Eurovision 2020 | Genel Yorum Konusu

Ahmed

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
16,027
Puanı
1,060
Macaristan bu yıl Eurovision'un "Too Gay" yani fazlasıyla gay olduğunu bildirdi. Ayrıca bunun aile değerlerine haykırı olduğu söylemlerini ortaya atdılar ve daha sonra çekildiler. Türkiye tarafından da bu laflar gelmişdi.
Bizim hala devam etmemiz büyük başarı. :A Hatta tvmizde geçen u öpüşen adamları bile kesmemişdiler. :A
@Dosi @The_Erinch @Silinmiş Üye @serhatt

Son düzenleme:

Ahmed

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
16,027
Puanı
1,060
Makedonya'nın şarkısı çok kötüydü, niye bu kadar şişirirdi anlamadım. :A

2000-2009 arası gibi sadece halk oylaması olsa daha güzel ve heyecanlı olur. Şimdiki sistemi adaletli bulmuyorum. :A
Makedonya şarkı güzeldi. Kadının sesi ise muazzamdı ve o yıl için the best idi. 1. olmasa bile ilk 3 yapmalıydılar. :D
Ben full TV voting tarafdarı değilim. Ama jurinin de 50% olması saçma şarkıları bile ilk sıraya getiriyor. O yüzden 75% TV / 25% Jüri olması en iyisi olabilir. :)

• Beğendim
Reactions: kerem

kerem

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,634
Puanı
1,060
Makedonya şarkı güzeldi. Kadının sesi ise muazzamdı ve o yıl için the best idi. 1. olmasa bile ilk 3 yapmalıydılar. :D
Ben full TV voting tarafdarı değilim. Ama jurinin de 50% olması saçma şarkıları bile ilk sıraya getiriyor. O yüzden 75% TV / 25% Jüri olması en iyisi olabilir. :)
Sahne performansı çok zayıftı, sesiyle kurtardı zaten. Eurovisionda ikisinin önemi büyük. :)

Geçen sene Hollanda, İsviçre ve Kıbrıs favorimdi. Baya takip etmiştim, iyi bir yıldı yinede hakeden kazandı bence. :A

Yani 5 kişinin ve tüm ülkenin aynı oy değerinin olması çok saçma ve anlamsız. Bence tamamen kalkmalı. Keza jüriler de her sene İsveç'e 12 puan vererek objektif olmadıklarını gösteriyorlar. :)

• İlginç
Reactions: Ahmed and Dosi

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,923
Puanı
1,060
Aynen jürinin şu isveç aşkı ne zaman bitecek. :A @Dosi
Ama geçen yıl Makedonya'ya değer verdikleri için gözüme girdi jüriler. :A
Macaristan bu yıl Eurovision'un "Too Gay" yani fazlasıyla gay olduğunu bildirdi. Ayrıca bunun aule değerlerine haykırı olduğu söylemlerini ortaya atdılar ve daha sonra çekildiler. Türkiye tarafından da bu laflar gelmişdi.
Bizim hala devam etmemiz büyük başarı. :A Hatta tvmizde geçen u öpüşen adamları bile kesmemişdiler. :A
Toplu cevap vereyim :A
birincisi İsveç şarkıları güzel oluyor, yemeyin hakkımızi artı Azerbaycan bile İsveç ekmeği yedi :A

Gay dedinde Rusya'nın lezbiyen şarkıcılari geldi aklima. Yanilmiyorsam o sene Sertab kazanmıştı :A

o Ağustosta açtığin konu varya, sadece 1 yorum gelmiş ona :F artık sen açtığınimı unuttun bilmem ama başka detaylı bir çok konu açmışsın o dönem :A Geçen sene benim konuma sadece 2 yorumun olmuş :eek: ama ben en az 10 katı yazarım bu konuya :A :A

Son düzenleme:
  • İlginç
Reactions: Ahmed

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,923
Puanı
1,060
Deutschland için bu sene milat olacak. (I am sorry zero points. :F)

Jüride birinci belii zaten. @Dosi Halk kimi seçecek bakalım. :A
Sahne performansı çok zayıftı, sesiyle kurtardı zaten. Eurovisionda ikisinin önemi büyük. :)

Geçen sene Hollanda, İsviçre ve Kıbrıs favorimdi. Baya takip etmiştim, iyi bir yıldı yinede hakeden kazandı bence. :A

Yani 5 kişinin ve tüm ülkenin aynı oy değerinin olması çok saçma ve anlamsız. Bence tamamen kalkmalı. Keza jüriler de her sene İsveç'e 12 puan vererek objektif olmadıklarını gösteriyorlar. :)
Geçen sene İsveç seninde favorindi ama :A
Bu arada her sene İsveç'mi alıyor gercekten? (b) galiba önceki seneyi izlememiştim yani 2018'i

• Güldürdün

Ahmed

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
16,027
Puanı
1,060
Toplu cevap vereyim :A
birincisi İsveç şarkıları güzel oluyor, yemeyin hakkımızi artı Azarbeycan bile İsveç ekmeği yedi :A

Gay dedinde Rusya'nın lezbiyen şarkıcılari geldi aklima. Yanilmiyorsam o sene Sertab kazanmıştı :A

o Ağustosta açtığin konu varya, sadece 1 yorum gelmiş ona :F artık sen açtığınimı unuttun bilmem ama başka detaylı bir çok konu açmışsın o dönem :A Geçen sene benim konuma sadece 2 yorumun olmuş :eek: ama ben en az 10 katı yazarım bu konuya :A :A
Ay biziç ülkenin adını tamamen yanlış yazmışsın. :bhr:

Ay benim aktif olmadığım dönem olduğundan pek takmamışımdır. :A

Bu arada İsveç heryıl aynı tarz eski pop/rock karışımı gönderiyor blktım. :A

• Güldürdün
Reactions: Dosi

serhatt

Moderatör
Reaksiyon puanı
62,897
Puanı
1,060
Macaristan bu yıl Eurovision'un "Too Gay" yani fazlasıyla gay olduğunu bildirdi. Ayrıca bunun aile değerlerine haykırı olduğu söylemlerini ortaya atdılar ve daha sonra çekildiler. Türkiye tarafından da bu laflar gelmişdi.
Ne mutluluk size :A

• Güldürdün
Reactions: Ahmed

Ahmed

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
16,027
Puanı
1,060

Bu yıl seninle yorumlaşmak isterim. :bhr:

• Harika

kerem

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,634
Puanı
1,060
Geçen sene İsveç seninde favorindi ama :A
Bu arada her sene İsveç'mi alıyor gercekten? (b) galiba önceki seneyi izlememiştim yani 2018'i
2018'de rezalet performansı Jüri neredeyse 1. yapıyordu arada 2-3 puan fark vardı sadece. Jüriden 275-280 küsür halktan da sadece 15-20 puan alabilmişti. :A

Gelen sene İsveç çok iyiydi o ayrı haketti o puanı. :A

• Güldürdün

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,923
Puanı
1,060
Ay biziç ülkenin adını tamamen yanlış yazmışsın. :bhr:

Ay benim aktif olmadığım dönem olduğundan pek takmamışımdır. :A

Bu arada İsveç heryıl aynı tarz eski pop/rock karışımı gönderiyor blktım. :A
evet biraz zor telafuzu var. İsveçce yazilısıda zoruma gidiyor. Bak böyle yaziyoruz: Azerbajdzjan , JDZJ ama 4 sessiz harf ard arda olmazki 😏
geçen seneki şarkımız için kilise şarkısı diyordum yani beğenmemiştim ben :A
Şunlar 👇yarışmaliydı, demi @kerem ? :A

• Güldürdün
Reactions: kerem and Ahmed

Ahmed

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
16,027
Puanı
1,060
evet biraz zor telafuzu var. İsveçce yazilısıda zoruma gidiyor. Bak böyle yaziyoruz: Azerbajdzjan , JDZJ ama 4 sessiz harf ard arda olmazki 😏
İsveç naptın anam o nasıl bir Azerbaycan yazmak. :eek:

• Güldürdün
Reactions: kerem and Dosi

Ahmed

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
16,027
Puanı
1,060
Sonuçta aynı milletten çocuklarız. Azerbaycan'da çok homofobik bir yer. :( Ben o skandalı kaçırdım galiba ne zaman öpüşen erkek vardı eurovision'da? :A
Evet ama burası da gitdikce düzeliyor. Openly gaylar baya çoğaldı. Ayrıca saldırı falan durumları ve trans cinayetleei oranı yüksek değil. Daha çok sözlü birşeyler. Oda dünyanın heryerinde aynı zaten. :D

Geçen yıl 2 adam öpüşüyordu ve ekranda onları gösterib kalp içine almışlardı. :A

Eurovision_Kiss.jpg

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,923
Puanı
1,060
Evet ama burası da gitdikce düzeliyor. Openly gaylar baya çoğaldı. Ayrıca saldırı falan durumları ve trans cinayetleei oranı yüksek değil. Daha çok sözlü birşeyler. Oda dünyanın heryerinde aynı zaten. :D

Geçen yıl 2 adam öpüşüyordu ve ekranda onları gösterib kalp içine almışlardı. :A

Ekli dosyayı görüntüle 75611
Şarkıyı seslendiren de trans bir kadın. 1999da yarışmayı kazanan ilk trans birey. :D @Dosi

Videoda 3.02 o an. :A
üstte 2 yıl önce kalp içine alinma deyip, allta 1999 kazanan ilk trans kadin demişsin, hangi ülke ve nerenin kazanani?
1999'da da İsveç kazanmıştı😍

• Beğendim
  • İlginç
Reactions: kerem and Ahmed

Ahmed

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
16,027
Puanı
1,060
üstte 2 yıl önce kalp içine alinma deyip, allta 1999 kazanan ilk trans kadin demişsin, hangi ülke ve nerenin kazanani?
1999'da da İsveç kazanmıştı😍
Sorry *1998 Eurovision kazananı olacaktı. İsmi Dana İnternetional.
Bu kadın 2019da da interval act'da sahne aldı konuk olarak ve bu öpüşme o sahnedeyken oldu. :D

• Beğendim

kerem

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,634
Puanı
1,060
Aşırı sinir bozuyorlar, bu ne ya .ss

Bize de Turkiet deniliyor. Sizinki gerçekten çok zor be :A herhalde c harfini düzgün telafuz edebilmek için yapmışlar :A

@kerem in memleketinede Tyskland diyoruz :A
Bu arada İspanya'nın şarkısı:
Evet biliyorum, Malmö'de erasmus yapan arkadaşım söylemişti baya şaşırmıştım. Almanya, Germany, Deutschland, Tyskland, dışında balkanlarda da Niemcy diyorlar. Finlandiyada da Saksa diyorlarmış. Çok tuhaf. :A

• Güldürdün