En Son İzlediğiniz Film ?

bazinga

Admin
1 Şubat 2007
82,963
38,131
1,060

A Better Life (2011)

2010'lardaki izlemediğim tek Oscar adayı oyunculuk performansı bu filmdeydi, bunu da aradan çıkarmış oldum.

Amerika'da kaçak yaşayan Meksikalı bir baba-oğulun bir soyguncunun peşine düşmesini konu alıyor film. Baba bir bahçıvan ve oğlunun daha iyi bir yaşam sürebilmesi için her türlü fedakarlığı yapıyor, gerçekten çok iyi bir adam. Oğlu ise babasını seviyor ama bir loser olarak görüyor. Bir çeteye girmenin kıyısında geziniyor...

Filmin ilk kısmı bana sıkıcı geldi. Çete muhabbeti fazla uzatılmış. İlk yarım saati pek sevdiğimi söyleyemem. Fakat işin içine aksiyon girdikten sonra film oldukça sürükleyici bir hal aldı. Baba-oğul macerası çok iyi işlenmiş.

Filmle Oscar'a aday olan Demian Bichir gerçekten müthişti. Karakteri sevmemizi, onun yaşadıklarını hissetmemizi sağladı. Oscar adaylığını hak etmiş. Oğlunu oynayan çocuk da aslında gayet iyiydi.

Film Amerikan rüyasının farklı bir boyutunu ele alıyor. Meksikalıların hepsinin öcü olmadığını içlerinde iyi insanların da olduğunu gösteriyor. Amerika'da binbir güçlük çekmelerine rağmen Meksika'da yaşamayı hiçbir zaman alternatif olarak görmemeleri de aslında Meksika'yı yerip Amerika'yı yüceltiyor. Fakat Amerika'yı ise insafsızlığıyla eleştiriyor.

7/10

---------------Jane Eyre (2011)

Hem yönetmeni Cary Fukunaga hem de klasik bir sarayda geçen aşk romanı filmine neden bulaştım hiç bilmiyorum. Tamam, biliyorum aslında. Çok ünlü bir eser olduğu için ve ilgimi çeken başrolleri olduğu için şans vereyim, hakkında bilgim olsun istedim ama biraz hata etmiş olabilirim.

İzlerken içim şişti. Aynı hikayenin 25 farklı versiyonunu izledik sanırım. Umarım uzun uzun yıllar boyunca tekrar ısıtıp önümüze koymaya kalkmazlar.

4.5/10
 

bazinga

Admin
1 Şubat 2007
82,963
38,131
1,060

John Wick (2014)

Yıllarca kayıtsız kaldıktan sonra neyin nesiymiş bu karakter diye bir göz atayım dedim. Keanu Reeves'in de katkısıyla sevilebilir, fazlasıyla karizmatik bir karakter yaratılmış. İyi bir motivasyonu da olan bir karakter. Fakat onun dışında klasik bam güm aksiyon. İzlemeyen hiçbir şey kaçırmaz.

6/10

---------Martha Marcy May Marlene (2011)

Doğrusu tamamen Elizabeth Olsen için izlediğim, beklentimin düşük olduğu bir filmdi. Fakat beklentilerimin çok üstünde çıktı.

Psikolojik sorunlar içerisindeki karakteri müthiş yansıtmış Elizabeth Olsen. Hayır, aşırı güzel bir kadın olduğu için değil gerçekten ilk filminde muhteşem bir performans gösterdiği için bunu söylüyorum.

Tarikatların içinden çıkması ne kadar zor çukurlar olduğunu iyi anlatmış film. Fakat tarikatın içine düşme kısmı yeterince iyi açıklanamamış gibi geldi bana. Yine de güzel filmdi.

7/10
 
  • Beğendim
Reactions: Sherlock

bazinga

Admin
1 Şubat 2007
82,963
38,131
1,060

Win Win (2011)

Tom McCarthy'nin Spotlight öncesi hiçbir işini izlememiştim. İyi bir giriş oldu.

Konu aslında daha önce izlediğimiz türden şeylerin sentezi ama samimi, eğlenceli bir iş olmuş. Bobby Cannavale'nin karakteri özellikle iyiydi, güldürdü pek çok yerde. :D

Birini sevmek için kan bağının çok önemli olmadığını buna karşın çocuklar için iyi ailenin ne kadar önemli olduğunu iyi anlatıyor film. Daha önce işlenen yollarla olsa da.

