkıcı geldi. İspanya en çok tıklananlarda 1. sırada bu arada belirteyim. ?

• Güldürdün
Reactions: Forumdash and Dosi

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
  • Güldürdün
Reactions: kerem and Dosi

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Hepsi eklensin bakıcam:X İlk 3 taneyi koymuş @Dosi hemen acele etmiş:F

Bu çok kötüydü. Cosplay gibi:F @kerem japon anime gibi giyinip ingilizce şarkı söylemek:F arkada anime görseller bide:F
ilk 3 ten fazla ekledim. bak konuya :A
Hem ne demek hemen acele etmiş? :eek: Konuyu aç diye aklıma soktunuz bende daha bazinga'dan cevap alamadan konuyu biraz hazırlarlen yanlışlıkla açtım, sonra sildirdim ve onay alınca yine açtık :F
Konuyu açtıysak hakkını verip güncelemek gerekir :A Ben şimdilik bukadarını buldum. Diğerlerinide gördükçe söyleyin yada ben görünce açarım :D

• Güldürdün
Reactions: Forumdash

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
ilk 3 ten fazla ekledim. bak konuya :A
Hem ne demek hemen acele etmiş? :eek: Konuyu aç diye aklıma soktunuz bende daha bazinga'dan cevap alamadam konuyu biraz hazırlarlen yanlışlıkla açtım, sonra sildirdim ve onay alınca yine açtık :F
Konuyu açtıysak hakkını verip güncelemek gerekir :A Ben şimdilik bukadarını buldum. Diğerlerinide gördükçe söyleyin ben açarım :D
Benim girdiğimde onlar vardi :A Sonradan güncellemişin ama @BesaleT fransayı dinle diye öneri veriyor onu koymamişin :A Yarın devam ederim:X

• Güldürdün
Reactions: Dosi

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Benim girdiğimde onlar vardi :A Sonradan güncellemişin ama @BesaleT fransayı dinle diye öneri veriyor onu koymamişin :A Yarın devam ederim:X
Bu galiba ama Esc resmi sayfada bakayım, ordan yüklerim. Böyle farklı yerlerden emin olamam hangisi doğru diye. Bunun izlenmesi baya varmış @kerem :A ama işte misal İsveç'inki daha haftaya belli olacak. Haliyle tıklanma az olur geç oluyor diye :A Neyse Fransa'ninki bu galiba :D

• Beğendim
Reactions: kerem and Forumdash

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Fransa gerçekten star doğulur gibi bişey varmiş:X O son sahnedeki fotograf ve el hareketi harika olmuş. Bunu eurovision gecesi kullanmalı sahnede:X Lö GAGA sahenesiyle favorim ama şarkı olarak beğenmedim :X @BesaleT @Dosi @kerem @Harunnn60
Yılların üyesisin. Editlenip yapılan etiketler olmaz bilmiyonmu :A Yeni mesaj yazman gerekir :A şarkılari yeni mesajlarda yorumlaki görelim :D

• Güldürdün
Reactions: Forumdash

kerem

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,587
Puanı
1,060
Bu galiba ama Esc resmi sayfada bakayım, ordan yüklerim. Böyle farklı yerlerden emin olamam hangisi doğru diye. Bunun izlenmesi baya varmış @kerem :A ama işte misal İsveç'inki daha haftaya belli olacak. Haliyle tıklanma az olur geç oluyor diye :A Neyse Fransa'ninki bu galiba :D
Fransa çok durgun ya, ben beğenemedim. Tarzından dolayı sms alabilir belki. :X Şarkıcının ilk halini de kaçırmayın bu arada. :A

• Güldürdün
Reactions: Dosi and Forumdash