Tzira

Emekli
Reaksiyon puanı
2,714
Puanı
280
Genelde sonlara doğru çıkıyor galiba. Evet 2011'di diye hatırlıyorum ben de. :D

Bu il də mahnıdan belə əminik falan uje adımız çıxmıyanda dedim fsyo da deyesen keçen ilki 22.likden sonra indi də finala mı keçmirik. Amma Şükürler olsun finaldayıq. :Z

Öyle bir kural varmi ki? Avrupa Yayın Birliyi'ne üye tüm kanallar yayınlamalı ama bunu yarışmaya katılmakla alakası ne anlamadım.

Yarışmayı bir sene yayınlamazsa ertesi sene katılma hakkını kaybediyor gibi bir kural varmış, ben de bir yerde okumuştum. Türkiye'nin 3. senesi bu yarışmayı yayınlamadığı, bu yüzden 2016'daki yarışma şansı da güme gidebilir. Kesin mi bilmiyorum ama internetten araştırıyorum şu an.

DR

Favori Üye
Reaksiyon puanı
10,016
Puanı
1,061
Yarışmayı bir sene yayınlamazsa ertesi sene katılma hakkını kaybediyor gibi bir kural varmış, ben de bir yerde okumuştum. Türkiye'nin 3. senesi bu yarışmayı yayınlamadığı, bu yüzden 2016'daki yarışma şansı da güme gidebilir. Kesin mi bilmiyorum ama internetten araştırıyorum şu an.
ermenistan biz kazanınca yayınlamadılar, nasıl katıldılar sonraki sene peki?

Tzira

Emekli
Reaksiyon puanı
2,714
Puanı
280
ermenistan biz kazanınca yayınlamadılar, nasıl katıldılar sonraki sene peki?
Azerbaycan 2011'de kazandı, Ermenistan 2012'de yarışmaya katılmadı zaten.

Gece gece beynim biraz durdu, şimdi ne demek istediğini anladım @RevaN . Ermenistan 2012'deki yarışmadan çekilmiş ve bu yüzden EBU'ya fazla bir miktarda para cezası ödemek zorunda kalmış. Ama yarışmayı yayınlamış sanırım, internette kesin bir bilgi bulamadım bunun hakkında. :/

Son düzenleme:

BesaleT

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
5,684
Puanı
1,061
Güney Kıbrıs, Litvanya finale kalırken İzlanda, İsviçre'nin finale kalamamasına üzüldüm.

Tzira

Emekli
Reaksiyon puanı
2,714
Puanı
280
Güney Kıbrıs, Litvanya finale kalırken İzlanda, İsviçre'nin finale kalamamasına üzüldüm.

İzlanda'yı ben de bekliyordum ama canlı performansı kötüydü. Güney Kıbrıs'ın şarkısını ben beğendim aslında ama Eurovisionluk bir şarkı değil. Litvanya'ya da çok gerek yoktu zaten benzeri bir sürü şarkı var. Bence Malta'nın biraz hakkı yendi.

BesaleT

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
5,684
Puanı
1,061
İzlanda'yı ben de bekliyordum ama canlı performansı kötüydü. Güney Kıbrıs'ın şarkısını ben beğendim aslında ama Eurovisionluk bir şarkı değil. Litvanya'ya da çok gerek yoktu zaten benzeri bir sürü şarkı var. Bence Malta'nın biraz hakkı yendi.
Aynen onda haklısın İzlanda şarkısını beğenmiştim ama canlı da sesi de biraz değişik geldi. :) Ama İsviçre'de fena değildi en azından o yarı finalden geçmesi gerekirdi.