Esra Akkaya'dan 'Masumlar Apartmanı' Tepkisi!

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,976
Puanı
1,061
maxresdefault.jpg

'Mahallenin Muhtarları' dizisiyle tanınan başarılı oyuncu Esra Akkaya'dan TRT 1'in sevilen dizisi Masumlar Apartmanı'na tepki!

Uzun yıllardır ekrandan uzak kaldıktan sonra 2. sezonun ilk bölümlerinde diziye Rüya (Melisa Şenolsun) karakterinin annesi Ufuk rolüyle dahil olan Akkaya, bugün Hürriyet Kelebek gazetesine verdiği röpörtajda "uzun zaman sonra sete çıkınca ne hissettiniz" sorusuna verdiği yanıtta diziye olan kırgınlığını ifade etti.

“Güvenli alanına dönmüşsün gibi oluyor. Çekici tarafı şuydu; yaş almanın sette ne kadar şık bir şey olduğunu gördüm. Ahlaklı ve güzel bir setteydim. Bir de çok iyi oyuncular hepsi. Fakat neye bayılmadığımı bana çok iyi hatırlattı. Senaryo son dakikaya kadar gelmiyordu. Bodrum’da yaşıyordum ben, İstanbul’a gidecek miydim? Ve her hafta bekledim, ‘bu hafta çağıracaklar mı’ diye. Bununla da barıştım. Ama birdenbire hiçbir zaman aramamaya başladılar. ‘Role devam edecek miyim?’ diye sordum. Hiçbir yanıt verilmedi. 2 ay geçtikten sonra devam etmediğimi anladım. Bu kalpte bir kırıklık bırakıyor. Tamamlama hissi önemlidir hayatımızda. Bugünkü setlerden ayrılırken böyle bir vefa gösterememek bana çok ağır geldi. Bununla tam barışamadım. Bir kalp kırıklığı ile ayrılıyorsun. Ben orada değerimi ölçmemeye 50 yaşında öğrendim. Ama orada bugün mezun olan bir çocuğun bunu yaşaması, meslek hayatına mal olabilir.”

Röpörtajın tamamına şuradan ulaşabilirsiniz.

Ahmed

Emekli
Reaksiyon puanı
16,027
Puanı
1,060
Bu tamamen OGM ile ilgili sorun. Geçen yılki çıkışlarından sonra bu sezon dizilerini tamamen gözden çıkardılar. Kaç aydır izlediğim 2 dizisindeki senaryo sorunlarını forumda yazıyorum. Reytingleri de düştü her ikisinin ve yapım şirketi asla bir atak yapmıyor. Diğer dizisi olan Kırmızı Oda da aşırı düştü zaten, orada da işler benzer bence.
Hatta daha geçen @Yiğitt le Masumlar Apartmanında yan rollerin figurana dönüşmesi ve tüm hikayenin başrollerin üzerinden gitmesini bir konuda konuşmuşduk. Resmen Safiye-Gülben-Han dışında kimsenin bir hikayesi kalmadı. Geçen sezon Esranın olayları, Neriman-Kıvırcığın aşkı, İncinin dedesinin olayları falan vardı, bu yıl ise herkes tamamen arka planda kaldı ve sadece sahne dolduruyorlar. Ayrıca yeni gelen Melisa Şenolsun ve Aslıhan Gürbüz de 2-3 bölüm başrol gibi oldu ve sonra tamamen hikayenin dışında kaldılar. Zaten Melisa Şenolsun tamamen hiçlere oynuyor, o yüzden Esra Akkayanın rolü de silinmiş diziden. Yakın haftalarda Melisanın da çıktığını duyarız zaten, çünkü dizide hiçbir etkisi yok. Aslıhan Gürbüz de aynı şekilde.
Bu diziyi seviyorum, amma senaristler çok kötü yazıyor, bununla ilgili yorumlara baksanız her bir platformda görebilirsiniz. Benzer durum OGM-nin diğer dizisi Camdaki Kızda hikayenin tamamen durması ve asla ireli gitmemesi gibi bir saçmalıkla yaşanıyor.

