En Son İzlediğiniz Film? 🎞

xBUGRAx

Emekli
Reaksiyon puanı
19,807
Puanı
1,060
Baraj

Geleneksel uyarlama dizi öncesi orijinali yerine bu kez filmini izledim. :A

Konusu o dönemki filmlere göre farklıymış ayrıca Selvi Boylum Al Yazmalım tadı da var. Günümüzde sosyal medyayla birlikte daha da iyi işlenecek bir konu doğru seçim yapmış gibi duruyor Yağmur Ünal. :A

Sermaye Aysel harikaydı.. Türkan Şoray ne güzelmiş. Keşke dizide de genelev olsa ama değişmiştir kesin. :A

Tarık Akan'ın rolü çok gıcık Burak Yörük tam yakışır itici. :A

Feyyaz Duman tam bir Nazım. Çok iyi seçim olmuş. Çiftimiz belli. :Z

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,941
Puanı
1,061
Baraj

Geleneksel uyarlama dizi öncesi orijinali yerine bu kez filmini izledim. :A

Konusu o dönemki filmlere göre farklıymış ayrıca Selvi Boylum Al Yazmalım tadı da var. Günümüzde sosyal medyayla birlikte daha da iyi işlenecek bir konu doğru seçim yapmış gibi duruyor Yağmur Ünal. :A

Sermaye Aysel harikaydı.. Türkan Şoray ne güzelmiş. Keşke dizide de genelev olsa ama değişmiştir kesin. :A

Tarık Akan'ın rolü çok gıcık Burak Yörük tam yakışır itici. :A

Feyyaz Duman tam bir Nazım. Çok iyi seçim olmuş. Çiftimiz belli. :Z
Üzülüyorum haline. :A

• İlginç
Reactions: xBUGRAx

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,931
Puanı
1,060
8870e2701d08b8f37c0f2a60ac3bfc88.jpg

2011 yapımı olan Hanna isimli filmi Tv'den (türkçe dublaj😏 izledim). Filmin başlarını izleyemedim ama izlediğim kısımlarda ilgimi çekti ve sonunu getirdim.

Sarışın kız Hanna'nın oyunculuğunu çok beğendim. Karavanına bildiği ailenin oyunculukları kötüydü. Filmi orjinal dilinde izleseydim eminin daha fazla keyif alırdım.

Puanım 7/10

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,932
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Öncelikle filmin imdb’deki konumu şüphesiz ki fazla abartı, değil birinci sırada olmak ilk 25’de olması ancak beklenirdi. Ancak ilk 150’yi hak etmeyen Dark Knight’in bile 4.sırada olduğu ortamda bu film çok da göze batmıyor. Yine de bir gün o koltuğu, asıl sahibi olan Corleone ailesine devrettiğini dünya gözüyle görmeyi çok isterdim.

Fakat Bu meseleyi bir kenara bırakırsak, film başından sonuna, hikayesinden oyuncusuna kadar her şeyiyle dört dörtlük. Stephan King’in dokunuşuyla bu basit bir hikayeyi oldukça özgün bir sunumla perdeye aktarmış olmaları takdiri fazlasıyla hak ediyor ve Oscar’da sıfır çekmiş olması ise Oscar tarihinin en büyük utançlarından.

İlk izlediğimde Andy’nin intihar edeceğini ben de düşünmüştüm ve tıpkı Red’in kapılar açıldığında doğruca Andy’nin hücresine endişeyle bakışındaki gibi endişe hissetmiştim. Filmin en etkileyici sahnelerinden birisi o şüphesiz, Red’in o korku dolu bakışı...

Tabi ki bu filmi efsane yapan izleyiciye hiçbir şey belli etmeden birçok şeyi yapmış olmaları. Eğer baştan sona kaçışı gösterseydi basit bir kaçış filmi olarak kalacaktı, ancak bu haliyle tam bir özgürlüğe kaçış filmi.

Eğer klasikler arasında puanlama yapılacak olsaydı 0.7 puan kırardım, ancak günümüz filmlerini şöyle düşününce, günümüzdekiler film ise bu tür kült filmler bambaşka bir seviye, günümüzdekilere havadan 8-8.5 verildiği düşünülürse bu tür filmlere tam puan bile yetersiz kalır.

10/10

DarkLegenD

Favori Üye
Reaksiyon puanı
19,277
Puanı
1,060
Web Sitesi
www.cizikdvdkasetleri.com
Eternal Sunshine of The Spotless Mind

Ruby Sparks filminin yorumlarında görmüştüm bunu. Biraz önce izledim. İkisi de farklı şekilde ilerleyip aynı noktaya geliyor neredeyse. İkisini de çok beğendim fakat hangisini bir üste koyabilirim bilmiyorum. Tekrar izlemek lazım.