7/10

----------------Batman Begins (2005)

Efsane seriye yıllar sonra geri dönüş vakti geldi. İkinci izleyişim mi üçüncü izleyişim mi oldu emin değilim ama son izleyişimin üzerinden en az 8 sene geçtiği kesin.

Bugüne kadar bir sürü karakter orijini filmi izledik ama hiçbiri bu filmin yanına yaklaşamadı. Nolan'ın ne kadar büyük bir yönetmen olduğu bu filmden anlaşılıyormuş net bir şekilde. Özellikle teknik açıdan muhteşem bir film. Inception'ın habercilerindenmiş bu kadar muhteşem bir Gotham tasarımı. Mağara sahneleri de zaten başlı başına başka bir şaheser.

Karakterin motivasyonu muhteşem, yan karakterlerin tasarımları muhteşem, her bir karakter için seçilen oyuncular çok çok iyi. (Alfred ve Fox başta olmak üzere) Efsane replikler var, boş sahne yok gibi bir şey her şey bir şekilde bir yere bağlanmış. (Tamam belki küçük Joffrey burada da gereksiz olabilir. :D)

Tek olumsuz yanı kötü karakterlerin motivasyonlarının çok da iyi olmamasıydı. Muhtemelen çizgi romana hakim arkadaşlar çok daha iyi biliyorlardır o çetenin neden Gotham'ı yok etmek istediğini falan. Filmde bana yeterince iyi aktarılamamış gibi geldi.

9/10
 

bazinga

Admin
1 Şubat 2007
82,963
38,131
1,060

The Dark Knight (2008)

Öncelikle Katie Holmes'un yerine Maggie Gyllenhaal'un gelmesi. :( Maggie aslında daha iyi oyuncu ama arka arkaya izleyince oyuncu değişimi çok rahatsız ediciydi. İki oyuncunun performans tarzı da çok farklıydı. Katie Holmes'un kariyeri bitmiş zaten bu rezil kariyer kararı sonrası...

İlk film ne anlatmak istediğini bilen her adımını belli doğrultuda atan ve hemen her yönüyle sağlam temellere basan bir filmdi. Bu film ise çok şey anlatıyormuş gibi gözüken ama özünde pek bir şey anlatamayan bir film olmuş.

Bu film Batman'den çok Joker'in şovu aslında ama 2019 yapımı Joker'de mesela Joker'in hikayesi, motivasyonları çok daha iyi işleniyor. Burada Heath Ledger'ın gerçekten muhteşem performansıyla çok ilgi çekici bir karakter yaratılmış. Gerçekten efsane sahneleri var ve her gözüktüğünde ekrana kilitliyor. Fakat motivasyonları sorunlu, yöntemleri çok daha yanlış. Böyle bir karakteri kahramanca göstermek yanlış.

Harvey Dent'e inanmıştık... Bu karakter de ilgi çekici bir karakterdi. Fakat vardığı nokta fiyasko. Dönüşümü bana hiç geçmedi. Yazı tura olayı falan saçmalıktı...

İlk izlediğimde Batman Begins'i daha çok sevmiştim sonra zamanla The Dark Knight'ı onun önüne almıştım ama tekrar izleyince her şey netleşti. Batman Begins bu filmin çok önünde.

8.5/10

----------------The Dark Knight Rises (2012)

Gençlik heyecanlıyla ilk izlediğimde beğenmiştim ama ikinci izleyişimde neyini sevmişim bu filmin diye kendimi sorguladım. :) Sanki Nolan yönetmemiş de Inception'daki asistanlarından birine vermiş gibi bir filmdi. (Şehirdeki Inceptionvari felaket sahnelerine dayanarak söylüyorum)

Bir kere film çok uzun. 2 saat 45 dakikayı hak edecek bir konusu yok filmin. Tamam Heath Ledger öldü, Joker'le ilgili konuyu devam ettiremediler ama sanki ikinci filmin sonu çok farklı bitmiş gibi başladık filme. Sanki Joker kazanan olmamış da öldürülmüş ve Harvey Dent başarılı olmuş gibi...