• Beğendim
Reactions: Yiğitt

Angelica

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,210
Puanı
1,060
Kadın haklı keşke rolün bittiğini söyleselermiş Esra hanıma sonuçta onca sene sonra sete dönmüştü kadın ama şuda var karakterin bir hikayesi kalmamıştı Rüyanın herşeyini öğrenmiştik ha kızının eşi tarafından tacize uğradığını öğrenseydi kızının yanında olan bir anne olsaydı iyi olurdu Ceylan gelince Rüyanın senaryosu bitti Ceylanla devam edilecek belli hala neden dizide tutuyorlar onuda anlamıyorum

• Beğendim
Reactions: Zeyno

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
Bu tamamen OGM ile ilgili sorun. Geçen yılki çıkışlarından sonra bu sezon dizilerini tamamen gözden çıkardılar. Kaç aydır izlediğim 2 dizisindeki senaryo sorunlarını forumda yazıyorum. Reytingleri de düştü her ikisinin ve yapım şirketi asla bir atak yapmıyor. Diğer dizisi olan Kırmızı Oda da aşırı düştü zaten, orada da işler benzer bence.
Hatta daha geçen @Yiğitt le Masumlar Apartmanında yan rollerin figurana dönüşmesi ve tüm hikayenin başrollerin üzerinden gitmesini bir konuda konuşmuşduk. Resmen Safiye-Gülben-Han dışında kimsenin bir hikayesi kalmadı. Geçen sezon Esranın olayları, Neriman-Kıvırcığın aşkı, İncinin dedesinin olayları falan vardı, bu yıl ise herkes tamamen arka planda kaldı ve sadece sahne dolduruyorlar. Ayrıca yeni gelen Melisa Şenolsun ve Aslıhan Gürbüz de 2-3 bölüm başrol gibi oldu ve sonra tamamen hikayenin dışında kaldılar. Zaten Melisa Şenolsun tamamen hiçlere oynuyor, o yüzden Esra Akkayanın rolü de silinmiş diziden. Yakın haftalarda Melisanın da çıktığını duyarız zaten, çünkü dizide hiçbir etkisi yok. Aslıhan Gürbüz de aynı şekilde.
Bu diziyi seviyorum, amma senaristler çok kötü yazıyor, bununla ilgili yorumlara baksanız her bir platformda görebilirsiniz. Benzer durum OGM-nin diğer dizisi Camdaki Kızda hikayenin tamamen durması ve asla ireli gitmemesi gibi bir saçmalıkla yaşanıyor.
Esra Akkaya tepkisinde sonuna kadar haklı. Tabi şöyle bir durum var ki Rüya karakterini izleyici benimseyemedi, sevemedi. Yani hikayesi dikkat çekemedi maalesef, beklentiyi karşılamadı. Rüya karakteri ilgi görmezken bir de ailesini devam ettirmek istemediler ki onlar da kendince haklı. Ama ne olursa olsun bu şekilde bir tavır doğru da değil hoş da değil...

• Beğendim
Reactions: Ahmed and Klaus

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
Planlanmıyor mu bunların çekimler??? Bu nasıl iş ahlakı? Böyle şeyleri eski yeşilçam oyuncularından duyardık:A

Carpe Diem

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,350
Puanı
860
Farah çıkınca dizi mort oldu :( ilk başta diziyi etkilemez diye düşünmüştüm ama baya etkiledi diziyi :(

offensive

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,080
Puanı
410
Çok ciddi hikayesi yoktu aslında ama sanırım izleyici Melisayı kabullenmedi ki annesi rolündeki Esrayı kabullenecek.
kaşe, mühür, imza, hes kodu
Rüya karakterini izleyici benimseyemedi, sevemedi. Yani hikayesi dikkat çekemedi maalesef, beklentiyi karşılamadı.
Rüya karakteri ilgi görmezken bir de ailesini devam ettirmek istemediler ki onlar da kendince haklı.
Ama ne olursa olsun bu şekilde bir tavır doğru da değil hoş da değil...
kaşe, mühür, imza, hes kodu

Özgür

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
28,119
Puanı
1,059
Eğer karakterle devam edilmeyecekse yapım şirketinin bunu oyuncuya duyurması gerekirdi. OGM biraz işi boşlamış gibi geldi bana. Tepkisinde çok haklı Esra Akkaya. Üstte diğer arkadaşların da dediği gibi Rüya ve ailesi benimsenmeyince karakterin devam etmesinin bir anlamı yok zaten. En azından senaristin yapıma, yapımdan birilerinin de oyuncuya veya menajerine bildirmesi gerekirdi.

Bir diğer nokta olan son ana kadar senaryonun gelmemesi sadece MA'ya özel bir durum değil, senaryonun sete son dakika gelmesi sürelerden dolayı çoğu dizide olan bir şey. :A

batuhankaralar

Favori Üye
Reaksiyon puanı
16,628
Puanı
1,061
Büyük rezalet :eek: Madem kadının rolü bitti niye haber vermiyorsunuz? Zaten OGM dizilerine karşı önyargım vardı şimdi iyice soğudum :A

Senaryo konusunda da Esra hanım haklı ama bazı dizilerde senaryonun sahne sahne teslim edildiği bile oluyor. Bu tamamen stoksuz giden dizilerin sorunu. Stok bölüm olunca çekilecek bölümün senaryosu erkenden editöre gidiyor.