Yok yere aşk acısı çektiğimiz için şarkımızı buraya bırakalım:

CEO

Yeni Üye
Reaksiyon puanı
3
Puanı
24
zodiac. mark ruffalo hatrına bile izlenir.

filmin sonunda seri katil o kadar saçma bir şekilde belli oluyor ki. hakkını verememişler diye düşünüyorsunuz. o kadar güzel ilerlerken, "ne yani bitti mi?" diyor insan.

phoebebuffay

Favori Üye
Reaksiyon puanı
5,789
Puanı
559
Netflixten truth or dare izledim. Yer yer mantık hataları ve saçmalıklar barındırsa da bence izlemesi keyifli bir yapımdı. Benim gibi korku-gerilim severlere önerebilirim. 6.5/10

Son düzenleme:

The_Erinch

Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,278
Puanı
1,060
1583694073332.png

Çok eğlenceliydi..1-2-3 Hepsini keyifle izledim.
Bu arada Jumanji sayesinde Robin Williams ı analım tekrardan..RIP!

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
ANNEM
1584130099063.png

Uzun süredir merak ediyordum, Netflix'te görünce direkt izlemek istedim. Sumru Yavrucuk ne yapmış öyle ya, mükemmel iş çıkarmış. Kadın her sahneyi ayrı yaşamış, bayıldım. Özge Gürel'i de beğenirim zaten, yine güzel iş çıkarmış. Film deyince tabi aklıma hep Sumru Yavrucuk ve unutulmayacak 'Ayşe' karakteri gelecek. Senaryo klasik, fazla bir şey beklenmemeli. Sıkmadan izlettirdi, Sercan Badur'u görmek de güzeldi. Candan Erçetin'in 'Annem' şarkısı da güzel yakışmış, sonunda özel teşekkürü ona yaptılar zaten...

• Harika
Reactions: The_Erinch

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
MÜSLÜM
1584284138414.png

Sinemada izlemiştim filmi, ikinci kez izlemek istedim. Gerçekten harika bir biyografi filmi olmuş, özellikle Müslüm'ün küçüklük yılları daha çok hoşuma gitti. Şahin Kendirci çok iyi iş çıkarmış. Müzik dolu bir film, arabesk de sevdiğim için ayrı tat aldım. Muhterem Nur ile olan sahneleri biraz sıkıldığımı da kabul edeyim ama çok başarılı yansıtmışlar.

Felon

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,122
Puanı
560
Canavar gibi Frankeştayn dı sanırım ismi hiç beğenmedim konusu güzel ama işleyişi ofsayttı

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
KUTUP EKSPRESİ (THE POLAR EXPRESS)
1584341352071.png

Severek izlediğim animasyonlardan biri, belli zamanlarda oturup izlerim. Netflix'te görünce yine dayanamadım, sıcak çikolatamı yapıp açtım filmi. Müzikleri ayrı huzur veriyor, görüntüler ayrı büyülüyor. Çok samimi bir aile/çocuk filmi. En sevdiğim müziğini de ekleyeyim.

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
KELEBEĞİN RÜYASI
1584543078345.png

Daha önce izlemiştim ama o meşhur maden sahnesi dışında fazla hafızamda yeri kalmamıştı, Zonguldak'ın o güzel manzarası eşliğinde çok güzel görüntüler sunulmuş. Yılmaz Erdoğan çok güzel iş çıkarmış, Mert Fırat ve Kıvanç Tatlıtuğ'u ayrı beğendim zaten. Rüştü ve Muzaffer... Farah Zeynep'in bu filmde olduğunu unutmuşum, görünce sevindim. Belçim Bilgin'i de ne zamandır izlemiyordum sanırım, çok yakışıyor ekranlara. :bhr:

• Beğendim
Reactions: Aserat

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,932
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com

Destansı bir intikam öyküsü, muhteşem bir epik yapı Efsanevi müzikleri ve ustalık eseri yönetmenliği sayesinde asla unutulmayacaktır; tekrar tekrar izlenilesi bir hikaye. Özellikle kan ve vahşet sahneleri muhteşemdi, o uçan kelleler, fışkıran kanlar, kesilen kollar... @Dosi başımın etini yese de daha sonradan o bile hayran kaldı kan ve vahşete...

Özellikle şu müziğin yeri bende ayrı, zaten daima listemde olan ve dinlediğim bir müzik. Özellikle 1.38’deki kısımda insan dünyadan soyutlanıyor...

9.5/10

Virüs salgınının hükmettiği şu günlerde bir kez daha izlemek kaçınılmazdı. Hikayesi çok iyi, oyunculuklar harika ama yönetmenliğini ilk izlediğimde de beğenmemiştim, yine beğenemedim. Sanki 95 yapımı değil de 80 yapımı gibi, bir şeyler eksik ve tuzsuz.

8.0/10

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
İFTARLIK GAZOZ
1584816025110.png

Özlemişim vallahi, Yüksek Aksu'nun o muhteşem yönetmenliğiyle Ege'nin güzelliği... Yaz aşkım yine alev aldı. Cem Yılmaz ayrı, Berat Efe ayrı döktürmüş filmde. Türkiye'de yapılmış en iyi filmlerden biri, hem huzur veriyor hem gülümsetiyor hem bir dramı yansıtıyor. Mahalle kültürünü, o Ramazan atmosferini yansıtmaları da ayrı hoşuma gidiyor. Emeklerine sağlık, Yüksel Aksu'dan böyle filmler bekliyoruz yine...