Neyse Batman'in yıllar içindeki donmuşluğu ilgi çekiciliği falan güzeldi. Anne Hathaway kedi kadın olarak inanılmaz iyi seçim. Hikayeden bağımsız hissettirse de sahneleri keyifliydi. Joseph Gordon Levitt'in filmde neden olduğunu pek anlayamadım. Inception setinde Nolan bir iddia kaybetti herhalde ve saçma bir rolde kendisini oynatmak zorunda kaldı. :) Severim kendisini de aslında ama karakter hiç olmamış.

Bane karakteri de seriye yakışmayan bir kötü adam. Motivasyonları yersiz, izlemesi keyifli değil, ekran süresi haddinden çok uzun...

Yani sonları biraz gaza getirici olsa da filmin aksiyon kısımlarını da ilk iki filmin çok gerisinde buldum. Serinin ilk iki filminin neredeyse hiçbir anında sıkılmazken burada sıkıldığım çok an oldu. Hiçbir açıdan başyapıt seviyesinde bir iş olmadığını sadece ilk iki filmin ekmeğini yiyen "eh iştelik" bir kapanış olduğunu düşünüyorum.

7/10
 

bazinga

Admin
1 Şubat 2007
82,963
38,131
1,060

Casino Royale (2006)

No Time To Die öncesi Bond serisini de bir elden geçirmek gerekiyordu. Skyfall'u zamanında fazla mı abarttım diye görmek için de. :)

İyi bir giriş filmi. Daniel Craig ilk seçildiğinde baya tepki almış ama tartışmasız müthiş bir Bond oldu. Son derece karizmatik bir karakter, bununla birlikte karakterin hislerini ya da hissizliğini de çok iyi yansıtıyor Daniel Craig.

Eva Green'e ilk bu filmde hayran kalmıştım sanırım. Muhteşem görünüyor bu filmde. Mads Mikkelsen de başarılı. Cast müthiş kısacası.

Aksiyon sevmediğimi bilmeyen kalmadı sanırım ama buradaki aksiyon gerçekten çok başarılı. A sınıfı. Sürükleyici, kaliteli sahneler. Ayrıca görüntü yönetmenliği de genel olarak çok başarılı. Hem aksiyon sırasında hem de sunduğu şehir görüntüleri müthiş.

Poker sahnesi de fena değil. Akılda kalıcı bir sahne şüphesiz ama yıllardır poker nedir öğrenemediğim için çok anlam ifade etmiyor. :A

Sondaki Eva Green'in karakteriyle ilgili twisti sevmedim, keşke olmasaydı.

7.5/10


-------------
Quantum of Solace (2008)

Öyle iyi bir girişin ardından bu kadar vasat bir filmi çekebilmek inanılmaz. Jeneriği dışında tırt bir filmdi.

Bir kere zaten oyuncu kadrosu olarak da bu filmde ciddi bir düşüş var. İlk filmin paralarını nereye yatırdılar acaba? Kadrodaki tek ünlü Olga Kurylenko ve tamam çok güzel ama onun da zaten en ünlü olduğu film bu.

Seriye yakışmayan bir film.

5.5/10
 
  • Beğendim
Reactions: Sherlock

Dosi

Favori Üye
10 Mart 2015
45,593
42,468
1,060
Zey TV 🍒
Kolpaçino
1 ve 2. Serisini birer gün arayla izledim.

Yorum konusunu bulamadım, oyüzden buraya yazıyorum

Oldukça eğlenceli bir filmdi. Her bir karakterin kendine has bir duruşu vardı ve ilk filmde en güzel sahnelerden biri şüphesiz Ekrem karakterinin ölümüydü.
En çok güldüğünüm sahnelerden biri üzerine kolonya dökülen adamın son sahnelerde mafyanın elindeyken yere yığıldığında 'kolonya getirin' dediklerinde hemen ayaklanıp 'yok kolonya ya gerek yok' deyişi artı yine o karakterin ruh çağırmaya çalışan gençlerle olan sahnesi baya komikti :A

2. Seride de sonu baya sürpriz oldu ama ben zaten Sabri'nin ümreye gideceği zamandaki o sahte ağlayışını garipsemiştim , Meğerse oyunmuş. İyi bir ters köşe oldu diyebiliriz.
İki filmde iyiydi.
İlkinde Ekrem karakterinin ağırlığından dolayı
8.5/10

İkincisi
7.5/10
 

The_Erinch

Favori Üye
24 Kasım 2019
7,474
7,707
590
Manisa

Eurovision destekli... Mizahi açıdan destekli, içinde süpriz Eurovision Şarkıcıları ve Aslında yabana atılmayan minik kadrosu ve harika İzlanda görüntüleri ... Ve bol müzik...

Eğlencelik olmuş..

10 üzerinden 7.
 
  • Beğendim
Reactions: bazinga

bazinga

Admin
1 Şubat 2007
82,963
38,131
1,060
Dünkü filmlerimden biri benim de Eurovision filmiydi birkaç güne yayınlarım yazısını.Skyfall (2012)

Sam Mendes müthiş bir yönetmen gerçekten. Quantum of Solace gibi kötü bir film sonrası bu kadar başarılı bir iş çıkarabilmek inanılmaz.

Roger Deakins üstadın da hakkını vermek lazım Sam Mendes ile beraber müthiş görüntüler çıkarmışlar. Sadece görüntü yönetmenliği için bile izlenebilecek filmlerden.

Filmin bir diğer büyük artısı kötü adamın başarısı. Javier Bardem gerçekten kötü adam olmak için doğmuş gibi. Sinema tarihinin en başarılı kötü adamlarından biri olabilir kanımca.

İskoçya'daki evde geçen sahneler de muhteşem. Evet koskoca MI6 üç kişilik plan mı yapıyor diye düşünülebilir ama seyir zevki açısından çok iyiydi.

Adele'in muhteşem Skyfall şarkısı eşliğindeki jenerik muhteşem.

Yapılmış en iyi aksiyon filmlerinden biri olabilir. Daha iyi bir Bond filmi yapılabileceğini hiç sanmıyorum.

8.5/10
 

Sherlock

Moderatör
7 Eylül 2016
21,986
26,814
1,060
İstanbul
Dünkü filmlerimden biri benim de Eurovision filmiydi birkaç güne yayınlarım yazısını.Skyfall (2012)

Sam Mendes müthiş bir yönetmen gerçekten. Quantum of Solace gibi kötü bir film sonrası bu kadar başarılı bir iş çıkarabilmek inanılmaz.

Roger Deakins üstadın da hakkını vermek lazım Sam Mendes ile beraber müthiş görüntüler çıkarmışlar. Sadece görüntü yönetmenliği için bile izlenebilecek filmlerden.

Filmin bir diğer büyük artısı kötü adamın başarısı. Javier Bardem gerçekten kötü adam olmak için doğmuş gibi. Sinema tarihinin en başarılı kötü adamlarından biri olabilir kanımca.

İskoçya'daki evde geçen sahneler de muhteşem. Evet koskoca MI6 üç kişilik plan mı yapıyor diye düşünülebilir ama seyir zevki açısından çok iyiydi.

Adele'in muhteşem Skyfall şarkısı eşliğindeki jenerik muhteşem.

Yapılmış en iyi aksiyon filmlerinden biri olabilir. Daha iyi bir Bond filmi yapılabileceğini hiç sanmıyorum.

8.5/10
Sadece şarkısı ve jeneriği için bile izlenmeli, diyeceklerim bu kadar. :A

 

The_Erinch

Favori Üye
24 Kasım 2019
7,474
7,707
590
Manisa
Dünkü filmlerimden biri benim de Eurovision filmiydi birkaç güne yayınlarım yazısını.Skyfall (2012)

Sam Mendes müthiş bir yönetmen gerçekten. Quantum of Solace gibi kötü bir film sonrası bu kadar başarılı bir iş çıkarabilmek inanılmaz.

Roger Deakins üstadın da hakkını vermek lazım Sam Mendes ile beraber müthiş görüntüler çıkarmışlar. Sadece görüntü yönetmenliği için bile izlenebilecek filmlerden.

Filmin bir diğer büyük artısı kötü adamın başarısı. Javier Bardem gerçekten kötü adam olmak için doğmuş gibi. Sinema tarihinin en başarılı kötü adamlarından biri olabilir kanımca.

İskoçya'daki evde geçen sahneler de muhteşem. Evet koskoca MI6 üç kişilik plan mı yapıyor diye düşünülebilir ama seyir zevki açısından çok iyiydi.

Adele'in muhteşem Skyfall şarkısı eşliğindeki jenerik muhteşem.

Yapılmış en iyi aksiyon filmlerinden biri olabilir. Daha iyi bir Bond filmi yapılabileceğini hiç sanmıyorum.

8.5/10
Burada mı yayınlayacaksın; İnstagramda mı :)
 

bazinga

Admin
1 Şubat 2007
82,963
38,131
1,060
Karakomik Filmler 2 izlendi, yazısı gelecek onun da birkaç güne. :)


Spectre (2015)

Bond tekrar izlemecesinin son durağıydı. Bir Quantum of Solace vasatlığında olmasa da vasat bir film. Sam Mendes keşke buna hiç bulaşmayıp Bond serisi efsanesi olarak kalsaymış. İki iyi film üst üste yapılamaz diye kural var herhalde Bond camiasında. :)

Senaryo zayıf bu filmde, aksiyon sahneleri de Skyfall muhteşemliğinden uzak. Görüntü yönetimi yine başarılı ancak bir yere kadar yetiyor o da. Lea Seydoux renk katıyor karakteriyle. Serinin en iyi Bond kızlarından biri ilginç şekilde. Christoph Waltz'lu sahneler de eh işte fena değil. Fakat Javier Bardem sonrası çok zayıf kalmış.

Yeni film No Time to Die'da bu filmdeki neredeyse tüm karakterler olacak. Ek olarak Ana de Armas ve Rami Malek de geliyor. Merakla bekliyoruz. :Z

6.5/10
 

bazinga

Admin
1 Şubat 2007
82,963
38,131
1,060

In the Fade (2017)

Çıktığı yıl izlemek istediğim filmlerden olsa da kısmet olmamıştı, sonra da kaldı. Şimdi izleyebildim ancak.

Diana Kruger müthiş oynamış. Zamanında filmi bana izletebilselerdi muhtemelen bir izleryazar Film Ödülü adaylığı alırmış, yazık olmuş. :)

Nazilerin hala günümüzde de devam ettiğini çarpıcı bir şekilde vurguluyor film. Fakat onun dışında genel anlamda sıradan sayılabilecek bir senaryoya sahip. İyi hissettirecek mutlu bir film istiyorsanız uzak durmanızda fayda var.

6.5/10

--------------------Gangs of Wasseypur (2012)

Hintlilerin mafyası da hiç çekilmiyormuş. Berbat sahnelerle dolu çok kötü bir filmdi. Bu filmi IMDb Top 250'ye sokan Hintlilerin yatacak yeri yok. İşin ilginci Amerika'da falan da baya iyi eleştiriler almış. :( Neyse 2010'lardaki tek izlemediğim Top 250 filmini de aradan çıkarmış olduk. (Part 2'sini izlemedim, izlemeyeceğim tabii ki :D)

2/10

Bu arada bu seans, aylardır süren günde iki film seansının muhtemelen son seansıydı. Bundan sonra günde tek film veya hiç film şeklinde devam edeceğim büyük ihtimalle. Güzel bir seriydi. Eksikleri gidermek için iyi bir fırsattı. :)
 
  • Beğendim
Reactions: Dosi

Dosi

Favori Üye
10 Mart 2015
45,593
42,468
1,060
Zey TV 🍒

In the Fade (2017)

Çıktığı yıl izlemek istediğim filmlerden olsa da kısmet olmamıştı, sonra da kaldı. Şimdi izleyebildim ancak.

Diana Kruger müthiş oynamış. Zamanında filmi bana izletebilselerdi muhtemelen bir izleryazar Film Ödülü adaylığı alırmış, yazık olmuş. :)

Nazilerin hala günümüzde de devam ettiğini çarpıcı bir şekilde vurguluyor film. Fakat onun dışında genel anlamda sıradan sayılabilecek bir senaryoya sahip. İyi hissettirecek mutlu bir film istiyorsanız uzak durmanızda fayda var.

6.5/10

--------------------Gangs of Wasseypur (2012)

Hintlilerin mafyası da hiç çekilmiyormuş. Berbat sahnelerle dolu çok kötü bir filmdi. Bu filmi IMDb Top 250'ye sokan Hintlilerin yatacak yeri yok. İşin ilginci Amerika'da falan da baya iyi eleştiriler almış. :( Neyse 2010'lardaki tek izlemediğim Top 250 filmini de aradan çıkarmış olduk. (Part 2'sini izlemedim, izlemeyeceğim tabii ki :D)

2/10

Bu arada bu seans, aylardır süren günde iki film seansının muhtemelen son seansıydı. Bundan sonra günde tek film veya hiç film şeklinde devam edeceğim büyük ihtimalle. Güzel bir seriydi. Eksikleri gidermek için iyi bir fırsattı. :)
Film izlememek? Bunu başaracakmısın? 😊
2010 filmlerinde kapanışını 2 puanlık film ile yapman kötü bir tesadüf olmuş .

ilerde yeni bir sezon yapınca izlediğin filmlerden yola çıkarak bize en iyileri sunabilirsin, düşük puan vereceğimiz film sayısı az olur en azından :D
 
  • Beğendim
Reactions: bazinga

Araf

Emekli
25 Temmuz 2011
30,865
12,729
1,060
Aydın

Uzun zamandır izleme listemdeydi. Bir dizi parodisini (Inside No. 9 - Zanzibar/4x1) yapınca merak edip izlemeye koyuldum. Tabii birebir parodi değildi o bölüm ama benzerlik taşıyordu.

Wes Anderson'ın büyülü dünyasına hoş geldiniz. Büyülü dünya ama içinde büyü olmayıp da, büyüleyen türden bir dünya. Senaryosu öyle muhteşem değil ama işleyiş çok iyi. Sıradan bir konuyu dallandırıp budaklandırıp, ihtişamlı bir hale sokmuş yönetmen. Stefan Zweig'in hikayelerinden esinleyerek koymuş ortaya bu filmi, güzel de yapmış. Kendine has bir tarzı var. Dram yok; suç var, komedi var, macera var. Zero Moustafa'ya otelin nasıl kaldığını tiyatral bir şölen şeklinde anlatılıyor, konusu bu şekilde. Renklendirme, efekt çok iyiydi. Hele bazı sahneler var, örneğin o kar sahnesi çok iyiydi. Sonu biraz havada kaldı, geçiştirilmiş gibi oldu ama yine de film çok iyiydi.

Senaryo çok iyi değildi aslında, işleyiş ve kurgu başarılıydı. Oyunculuklar tiyatral bir şölen gibiydi, görseller de çok başarılıydı. O dönem yaşatılıyor gibiydi. Yazar karakterinin Stefan Zweig'a benzemesi ilginç bir detaydı.

Yönetim: 9
Senaryo: 7
Toplu Performans. 9
Kurgu: 8
Görsellik: 9
Oyunculuk: 9
Prodüksiyon: 9


8.5/10
 
  • İlginç
Reactions: bazinga

Araf

Emekli
25 Temmuz 2011
30,865
12,729
1,060
Aydın

Uzun zamandır izleme listemdeydi. Bir dizi parodisini (Inside No. 9 - Zanzibar/4x1) yapınca merak edip izlemeye koyuldum. Tabii birebir parodi değildi o bölüm ama benzerlik taşıyordu.

Wes Anderson'ın büyülü dünyasına hoş geldiniz. Büyülü dünya ama içinde büyü olmayıp da, büyüleyen türden bir dünya. Senaryosu öyle muhteşem değil ama işleyiş çok iyi. Sıradan bir konuyu dallandırıp budaklandırıp, ihtişamlı bir hale sokmuş yönetmen. Stefan Zweig'in hikayelerinden esinleyerek koymuş ortaya bu filmi, güzel de yapmış. Kendine has bir tarzı var. Dram yok; suç var, komedi var, macera var. Zero Moustafa'ya otelin nasıl kaldığını tiyatral bir şölen şeklinde anlatılıyor, konusu bu şekilde. Renklendirme, efekt çok iyiydi. Hele bazı sahneler var, örneğin o kar sahnesi çok iyiydi. Sonu biraz havada kaldı, geçiştirilmiş gibi oldu ama yine de film çok iyiydi.

Senaryo çok iyi değildi aslında, işleyiş ve kurgu başarılıydı. Oyunculuklar tiyatral bir şölen gibiydi, görseller de çok başarılıydı. O dönem yaşatılıyor gibiydi. Yazar karakterinin Stefan Zweig'a benzemesi ilginç bir detaydı.

Yönetim: 9
Senaryo: 7
Toplu Performans. 9
Kurgu: 8
Görsellik: 9
Oyunculuk: 9
Prodüksiyon: 9


8.5/10
@bazinga ilginç olan filmi yeni izlemiş olmam mı, filme puanım mı, uzun bir aradan sonra film izlemiş olmam mı? :A